Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα...σκέφτομαι να αγοράσω το G2...το 32gb το βρήκα στο ebay σε αρκετά καλή τιμή http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-BLACK-/331044869378?pt=Cell_Phones&hash=item4d13cfd502

να το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με τελωνείο ή με την εγγύηση;

 

Οι περισσότερες πιθανότητες είναι να πληρώσεις τελωνείο, ειδικά από Αμερική και δη με κούριερ. Το ίδιο ισχύει και με την εγγύηση, αν τυχόν χρειαστείς. Αμερική. Αν επιλέξεις ευρωπαϊκό μοντέλο και προμηθευτή το πιο πιθανό να γλυτώσεις και τα δύο παραπάνω.

Λάθος μου. Είδα US ενώ είναι Χονγκ Κονγκ. Μικρή πιθανότητα τελωνείου αλλά εγγύηση.....

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα προβλημα με το ραδιόφωνο του G2 εδώ και μερικούς μήνες. Αφού το ανοίξω μετά από μερική ώρα (μπορεί να είναι 2-3 λεπτά έως και μετά από 20-25) το σήμα του ραδιοφώνου χάνεται ξαφνικά λες και έχω βγάλει τα ακουστικά. Αν κλείσω και ανοίξω την εφαρμογή λειτουργεί για λίγα λεπτά ακόμα πριν χαθεί ξανά το σήμα, έως ότου μετά από άλλα 2-3 restars το σήμα χάνεται εντελώς και θέλει κάποιες ώρες μέχρι να πάρει μπρος ξανά.

 

Τους πρώτους μήνες όλα λειτουργούσαν κανονικά, δεν είχε πρόβλημα από την αρχή. Έχω αλλάξει ακουστικά ψείρες (της LG τα έχασα σε ένα ταξίδι και δεν τα έχω πια), το πρόβλημα παραμένει και μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2, έχω κάνει reset τη συσκευή χωρίς να λύση κάτι (παρουσιάστηκε αμέσως το πρόβλημα πριν εγκαταστήσω ή ρυθμίσω κάτι μετά το reset), και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα και με την εφαρμογή Spirit2 που αγόρασα από το android market.

 

Στο LG live chat δεν είχαν ιδέα και μου είπαν να το πάω από το service αλλά είναι λίγο μπελάς - φοβάμαι ότι θα το κρατήσουν μερικές μέρες και δεν έχω άλλο κινητό με microsim για να χρησιμοποιήσω έως ότου το πάρω πίσω.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε ή το μόνο που μένει είναι το service;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση προς το g2 και θα θελα την γνωμη σας. Αν έχετε δουλέψει και το g1 θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα στο τι θα μπορούσε να με χαλάσει το 2 σε σχέση με το 1. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και τις απαντήσεις από το νήμα. Να χαίρεστε την κινηταρα σας και ελπίζω να να μου πάνε κάποια πράγματα καλά ( οικονομικά ) και να έρθω και εγώ στην παρέα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και τις απαντήσεις από το νήμα. Να χαίρεστε την κινηταρα σας και ελπίζω να να μου πάνε κάποια πράγματα καλά ( οικονομικά ) και να έρθω και εγώ στην παρέα.

 

kαλημερα παιδια το gps και το vindeo τα εφτιαξαν? το ειχα παλια και το εδωσα γιατι υπηρχαν αυτα τα προβληματα α και η καμερα το βραδι αργουσε στην εστιαση ευχαριστω

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει παρατηρησει κανεις drain battery μετα την αναβαθμιση του knock code?

 

θα με περάσουν για τρελό αλλά στο πρώτο εν λειτουργία 8ωρο τρελή κατανάλωση, τόσο που είπα να γυρίσω σε 4.2.2, μετά όμως έστρωσε ξαφνικά από μόνο του. για να καταλάβεις το πρωι 100% και το μεσημέρι 55% με χρήση που κάνω πάντα και τρώει 10-15% μέχρι το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Και ργω σε τετοια φαση με σενα απο 100 το πρωι 60 το μεσημερι με νορμαλ χρηση.τι να πω ελπιζω να στρωσει.οχι οτι ειναι κακια και τωρα σε σχεση με αλλα κινητα αλλα ετσι για τη τιμη των οπλων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...σκέφτομαι να αγοράσω το G2...το 32gb το βρήκα στο ebay σε αρκετά καλή τιμή http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-BLACK-/331044869378?pt=Cell_Phones&hash=item4d13cfd502

να το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με τελωνείο ή με την εγγύηση;

Φίλε μου και εγώ το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά και μάλιστα από τον συγκεκριμένο προμηθευτή αλλά λίγο που επικοινώνησα μαζί του και ρώτησα μερικά παιδιά που έχουν αγοράσει, μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει τελωνείο και ότι θα είναι και αρκετά βαρύ, και συνολικά θα φτάσει την τιμή που πωλείται και στην Ελλάδα το 32άρι στα σκρουτζομάγαζα. Δεν είναι απόλυτα σίγουρο αλλά είναι δυνατό ρίσκο από ότι έχω καταλάβει εγώ. Όσο για την εγγύηση, είναι σίγουρο ότι δεν έχεις από την LG επίσημα καμία κάλυψη και για ό,τι συμβεί θα πρέπει να τους το γυρίσεις στο Hong Kong με δικά σου πάντα έξοδα αποστολής +πόσες μέρες αναμονή για να πάει και να ξαναέρθει.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ανταλλάξω το s4 που εχω Ελληνικό με ένα g2 32 gb αγορασμένο απο ebay.Τι να προσέξω παιδιά; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εαν πας στην procordia θα χαζεψεις....χειρουργοι οι ανθρωποι,και το εννοω,αν του δεις.....Μιλαμε οτι φορνε γαντια αντιστατικα,ποδιες,εγω ειχα ενα lg g και μου χαλασε σε 20 μερες..νεκρωσε,το πηγα και σε 3 μερες,μου το εφεραν χωρις να πληρωσω τιποτα...και τωρα λογω οικονομικης δυσκολιας πηρα παλι ενα LG L9 2.....

 

 

 

Τα παιδια ειναι ενα επιπεδο πανω! Αλλαξαν την οθονη μου σε 40' μεσα στο χαμογελο και την ευγενια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μου βγήκε επιλογή για OTA Upgrade σε 20C και πάτησα ναι. Ωστόσο επειδή είναι rootαρισμένο το τηλέφωνο, δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί το update. Τελικά έκανα upgrade από τον υπολογιστή με καλώδιο USB στην έκδοση 20C.

Τώρα ωστότο δεν φεύγει με τίποτα η ειδοποίση για νέο update από την εφαρμογή «Κέντρο Ενημέρωσης». Βλέπω το σύμβολο 1 πάνω στην εφαρμογή όπως στο συνημμένο screenshot. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το βγάλω; Το τηλέφωνο το ξαναρούταρα μετά το upgrade σε 20C.

 

[ATTACH]45623[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Το συμβολο μπορει να αφορα και σε ενημερωση εφαρμογης, ελεγξε το.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

:blink: Παιδιά αυτή την τιμή (241 €) την είδατε; :wacko:

http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

δεν είναι το G2 D802

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

:blink: Παιδιά αυτή την τιμή (241 €) την είδατε; :wacko:

http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

 

δεν νομιζω οτι ειναι το g2! πρωτον ειναι διαφορετικο μπροστα και πισω ακομα περισσοτερο! και στα τεχνικα χαρακτηριστικα εχει διαφορες... δεν ειναι κακο παντως αν και η διαφορα με το g2 ειναι μικρη πλεον

Link to comment
Share on other sites

Το G2 είναι αλλά για την Ιαπωνία!!!!!

LG G2 Japan(L22 ISAI)

Για όποιον ξέρει τη γλώσσα!!!!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=FKRwp3szvWc

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Το G2 είναι αλλά για την Ιαπωνία!!!!!

LG G2 Japan(L22 ISAI)

Για όποιον ξέρει τη γλώσσα!!!!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=FKRwp3szvWc

 

καλο κι αυτο! αυτοι οι ιαπωνες δεν την παλευουν! θελουν να ξεχωριζουν....

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η τιμη ομως αναφερεται στο μοντελο που απευθυνεται στην Ιαπονικη αγορα και οχι στην Ευρωπαικη, οποτε θα πρεπει να αναλογιστεις και το θεμα της εγγυησης. Διοτι σιγουρα η LG Ελλαδος δε το καλυπτει σε θεματα service.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τελικα ξερει καποιος αν το G2 θα παρει το UI επισημα του G3?

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην η αναβαθμιση με το knock code δεν θα μου ερθει ποτε! :worry: Σειρα 403 εδω! :p

 

Και εμένα τι ίδιο! 403 και εγω. Γάλλος και εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...