Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνω και εγώ στο club της q την οποία θέλω να χρησιμοποιώ μόνο για data με Hotspot. Πήγα σε ένα κατάστημα και έβγαλα μια καινούργια sim με χρέωση 10 ευρώ και από ότι μου είπαν δεν μπαίνουν στην κάρτα. Αν την παραγγελνα από το site είναι δωρεάν?
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και εγώ στο club της q την οποία θέλω να χρησιμοποιώ μόνο για data με Hotspot. Πήγα σε ένα κατάστημα και έβγαλα μια καινούργια sim με χρέωση 10 ευρώ και από ότι μου είπαν δεν μπαίνουν στην κάρτα. Αν την παραγγελνα από το site είναι δωρεάν?

 

Ναι, δυστυχώς. Θα σου έστελναν μέσω κούριερ τη SIM συν μια κάρτα ανανέωσης των 12ε ή 15ε (ο,τι διαλέξεις) και στην ουσία θα πλήρωνες μόνο την κάρτα ανανέωσης.

 

Μάλλον έπεσες σε κλασική παγίδα-λαμογιά καταστήματος όπου προσπαθούν να σου χρεώσουν τα πάντα. Μπορείς να κάνεις μια προσπάθειας επικοινωνίας μέσω αιτήματος με τα κεντρικά μήπως τουλαχιστον στα βαλουν στην καρτα.

 

Γενικά να ξέρεις ότι στη Wind, τα καταστήματα είναι ο χειρότερος τρόπος εξυπηρέτησης. Για ανανέωση χρόνου και ενεργοποίηση πακέτων προτίμησε την εφαρμογή της Q. Για απορίες το messenger, και για αίτημα τη φόρμα επικοινωνίας.

 

Επίσης στείλε το μήνυμα "STOP" στο 1213 για φραγή με όλα τα 5ψηφια, να εισαι καλυμμένος.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς. Θα σου έστελναν μέσω κούριερ τη SIM συν μια κάρτα ανανέωσης των 12ε ή 15ε (ο,τι διαλέξεις) και στην ουσία θα πλήρωνες μόνο την κάρτα ανανέωσης.

 

 

 

Γενικά να ξέρεις ότι στη Wind, τα καταστήματα και το τηλέφωνο είναι ο χειρότερος τρόπος εξυπηρέτησης. Για ανανέωση χρόνου και ενεργοποίηση πακέτων προτίμησε την εφαρμογή της Q. Για απορίες, το messenger και για αίτημα τη φόρμα επικοινωνίας.

 

 

 

Επίσης στείλε το μήνυμα "STOP" στο 1213 για φραγή με όλα τα 5ψηφια, να εισαι καλυμμένος.

Ετσι σωστός. Όλα έγιναν γρήγορα. Εγώ επέλεξα 10€. Και άλλα 3€ είχε η κάρτα sim. Έκανα και φραγή τα 5ψηφια ενεργοποίηση το 4g στο 13800. Πήρα και το κονε με έναν φίλο μου εδώ που είχε Q και είμαι κομπλέ πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς. Θα σου έστελναν μέσω κούριερ τη SIM συν μια κάρτα ανανέωσης των 12ε ή 15ε (ο,τι διαλέξεις) και στην ουσία θα πλήρωνες μόνο την κάρτα ανανέωσης.

 

Μάλλον έπεσες σε κλασική παγίδα-λαμογιά καταστήματος όπου προσπαθούν να σου χρεώσουν τα πάντα. Μπορείς να κάνεις μια προσπάθειας επικοινωνίας μέσω αιτήματος με τα κεντρικά μήπως τουλαχιστον στα βαλουν στην καρτα.

 

Γενικά να ξέρεις ότι στη Wind, τα καταστήματα είναι ο χειρότερος τρόπος εξυπηρέτησης. Για ανανέωση χρόνου και ενεργοποίηση πακέτων προτίμησε την εφαρμογή της Q. Για απορίες το messenger, και για αίτημα τη φόρμα επικοινωνίας.

 

Επίσης στείλε το μήνυμα "STOP" στο 1213 για φραγή με όλα τα 5ψηφια, να εισαι καλυμμένος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Πες τους να ενεργοποιήσουν το 4g,σε άσχετο έπεσες ξανά πάρε

Ίσως να θέλει και επανεκκίνηση

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Φίλε έχεις δίκιο. Είχα πέσει σε άσχετο. Ξανά πήρα τηλ , μίλησα με μια κοπέλα , μου λέει σου ενεργοποίω το 4g και τέλος. Μίλησα μισό λεπτό. Έκανα επανεκκίνηση και έχω 4g

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

250 λεπτά προς όλους και 500 MB για 30 μέρες με 4€ μέχρι αύριο το μεσημέρι.

Πολύ δυνατό καουντ νταουν, για όποιον το χρειάζεται.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

2o συνεχόμενο countdown με έμφαση στην ομιλία και όχι στα mb.. Ελπιζω αυτο της Πέμπτης ή Παρασκευής να είναι το 2€-->3gb.. εν τω μεταξύ έχω περίσσευμα 1,07€ στην σιμ και περιμένω να μου έρθει η προσφορά με το 1€-->3gb.. Αλλά δεν έρχεται :lol:
Link to comment
Share on other sites

2o συνεχόμενο countdown με έμφαση στην ομιλία και όχι στα mb.. Ελπιζω αυτο της Πέμπτης ή Παρασκευής να είναι το 2€-->3gb.. εν τω μεταξύ έχω περίσσευμα 1,07€ στην σιμ και περιμένω να μου έρθει η προσφορά με το 1€-->3gb.. Αλλά δεν έρχεται :lol:

 

Εγώ θυμάμαι το 3ε για 3GB. Εντάξει, 2ε λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι το 3ε για 3GB. Εντάξει, 2ε λίγο δύσκολο.

2€ το ειχαν πριν 2 εβδομάδες και με 6€ καρτα το ειχα παρει 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι, αλλά η σωστή απάντηση είναι ότι εξαρτάται από το πακέτο.

Τι πακέτο θα ήθελες να έχεις;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

3 giga με 3 ευρω στο countdown ως αυριο.

Εαν μπορούσαν να προστεθούν με όλα τα υπόλοιπα data, θα ήταν πιο ελκυστικά για αγορά, θα είχαν και ένα πλεονέκτημα απέναντι στον ανταγωνισμό, αλλά ούτε αυτό κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορούσαν να προστεθούν με όλα τα υπόλοιπα data, θα ήταν πιο ελκυστικά για αγορά, θα είχαν και ένα πλεονέκτημα απέναντι στον ανταγωνισμό, αλλά ούτε αυτό κάνουν...

 

Το πλεονέκτημα έγκειται στην τιμή. Από εκεί και μετά ο ανταγωνισμός επεκτείνει την ισχύ όλων των data εφ όσον όμως αγοράσεις το ίδιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό με την μεταφορά είναι λίγο μην πω πολύ παγιδα,οποιος κατάλαβε .... κατάλαβε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό με την μεταφορά είναι λίγο μην πω πολύ παγιδα,οποιος κατάλαβε .... κατάλαβε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εφ' όσον θα ανανέωνες ούτως ή άλλως ένα πακέτο πριν τη λήξη του δεν υπάρχει κάποια παγίδα.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη παγίδα είναι ότι "οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"..

 

Για τα 3GB ανά 3ευρο το λες; :p

 

Πέρα από την πλάκα, με τη διάθεση που θα ξυπνήσει ο καθένας τα βλέπει και γίνεται και βαρετό κάποια στιγμή. Γράφει ένας άνθρωπος ένα ενημερωτικό μήνυμα για κάποιον ενδιαφερόμενο με ένα "καλό" countdown και πεταγόμαστε να θυμηθούμε το χειρότερο δίκτυο και την απουσία roll over. Έχει καταντήσει πεδίο εξυπνάδων. Να ακούγαμε και τίποτα καινούργιο δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Είχα 1,02 σε υπόλοιπο και επιπλέον λεπτά ομιλίας προς όλους.

Πριν λίγη ώρα χάθηκε το 1 ευρώ ενώ τα λεπτά ομιλίας υπάρχουν ακόμα.

Έχω αποκλείσει εδώ και καιρό τα 5ψηφια και ούτε και έχω λάβει κανένα μύνημα.

Υπάρχει περίπτωση να σχετίζεται με το "χαράτσι" που έχει συζητηθεί;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...