Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από f2g σε q απαιτείται αλλαγή sim ή υπογραφή καινούριου συμβολαίου ή κάτι παρόμοιου που παίρνει χρόνο ή είναι αυτόματο; Θέλω να αλλάξω ένα νούμερο αλλά σε δέκα μέρες φεύγω εξωτερικό για πάνω από μήνα και δε θέλω να κοπεί ενώ θα είμαι έξω.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται άμεσα σε κατάστημα Wind και η sim αλλάζει. Πλέον ανήκεις στην Q.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από f2g σε q απαιτείται αλλαγή sim ή υπογραφή καινούριου συμβολαίου ή κάτι παρόμοιου που παίρνει χρόνο ή είναι αυτόματο; Θέλω να αλλάξω ένα νούμερο αλλά σε δέκα μέρες φεύγω εξωτερικό για πάνω από μήνα και δε θέλω να κοπεί ενώ θα είμαι έξω.
Μην ξεχνας το κονέ. 12 γβ για εναν χρονο. Στειλε πμ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 μηνα ξηρασια κ απο πολυ μπινελικη που τους εριξα κ αφου εβαλα 150+150+300 με 5,9€ αρχισαν τις ακυρες προσφορες ωπ ηρθε κ αλλη 60sms προς ολους +60 προς q με 1,5€ εντ' μεταξυ οσο καιρο ειμαι στην q δεν εχω κανει χρηση sms ουτε ενα κ δεν εχω χρησιμοποιησει πανω απο 2 γιγα το μηνα ομιλια που θελω 200αντε 250 λεπτα τπτ ακομη κ παντα οι προσφορες αφου δνεργοποιησεις πακετο

 

Οσες φορες εκανα επικαληψη παλι καταφεραν κ με ταπωσαν

 

 

 

Πως κατάφερες να αρχίσουν πάλι οι προσφορές; Δυο φορές έχω επικοινωνήσει στο FB μαζί τους αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεσετζερ τους τα εχωσα ασχημα κ στο τελος εγραψα εαν δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν απλα να μου το πουνε να κανω τα κουμαντα μου, φυσικα κ δεν μου απαντησανε κ αρχισανε δειλα δειλα να στελνουν χαζες προσφορες για ξεκαρφωμα κ μετα ηρθαν η σωστες αλλα το πουλακι πεταξε πλεον μονο 6€ ανανεωση καθε δυμηνο κ μονο γιγα welcome voip
Link to comment
Share on other sites

Έχουν τρελαθεί στις προσφορές. Άντε να βάλω 1 € γιατί έτσι κι αλλιώς θα λήξουν.

Πάντως εμένα με προτιμάνε και έχω 22€ μαζεμένα.

Κρίμα που δεν δίνει μεταφορά.0df9c9b75550fa27398bf2f0be93808e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οταν ειναι μαζεμενα εχει καλυτερες προσφορες η κανω λαθος?

Σκεψου να αφηναν την μεταφορα τι προσφορες θα καναν

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Δεν υπάρχει προσωπική πολιτική νομίζω.

Μόνο αν αργείς γενικα να βάλεις πακέτα ή λεφτά αρχίζουν οι προσφορές (συνήθως).

Αν αγοράζεις λίγες προσφορές τότε στέλνουν ακόμα πιο πολλές.

Προσπαθούν να σε κάνουν να ξοδέψεις όσο γίνεται περισσότερα.

Αλλά αν αρκείται κάποιος στα λίγα οι προσφορές πάνε χαμένες στην ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα μου ειχε βολευτει καθε μηνα με το μωβ δωρακι 4,40ε/400' και τους τελευταίους 2 μήνες το φτηνοτερο μωβ που της ερχεται ειναι 7,50ε 500'/1,5γβ. Εγω που βαζω 1 φορα το 12μηνο, ολο μου ερχεται 1ε/3γβ.
Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα μου ειχε βολευτει καθε μηνα με το μωβ δωρακι 4,40ε/400' και τους τελευταίους 2 μήνες το φτηνοτερο μωβ που της ερχεται ειναι 7,50ε 500'/1,5γβ. Εγω που βαζω 1 φορα το 12μηνο, ολο μου ερχεται 1ε/3γβ.
Η πεθερά ας κάνει συνδυασμό με το countdown και κοιτάει και τα sms.

Ιδια λεφτά θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Σμσ δεν στελνει καθολου. Στο τελευταιο καουνταουν ομιλιας της εβαλα 150/3ε και περιμενω να δω αυριο πρωι τι θα δωσει το νεο καουνταουν
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Δεν υπάρχει προσωπική πολιτική νομίζω.

Μόνο αν αργείς γενικα να βάλεις πακέτα ή λεφτά αρχίζουν οι προσφορές (συνήθως).

Αν αγοράζεις λίγες προσφορές τότε στέλνουν ακόμα πιο πολλές.

Προσπαθούν να σε κάνουν να ξοδέψεις όσο γίνεται περισσότερα.

Αλλά αν αρκείται κάποιος στα λίγα οι προσφορές πάνε χαμένες στην ουσία.

 

Το θεμα ειναι οτι με την στρατηγικη που ακολουθουν οποια κ αν ειναι κοσμος φευγει η ψαχνει αλλες λυσεις , το σποτελεσμα ομως ειναι χασουρα , ας τα βαλουν κατω να αναλογιστουν τι πρεπει να κανουν γιατι στο τελος αυτοι θα χασουν τις δουλειες τους εμεις σαν αγοραστικο κοινο θα κοιταξουμε αλλου ειτε ψαχνοντας την σιγουρια κ σταθεροτητα ειτε το φτηνο

Link to comment
Share on other sites

Για τα 3gb με 1 ευρώ τι πρέπει να στείλεις και που? Πρέπει να σου έρθει προσφορά όμως φαντάζομαι Ε?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Για τα 3gb με 1 ευρώ τι πρέπει να στείλεις και που? Πρέπει να σου έρθει προσφορά όμως φαντάζομαι Ε?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

3GB MONO ME 1€ ΓIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 3 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYQ

Link to comment
Share on other sites

Για τα 3gb με 1 ευρώ τι πρέπει να στείλεις και που? Πρέπει να σου έρθει προσφορά όμως φαντάζομαι Ε?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ναι προσωπική προσφορά πρέπει να είναι, αλλά μου έρχεται συχνά γιατί δεν βάζω συνέχεια.

Μόλις τελειώσει το πακέτο αφήνω ένα κενό δυο-τρεις μέρες και τότε σκάνε τα μηνύματα.

Θέλει λίγο να τραβάς την πετονιά με μαεστρία για να βγάλεις το ψάρι έξω.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι προσωπική προσφορά πρέπει να είναι, αλλά μου έρχεται συχνά γιατί δεν βάζω συνέχεια.

Μόλις τελειώσει το πακέτο αφήνω ένα κενό δυο-τρεις μέρες και τότε σκάνε τα μηνύματα.

Θέλει λίγο να τραβάς την πετονιά με μαεστρία για να βγάλεις το ψάρι έξω.:lol:

 

Αυτο με την πετονια πρεπει να αρχισω σιγα σιγα γιατι πηγαινε τσαμπα ο μπασμος τοσο καιρο , πριν κλεισει ο μηνας τσουπ το 10κακι το βραδυ τελειωνε το πακετο το πρωι εμπαινε το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω 2 νούμερα στη frog και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην Q λόγω κακού σηματος στο σπίτι μου. Με frog είχα 120' ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 2 gb το μήνα με 7,44€. Οι απαιτήσεις μου είναι πάνω κάτω αυτές ανά μήνα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με Q αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Επίσης διαβάζω ότι έχετε παράπονα από κάλυψη σήματος. Δε χρησιμοποιεί τις κεραίες της wind? Επίσης ποιός είναι ο τρόπος για φορητότητα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εκει που εισαι πιανει καλα η wind, θα πιανει και q καθως δουλευει με περιαγωγη στο δικτυο της wind.

 

Τώρα για τα πακετα.. Με 10€ καρτα (που υποθετω οτι 10αρικο βάζεις και στο frog) παιρνεις 1gb δώρο και 1500 προς q. Μετά για ομιλια προς ολους και για το 2ο 1gb μπορεις να εκμεταλλεύεσαι τα countdown (οσο τρεχει το countdown υπάρχει και 6€ ανανεωση καρτας αλλα απο οτι ξερω αυτη η 6€υρη ανανεωση δεν εχει καποιο bonus) ή τις προσωπικες προσφορες και λογικα θα βγαινεις με τα ιδια χρήματα πανω-κατω.. Τα κανονικά πακετα εδώ

https://www.myq.gr

 

Στο fb στη σελιδα τους έχει messenger bot που σε καθοδηγει κατα την διαδικασια

Μειονέκτημα στην q σε σχέση με frog οτι τα mb και λεπτά ομιλιας δεν αθροιζονται οπως στο frog (εκτος και αν πάρεις q star αν σε ενδιαφερει φυσικα κατι τετοιο) και επισης με 0€ υπολοιπο αν ξεμεινεις καποια στιγμη, δεν εχεις νετ επειδή χρειαζεται 0.01€ για να ανοιξει τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω 2 νούμερα στη frog και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην Q λόγω κακού σηματος στο σπίτι μου. Με frog είχα 120' ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 2 gb το μήνα με 7,44€. Οι απαιτήσεις μου είναι πάνω κάτω αυτές ανά μήνα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με Q αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Επίσης διαβάζω ότι έχετε παράπονα από κάλυψη σήματος. Δε χρησιμοποιεί τις κεραίες της wind? Επίσης ποιός είναι ο τρόπος για φορητότητα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Μπορείς νά κάνεις φορητότητα απ'το σάιτ της Q,όσον αφορά τίς παροχές εγώ προσωπικά βάζω μόνο από τα πακέτα countdown που έχει 2-3 φορές την εβδομάδα (σου λέω ενδυκτικα 2-3 ,250' προς όλους και 500 mb με 4€,3 γιγα με 2€,400'προς όλους 400' προς wind q & 400 mb με 4€.) Τό σήμα είναι ίδιο με τής wind.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομαι από what's up να έρθω στην Q. Δεν κερδίζω χρόνο σε κατάστημα wind? Η καλύτερα στο site της Q? Αν κατάλαβα καλά μαζί με τον νέο αριθμό πρέπει να πάρεις μια κάρτα ανανέωσης σωστα; έχει άλλο κόστος; ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω 2 νούμερα στη frog και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην Q λόγω κακού σηματος στο σπίτι μου. Με frog είχα 120' ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 2 gb το μήνα με 7,44€. Οι απαιτήσεις μου είναι πάνω κάτω αυτές ανά μήνα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με Q αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Επίσης διαβάζω ότι έχετε παράπονα από κάλυψη σήματος. Δε χρησιμοποιεί τις κεραίες της wind? Επίσης ποιός είναι ο τρόπος για φορητότητα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Η καλύτερη κίνηση που θα κάνεις για να προστατέψεις το εισόδημα σου.

Όταν κάνεις φορητότητα μην ξεχάσεις το κονέ.

Στείλε πμ για οδηγίες.

Θα πάρεις 12 gb δωρεάν για ένα χρόνο και εσύ και αυτός που θα σου κάνει πρόσκληση.

Σήμα μία χαρά σήμα έχει η Q μην ακούς τι λένε οι πλούσιοι της πράσινης που περιμένουν μία φορά τον χρόνο για 10 μέρες απεριόριστο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς νά κάνεις φορητότητα απ'το σάιτ της Q,όσον αφορά τίς παροχές εγώ προσωπικά βάζω μόνο από τα πακέτα countdown που έχει 2-3 φορές την εβδομάδα (σου λέω ενδυκτικα 2-3 ,250' προς όλους και 500 mb με 4€,3 γιγα με 2€,400'προς όλους 400' προς wind q & 400 mb με 4€.) Τό σήμα είναι ίδιο με τής wind.

 

και πως ενημερωνεσαι οτι εχει βγει countdown ; καλα εχει countdown 2 εως 3 φορες την εβδομαδα; . πολυ καλες επιλογες αυτες που γραφεις ειναι μονιμα πακετα; ή οχι; .

στην q μονο τα αυτοματα πακετα κανουν rollover mb και λεπτα ομιλιας ; επισης εχουνε και χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω στα countdown πακετα δεν εχει καν rollover επειδη δεν υπαρχει το ιδιο πακετο; .επισης οι μωβ προσφορες που λετε ειναι μεσα απο την εφαρμογη m q που ειναι στο κινητο ή μπορουμε να μπουμε και απο τον υπολογιστη ; . καθε ποτε βγαινουνε;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και πως ενημερωνεσαι οτι εχει βγει countdown ; καλα εχει countdown 2 εως 3 φορες την εβδομαδα; . πολυ καλες επιλογες αυτες που γραφεις ειναι μονιμα πακετα; ή οχι; .

 

Ενημερώνεσαι από την εφαρμογή, ενημερώνεσαι με γραπτό μήνυμα και επίσης μπορείς να ενημερώνεσαι και μέσω της σελίδας στο facebook αν έχεις λογαριασμό.

Σε λίγο καιρό θα έχεις καταλάβει πως δουλεύει στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω 2 νούμερα στη frog και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην Q λόγω κακού σηματος στο σπίτι μου. Με frog είχα 120' ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 2 gb το μήνα με 7,44€. Οι απαιτήσεις μου είναι πάνω κάτω αυτές ανά μήνα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με Q αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Επίσης διαβάζω ότι έχετε παράπονα από κάλυψη σήματος. Δε χρησιμοποιεί τις κεραίες της wind?

 

Εάν πραγματικά, το μόνο πρόβλημα είναι το σήμα στο σπίτι σου, καλύτερα να ενεργοποιήσεις το wifi calling της cosmote και να μείνεις εκεί που είσαι.

Η Q, στα βασικά πακέτα της πλέον, δεν είναι οικονομικότερη από τη frog.

Αυτή τη στιγμή, το βασικό πακέτο της το οποίο προσφέρει MB, καθώς και χρόνο ομιλίας προς όλους, είναι το ΑΠΠ ΠΑΚ το οποίο στοιχίζει 6.9€ και οι παροχές του, είναι κατά τη γνώμη μου, υποδεέστερες του συνδυασμού των πακέτων που ενεργοποιείς.

 

Οι προσφορές της από την άλλη, είναι μεν οικονομικές, αλλά δεν ακολουθούν κανένα pattern.

Είναι τελείως τυχαίες οπότε είναι δύσκολο να κάνεις προγραμματισμό.

Η μόνη σίγουρη προσφορά, είναι τα 100 sms προς όλους με 3€, λίγο πριν την αλλαγή του χρόνου..

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μέχρι χτες είχα περίπου 8+ € στην κάρτα. Σήμερα βλέπω 7€.

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...