Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσον αφορα τους φιλους στην προηγουμενη σελιδα που ,με το απολυτο δικιο τους ,νευριαζουν που δεν θα παρει το G2 την UI του G3 να επισημανω οτι ειμαι μαζι τους.

 

Θεωρω απαραδεκτο ,οταν ανταγωνιστες τυπου Σαμμυ,HTC δινουν ανετα τα νεα καλουδια εστω ενα χρονο μετα,αυτοι να αφηνουν ετσι στην τυχη του το G2 ομως δυστυχως η LG μας εχει δειξει δειγματα γραφης σε αυτον τον τομεα ουκ ολιγες φορες.

 

Προσωπικα βρισκω αρτια την UI του G3 και αν διαψευθει ο μακαρονας και τελικα την παρει το G2 τοτε θα μιλαμε για ενα φοβερο πακετο.

Εχω ηδη στειλει mail στην Κορεα για λεπτομερειες.

αν λαβω αρνητικη απαντηση θεωρω οτι δεν αξιζει αλλο να ασχοληθω.

 

ευτυχως υπαρχει το xda.

χιλιες φορες ευτυχως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To hands free δεν μου κουμπώνει για κανένα λόγο, όσο και αν το πιέζω.

Έχω δοκιμάσει και το «μαμά» αλλά και διάφορα ακουστικά.

(Το ίδιο συμβαίνει και με το optimus G που έχω).

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν γνωριζει καποιος αγορασα ενα otg sd cardreader εβαλα μια 16αρα microsd καρτα αλλα εχω προβλημα ενω καποιες φορες (ελαχιστες) την βλεπω τις περισσοτερες μου λεει οτι εγινε αποσυνδεση της καρτας. Γνωριζει κανεις τι φταιει? Μηπως πρεπει να φορμαρω την καρτα σε ntfs η fat32 η σε κατι αλλο για να την διαβαζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν γνωριζει καποιος αγορασα ενα otg sd cardreader εβαλα μια 16αρα microsd καρτα αλλα εχω προβλημα ενω καποιες φορες (ελαχιστες) την βλεπω τις περισσοτερες μου λεει οτι εγινε αποσυνδεση της καρτας. Γνωριζει κανεις τι φταιει? Μηπως πρεπει να φορμαρω την καρτα σε ntfs η fat32 η σε κατι αλλο για να την διαβαζει?

 

σε exfat καλύτερα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά που είναι καλύτερα να τραβάς βίντεο; στα 60 η στα 30 Frames; γιατί τώρα με την κιτ κατ βλέπω πως δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα στα 60 όπως πριν
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για βραδυνές-σκοτεινές λήψεις είναι καλύτερα τα 30fps δεδομένου ότι στα 60fps ανοιγοκλείνει πιο γρήγορα το "κλείστρο" και συλλέγει λιγότερο φως με συνέπεια να είναι πιο σκοτεινό το βίντεο.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ξέρω ότι έχει ρωτηθεί εκατντάδες φορές, αλλά τι ισχύει τελικά με την εγγύηση του 32GB μοντέλου; Έχει αλλλάξει τίποτα από την αρχή της διάθεσης του κινητού μέρι τώρα; Κι αν δεν έχει αλλάξει κάτι, μπορώ να πάρω άφοβα το 32GB μοντέλο ή θα μου βγάλει κάποιο πρόβλημα μέσα στο πρώτο μήνα;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ξέρω ότι έχει ρωτηθεί εκατντάδες φορές, αλλά τι ισχύει τελικά με την εγγύηση του 32GB μοντέλου; Έχει αλλλάξει τίποτα από την αρχή της διάθεσης του κινητού μέρι τώρα; Κι αν δεν έχει αλλάξει κάτι, μπορώ να πάρω άφοβα το 32GB μοντέλο ή θα μου βγάλει κάποιο πρόβλημα μέσα στο πρώτο μήνα;

 

δεν σε καλύπτει η Ελληνική αντιπροσωπεία απ οπου και να το πάρεις το 32αρι.

 

το bug με την καθυστέρηση της οθόνης να ανάψει οταν δέχεσαι κλήση, σκέφτονται να το διορθώσουν ποτέ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν σε καλύπτει η Ελληνική αντιπροσωπεία απ οπου και να το πάρεις το 32αρι.

 

το bug με την καθυστέρηση της οθόνης να ανάψει οταν δέχεσαι κλήση, σκέφτονται να το διορθώσουν ποτέ;:confused:

 

Καταπληκτικά... Ενώ μου αρέσει ρε ****το, τα 16GB είναι απλά υπερβολικά λίγα...

Οι τωρινές παρτίδες βγάζουν ακόμα προβλήματα ή έχουν διορθωθεί; Και έστω ότι παίρνω το 32GB, μπορώ να το στείλω έξω για επισκευή;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν παίζει εφαρμογή για να κλειδὠνει σε 3G αλλά στην χαμηλή ταχύτητα? Δηλαδή να μην βγάζει το H. Νομίζω δεν μου χρειάζεται τόση ταχύτητα και τρώει λίγη παραπάνω μπαταρία. Έψαξα λίγο στο κρυφό μενού αλλά δεν ήξερα τι να πειράξω οπότο το άφησα. Κανείς που να ξέρει? Ή κάποιο app που να κάνει αυτό το πράγμα?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

LΤΕ onoff.διαλέγεις που να κλειδώσει.απλά σε κάθε ρεσταρτ πρέπει να το ξαναεπιλεγεις
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικά... Ενώ μου αρέσει ρε ****το, τα 16GB είναι απλά υπερβολικά λίγα...

Οι τωρινές παρτίδες βγάζουν ακόμα προβλήματα ή έχουν διορθωθεί; Και έστω ότι παίρνω το 32GB, μπορώ να το στείλω έξω για επισκευή;

 

Γιατί δεν το παίρνεις από Amazon γερμανιας να έχεις την πολύ καλή τους εγγύηση και απροβληματιστο doa;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που εχω. Σημερα πηγα να εγκαταστησω μια σπασμενη εκδοση του Sygic στο τηλεφωνο και ενω την κανει εξαταστησει κανονικα οταν παω να την ανοιξω ανοιγει και αμεσως ξανακλεινει.. Το συγκεκριμενο προγραμμα το εχω περασει σε 5 τηλεφωνα (2-3 κινεζικα και σε δυο Samsung s3) και σε ολα τα τηλεφωνα λειτουργει κανονικοτατα. Τι μπορει να συμβαινει? Κανω κατι λαθος? οποιος το εχει περασει το Sygic θα ηθελα τη βοηθεια του. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

LΤΕ onoff.διαλέγεις που να κλειδώσει.απλά σε κάθε ρεσταρτ πρέπει να το ξαναεπιλεγεις

Και ποιο είναι αυτό που πρέπει να επιλέξω για τον σκοπό που θέλω? Γιατί πάλι συνέχεια H βγάζει ή E (όταν το περνάω στα GSM).

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω προβλημα με τα δεδομενα και δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ χωρις wifi.

Δεν ξερω απο ποτε παρουσιαστηκε αλλα σημερα που το χρειαστηκα δεν δουλεψε.στα ονοματα δικτυου προσβασης της vodafone vf internet που προσπαθησα να δω αν εχει αλλαξει κατι ,μπαινω αλλα δεν μπορω να το διαμορφωσω.

Εχω την 4.4.2 ελβετικο 20b

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

νεος κατοχος :). Μια χαρα το κινητο..

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα

α. με το τι κάνουν τα προγραμματα της LG ?

b. με το ποια προγραμματα της LG & Google μπορούμε να διαγράψουμε χωρίς να δημιουργήσουμε πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που εχω. Σημερα πηγα να εγκαταστησω μια σπασμενη εκδοση του Sygic στο τηλεφωνο και ενω την κανει εξαταστησει κανονικα οταν παω να την ανοιξω ανοιγει και αμεσως ξανακλεινει.. Το συγκεκριμενο προγραμμα το εχω περασει σε 5 τηλεφωνα (2-3 κινεζικα και σε δυο Samsung s3) και σε ολα τα τηλεφωνα λειτουργει κανονικοτατα. Τι μπορει να συμβαινει? Κανω κατι λαθος? οποιος το εχει περασει το Sygic θα ηθελα τη βοηθεια του. Ευχαριστω!

 

Το γνήσιο πάντως μια χαρά δουλεύει.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει και να μου πει στο hidden menu/settings το LCD backlight Ποια ήταν η default Τιμή του ;;; On or off ;;; Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει και να μου πει στο hidden menu/settings το LCD backlight Ποια ήταν η default Τιμή του ;;; On or of ;;;

 

Εάν εννοείς στο menu/settings/LCD Always on, η default τιμή του είναι off.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς στο menu/settings/LCD Always on, η default τιμή του είναι off.

Αυτό εννοώ φίλε μου σε Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση σου

Never give up
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ερωτηση στην LG Italia ,δεν προβλεπεται η αναβαθμιση του G2 στo UI του G3.

το επιβεβαιωσε ο PR της LG που εκανε στο Μιλανο και το event με την παρουσιαση του G3

 

οσον αφορα τους φιλους στην προηγουμενη σελιδα που ,με το απολυτο δικιο τους ,νευριαζουν που δεν θα παρει το G2 την UI του G3 να επισημανω οτι ειμαι μαζι τους.

 

Προσωπικα βρισκω αρτια την UI του G3 και αν διαψευθει ο μακαρονας και τελικα την παρει το G2 τοτε θα μιλαμε για ενα φοβερο πακετο.

Εχω ηδη στειλει mail στην Κορεα για λεπτομερειες.

αν λαβω αρνητικη απαντηση θεωρω οτι δεν αξιζει αλλο να ασχοληθω.

 

ευτυχως υπαρχει το xda.

χιλιες φορες ευτυχως.

 

Εγω παιδια εδω και αρκετο καιρο εχω βαλει απ τους xda στο g2 μου το θεμα με το ui του g3 και πραγματικα ειναι πολυ καλο και ομορφο !! Ψαξτε το αξιζει τον κοπο !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εδω και αρκετο καιρο εχω βαλει απ τους xda στο g2 μου το θεμα με το ui του g3 και πραγματικα ειναι πολυ καλο και ομορφο !! Ψαξτε το αξιζει τον κοπο !!! ;) ;)

 

έχει link? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

νεος κατοχος :). Μια χαρα το κινητο..

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα

α. με το τι κάνουν τα προγραμματα της LG ?

b. με το ποια προγραμματα της LG & Google μπορούμε να διαγράψουμε χωρίς να δημιουργήσουμε πρόβλημα?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5417833#post5417833

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...