Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω εγγραφή στο myq app με προσωρινό κωδικό από sms . Μετά πως βάζω τον δικό μου κωδικό; Δεν μπορώ να το βρω πουθενά εάν υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Σε φορητοτητα απο f2go σε q μεταφέρετε και το χρηματικό υπόλοιπο που υπάρχει στο f2go;
Όχι , δεν μεταφέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο countdown.

Κακό, για όσους περίμεναν μονο MB.

 

Ακριβώς. Άλλη μια απόδειξη ότι με τα countdown δεν ειναι τιποτα 100% σίγουρο.

 

Προτείνω να γράφουμε τι δίνει το countdown και εως ποτε μπορεί να ενεργοποιηθεί για λόγους αρχείου. :)

120' προς όλους & 300ΜΒ με 3ε εως αύριο το απόγευμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνοντας ανακάλυψα την εξής (ας την πουμε) υπηρεσία: https://www.windandwin.gr/.

 

Πρόκειται για συνδρομητική υπηρεσία μεν, την οποία όμως μπορείς να ακυρώσεις ανα πασα στιγμή. Το point είναι πώς στέλνοντας ενα μηνυμα και με χρεωση 0,62ε εχεις 100MB για 1 εβδομάδα (οι κληρώσεις και η συμμετοχή στο διαγωνισμό δε με ενδιαφέρουν).

 

Προσωπικά δεν το εχω δοκιμασει. Θα ηταν ομως καλη φάση για κάποιον που του ληγουν τα MB και δε θέλει να ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο επιτόπου (πχ διοτι περιμένει Countdown σε 1-2 μερες), να διασφαλισει ότι δε θα χρεωθεί daily internet. Στέλνεις μήνυμα συμμετοχής, παίρνεις τα data, στο καπάκι στέλνεις μήνυμα διαγραφής από την υπηρεσία και εισαι τζετ.

 

Ξαναλεω: δε το εχω δοκιμασει. Οποιος θέλει να το δοκιμάσει να το ψαξει καλα πρώτα, μην εχουμε διαμαρτυριες ότι παραπληροφορουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Άλλη μια απόδειξη ότι με τα countdown δεν ειναι τιποτα 100% σίγουρο.

 

Προτείνω να γράφουμε τι δίνει το countdown και εως ποτε μπορεί να ενεργοποιηθεί για λόγους αρχείου. :)

120' προς όλους & 300ΜΒ με 3ε εως αύριο το απόγευμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνοντας ανακάλυψα την εξής (ας την πουμε) υπηρεσία: https://www.windandwin.gr/.

 

Πρόκειται για συνδρομητική υπηρεσία μεν, την οποία όμως μπορείς να ακυρώσεις ανα πασα στιγμή. Το point είναι πώς στέλνοντας ενα μηνυμα και με χρεωση 0,62ε εχεις 100MB για 1 εβδομάδα (οι κληρώσεις και η συμμετοχή στο διαγωνισμό δε με ενδιαφέρουν).

 

Προσωπικά δεν το εχω δοκιμασει. Θα ηταν ομως καλη φάση για κάποιον που του ληγουν τα MB και δε θέλει να ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο επιτόπου (πχ διοτι περιμένει Countdown σε 1-2 μερες), να διασφαλισει ότι δε θα χρεωθεί daily internet. Στέλνεις μήνυμα συμμετοχής, παίρνεις τα data, στο καπάκι στέλνεις μήνυμα διαγραφής από την υπηρεσία και εισαι τζετ.

 

Ξαναλεω: δε το εχω δοκιμασει. Οποιος θέλει να το δοκιμάσει να το ψαξει καλα πρώτα, μην εχουμε διαμαρτυριες ότι παραπληροφορουμε.

 

Φαντάζομαι, άμα γραφτείς στην υπηρεσία ΚΑΘΕ εβδομάδα θα χρεώνεσαι και θα παίρνεις τα 100MB , ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, άμα γραφτείς στην υπηρεσία ΚΑΘΕ εβδομάδα θα χρεώνεσαι και θα παίρνεις τα 100MB , ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ.

 

Όπως προανέφερα, μπορείς να γραφτείς και να ξεγραφτείς με μήνυμα. Οπότε, θεωρητικά, γράφεσαι-παίρνεις 100MB-ξεγράφεσαι-δεν ξαναχρεώνεσαι. Αν ξαναχρειαστείς, επαναλαμβάνεις τη διαδικασία. Αν κάποιον τον ενδιαφέρει ας κάνει μια ερώτηση στη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Όπως προανέφερα, μπορείς να γραφτείς και να ξεγραφτείς με μήνυμα. Οπότε, θεωρητικά, γράφεσαι-παίρνεις 100MB-ξεγράφεσαι-δεν ξαναχρεώνεσαι. Αν ξαναχρειαστείς, επαναλαμβάνεις τη διαδικασία. Αν κάποιον τον ενδιαφέρει ας κάνει μια ερώτηση στη Wind.

 

Πρέπει, να έχεις δίκιο.

Αφορά όμως Q η μόνο wind ?

Link to comment
Share on other sites

Λέω μόνο για δεδομένα.

Ε ναι θέλει και μία 6ευρη το δίμηνο, αλλά κάποιος που κάνει χρήση του αριθμού του αναγκαστικά θα βάζει μία 6ευρη.

Σήμερα αντί για 12 ευρώ έβαλα 10 γιατί δεν με ενδιέφερε το μπόνους και παρόλα αυτά μου το έδωσε μαζί και τα υπόλοιπα, χωρίς να κρατήσει το 1,70.

 

Κάνουν τα πάντα να μην χάσουν πελάτες.:lol:cc1fab69d38daccade78de8e7fff7e29.jpgd0c7b68128d94c6cfc31f3191125a924.jpg5c55a92e7903c8f8d3883eac67eaf593.jpg

 

Νά αναφέρω και εγώ πως μου ήρθε και εμένα προχθές το μύνημα πώς αν ανανεώσω με 12€ κάρτα θα πάρω 20 gb για 1μηνα, τελικά το ρισκαρα, έβαλα 10 και μου τά έδωσε

Link to comment
Share on other sites

Νά αναφέρω και εγώ πως μου ήρθε και εμένα προχθές το μύνημα πώς αν ανανεώσω με 12€ κάρτα θα πάρω 20 gb για 1μηνα, τελικά το ρισκαρα, έβαλα 10 και μου τά έδωσε

 

Ποιά σου έδωσε; Τα 20gb;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα μια κάρτα q . Προάστια Πάτρας και δεν έχει 4g. Μόνο Η+. Η κάρτα SIM προφανώς είναι 4g. Ρώτησα και τον υπάλληλο. Είναι λογικό ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ενεργοποιήσει το 4G στη γραμμή. Συμβαίνει καμιά φορά, ειδικά αν ο αριθμός προέρχεται από φορητότητα. Κάλεσέ τους και πες ότι έχεις 4G συσκευή και δεν δείχνει παρά μόνο 3G και ότι μόλις ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ενεργοποιήσει το 4G στη γραμμή. Συμβαίνει καμιά φορά, ειδικά αν ο αριθμός προέρχεται από φορητότητα. Κάλεσέ τους και πες ότι έχεις 4G συσκευή και δεν δείχνει παρά μόνο 3G και ότι μόλις ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my Mi A3

 

Ο αριθμός είναι από φορητότητα. Ήρθα από Vodafone. Θα πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση και θα απαντήσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα μια κάρτα q . Προάστια Πάτρας και δεν έχει 4g. Μόνο Η+. Η κάρτα SIM προφανώς είναι 4g. Ρώτησα και τον υπάλληλο. Είναι λογικό ?

 

Οταν λες προάστια που ακριβώς? Στο Προάστιο κοντα στο Ρίο εννοείς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν τους πάρεις τηλέφωνο,στο 13700 που είναι δωρεάν να καλέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ενεργοποιήσει το 4G στη γραμμή. Συμβαίνει καμιά φορά, ειδικά αν ο αριθμός προέρχεται από φορητότητα. Κάλεσέ τους και πες ότι έχεις 4G συσκευή και δεν δείχνει παρά μόνο 3G και ότι μόλις ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my Mi A3

 

Πήρα τηλ στην q μου έστειλαν με μήνυμα τις ρυθμίσεις του ίντερνετ για να φτιαξω νεο APN ,που τελικά ήταν ίδιο με το παλιό, αλλά τίποτα. Μόνο Η+. Έχω το redmi note 7 .

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω στο ίδιο σημείο 4g με την wind και H+ με την Q!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες τους να ενεργοποιήσουν το 4g,σε άσχετο έπεσες ξανά πάρε

Ίσως να θέλει και επανεκκίνηση

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα κι εγώ πριν δύο μέρες, μετά από φορητότητα. Μίλησα τηλεφωνικά και μου είπαν να του δώσω λίγο χρόνο και να κάνω επανεκκίνηση το βράδυ. Την επόμενη μέρα μίλησα μέσω chat με εκπρόσωπο, μου είπαν θα το δούμε και θα με ενημερώσουν και τελικά το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το 4g.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ 13800 μου είπε όταν τελειώσει η συνομιλία κλείνω την συσκευή ανοίγω και είναι οκ πλέον. Μου το ενεργοποιήσε από εκεί αμέσως.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...