Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει το ότι αν παραγγείλουμε προϊόντα εως 30 ευρώ περνάνε ελεύθερα τελωνείο? Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει έναν σκασμό πράγματα αξίας έως 30 ευρώ και όλα μου ήρθαν free. Όμως 2 κινητά τα πλήρωσα τελωνείο. Γνωρίζει κανείς σίγουρα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά όταν τα ΕΛΤΑ γράφουνε στο tracking αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό (Βέλγιο) σημαίνει ότι ταξιδεύουν από Κίνα για Βέλγιο ή από Βέλγιο για Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είχατε θέμα με χαμένα δέματα από gearbest με Belgium post, μετά από πόσες ημέρες από την παραγγελία σας είπε το κατάστημα ότι θα προτείνει λύση? Γιατί εμένα μου είπαν πρέπει να περάσουν 60 ημέρες από την παραγγελία.

Παιδιά όταν τα ΕΛΤΑ γράφουνε στο tracking αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό (Βέλγιο) σημαίνει ότι ταξιδεύουν από Κίνα για Βέλγιο ή από Βέλγιο για Ελλάδα?
Από Βέλγιο προς Ελλάδα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

ποια εταιρεια αναλαμβανει στην ελλαδα τη διανομη της Hermes Paket International απο γερμανια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, θα μετακομισω στην αγγλια και θελω να παραγγείλω απο εκει ενα κινητο απο το gearbest, εχει κανεις εικονα με το τι γινεται με το τελωνείο εκει;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, θα μετακομισω στην αγγλια και θελω να παραγγείλω απο εκει ενα κινητο απο το gearbest, εχει κανεις εικονα με το τι γινεται με το τελωνείο εκει;
Ότι γίνεται και στις άλλες χώρες.

Περνάνε τελωνείο όλα κανονικά.

Μίλα πρώτα με το customer support και ρώτα ποιος τρόπος αποστολής εγγυάται μη τελωνείο.

Και ανάλογα τι θα σου πουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ότι γίνεται και στις άλλες χώρες.

Περνάνε τελωνείο όλα κανονικά.

Μίλα πρώτα με το customer support και ρώτα ποιος τρόπος αποστολής εγγυάται μη τελωνείο.

Και ανάλογα τι θα σου πουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

μεχρι πριν λιγους μηνες δεν περνουσε τιποτα απο τελωνειο .Τωρα αρχισαν και περνανε αρκετα αλλα το κοστος ειναι χαμηλωτερο απο οτι εδω και συνηθως χρησιμοποιουν τισ τιμεσ που γραφει το πακετο

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια παρακαλω, γιατι εχω καιρο να παρω κατι απο κινα...θυμαμαι οτι μεχρι 2 κιλα το priority direct mail του bangood δεν ειχε θεμα..σε περισσοτερα κιλα ποια επιλογη ειναι η ασφαλεστερη;το ιδιο θα ηθελα να μαθω και για το gearbest σε αγορες μεχρι δυο κιλα η με περισσοτερα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ερωτηση για οποιον γνωριζει.

εχω παραγγειλει κατι θηκες απο εξωτερικο κ μου τις εστειλαν με sf express. γνωριζει καποιος με ποια εταιρεια θα παραλαβω? το δεμα ηρθε Ελλαδα στις 28/9 αλλα απο τοτε καμια ενημερωση στο t/n που μου εδωσαν. που κ πως μπορω να το αναζητησω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

EU PRIORITY LINE από Gearbest.

DHLΓερμανιας αναλαμβάνει, τη μεσολάβηση, εκτελωνισμο Γερμανια κοκ.

 

Αλλα

Ποια εταιρεία courier παραδίδει στην ελλαδα???

Γιατί μάλλον δεν είναι η DHL Ελλαδας

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με SF όχι συστημένο τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ , έτσι μου ειρθαν εμένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ο αριθμός αποστολής έχει 10 αριθμούς,τότε τα φέρνει η ίδια η dhl ,ενώ αν έχει γράμματα στην αρχή μετά αριθμούς και τέλος πάλι γράμματα ,η ίδια η dhl είτε τα ΕΛΤΑ .

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ θα έρθει ,απλώς πλέον τα δέματα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης αργούν πολύ να έρθουν ,και σε εμένα έκανε αρκετές μέρες να έρθει, από τότε που έφτασε περίπου 20 μέρες μετά που έφτασε Ελλάδα, απλώς θέλει υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω από Κίνα ένα ρολογάκι που η τιμή του είναι 22,88€ και αποστολή unregistered.

 

Αν βάλω Belgium Registered κοστίζει +1,57 δλδ πάμε στα 24,45€.

 

Ποιο να προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω από Κίνα ένα ρολογάκι που η τιμή του είναι 22,88€ και αποστολή unregistered.

 

Αν βάλω Belgium Registered κοστίζει +1,57 δλδ πάμε στα 24,45€.

 

Ποιο να προτιμήσω?

 

αν ειναι belgium unregistered ειναι πολυ γρηγορο και σιγουρο...ασε που αφηνουν χαρτι , δν αφηνουν το πακετο στην πορτα. το συστημενο ακομα καλυτερο...και τα 2 καλες επιλογες

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι belgium unregistered ειναι πολυ γρηγορο και σιγουρο...ασε που αφηνουν χαρτι , δν αφηνουν το πακετο στην πορτα. το συστημενο ακομα καλυτερο...και τα 2 καλες επιλογες

 

belgium registered περνάει τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

GREECE Duty Free shipping

 

δεν έχει τέτοια μέθοδο αποστολής , μόνο expedited και priority

 

ποια καταστήματα έχουν αποφυγή τελωνείου?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

belgium registered περνάει τελωνείο?
Mi band 3 από gearbest με Belgium registered παρέλαβα εχθές δεν πέρασε τελωνείο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...