Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 μηνυματα πιο πανω αναφερεται,στην αρχη της σελιδας. Υπηρχε ανακοινωση για το τι θα ισχυει με το free2talk. Αν δεν σας πολυχρειαζεται το μπονους με τα 300' αλλάξτε σε free2surf
Μετά που θα κάνω free2surf δεν θα μς χρεώσουν;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα σε χρεώσουν .Δε θα εχεις όμως λεπτα ομιλίας προς άλλα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα σε χρεώσουν .Δε θα εχεις όμως λεπτα ομιλίας προς άλλα δίκτυα.
Κατάλαβα, είναι αυτή είναι μόνη λύση; δηλαδή free2surf.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και τα καλά κοιτάξτε τι έγινε.

Άλλαξα συσκευή και σε μια παλιά που έχω στην εφαρμογή δεν εμφανιζόταν η προσφορά που είχα μέχρι 24-2 να πάρω πακέτο με 3 ευρώ,200 λεπτά κ 1 γίγα. Τους στέλνω μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας κ τους ρωτάω τι πρέπει να στείλω για να την ενεργοποιήσω.Μου απαντάνε μέσα σε λίγες ώρες ότι μου αποδόθηκαν 200 λεπτά κ 1 γίγα!Έτσι απλά!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν χωρίσει το κάθε έτος σε 4 τρίμηνα.

Για όσους έχουν την παλιά προσφορά και είναι στο free2talk χρεώνουν στην 1η ανανέωση του τριμήνου 10,4 € ανεξάρτητα αν η ανανέωση είναι 10 ή 12€ (άλλα λέει η ανακοίνωσή τους, άλλα το app. Ισχύει δοκιμασμένα και για 10€) αρκεί να υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο 10,4€.

Και οι επόμενες ανανεώσεις του τριμήνου σου προσφέρουν το bonus των 300' ακόμα και με 10€.

Υπάρχει όμως ένα θέμα με το bonus των 500MB για ένα μήνα. Στην 1η ανανέωση μου το έδωσε, στη 2η του Ιανουαρίου δεν το πήρα.

Τα 500ΜΒ που αναφέρει ο spirospatra ότι πήρε είναι τα 500ΜΒ που δίνει λόγω ανανέωσης 10€ και διαρκούν 15 ημέρες. Αυτό είναι έξτρα bonus και το παίρνουν όλοι, μην το μπερδεύετε με τα 500ΜΒ του free2talk.

Για να μην με χρεώσουν τι μπορώ να κάνω; έχω το free2talk και με χρέωσαν μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην με χρεώσουν τι μπορώ να κάνω; έχω το free2talk και με χρέωσαν μια φορά.

 

Εχει ηδη αναφερθει μερικα ποστ παραπάνω. Το γυρνάς σε free2surf.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που χρεώθηκα το χαράτσι για το "δώρο", χωρίς να έχω ενημερωθεί, ζήτησα και πήρα τα χρήματά μου πίσω και αμέσως το γύρισα σε Free2Surf. Ήταν πριν μερικά χρόνια.

 

Από τότε βάζω μια κάρτα το μήνα για να ενεργοποιήσω το πακέτο που εγώ θέλω κάθε φορά και έχω έλεγχο του υπολοίπου μου χωρίς να ψάχνομαι για τρίμηνα και τετράμηνα της "προσφοράς" ούτε για χρεώσεις κάθε μήνα (αν θα τραβήξει κάτι ή όχι).

 

Στο μεταξύ οι άλλοι 2 δίνουν αβέρτα πραγματικά δωρεάν ΜΒ και χρόνο ομιλίας και η μπλε συνεχίζει με τα επί πληρωμή "δώρα".

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα δώρα που δίνουν οι άλλοι με τα δωρεάν δεδομένα και άλλο αυτή η αρχαία υπηρεσία της wind. εδώ και πολλά χρόνια το γύρισα σε free to surf γιατί έγινε κοροϊδία. Άσε που βγήκαν νέα προγράμματα από τότε που ουσιαστικά αν χρησιμοποιείς το free to talk τα χρήματα που ξοδεύεις φτάνουν για να ενεργοποιείς 4 μήνες τα νεότερα πακέτα τα οποία έχουν και δεδομένα και μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα δώρα που δίνουν οι άλλοι με τα δωρεάν δεδομένα και άλλο αυτή η αρχαία υπηρεσία της wind. εδώ και πολλά χρόνια το γύρισα σε free to surf γιατί έγινε κοροϊδία. Άσε που βγήκαν νέα προγράμματα από τότε που ουσιαστικά αν χρησιμοποιείς το free to talk τα χρήματα που ξοδεύεις φτάνουν για να ενεργοποιείς 4 μήνες τα νεότερα πακέτα τα οποία έχουν και δεδομένα και μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα γυρίσω κ εγώ έτσι όπως βλέπω. Χθες το πρόσεξα εγώ που έβαλα την κάρτα 10.4 ε λέω τι γίνεται..

 

Την πρώτη φορά που χρεώθηκα το χαράτσι για το "δώρο", χωρίς να έχω ενημερωθεί, ζήτησα και πήρα τα χρήματά μου πίσω και αμέσως το γύρισα σε Free2Surf. Ήταν πριν μερικά χρόνια.

 

Από τότε βάζω μια κάρτα το μήνα για να ενεργοποιήσω το πακέτο που εγώ θέλω κάθε φορά και έχω έλεγχο του υπολοίπου μου χωρίς να ψάχνομαι για τρίμηνα και τετράμηνα της "προσφοράς" ούτε για χρεώσεις κάθε μήνα (αν θα τραβήξει κάτι ή όχι).

 

Στο μεταξύ οι άλλοι 2 δίνουν αβέρτα πραγματικά δωρεάν ΜΒ και χρόνο ομιλίας και η μπλε συνεχίζει με τα επί πληρωμή "δώρα".

Κατάλαβα, όταν λες μπλε; εννοείς το sim; Edited by Vasileios
προσωπικος χαρακτηρισμός
Link to comment
Share on other sites

Το Flames2Go σε επιβραβεύει! Τώρα έχεις δώρο 100 Flames για να τα χρησιμοποιήσεις σε όποιους από τους 17 διαγωνισμούς επιθυμείς!! Μην περιμένεις άλλο! Δες τους διαγωνισμούς που παίζουν εδώ: https://tinyurl.com/y84uxktc

 

Πολύ καλό επίσης στις προσωπικές προφορές πρώτη φορά μου ήρθε 3gb-1€.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα δώρα που δίνουν οι άλλοι με τα δωρεάν δεδομένα και άλλο αυτή η αρχαία υπηρεσία της wind. εδώ και πολλά χρόνια το γύρισα σε free to surf γιατί έγινε κοροϊδία. Άσε που βγήκαν νέα προγράμματα από τότε που ουσιαστικά αν χρησιμοποιείς το free to talk τα χρήματα που ξοδεύεις φτάνουν για να ενεργοποιείς 4 μήνες τα νεότερα πακέτα τα οποία έχουν και δεδομένα και μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι έτσι. Με 10,4 € όντως μπορείς να ενεργοποιήσεις καλύτερα πακέτα, αλλά σκέψου ότι στις υπόλοιπες ενεργοποιήσεις του 3μήνου τα λεφτά θα σου μένουν στην κάρτα και θα χρησιμοποιείς το bonus. Ακόμα και έτσι που το καταντήσανε , βλέπω ότι συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δώσει παραπάνω gb στα ίδια χρήματα (5 gb με 5€) όπως τους "υποχρέωσε" η κυβέρνηση,ή να δώσει κάποια απεριόριστα, δίνει τώρα 4gb με 6 €!
Link to comment
Share on other sites

Αντί να δώσει παραπάνω gb στα ίδια χρήματα (5 gb με 5€) όπως τους "υποχρέωσε" η κυβέρνηση,ή να δώσει κάποια απεριόριστα, δίνει τώρα 4gb με 6 €!

Υπάρχει τέτοιο πακέτο στο F2G;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προσωπική προσφορά μόνο για τον συγκεκριμένο αριθμό και σε όποιον άλλο εμφανιστεί εντός της εφαρμογής και όχι κανονικό πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, όταν λες μπλε; εννοείς το sim;

 

Μπλε: WIND, Πράσινη: COSMOTE, Κόκκινη: Vodafone

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν πριν λίγο για ακόμα μια φορά να με πάνε σε καρτοδυνδεση για 2 χρόνια.

1000 wind/q, 600 προς όλους, 100 sms, 3.5 GB , 8 € , ένα smart watch

Για 15,90 από 24,9 και συμπεριλαμβάνει όλους τους φόρους κλπ

 

Επέμενε ότι το κόστος στην κάρτα πηγε 15,9 τις τελευταίες 2 μέρες στους πελάτες κλπ, της είπα ότι εγώ δίνω 12 ευρώ και δεν χρειάζομαι τόσες παροχές κλπ

Παρόλα αυτά επέμενε ότι άλλαξε το κόστος οπότε ζήτησα λίγο χρόνο να τσεκάρω και σας στέλνω αυτό το μήνυμα.

Μούφα προφανώς είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Online συνεχίζει να είναι 10. Αλλά και πάλι κανονικά θα έπρεπε να είχε ανακοινωθεί η οποια αλλαγή τουλάχιστον 1 μήνα πριν. Κλασσική καραμέλα μήνες τώρα για να μας σπρώξουν σε καρτοσύνδεση. Ασε που η τιμή αυτή είναι τσιμπημένη σε σχέση με τα 11 ή 12 που την έδιναν.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν πριν λίγο για ακόμα μια φορά να με πάνε σε καρτοδυνδεση για 2 χρόνια.

1000 wind/q, 600 προς όλους, 100 sms, 3.5 GB , 8 € , ένα smart watch

Για 15,90 από 24,9 και συμπεριλαμβάνει όλους τους φόρους κλπ

 

Επέμενε ότι το κόστος στην κάρτα πηγε 15,9 τις τελευταίες 2 μέρες στους πελάτες κλπ, της είπα ότι εγώ δίνω 12 ευρώ και δεν χρειάζομαι τόσες παροχές κλπ

Παρόλα αυτά επέμενε ότι άλλαξε το κόστος οπότε ζήτησα λίγο χρόνο να τσεκάρω και σας στέλνω αυτό το μήνυμα.

Μούφα προφανώς είναι έτσι;

 

Το ίδιο παραμύθι το είχα ακούσει μερικούς μήνες πριν και φαίνεται ότι δεν έχουν αλλάξει κασέτα ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...