Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορά από bangood θέλει priority direct mail για να μην περάσει τελωνείο. Σωστά;

 

Ερώτηση:Πρέπει να επιλέξω και shipping insurance ή με καλύπτει το paypal εάν γίνει η στραβή; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγορά από bangood θέλει priority direct mail για να μην περάσει τελωνείο. Σωστά;

 

Ερώτηση:Πρέπει να επιλέξω και shipping insurance ή με καλύπτει το paypal εάν γίνει η στραβή; :worry:

 

To paypal καλύπτει τη συναλλαγή, δεν έχει σχέση με τελωνεία.

Κι όταν το νόμιμο είναι να περάσει, σε τι θα περίμενες να σε καλύψει το paypal;

Ή πληρώνεις ασφάλεια τελωνείου ή ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από bangood θέλει priority direct mail για να μην περάσει τελωνείο. Σωστά;

 

Ερώτηση:Πρέπει να επιλέξω και shipping insurance ή με καλύπτει το paypal εάν γίνει η στραβή; :worry:

Αν στραβή εννοείς να χαθεί το δέμα, ναι σε καλύπτει το PayPal.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

To paypal καλύπτει τη συναλλαγή, δεν έχει σχέση με τελωνεία.

Κι όταν το νόμιμο είναι να περάσει, σε τι θα περίμενες να σε καλύψει το paypal;

Ή πληρώνεις ασφάλεια τελωνείου ή ρισκάρεις.

Με το priority line δεν περνάει τελωνείο. Δεν σου έχει καν την επιλογή για ασφάλεια τελωνείου ;)

 

Η ερώτηση μου (γι αυτό και την διατύπωσα χωριστά) είχει να κάνει με την ασφάλεια απώλειας δέματος...

Link to comment
Share on other sites

Με το priority line δεν περνάει τελωνείο. Δεν σου έχει καν την επιλογή για ασφάλεια τελωνείου ;)

 

Η ερώτηση μου (γι αυτό και την διατύπωσα χωριστά) είχει να κάνει με την ασφάλεια απώλειας δέματος...

Το PayPal σε καλύπτει γι αυτό

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις τελικά δεν επέλεξα ασφάλεια μεταφοράς επειδή μέχρι στιγμής εμπιστεύομαι πολύ το paypal.

Η παραγγελία έγινε τη Δευτέρα το βράδυ από Gearbest με eu priority line και σήμερα έφυγε το δέμα...

 

Αριθμός: χχχχχχχχχχχχ
Κατάσταση*πακέτου: Καθ' οδόν
Προορισμός: Άγνωστος
Προέλευση: Γερμανία
2018-10-23 18:05 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
======================================
Powered by www.17track.net

 

23 Οκτ 2018
18:05
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically  DHL LOGISTICS
23 Οκτ 2018
16:05
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically  DEUTSCHE POST - DHL PAKET
Tracking number	χχχχχχχχχχχχχχχχ
Origin	 DE
Destination	 GR
Weight	0.487 kg
Found in	DHL Logistics Deutsche Post - DHL Paket
Tracked with couriers	Deutsche Post - DHL Paket DHL Global Mail - DHL eCommerce Cainiao Greece Post DHL Logistics GearBest Logistics 4PX Express

 

Αυτό σημαίνει ότι έρχεται από Γερμανία με DHL και δεν περνά από τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν περναει τελωνειο και στο φερνει μαλιστα η dhl στο σπιτι , τουλαχιστον ετσι εγινε με ενα δικο μου δεμα τον αυγουστο

εκανε γυρω στις 30 ημερολογιακες μερες τοτε

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά

 

24/10/2018, 15:31:23 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/10/2018, 10:31:36 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

24/10/2018, 07:30:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

22/10/2018, 21:05:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: RY*********CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

15/10/2018, 09:37:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

3/10/2018, 05:39:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

28/9/2018, 21:32:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Κωδικός Αντικειμένου: RP*********CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

16/10/2018, 05:50:08 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

8/10/2018, 10:28:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

5/10/2018, 22:38:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Κωδικός Αντικειμένου: RY*********CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

24/10/2018, 05:20:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

18/10/2018, 18:26:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

10/10/2018, 15:52:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Οι αγορές έγιναν 22/9/2018 η πρώτη, 27/9/2018 η δεύτερη και 29/9/2018 ή τρίτη.

Μέχρι σήμερα το απόγευμα και για τις τρεις αποστολές υπήρχαν μόνο οι δύο πρώτες κινήσεις και ξαφνικά απόψε το βράδυ πριν από λίγο βλέπω την τρίτη κίνηση με ημερομηνίες (15/10/2018, 09:37:57, 16/10/2018, 05:50:08 και 24/10/2018, 05:20:41) πως να τις πω; ειδικά οι δύο πρώτες άστα να πάνε.

Οι άνθρωποι εκεί στο Βενιζέλος φαίνεται ότι έχουν πάθει παράκρουση, αφού όλα πλέον περνούν τελωνείο

 

Μια άλλη παρέμεινε στην ίδια κατάσταση (δεύτερη κίνηση) και αυτή με Post CN και αγορά 29/9/2018.

Ολες από Aliexpress πλην της δεύτερης παραπάνω που ήταν από Ebay.

 

Μια άλλη την παρέλαβα σήμερα δύο ημέρες μετά αφότου έφθασε στο Βενιζέλος στις 23/10/2018, που η αγορά της έγινε στις 10/10/2018 από GearBest με Bpost Registered, η οποία και αυτή βολόδερνε επί 10 ημέρες στην Κίνα-Βέλγιο, αφού από την πρώτη ημέρα της παραγγελίας μου έστειλαν αριθμό παρακολούθησης (κάπως περίεργο για το GearBest) και όπως φαινόταν και στο 1tracking.net την επομένη είχε φύγει και από αυτούς.

 

Ολες οι παραπάνω αποστολές πλην της πρώτης είναι κάτω των 22€ μαζί με μεταφορικά, όσες είχαν.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εμενά σημερα μου εβγαλε "Parcel arrived at the airport" .

Οταν θα εχεις καμια αλλαγη ενημερωσε μας.

Τελικα ολα μια χαρα με το δεμα. 1 android box με belgium registered απο gearbest.

Παλια σε 7 - 8 μερες ερχοταν με belgium registered. Τωρα εκανε 15 μερες.

25/10/2018, 22:00:00 Κ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

25/10/2018, 17:58:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ)

25/10/2018, 15:47:42 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

25/10/2018, 10:42:12 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ)

25/10/2018, 07:14:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

24/10/2018, 20:22:31 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/10/2018, 03:22:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

23/10/2018, 12:35:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι εκεί στο Βενιζέλος φαίνεται ότι έχουν πάθει παράκρουση, αφού όλα πλέον περνούν τελωνείο

Είναι μάλλον και το συμπέρασμα από όλα τα πρόσφατα post εδώ και στα γειτονικά θέματα: Πρέπει να έχει πέσει εντολή όλα τα συστημένα προερχόμενα εκτός ΕΕ να περνούν τελωνείο (είναι τουλάχιστον... 1-2 κλικ καλύτερα από το να περνούν ΟΛΑ τα δέματα!). Οπότε η επιλογή 'τριγωνικής' (όπου βέβαια παρέχεται τέτοια) ξαφνικά γίνεται πολύ ελκυστική, ακόμα και για δέματα χαμηλής αξίας (μόνο και μόνο για να γλυτώσει κανείς την αναμονή).

[...] η αγορά της έγινε στις 10/10/2018 από GearBest με Bpost Registered, η οποία και αυτή βολόδερνε επί 10 ημέρες στην Κίνα-Βέλγιο

Ταιριάζει και με 2 πρόσφατες δικές μου αγορές - μεγάλη καθυστέρηση στο κομμάτι Κίνα-Βέλγιο, σφαίρα μετά!

Ακούγεται ότι το GB πειραματίζεται για μείωση του κόστους στο κομμάτι αυτό - και ιδού τα αποτελέσματα, μαζί μάλιστα με κάποιες αναφορές για χαμένα πακέτα...

Αντίθετα, 2 άλλες παραγγελίες (με μικροπράγματα) που έχω καθ' οδόν, φαίνεται να έκαναν το κομμάτι Κίνα-Βέλγιο σε πολύ καλούς χρόνους (2 μέρες(!) το ένα από τα δύο, εκτός και αν το tracking της BPost δείχνει τώρα και το εντός Κίνας κομμάτι - μέχρι πριν λίγο καιρό πάντως δεν το έκανε, οπότε όταν εμφανιζόταν εκεί, σήμαινε ότι έχει φτάσει Βέλγιο). Θα δείξει ο συνολικός χρόνος, όταν φτάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: RY*********CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

26/10/2018, 09:49:18 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

26/10/2018, 05:45:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

15/10/2018, 09:37:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

3/10/2018, 05:39:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

28/9/2018, 21:32:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Ολες οι παραπάνω αποστολές πλην της πρώτης είναι κάτω των 22€ μαζί με μεταφορικά, όσες είχαν.

Απ' ότι φαίνεται επιτέλους ξεκόλλησε (όμως μόνο αυτό) και γλύτωσα και το τελωνείο που όμως το είχα προϋπολογίσει όταν έκανα την παραγγελία.

26/10/2018, 13:31:40 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (Τελευταία τροποποίηση από terkos2: Σήμερα, 12:48.)

26/10/2018, 09:49:18 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

26/10/2018, 05:45:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

15/10/2018, 09:37:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

3/10/2018, 05:39:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

28/9/2018, 21:32:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη αν ερωτώ κάτι πολύ ευρέως γνωστό, το priority line του GB είναι ασφαλές χωρις παρατράγουδα?

Μόνο αυτό μου δίνει σαν επιλογή. (και το expedited shipping που είναι απλά πανάκριβο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό μου δίνει σαν επιλογή. (και το expedited shipping που είναι απλά πανάκριβο)

Στα κινητα ,αυτη την στιγμη ,εχει μονο την επιλογη priority, αρα αναγκαστικα επιλεγουμε αυτη.

Αν δεν κανω λαθος, εχει γραφτει πιο πισω οτι περναει τελωνειο στην Βουλγαρια και μετα ερχεται Ελλαδα χωρις να περασει εδω τελωνειο και να εχει αλλα εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Banggood 16/10, shipping 17/10 με Priority line, παρέλαβα πριν λίγο !

Εντύπωση μου κάνει ότι χθες (28η Οκτωβρίου μην ξεχνιόμαστε...) εργαζόντουσαν στο αεροδρόμιο και στα ΕΛΤΑ φουλ !!

 

Snap-2018-10-29-at-12-02-38.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

πανε οι εποχες του αραχτου και πληρονωμαι , πλαον ο ανταγωνισμος φυγε εσυ να ερθω γω ειναι τεραστιος

Σε ποιούς αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιούς αναφέρεσαι?
Προφανώς στα ΕΛΤΑ αεροδρομίου που δούλευαν την 28η.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βρήκα μια τσάντα που θέλω για τις δουλειές μου από το AliExpress και είναι μαζί με κουπόνι στα 21.1 ευρώ. Νομίζω οριακά γλιτώνω την ΦΑΠα.

Ωστόσο έχει σαν μέθοδο αποστολής το ePacket. Να το επιλέξω άφοβα; Ή παίζει κάποια παγίδα; Πρώτη φορά συναντάω αυτή τη μέθοδο και δεν έχω ιδέα τι είναι.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

Χωρίς να έχω εμπειρία από αγορές του εξωτερικού αγόρασα ένα ρολόι αξίας 50 ευρώ από baggood και στάλθηκε με Belgium Post στις 17/10 με την μέθοδο Air Parcel Register.

Από τις 20/10 γράφει συνεχώς Item is ready for transport.

Τι σημαίνει αυτό? Έχει κάποιος φίλος ανάλογη εμπειρία για το πότε περίπου να το υπολογίζω ότι θα φτάσει?

Θα μας πάρει Χριστούγεννα?

Μπορώ να κάνω κάτι πχ να επικοινωνήσω με κάποιον έστω και με επιπλέον χρέωση να το παραλάβω πιο νωρίς?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

Χωρίς να έχω εμπειρία από αγορές του εξωτερικού αγόρασα ένα ρολόι αξίας 50 ευρώ από baggood και στάλθηκε με Belgium Post στις 17/10 με την μέθοδο Air Parcel Register.

Από τις 20/10 γράφει συνεχώς Item is ready for transport.

Τι σημαίνει αυτό? Έχει κάποιος φίλος ανάλογη εμπειρία για το πότε περίπου να το υπολογίζω ότι θα φτάσει?

Θα μας πάρει Χριστούγεννα?

Μπορώ να κάνω κάτι πχ να επικοινωνήσω με κάποιον έστω και με επιπλέον χρέωση να το παραλάβω πιο νωρίς?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

το ρολοι σου ειναι στην κινα ακομα σε αναμονη για βελγιο. μολις το παρει το βελγικο ταχυδρομειο θα σου γραψει bpost recieved the item. από εκέι και μετα μετράς ως εξής...1-2 μερες να έρθει ελλάδα ...1-2 μερες να παει κεντρο διαλογής και 2 μερες για να παραλάβεις...λογικά μια εβδομαδα αφοτου εμφανιστει στο βελγιο παραλαμβάνεις χωρις τελωνειο...δεν μπορεις να παρακάμψεις καμια από ΑΥΤα που σου γραφω με κανενα τροπο...διοτι το πακετο ειναι καθοδον....η αληθεια ειναι οτι θα επρεπε να ειναι ηδη βελγιο...το διμο μου ρολοι απο gearbest me belgium post εφτασε σημερα μετα από 15 μερες ενω παντα εκανε κατω απο 10...γενικα εχει καθυστερηση τον τελευταιο καιρο το βελγικο ταχυδρομειο....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...