Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμάς μας έρχονται δώρα συνεχώς ανάλογα με τη συμπεριφορά του καθενός.

 

Αν κάποιος προτιμάει το internet του έρχονται προσφορές για ίντερνετ, εάν κάποιος προτιμάει την ομιλία του έρχονται προσφορές για ομιλία, εάν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο του έρχονται συνεχώς προσφορές για να τον πείσουν να βάλει κάποια χρήματα.

Οπότε εάν κάποιος φροντίζει να μην έχει μεγάλα υπόλοιπα θα βρίσκεται συνεχώς μέσα σε προσφορές.

Μερικοί γνωστοί που αγοράζουν μόνο πακέτα, γιατί δεν έχουν καν την εφαρμογή όντως τους έχουν γραμμένους.

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς μας έρχονται δώρα συνεχώς ανάλογα με τη συμπεριφορά του καθενός.

 

Αν κάποιος προτιμάει το internet του έρχονται προσφορές για ίντερνετ, εάν κάποιος προτιμάει την ομιλία του έρχονται προσφορές για ομιλία, εάν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο του έρχονται συνεχώς προσφορές για να τον πείσουν να βάλει κάποια χρήματα.

Οπότε εάν κάποιος φροντίζει να μην έχει μεγάλα υπόλοιπα θα βρίσκεται συνεχώς μέσα σε προσφορές.

Μερικοί γνωστοί που αγοράζουν μόνο πακέτα, γιατί δεν έχουν καν την εφαρμογή όντως τους έχουν γραμμένους.

 

Εχω κιου και δηλώνω ότι εισαι εντελώς λάθος σε αυτά που γράφεις.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι προσφορές κάθε πότε βγαίνουν?

 

Έχει καιρό τώρα που συνηθίζουν να "κάθονται" μόνιμα 3 προσφορές στο σχετικό τομέα της εφαρμογής που έχουν περιθώριο ενεργοποίησης περίπου ένα μήνα και ανανεώνονται έπειτα. Αν ενεργοποιήσεις κάποια από αυτές δεν αντικαθίσταται άμεσα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα πάρει άλλη (ή και η ίδια) τη θέση της στην ημερομηνία που θα έληγε.

 

Δεν είναι τόσο καυτές ευκαιρίες όσο τα countdown, έχουν και διαφορετικό βήμα χρέωσης (πχ. στα λεπτά ομιλίας ισχύει ελάχιστο τρίλεπτο), είναι χρήσιμες όμως, γιατί, αν κάποια σε ενδιαφέρει την έχεις διαθέσιμη για ενεργοποίηση ανά πάσα στιγμή με ένα μακρύ χρονικό περιθώριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κιου και δηλώνω ότι εισαι εντελώς λάθος σε αυτά που γράφεις.

 

Έχω κιου και δηλώνω ότι τους τελευταίους μήνες το σύστημα δουλεύει και σε μένα όπως τα λέει ο φανατισμένος. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Countdown 4ε εως αύριο το απόγευμα:

200' προς όλους

200' προς W/Q

400MB.

Μικρή ντρίπλα με το +1ε σε σχέση με το 3ευρο πακέτο, but still descent.

 

Ελπίζω το νήμα να αποκτήσει και πάλι ηρεμία.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς μας έρχονται δώρα συνεχώς ανάλογα με τη συμπεριφορά του καθενός.

 

Αν κάποιος προτιμάει το internet του έρχονται προσφορές για ίντερνετ, εάν κάποιος προτιμάει την ομιλία του έρχονται προσφορές για ομιλία, εάν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο του έρχονται συνεχώς προσφορές για να τον πείσουν να βάλει κάποια χρήματα.

Οπότε εάν κάποιος φροντίζει να μην έχει μεγάλα υπόλοιπα θα βρίσκεται συνεχώς μέσα σε προσφορές.

Μερικοί γνωστοί που αγοράζουν μόνο πακέτα, γιατί δεν έχουν καν την εφαρμογή όντως τους έχουν γραμμένους.

 

εχω και εγώ q και μάλιστα 2 νούμερα στο όνομά μου και πολλά η οικογένειά μου (με διαφορετικά προφιλ χρήσης) και εγώ δηλώνω ότι είσαι λάθος σε αυτά που γράφεις.. :rolleyes:

Η δικιά μου παρατήρηση είναι ότι από αυτούς που ΔΕΝ τα παίρνει (δεν βάζουν πακέτα κτλ) σε αυτούς δίνει προσφορές ως γενικός κανόνας (πχ στην μάνα μου που εγώ το διαχειρίζομαι και έχει 120' από το σταθερό wind και ε΄χει μεγάλο υπόλοιπο έχει ξακ..λ..θεί να της στέλνει προσφορές να βάλει φτηνά πολύ φτηνά πακέτα ενώ εμένα που χρησιμοποιώ και το υπόλοιπο το πάω τσίμα τσίμα και βλέπει ότι τα θέλω και πάλι όχι τα πολύ μεγάλα πακέτα στην απέξω). Πάντως το ανάποδο από αυτό που λες. Αν δει ότι χρειάζεσαι χρόνο δε θα σου χαρίσει προσωπική προσφορά προτιμά να στα παρει από γενικό (ακριβό) πακέτο. Αν σε εσένα συμβαίνει κάτι άλλο δεκτό οκ, αλλά μην υποθέτεις ότι σε όλους μας αυτό γίνεται.. :O

Edited by XP130TD
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Η q έχει magic numbers όπως η wind F2G?
Δίνει όμως 1500 λεπτα προς Q μόνο, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, που είναι περισσότερες κλήσεις σε σχέση με τις τριλεπτες αν κάνεις μικρής διάρκειας κλήσεις.

Στην δουλειά που έχουμε όλοι κιου μιλάμε σαν επαγγελματική σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ επειδή είχαμε F2G 3 άτομα με magic numbers μεταξύ μας και λεω να αλλάξω εγώ σε q τότε αυτοί θα μπορούν να με πάρουν με magic ενώ εγώ όχι
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς μας έρχονται δώρα συνεχώς ανάλογα με τη συμπεριφορά του καθενός.

 

Αν κάποιος προτιμάει το internet του έρχονται προσφορές για ίντερνετ, εάν κάποιος προτιμάει την ομιλία του έρχονται προσφορές για ομιλία, εάν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο του έρχονται συνεχώς προσφορές για να τον πείσουν να βάλει κάποια χρήματα.

Οπότε εάν κάποιος φροντίζει να μην έχει μεγάλα υπόλοιπα θα βρίσκεται συνεχώς μέσα σε προσφορές.

Μερικοί γνωστοί που αγοράζουν μόνο πακέτα, γιατί δεν έχουν καν την εφαρμογή όντως τους έχουν γραμμένους.

 

Εχω κιου και δηλώνω ότι εισαι εντελώς λάθος σε αυτά που γράφεις.

 

εχω και εγώ q και μάλιστα 2 νούμερα στο όνομά μου και πολλά η οικογένειά μου (με διαφορετικά προφιλ χρήσης) και εγώ δηλώνω ότι είσαι λάθος σε αυτά που γράφεις.. :rolleyes:

Η δικιά μου παρατήρηση είναι ότι από αυτούς που ΔΕΝ τα παίρνει (δεν βάζουν πακέτα κτλ) σε αυτούς δίνει προσφορές ως γενικός κανόνας (πχ στην μάνα μου που εγώ το διαχειρίζομαι και έχει 120' από το σταθερό wind και ε΄χει μεγάλο υπόλοιπο έχει ξακ..λ..θεί να της στέλνει προσφορές να βάλει φτηνά πολύ φτηνά πακέτα ενώ εμένα που χρησιμοποιώ και το υπόλοιπο το πάω τσίμα τσίμα και βλέπει ότι τα θέλω και πάλι όχι τα πολύ μεγάλα πακέτα στην απέξω). Πάντως το ανάποδο από αυτό που λες. Αν δει ότι χρειάζεσαι χρόνο δε θα σου χαρίσει προσωπική προσφορά προτιμά να στα παρει από γενικό (ακριβό) πακέτο. Αν σε εσένα συμβαίνει κάτι άλλο δεκτό οκ, αλλά μην υποθέτεις ότι σε όλους μας αυτό γίνεται.. :O

 

Εννοώ επειδή είχαμε F2G 3 άτομα με magic numbers μεταξύ μας και λεω να αλλάξω εγώ σε q τότε αυτοί θα μπορούν να με πάρουν με magic ενώ εγώ όχι

 

Δε νομίζω ότι ισχύει η εμφάνιση σχετικών προσφορών ανάλογα με τον τρόπο χρήσης της σύνδεσης.

 

Παραθέτω scrrenshot συνδρομητή που κάνει ελάχιστη χρήση δεδομένων και ποτέ δεν έχει ενεργοποιήσει πακέτο mb...

 

Screen-Hunter-006.jpg

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ επειδή είχαμε F2G 3 άτομα με magic numbers μεταξύ μας και λεω να αλλάξω εγώ σε q τότε αυτοί θα μπορούν να με πάρουν με magic ενώ εγώ όχι

αυτοί θα μπορούν να σε έχουν magic number

Ως Μagic Number μπορεί να καταχωρηθεί οποιοσδήποτε αριθμός κινητής και καρτοκινητής WIND & Q

καλύτερα να τους φέρεις q με το σύστημα "κονέ" (αν φέρεις κάποιον q θα πάρετε αμφότεροι 1gb/μηνα για 12 μηνες δωρεάν). Άλλωστε με 10άρα στην q δεν έχεις 3 αριθμούς μονο, έχεις όλους του Q (αφού δίνει 1500' με το δευτερόλεπτο προς όλα τα q).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αυτοί θα μπορούν να σε έχουν magic number

 

 

 

 

καλύτερα να τους φέρεις q με το σύστημα "κονέ" (αν φέρεις κάποιον q θα πάρετε αμφότεροι 1gb/μηνα για 12 μηνες δωρεάν). Άλλωστε με 10άρα στην q δεν έχεις 3 αριθμούς μονο, έχεις όλους του Q (αφού δίνει 1500' με το δευτερόλεπτο προς όλα τα q).

 

Είναι 12 GB για έναν χρόνο στην πραγματικότητα (μέσος όρος 1gb το μήνα) αλλά εάν δεν χαλάσεις 1 GB το μήνα δεν χάνεται, ούτε έχεις όριο 1gb το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να με καλέσει κάποιος για κονε και να πάω σε κατάστημα WIND για αλλαγή?
Κάνεις την φορητότητα και μέσα σε 15 μέρες το πολύ πρέπει να σου στείλει κάποιος πρόσκληση που έχει Q από ένα μήνα και πάνω.

Πατάς την πρόσκληση βάζεις τον αριθμό σου, αφού έχετε βάλει και οι δύο μία 10ευρη κάρτα τον τελευταίο μήνα και τέλος.

Προϋπόθεση είναι να ΜΗΝ μηδενίσει το υπόλοιπο κανενός για όλο το χρόνο.

Αλλιώς χάνεται και από τους δύο.

Επίσης ο στέλνων την πρόσκληση και αυτός που παίρνει την πρόσκληση να μην είναι το ίδιο άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μηδενίσει του άλλου θα χαθούν και τα δικά μου? Δεν μας τα λένε καλά...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή "στρατολογεί" κάνεις άλλους στην Q για να πάρει από τον καθένα 1Gb;

Θυμίζει λίγο πυραμίδα...

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή "στρατολογεί" κάνεις άλλους στην Q για να πάρει από τον καθένα 1Gb;

Θυμίζει λίγο πυραμίδα...

 

Sent from my Mi A3

Όχι φίλε, δεν "στρατολογεί" κανένας κανέναν και στην πυραμίδα κερδίζει μόνο όποιος είναι στην κορυφή ενώ εδώ κερδίζουν όλοι.

Είναι ένα δώρο/κίνητρο που παίρνουν και οι δύο αφού αποφασίζει κάποιος να κάνει φορητότητα, αφού έχει δει τις τιμές και τις προσφορές.

Κανένας δεν βάζει με το ζόρι κάποιον να κάνει φορητότητα ή να αγοράσει καινούργιο αριθμό.

Φαντάσου πέντε φίλοι να πάνε όλοι μαζί στην Q.

Θα πάρει ο καθένας 60 gigabyte για ένα χρόνο χωρίς να πληρώσει ούτε ένα σεντ.

 

Μακάρι να τσιμπήσουν και οι άλλοι και να το κάνουν αυτό.

 

Κάθε χρόνο θα αλλάζουμε πάροχο και δεν θα ξανά πληρώσουμε δεδομένα ποτέ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι ακριβώς έτσι ότι δεν πληρώνει ούτε ένα σεντ. Είναι υποχρεωτική η ανανέωση ανά δίμηνο για να κρατηθούν τα GB και είναι υποχρεωτικό να μην πέσει στο μηδέν το υπόλοιπο, υποψιάζομαι ακόμα και λόγω χρήσης και όχι μόνο λόγω μη ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι ακριβώς έτσι ότι δεν πληρώνει ούτε ένα σεντ. Είναι υποχρεωτική η ανανέωση ανά δίμηνο για να κρατηθούν τα GB και είναι υποχρεωτικό να μην πέσει στο μηδέν το υπόλοιπο, υποψιάζομαι ακόμα και λόγω χρήσης και όχι μόνο λόγω μη ανανέωσης.
Λέω μόνο για δεδομένα.

Ε ναι θέλει και μία 6ευρη το δίμηνο, αλλά κάποιος που κάνει χρήση του αριθμού του αναγκαστικά θα βάζει μία 6ευρη.

Σήμερα αντί για 12 ευρώ έβαλα 10 γιατί δεν με ενδιέφερε το μπόνους και παρόλα αυτά μου το έδωσε μαζί και τα υπόλοιπα, χωρίς να κρατήσει το 1,70.

 

Κάνουν τα πάντα να μην χάσουν πελάτες.:lol:cc1fab69d38daccade78de8e7fff7e29.jpgd0c7b68128d94c6cfc31f3191125a924.jpg5c55a92e7903c8f8d3883eac67eaf593.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε, για αυτό λέω "περίπου" σαν πυραμίδα. Επειδή δεν είναι και το πιο εύκολο σενάριο να γίνει μαζικά, να πάει μια παρέα να κάνουν όλοι φορητότητα, στην περίπτωση που ένας (ήδη στην Q) και ψάχνει να φέρει άλλους και το προωθεί αυτό, είναι σαν να βρίσκεται "από πάνω" και επωφελείται από τον κάθε ένα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...