Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το 6ευρο από το κομιουνιτι ξεκίνησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω πηγα στην Q (μαζι με αλλους 2 στην οικογενεια) επειδη ηταν χρεωση ανα δευτερολεπτο (δεν αλλαξε) και λογω του οτι σπανια μιλαμε και με λιγα χρηματα μπορουσαμε να εχουμε ομιλια ισως και για 3 μηνες. Τωρα καθε 2 μηνες πρεπει να βαζεις 12 ευρω.

 

 

 

Ισως να επιλεξω εν τω μεταξυ τα 6 ευρω ανανεωση online και να δω αν με συμφερει.

 

 

 

Αλλα το οτι η Q εχει αλλαξει ΤΕΛΕΙΩΣ προσανατολισμο, ειναι γεγονος. Καθε λιγο ολα αλλαζουν προς το ακριβοτερο. Και φυσικα επειδη εδω ειναι Ελλαδισταν, δεν τρεχει τιποτα. Απολυτως τιποτα.

Όσο οι άλλοι ανεβάζουν τα πακέτα δεν γίνεται η Q να τα κατεβάζει.

Αν δεν υπήρχε η Q θα πληρώναμε 10€ τα 500 μβ όπως στην Σερβία ή στην Αλβανία.

Εγώ εύχομαι ευτυχισμένο το 2020 στους συνδρομητές της όπως πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα αυτό:

be51d44f8a46f342c19dfd5f05e1c521.png

 

Έχει έρθει και σε άλλους;

 

Όταν λέει "κάρτα" κυριολεκτεί ή είναι οκ και με €12 ανανέωση μέσω της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Όσο οι άλλοι ανεβάζουν τα πακέτα δεν γίνεται η Q να τα κατεβάζει.

Αν δεν υπήρχε η Q θα πληρώναμε 10€ τα 500 μβ όπως στην Σερβία ή στην Αλβανία.

Εγώ εύχομαι ευτυχισμένο το 2020 στους συνδρομητές της όπως πάντα.

 

Καλα δεν χρειαζεται υπερασπιση η Q/Wind.

 

Και αντι να μας συγκρινεις με την Σερβια και την Αλβανια, καλυτερα να μας συγκρινεις πχ με Αγγλια η καμια νορμαλ χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα νέο νουμερακι q για χρήση μόνο ίντερνετ και voip. Θέλω περίπου 200-300mb κάθε μήνα. Τι παίζη με ανανέωση 6€ κάθε 2μηνο; Επίσης τι είναι το κονέ 12g; Από ότι είδα στο σάιτ με κάθε νέο νούμερο έχει 500mb κάθε μήνα δωρεαν για 6 μήνες; Τι άλλο με συμφέρει να κάνω; Επίσης διάβασα κάπου ότι τα mb που μείνανε άμα αγοραστή το ίδιο πακέτο μεταφέρονται τον επόμενο μήνα σαν το whats up; Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα νέο νουμερακι q για χρήση μόνο ίντερνετ και voip. Θέλω περίπου 200-300mb κάθε μήνα. Τι παίζη με ανανέωση 6€ κάθε 2μηνο; Επίσης τι είναι το κονέ 12g; Από ότι είδα στο σάιτ με κάθε νέο νούμερο έχει 500mb κάθε μήνα δωρεαν για 6 μήνες; Τι άλλο με συμφέρει να κάνω; Επίσης διάβασα κάπου ότι τα mb που μείνανε άμα αγοραστή το ίδιο πακέτο μεταφέρονται τον επόμενο μήνα σαν το whats up;
◼Μεταφέρονται μόνο στα ρολόβερ κιου σταρ.

Τα κανονικά δεν μεταφέρονται.

 

◼Το κονέ αν σου κάνει πρόσκληση άλλος χρήστης Q , παίρνετε από 12 γβ και οι δύο.

Με τα 6 € το δίμηνο τα βάζεις κάβα για όταν περάσει ο χρόνος να αγοράζεις πακέτα.

◼Οπότε στο τέλος του χρόνου θα έχεις 36 € να προσθέτεις στα νέα 6ευρα, οπότε καλύπτεσαι για μία τριετία, αν βέβαια δεν έχει κλείσει η Q με τέτοιες τιμές.:lol:

Link to comment
Share on other sites

◼Μεταφέρονται μόνο στα ρολόβερ κιου σταρ.

Τα κανονικά δεν μεταφέρονται.

 

◼Το κονέ αν σου κάνει πρόσκληση άλλος χρήστης Q , παίρνετε από 12 γβ και οι δύο.

Με τα 6 € το δίμηνο τα βάζεις κάβα για όταν περάσει ο χρόνος να αγοράζεις πακέτα.

◼Οπότε στο τέλος του χρόνου θα έχεις 36 € να προσθέτεις στα νέα 6ευρα, οπότε καλύπτεσαι για μία τριετία, αν βέβαια δεν έχει κλείσει η Q με τέτοιες τιμές.:lol:

 

Ευχαριστώ φίλε. Λογικά αυτές της μέρες θα πάρω νουμερακι. Με συμφέρει να πάω σε κατάστημα για νέο νούμερο η ονλαιν

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά μου τυχαίνει αμέσως μετά που βάζω κάρτα να έρχεται αυτό το μήνυμα:

 

1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 12€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

 

Ο'τι να'ναι σε τάιμινγκ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Λογικά αυτές της μέρες θα πάρω νουμερακι. Με συμφέρει να πάω σε κατάστημα για νέο νούμερο η ονλαιν
Το ίδιο είναι.

Ονλαιν δεν κινδυνεύεις να πέσεις σε βλάκα υπάλληλο και να σου λέει ότι δεν έχουν σιμ.

Κατά τα άλλα μάλλον θα γίνεται πιο γρήγορα σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Και το 6ευρο από το κομιουνιτι ξεκίνησε. .

 

Μπορείς να μας παραθέσεις το σχετικό αίτημα στο community που έγινε αποδεκτό; Εγω νομίζω οτι η 6ευρη ανανέωση υπήρχε πριν τη δημιουργία του community.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας παραθέσεις το σχετικό αίτημα στο community που έγινε αποδεκτό; Εγω νομίζω οτι η 6ευρη ανανέωση υπήρχε πριν τη δημιουργία του community.
Μπες και θα δεις παράπονα "φέρτε πίσω το 5ευρο” τότε που έγινε 10ευρο η ελάχιστη ανανέωση.

Έγινε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

edit: Ισχύει. Μόλις το τσέκαρα.

Μου κράτησε βέβαια και τα 1,7 νταβατζιλίκι.

 

Μου ήρθε σήμερα αυτό:

be51d44f8a46f342c19dfd5f05e1c521.png

 

Έχει έρθει και σε άλλους;

 

Όταν λέει "κάρτα" κυριολεκτεί ή είναι οκ και με €12 ανανέωση μέσω της εφαρμογής;

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

Μπες και θα δεις παράπονα "φέρτε πίσω το 5ευρο” τότε που έγινε 10ευρο η ελάχιστη ανανέωση.

Έγινε τελικά.

 

Και επειδη βρέθηκαν 5 άτομα να παραπονεθουν, ιδρωσε το αυτι της Wind και έφερε την 6ευρη ανανέωση και άλλες 10 αυξήσεις

 

Αν θέλεις να εισαι πειστικός πρέπει να παραθέτεις στοιχεία και οχι αερολογίες. Εγω το μονο αιτημα που εχω δει μην καταληγει στον καλαθο των αχρηστων στο community ειναι αυτο που αφορουσε την επιστροφή του live chat στο σαιτ της Q. Και η "ανταποκριση" δεν ηταν η εκ νεου δημιουργια του chat φυσικα, αλλα η δημιουργία του messenger bot! Ο,τι να ναι δηλαδη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να έρθω στην q με αριθμό cu γίνεται ή έχει καταργηθεί η φορητότητα?
Βέβαια γίνεται και αν σου κάνει πρόσκληση κάποιος με Q παίρνετε και οι δύο από 12 gb ο καθένας, με διάρκεια κατανάλωσης ένα έτος, που δεν ισχύει βέβαια για περιαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατάφερα και έκανα την φορητότητα σε άλλη εταιρεία ένεκα των αυξήσεων... Βέβαια λόγω ότι δεν πρόλαβα να γίνει η φορητότητα πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο, έχασα 1,9 ευρώ. Βέβαια μου έκαναν δώρο τα 5 ευρώ της νέας κάρτας sim στην εταιρεία που πήγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσκληση παίρνεις και για καινούργιο αριθμό?
Ναι κανονικά.

 

 

 

Εγώ πάντως κατάφερα και έκανα την φορητότητα σε άλλη εταιρεία ένεκα των αυξήσεων... Βέβαια λόγω ότι δεν πρόλαβα να γίνει η φορητότητα πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο, έχασα 1,9 ευρώ. Βέβαια μου έκαναν δώρο τα 5 ευρώ της νέας κάρτας sim στην εταιρεία που πήγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή πήγες σε μία πιο ακριβή εταιρεία επειδή η οικονομική που ήσουν έκανε 1€ αύξηση κάποια πακέτα, αν κατάλαβα καλά.

Καλή η σκέψη σου γιατί βοηθάς αυτούς που έμειναν να εξακολουθούν να έχουν χαμηλές χρεώσεις, από το φόβο μην φύγουν και άλλοι.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

 

 

 

 

 

Δηλαδή πήγες σε μία πιο ακριβή εταιρεία επειδή η οικονομική που ήσουν έκανε 1€ αύξηση κάποια πακέτα, αν κατάλαβα καλά.

Καλή η σκέψη σου γιατί βοηθάς αυτούς που έμειναν να εξακολουθούν να έχουν χαμηλές χρεώσεις, από το φόβο μην φύγουν και άλλοι.

Πως ξέρεις ότι πήγα σε πιο ακριβή εταιρεία; ήσουν μπροστά στη φορητότητα; διακρίνω ένα ελαφρώς ειρωνικό ύφος στα γραφόμενά σου, και όχι για πρώτη φορά. Το που θα πάω είναι δικό μου δικαίωμα...δεν ανάγκασα κανένα να με ακολουθήσει, δεν παρότρυνα κανένα να αλλάξει εταιρεία ή να αιτηθεί φορητότητα... Απλώς κατέγραψα πως έγινε σε μένα η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρεις ότι πήγα σε πιο ακριβή εταιρεία; ήσουν μπροστά στη φορητότητα; διακρίνω ένα ελαφρώς ειρωνικό ύφος στα γραφόμενά σου, και όχι για πρώτη φορά. Το που θα πάω είναι δικό μου δικαίωμα...δεν ανάγκασα κανένα να με ακολουθήσει, δεν παρότρυνα κανένα να αλλάξει εταιρεία ή να αιτηθεί φορητότητα... Απλώς κατέγραψα πως έγινε σε μένα η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε συγνώμη για την παρεξήγηση αλλά το σχόλιό μου ήταν καθαρά χιουμοριστικό και όχι ειρωνικό.

Και είπα ότι πήγες σε πιο ακριβή εταιρεία γιατί Q είναι η φθηνότερη ( γενικά με προϋποθέσεις) οπότε όλες οι άλλες πρέπει να είναι ακριβότερες.:lol:

Δεν είμαι ειρωνικός, πιο πολύ αστειεύομαι κρίνοντας τις κινήσεις φίλων, που λόγω πίκρας γίνονται βιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis1 εμπεδωσαμε αυτα που γράφεις σε ολο το φόρουμ, μηπως να σταματήσεις λίγο; Με τη δική σου λογική, (υπο προϋποθέσεις) η κιου ειναι η ακριβότερη...
Link to comment
Share on other sites

Όλοι πρέπει Να λέμε την γνώμη μας και βέβαια δεν θα σταματήσω να λέω τη δικιά μου απαντώντας σε σχόλια συμforumιτων, επειδή έτσι το θέλετε.

Εάν τα έχετε εμπεδώσει όλα ν απαντάτε εσεις για να μην απαντάω εγώ. :lol:

Ισο η Κιου έχει ανανέωση 6εύρο, αφού αντικειμενικά είναι η πιο φτηνή από όλες.

Τελεία Και παύλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για μια ακόμα φορά ότι οι συγκρίσεις καρτοκινητών επιτρέπονται μόνο στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς .

Από δω και πέρα τα σχετικά μηνύματα θα μετακινούνται εκεί.

 

 

http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=361813

Επίσης υπενθυμίζω τον όρο 10 των Ο.Π.Χ.

Απαγορεύεται η δημοσίευση αγγελιών πώλησης, ζήτησης ή ανταλλαγής, καθώς και μηνυμάτων που έχουν ως σκοπό τη συναλλαγή με επισκέπτες/μέλη του myphone.gr.

Οι αγγελίες θα πρέπει να δημοσιεύονται αποκλειστικά στην ενότητα των Αγοραπωλησιών (Buy and Sell Mobiles, Buy and Sell General),...

Link to comment
Share on other sites

Η κιου:

 

Α) με την 6ευρη ανανεωση ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΟΝΟΥΣ

Β) Σε ΚΑΘΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ εχει ΧΑΡΑΤΣΙ 0,30€

Γ) ΚΑΘΕ 6ΜΗΝΟ εχει ΧΑΡΑΤΣΙ 1,70€

 

Αλλά οκ είναι η φτηνότερη...

 

Επειδη εσυ θελεις 1gb/μηνα τσαμπέ, πρήζεις ολο το φόρουμ...

 

ΥΓ: η 6ευρη ανανέωση σε αναγκάζει να βάλεις και τον δεύτερο μηνα ξανά 6ε, δηλαδή 12ε/2μηνο, ....... Τώρα εάν εσύ θεωρείς το 12 φτηνοτερο απο το 10, οκ παω πασο...

Edited by Vasileios
αναφορά σε άλλες εταιρείες.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αυτό που λέτε με την εξάευρη ανανέωση ότι πρέπει να βάλεις και το δεύτερο μήνα, αρα 12ευρώ το δίμηνο, νομίζω δεν ισχύει πάντα!

Π.χ εγώ που βάζω πολλές φορές 10 και 12 ευρώ ανανέωση , έχοντας ένα μικρό υπόλοιπο 2-3 ευρώ , έβαλα μια εξάευρη και μάλλον θα τη βγάλω 2 μήνες..

 

Αν τη δουλεύεις αποκλειστικά όμως με εξάευρη ανανέωση , ναι σαφώς έχετε δίκιο πως χρειάζεται 2 φορές το δίμηνο...

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...