Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονολεπτο λεγοντας;

 

Μάλλον ο φίλος εννοεί την χρέωση ανά δευτερόλεπτο που ισχύει στα περισσότερα πακέτα ομιλίας της Q.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

User one ευχαριστούμε για το ψάξιμο, μάλλον θέλει να τα αρπάξει από όσους βάζουν ακόμα σε κατάστημα, οι οποίοι μαλλον ειναι πιο μεγαλοι/ασχετοι με τις τιμομολογιακες αλλαγες και προφανώς δε θα πολυπροσέξουν μια τέτοια σχετικά μικρή χρέωση και μάλιστα ανα 6μηνο. Βέβαια, στη σχετική ανακοίνωση ανέφερε ότι το κόστος θα ήταν 1,75ε (αντί του 1,70ε) και πως θα ισχύε για ανανέωση απο 10ε και ανω (και οχι 12ε οπως ειναι τώρα). Γενικως μια συγχυση και ενα "ο,τι να ναι" (αλλα ανακοινώνουμε, αλλα εφαρμόζουμε).

 

Η δε ονομασία ΚΙΟΥ ΦΙ μόνο πηγη κακών λογοπαιγνιων μπορει να αποτελεσει οπως: Η Q δε μας φοραει φεσι στις χρεωσεις, μας φοραει (Σ)ΚΙΟΥ ΦΙ.

 

Edit: Ψάχνοντας λίγο ακομα στο λινκ που έδωσε ο φίλος βρήκα οτι:

1. Αναφέρει ότι στα περίπτερα μπορεί να γίνει ανανέωση με 10ε και 15ε (δεν έχει ανεβει στα 12ε?)

2. Το Κονέ εχει γινει ολόκληρη "επιστήμη" προσέλκυσης νέων συνδρομητών. Πιο συγκεκριμένα στο section "Κονε" του ιδιου λινκ αναφερεται οτι υπάρχει σειρά κατάταξης των συνδρομητών αναλογα με το πόσους φίλους τους έφερναν στην Q και μαλιστα υπαρχει και η παροτρυνση: "Μπορείς και να αρχίσεις να συχνάζεις σε απλά καφέ, εστιατόρια ή μπαρ ανάλογα και τι τύπος είσαι!" σχετικά με το πως να βρεις ατομα να προσκαλεσεις. Επισης υπαρχει και ενας "μηχανισμός tiering" ο οποίος απο ό,τι κατάλαβα δίνει επιπλέον δώρα ως κίνητρα για πρόσκληση.

 

Πλέον μου εχει γινει ξεκάθαρο γιατι συγκεκριμένα γνωστα ατομα στο φορουμ γράφουν καθε λιγο και λιγάκι, ακομη και σε εκτος Q νήματα, προσκαλώντας κοσμο για το κονέ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

To ερωτημα που προκυπτει ειναι αν καποιος κανει ανανεωση online 10€ αν θα παρει το bonus χωρις να χρεωθει. Γενικά αυτο με τα greekglish ειναι μια βλακεία και μισή αλλά οκ..
Link to comment
Share on other sites

User one ευχαριστούμε για το ψάξιμο, μάλλον θέλει να τα αρπάξει από όσους βάζουν ακόμα σε κατάστημα, οι οποίοι μαλλον ειναι πιο μεγαλοι/ασχετοι με τις τιμομολογιακες αλλαγες και προφανώς δε θα πολυπροσέξουν μια τέτοια σχετικά μικρή χρέωση και μάλιστα ανα 6μηνο. Βέβαια, στη σχετική ανακοίνωση ανέφερε ότι το κόστος θα ήταν 1,75ε (αντί του 1,70ε) και πως θα ισχύε για ανανέωση απο 10ε και ανω (και οχι 12ε οπως ειναι τώρα). Γενικως μια συγχυση και ενα "ο,τι να ναι" (αλλα ανακοινώνουμε, αλλα εφαρμόζουμε).

 

 

 

Η δε ονομασία ΚΙΟΥ ΦΙ μόνο πηγη κακών λογοπαιγνιων μπορει να αποτελεσει οπως: Η Q δε μας φοραει φεσι στις χρεωσεις, μας φοραει (Σ)ΚΙΟΥ ΦΙ.

 

 

 

Edit: Ψάχνοντας λίγο ακομα στο λινκ που έδωσε ο φίλος βρήκα οτι:

 

1. Αναφέρει ότι στα περίπτερα μπορεί να γίνει ανανέωση με 10ε και 15ε (δεν έχει ανεβει στα 12ε?)

 

2. Το Κονέ εχει γινει ολόκληρη "επιστήμη" προσέλκυσης νέων συνδρομητών. Πιο συγκεκριμένα στο section "Κονε" του ιδιου λινκ αναφερεται οτι υπάρχει σειρά κατάταξης των συνδρομητών αναλογα με το πόσους φίλους τους έφερναν στην Q και μαλιστα υπαρχει και η παροτρυνση: "Μπορείς και να αρχίσεις να συχνάζεις σε απλά καφέ, εστιατόρια ή μπαρ ανάλογα και τι τύπος είσαι!" σχετικά με το πως να βρεις ατομα να προσκαλεσεις. Επισης υπαρχει και ενας "μηχανισμός tiering" ο οποίος απο ό,τι κατάλαβα δίνει επιπλέον δώρα ως κίνητρα για πρόσκληση.

 

 

 

Πλέον μου εχει γινει ξεκάθαρο γιατι συγκεκριμένα γνωστα ατομα στο φορουμ γράφουν καθε λιγο και λιγάκι, ακομη και σε εκτος Q νήματα, προσκαλώντας κοσμο για το κονέ.

Έτσι όπως το λες είναι.

Βοηθάμε τους φίλους να βρουν φθηνές λύσεις στην κινητή τηλεφωνία και δεν ενδιαφέρονται για απεριόριστα και 100 ευρώ συμβόλαιο.

 

Και αφού η εταιρεία δίνει προσφορά 12gb δωρεάν γιατί να πάει χαμένη?

 

Όπως και εσείς προωθείτε τη δική σας εταιρία για τους δικούς σας λόγους, έτσι και εμείς προωθούμε τη δική μας εταιρεία για τους δικούς μας λόγους.

Έτσι κάνουν οι φτωχοί για να επιβιώσουν στους δύσκολους καιρούς.

Αλληλεγγύη λέγεται.

 

Ένα τηλέφωνο θέλουμε να μπορούμε να επικοινωνούμε οικονομικά και δεν μας ενδιαφέρουν εάν δίνει πάνω από 100 megabyte download η όχι. :lol:

 

Τα countdown σε εμάς που είμαστε συνδρομητές έρχονται τρεις μέρες κάθε εβδομάδα και περιλαμβάνουν κυκλικά λεπτά και δεδομένα στη διάρκεια του μήνα.

Επίσης τα countdown ισχύουν και για περιαγωγή και η χρέωση τους είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Αν δεν ξέρεις να μη γυρνάς στα υπόλοιπα νήματα και να κάνεις προπαγάνδα.

Ολοι γνωριζόμαστε εδώ και όλοι γνωρίζουν την προσφορά των μελών εδώ και πολλά χρόνια.

 

Που βλέπεις το κακό??

Οποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω όχι άλλωστε το αναφέρει καθαρά,αλλά wind είναι αυτή

 

Ανάλογα με το ποσό ανανέωσης:

 

- Σε ανανέωση από 12€-14,99€, έχεις δώρο 1500’ προς Q

 

- Σε ανανέωση από 15€ και άνω, έχεις δώρο 1500’ προς Q & 900ΜΒ

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορά το bonus από οτι καταλαβαινω εγω προσωπικά απο τις απαντήσεις που δινουν στο σημερινο countdown στο fb οι εκπροσωποι της q και που ανακάλυψε ο σκύλος Σωτήρης και πρέπει να το προλάβουμε πριν το φάει, :lol: με 10€ δεν χρεωνεσαι το τέλος 1.7€ αλλα δε θα παιρνεις και το 1gb και τα 1000 (1500 πλεον) προς q.. Η φυσικά σου λενε κανε 6€ ανανέωση οταν εχει countdown

Για την πραγματική ουσία ότι δηλαδή κοιτάνε να βγάλουν απο τη μύγα ξύγκι, ουτε λογος...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι θέλουν πολλά δεδομένα και ομιλία και βάζουνε 20 ευρώ δεν έχουν πρόβλημα οι φτωχοί όμως που μπορούν να βάλουν ένα 6ευρο είναι και αυτοι ευχαριστημένοι.

Η εταιρεία είναι και για φτωχούς και για πλούσιους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ετσι κατάλαβα αρχικά αλλα αναθεμα τι γινεται.. λογικα την ιδια αναρτηση διαβασαμε..
Link to comment
Share on other sites

:lol: αν ειναι να βαζουμε 10€ στην q, καλύτερα να παμε σε αλλο δικτυο.. πω τι ειναι αυτοι.. τους εστειλα και στο τσατ για διευκρινηση και μου απαντησανε με copy-paste απο το site για το 12€.. λες και μιλας με 5χρονο ειναι η εξυπηρετηση τους.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος εννοεί την χρέωση ανά δευτερόλεπτο που ισχύει στα περισσότερα πακέτα ομιλίας της Q.
Αυτό εννοούσα ναι...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol: αν ειναι να βαζουμε 10€ στην q, καλύτερα να παμε σε αλλο δικτυο.. πω τι ειναι αυτοι.. τους εστειλα και στο τσατ για διευκρινηση και μου απαντησανε με copy-paste απο το site για το 12€.. λες και μιλας με 5χρονο ειναι η εξυπηρετηση τους..
Καλά νομίζεις ότι δουλεύουν εκεί οι γκουρού της τεχνολογίας?:lol:

Πιτσιρικάδες από το φβ με 300 ευρώ μισθό και αν τα παίρνουν όλα κάθε μήνα γιατί μετράνε και οι αποδόσεις των ομάδων.

Μη έχετε παράλογες απαιτήσεις με 6 ευρώ το δίμηνο.

Είπαμε να σκεφτόμαστε λογικά.

Link to comment
Share on other sites

:lol: το τελικό πόρισμα που βγήκε είναι "ακολουθησε την αρχική ανακοίνωση" δηλαδή αυτή που λέει για 12€.. μωρε μια χαρα καταλαβαινουν τι τους λες, απλά δεν εχουν την εξουσιοδότηση να απαντάνε σωστά και ξεκάθαρα σε ότι τους ρωτάει ο χρήστης
Link to comment
Share on other sites

Μην κοροϊδευόμαστε, μεταξύ μας είμαστε.

Γνωρίζουμε πότε θα είναι το επόμενο countdown; Όχι

Γνωρίζουμε τουλάχιστον αν θα προσφέρει λεπτά ομιλίας ή MB, ή λεπτά ομιλίας & ΜΒ; Πάλι όχι.

 

Οι προσωπικές προσφορές, είναι.. προσωπικές. Δεν μπορείς να βασιστείς μακροπρόθεσμα πάνω τους.

Αρκετοί δηλώνουν ότι δε λαμβάνουν. Αρκετοί λαμβάνουν προσφορές που δε χρειάζονται..

GB ενώ δε χρησιμοποιούν δεδομένα, λεπτά ομιλίας ενώ δε μιλάνε.

Επίσης αυτές οι προσφορές, εφαρμόζουν ελάχιστη χρέωση τρίλεπτου.

 

γενικως ομως υπαρχει ενα μικρο μοτιβο στην εμφανιση του countdown. Δευτερα και Πέμπτη ή Τρίτη και Παρασκευή. Κάποιες φορές μπορεί να βγει Τετάρτη. Το ένα από τα 2 θα ειναι ολιγόωρο και το άλλο διαρκει απο 24 ως 36 (σπανια ως 48) ώρες. Το ένα με ιντερνετ μονο,το αλλο μονο με ομιλία ή συνδυαστικό με ομιλία και λίγα mb. Αυτά στο περίπου. Το countdown παιζει ανα δευτερόλεπτο συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες είναι.

Βοηθάμε τους φίλους να βρουν φθηνές λύσεις στην κινητή τηλεφωνία και δεν ενδιαφέρονται για απεριόριστα και 100 ευρώ συμβόλαιο.

 

Και αφού η εταιρεία δίνει προσφορά 12gb δωρεάν γιατί να πάει χαμένη?

 

Όπως και εσείς προωθείτε τη δική σας εταιρία για τους δικούς σας λόγους, έτσι και εμείς προωθούμε τη δική μας εταιρεία για τους δικούς μας λόγους.

Έτσι κάνουν οι φτωχοί για να επιβιώσουν στους δύσκολους καιρούς.

Αλληλεγγύη λέγεται.

 

Ένα τηλέφωνο θέλουμε να μπορούμε να επικοινωνούμε οικονομικά και δεν μας ενδιαφέρουν εάν δίνει πάνω από 100 megabyte download η όχι. :lol:

 

Τα countdown σε εμάς που είμαστε συνδρομητές έρχονται τρεις μέρες κάθε εβδομάδα και περιλαμβάνουν κυκλικά λεπτά και δεδομένα στη διάρκεια του μήνα.

Επίσης τα countdown ισχύουν και για περιαγωγή και η χρέωση τους είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Αν δεν ξέρεις να μη γυρνάς στα υπόλοιπα νήματα και να κάνεις προπαγάνδα.

Ολοι γνωριζόμαστε εδώ και όλοι γνωρίζουν την προσφορά των μελών εδώ και πολλά χρόνια.

 

Που βλέπεις το κακό??

Οποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. :lol:

 

Χαχαχαχα αρχικά, αυτός που μυγιάστηκε είναι εκείνος που απάντησε με 20 αράδες χωρίς να αναφερθεί καν το όνομά του, κι όχι εγώ.

 

Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν έχω καμία εταιρία "δική μου", και δεν έχω κανένα συμφέρον να προωθώ καμία, σε αντίθεση με εσένα που μάλλον το παραδέχεσαι. Και προφανώς αυτή η "προώθηση" δε γίνεται από "αλτρουισμό" ή από "αλληλεγγύη" για τους φτωχούς. Διότι αν δεν έβγαινες και εσύ κερδισμένος από το κονέ δε το δημοσίευες κάθε λίγο και λιγάκι, και μάλιστα χωρίς καν να σε ρωτήσουν. Είναι προτιμότερο να το παραδέχεται κανείς, παρά να προφασίζεται αστείες δικαιολογίες "περί βοήθειας των φτωχών" :lol: . Όσοι ψάχνονται για οικονομικές λύσεις δεν είναι ανόητοι, και δε χρειάζονται κανέναν φωστήρα να τους αποκαλύψει τα "σκοτεινά μυστικά" της οικονομίας. Ειδικά το Κονέ, υπάρχει φάτσα-κάρτα στο σάιτ της Q.

 

Τρίτον, δε τα γνωρίζω όλα, όμως ό,τι γράφω το γνωρίζω σίγουρα. Οπότε ούτε παραπληροφόρηση, ούτε προπαγάνδα κάνω.

 

Τέλος, επειδή δεν ενδιαφέρει και κανέναν αυτή η διμερής κουβέντα, την παρατήρηση για το κονέ την έγραψα διότι παρατηρώ το εξής γελοίο: οι εταιρίες (εν προκειμένω η Wind) μας θεωρούν ξεκάθαρα ηλίθιους. Ενώ έχουν πάει τις τιμές στο θεό και η εξυπηρέτησή τους είναι για γέλια, φτιάχνουν "κομμιούνιτι" και το παίζουν μια ωραία ατμόσφαιρα με ντεμέκ "διαγωνισμούς" και δώρα (όποιος έχει μπει να δει τι παίζει καταλαβαίνει για τι μιλάω). Στην τελική, για ποιο λόγο να προσλάβεις κόσμο για να στελεχώσει κάτι εντελώς άχρηστο, αντί να τους διοχετεύσεις στην εξυπηρέτηση πελατών, μπας και λύσουν καποιο υπαρκτο πρόβλημα; Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το "Κονέ": θα "στρατολογήσω" υπάρχοντες συνδρομητές για να κερδίσω νέους μοιράζοντας τους 1GB το μήνα. Θα φτιάξω σύστημα επιβράβευσης για όποιον φέρει τους περισσότερους. Είναι πιο εύκολο από το να φτιάξω διαφημιστική καμπάνια. Τους συνδρομητές τους κερδίζεις με φθηνή επικοινωνία, τιμιότητα και σωστή εξυπηρέτηση. Όχι να τα παίρνεις νταβατζηλίδικα με απίθανες χρεώσεις και μετά να ρίχνεις ανόητα δολώματα για να προσελκύσεις κόσμο.

 

pavlitakis1, δεν κατηγορώ εσένα. Εσύ έχεις το δικαίωμα να υπερασπίζεσαι όποιον θέλεις, άσχετα με τη γνώμη μου για αυτό. Απλά θα προτιμούσα να μην ποστάρεις κάθε τρεις και λίγο ότι υπάρχει κονέ, μπας και ψαρέψεις κανέναν για να κερδίσεις τα 12GB, αλλά είμαι απλώς ένα μέλος, δε μπορώ να επιβάλλω κάτι. Την εταιρία που βρίσκει νέους τρόπους να παίζει με τη νοημοσύνη μας, κατηγορώ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα αρχικά, αυτός που μυγιάστηκε είναι εκείνος που απάντησε με 20 αράδες χωρίς να αναφερθεί καν το όνομά του, κι όχι εγώ.

 

 

 

Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν έχω καμία εταιρία "δική μου", και δεν έχω κανένα συμφέρον να προωθώ καμία, σε αντίθεση με εσένα που μάλλον το παραδέχεσαι. Και προφανώς αυτή η "προώθηση" δε γίνεται από "αλτρουισμό" ή από "αλληλεγγύη" για τους φτωχούς. Διότι αν δεν έβγαινες και εσύ κερδισμένος από το κονέ δε το δημοσίευες κάθε λίγο και λιγάκι, και μάλιστα χωρίς καν να σε ρωτήσουν. Είναι προτιμότερο να το παραδέχεται κανείς, παρά να προφασίζεται αστείες δικαιολογίες "περί βοήθειας των φτωχών" :lol: . Όσοι ψάχνονται για οικονομικές λύσεις δεν είναι ανόητοι, και δε χρειάζονται κανέναν φωστήρα να τους αποκαλύψει τα "σκοτεινά μυστικά" της οικονομίας. Ειδικά το Κονέ, υπάρχει φάτσα-κάρτα στο σάιτ της Q.

 

 

 

Τρίτον, δε τα γνωρίζω όλα, όμως ό,τι γράφω το γνωρίζω σίγουρα. Οπότε ούτε παραπληροφόρηση, ούτε προπαγάνδα κάνω.

 

 

 

Τέλος, επειδή δεν ενδιαφέρει και κανέναν αυτή η διμερής κουβέντα, την παρατήρηση για το κονέ την έγραψα διότι παρατηρώ το εξής γελοίο: οι εταιρίες (εν προκειμένω η Wind) μας θεωρούν ξεκάθαρα ηλίθιους. Ενώ έχουν πάει τις τιμές στο θεό και η εξυπηρέτησή τους είναι για γέλια, φτιάχνουν "κομμιούνιτι" και το παίζουν μια ωραία ατμόσφαιρα με ντεμέκ "διαγωνισμούς" και δώρα (όποιος έχει μπει να δει τι παίζει καταλαβαίνει για τι μιλάω). Στην τελική, για ποιο λόγο να προσλάβεις κόσμο για να στελεχώσει κάτι εντελώς άχρηστο, αντί να τους διοχετεύσεις στην εξυπηρέτηση πελατών, μπας και λύσουν καποιο υπαρκτο πρόβλημα; Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το "Κονέ": θα "στρατολογήσω" υπάρχοντες συνδρομητές για να κερδίσω νέους μοιράζοντας τους 1GB το μήνα. Θα φτιάξω σύστημα επιβράβευσης για όποιον φέρει τους περισσότερους. Είναι πιο εύκολο από το να φτιάξω διαφημιστική καμπάνια. Τους συνδρομητές τους κερδίζεις με φθηνή επικοινωνία, τιμιότητα και σωστή εξυπηρέτηση. Όχι να τα παίρνεις νταβατζηλίδικα με απίθανες χρεώσεις και μετά να ρίχνεις ανόητα δολώματα για να προσελκύσεις κόσμο.

 

 

 

pavlitakis1, δεν κατηγορώ εσένα. Εσύ έχεις το δικαίωμα να υπερασπίζεσαι όποιον θέλεις, άσχετα με τη γνώμη μου για αυτό. Απλά θα προτιμούσα να μην ποστάρεις κάθε τρεις και λίγο ότι υπάρχει κονέ, μπας και ψαρέψεις κανέναν για να κερδίσεις τα 12GB, αλλά είμαι απλώς ένα μέλος, δε μπορώ να επιβάλλω κάτι. Την εταιρία που βρίσκει νέους τρόπους να παίζει με τη νοημοσύνη μας, κατηγορώ.

Υπάρχει όριο στην λογοκρισία και υπάρχουν υπεύθυνοι για αυτή τη δουλειά.

Είμαι αναγκασμένος από το bullying που κάνεις να γράψω δυο αράδες σε σχέση με τα δικά σου σεντόνια.

Νοιάστηκες βέβαια όχι γιατί βγάζεις λεφτά αλλά γιατί έχεις μία εμπάθεια σε όποιους έχουν αντίθετη γνώμη με τη δικιά σου.

Το σταματώ εδώ γιατί βγαίνουμε εκτός και καλό θα είναι οι moderator να σβήσουνε αυτές τις αντιπαραθέσεις.

Εγώ πάντως όταν ρωτάει κάποιος θα του προτείνω την κινητή των φτωχών όπου μπορώ και υπάρχει ανάλογη ερώτηση.

Και θα μαζεύουμε δεδομένα όλοι.

Άλλωστε βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι, γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. :lol:

 

ΥΓ

Τους συνδρομητές τους κερδίζεις όταν τους δίνεις περισσότερες παροχές από αυτές που δίνουν οι άλλοι με τα ίδια λεφτά.

Αν βάλει η Cosmote κάτι σαν το κονέ και με τόσο φθηνά πακέτα, εγώ θα φύγω πρώτος και θα πάω.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όριο στην λογοκρισία και υπάρχουν υπεύθυνοι για αυτή τη δουλειά.

Είμαι αναγκασμένος από το bullying που κάνεις να γράψω δυο αράδες σε σχέση με τα δικά σου σεντόνια.

Νοιάστηκες βέβαια όχι γιατί βγάζεις λεφτά αλλά γιατί έχεις μία εμπάθεια σε όποιους έχουν αντίθετη γνώμη με τη δικιά σου.

Το σταματώ εδώ γιατί βγαίνουμε εκτός και καλό θα είναι οι moderator να σβήσουνε αυτές τις αντιπαραθέσεις.

Εγώ πάντως όταν ρωτάει κάποιος θα του προτείνω την κινητή των φτωχών όπου μπορώ και υπάρχει ανάλογη ερώτηση.

Και θα μαζεύουμε δεδομένα όλοι.

Άλλωστε βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι, γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. :lol:

 

ΥΓ

Τους συνδρομητές τους κερδίζεις όταν τους δίνεις περισσότερες παροχές από αυτές που δίνουν οι άλλοι με τα ίδια λεφτά.

Αν βάλει η Cosmote κάτι σαν το κονέ και με τόσο φθηνά πακέτα, εγώ θα φύγω πρώτος και θα πάω.

 

Προφανώς εχεις μυγιαστει παραπάνω απο οσο ενδείκνυται διοτι σου λεω στο τέλος οτι δεν εχω θεμα μαζι σου και τις αποψεις σου, ωστόσο εσυ συνεχίζεις να μιλας για δηθεν bullying και βασικα τρωγεσαι μονος σου :p Οπως αγαπάς, χατίρια δε χαλαω. Ως εκ τουτου δεν εχει και νοημα να συνεχισει το μεταξύ μας, αφου δε θες να με καταλάβεις ετσι κ αλλιως.

 

Να θυμισω για αλλη μια φορα λοιπον ποιος ηταν ο λογος που ξεκινησα το ποστ

 

 

Τέλος, επειδή δεν ενδιαφέρει και κανέναν αυτή η διμερής κουβέντα, την παρατήρηση για το κονέ την έγραψα διότι παρατηρώ το εξής γελοίο: οι εταιρίες (εν προκειμένω η Wind) μας θεωρούν ξεκάθαρα ηλίθιους. Ενώ έχουν πάει τις τιμές στο θεό και η εξυπηρέτησή τους είναι για γέλια, φτιάχνουν "κομμιούνιτι" και το παίζουν μια ωραία ατμόσφαιρα με ντεμέκ "διαγωνισμούς" και δώρα (όποιος έχει μπει να δει τι παίζει καταλαβαίνει για τι μιλάω). Στην τελική, για ποιο λόγο να προσλάβεις κόσμο για να στελεχώσει κάτι εντελώς άχρηστο, αντί να τους διοχετεύσεις στην εξυπηρέτηση πελατών, μπας και λύσουν καποιο υπαρκτο πρόβλημα; Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το "Κονέ": θα "στρατολογήσω" υπάρχοντες συνδρομητές για να κερδίσω νέους μοιράζοντας τους 1GB το μήνα. Θα φτιάξω σύστημα επιβράβευσης για όποιον φέρει τους περισσότερους. Είναι πιο εύκολο από το να φτιάξω διαφημιστική καμπάνια. Τους συνδρομητές τους κερδίζεις με φθηνή επικοινωνία, τιμιότητα και σωστή εξυπηρέτηση. Όχι να τα παίρνεις νταβατζηλίδικα με απίθανες χρεώσεις και μετά να ρίχνεις ανόητα δολώματα για να προσελκύσεις κόσμο.

.

 

Αν θα θελες να τοποθετήθεις πανω στα προπαρατιθεμενα, μετα χαρας.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλει κανείς 10€ να μας πει :p

 

4 Ιανουαρίου έβαλα 10 και όντως έδωσε 1500 Q και 1 GB.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γενικως ομως υπαρχει ενα μικρο μοτιβο στην εμφανιση του countdown. Δευτερα και Πέμπτη ή Τρίτη και Παρασκευή. Κάποιες φορές μπορεί να βγει Τετάρτη. Το ένα από τα 2 θα ειναι ολιγόωρο και το άλλο διαρκει απο 24 ως 36 (σπανια ως 48) ώρες. Το ένα με ιντερνετ μονο,το αλλο μονο με ομιλία ή συνδυαστικό με ομιλία και λίγα mb. Αυτά στο περίπου. Το countdown παιζει ανα δευτερόλεπτο συνήθως.
Μα με κάθε λήξη countdown ξέρεις πότε θα είναι το επομενο όπως ξέρεις ότι αν έδωσε gb όπως την προηγούμενο αυτή τη φορά έδωσε λεπτά,όποτε ναι ένα μπουσουλα τον έχουμε και ναι εγώ βασιζομαι σε αυτά

Και βάση των παραπάνω το θεωρώ επίσημο πακέτο προσφοράς και το τιμώ δεόντως

Προς τι η γκρίνια λοιπόν από μερικούς?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα 3ευρα πακετα ομιλιας συντηρουν την κιου. Εαν δεν τα ειχε, ολοι θα έφευγαν σε γνωστό ανταγωνιστή που έχει μόνιμο πακέτο 3 ευρω. Και σταματηστε να παραπληροφορειτε οτι η 6ευρη ανανεωση συμφερει, διοτι α) δεν δινει κανένα μπόνους, και β) βαζοντας 6ε, εχετε καθαρά 5,05ε (διόρθωση απο bbbb), που σημαινει οτι και τον άλλο μηνα θα πρεπει να βαλετε πάλι 6ε για να αγορασετε πακέτο, σύνολο 12ε/2μηνο αντι για 10ε/2μηνο σε ανταγωνιστη. Edited by Mikakilo
Link to comment
Share on other sites

Η 6€ ανανέωση αφήνει 5.05 καθαρά. Για κάποιον με πολύ μικρή χρήση το χθεσινό countdown με 3 ευρώ ήταν μία καλή λύση για να βγει ο μήνας και περισσεύουν και 2 ευρώ υπόλοιπο. Και προφανώς τον επόμενο μήνα θα βάλεις πάλι κάρτα εκτός και αννννν σου "κληρώσει" η προσφορά 1€-->3gb και τον δεύτερο μήνα τον βγάλεις με voip ή με καθόλου εξερχόμενες. Τότε ναι η q δεν έχει κανενα άλλον ανταγωνιστή..
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει, σκέφτομαι να μεταφέρω ένα νούμερο στην Q αλλά με μπερδεύουν "τα ψιλά γράμματα" https://www.myq.gr/kone?bp_p=%2Fiaf%2Fwind_q_raf1%2Fterms.

 

Το ένα νούμερο έλεγα να το μεταφέρω μέχρι τις 20 του μήνα που θα φύγω για εξωτερικό αλλά σκοπεύω να βάλω κάρτα αργότερα τον Φλεβάρη που θα γυρίσω. Απ' ότι καταλαβαίνω μόλις βάλω κάρτα 10 ευρώ ξεκινάει η παροχή των 12GB, απλά θα πρέπει να γίνει αποδοχή της προσφοράς πριν πας ή εντός 15 ημερών από την μεταφορά στο δίκτυο της Q.

 

Επιπλέον ένας όρος λέει:

`Τα 12GB ισχύουν για 12 μήνες υπό τον όρο ότι οι χρήστες έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο 0,01€ καθ’όλο αυτό το διάστημα.`

Δηλαδή αν πέσεις σε μηδενικό υπόλοιπο έστω και μία φορά μέσα στο έτος χάνεις ΟΛΟ το υπόλοιπο έστω και αν ξαναβάλεις κάρτα στη συνέχεια;

 

Τέλος σε περίπτωση που μεταφερθούν αργότερα και άλλα νούμερα στην Q (που ανήκουν στον ίδιο συνδρομητή) παίρνουν το δώρο; Γιατί λέει "Να είναι ενεργός πελάτης της Q στα συστήματα της Εταιρείας κατά μέγιστο 15 ημέρες", πελάτης σημαίνει με βάση το ΑΦΜ ή με βάση το νούμερο; Αν είναι με το ΑΦΜ μάλλον θα πρέπει να κάνω και το δεύτερο νούμερο μαζί με το πρώτο με την επιστροφή για να έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...