Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως παιδια το εχω γραψει κι παλιοτερα, με custom rom cloudystock 2.1 (που ειναι 4.4.2) με μεσω ορο φωτεινοτητα 50-55% βγαζω (και) πανω απο 7 ωρες οθονη, δεν εχω καθολου προβληματα υπερθερμανσεων και για browser χρησημοποιω τον dolphin αποκλειστηκα!! Δεν εχω ενεργους συνχρονισμους, και greenify σχεδον τα παντα! Πολυ σταθερη και εχει και knock code! Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως παιδια το εχω γραψει κι παλιοτερα, με custom rom cloudystock 2.1 (που ειναι 4.4.2) με μεσω ορο φωτεινοτητα 50-55% βγαζω (και) πανω απο 7 ωρες οθονη, δεν εχω καθολου προβληματα υπερθερμανσεων και για browser χρησημοποιω τον dolphin αποκλειστηκα!! Δεν εχω ενεργους συνχρονισμους και greenify σχεδον τα παντα! Πολυ σταθερη και εχει και knock code!

 

Τι παρτίδα είναι το δικό σου; εμένα του προηγούμενου σεπτεμβρη. Εγώ σβήνω τα πάντα και μετά περνάω kit Kat baseband και μετά τη ρομ. Όλα μέσω usb otg Αφού έχω σβήσει τα πάντα (cash, system, data κλπ)

Εσύ κάνεις κάτι διαφορετικό όταν φλασαρεις ρομ ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω Ενώ στην Αρχή ήμουν τόσο χαρούμενος που επιτέλους έχω ένα κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα τώρα το κινητό ψήνει αυγό .... Έχω απογοήτευτει ....

Μολις κοίταξα θερμοκρασία μπαταρίας στο hidden menu: 38,9.... Δεν είναι πολύ ρε παιδιά ;;;

 

Ανησυχείς με τόσο;;; χαχα Εγώ ανησυχώ όταν φτάνω 60 65

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα είναι το δικό σου; εμένα του προηγούμενου σεπτεμβρη. Εγώ σβήνω τα πάντα και μετά περνάω kit Kat baseband και μετά τη ρομ. Όλα μέσω usb otg Αφού έχω σβήσει τα πάντα (cash, system, data κλπ)

Εσύ κάνεις κάτι διαφορετικό όταν φλασαρεις ρομ ;

Και 'γω ακριβως τα ιδια κανω! Και το δικο μου ειναι παρτιδα 309 (Σεπτεμβριος του 2013) και το εχω απ' τις 5 Νοεμβρη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το πηρα απο σκρουτζ αλλα ηταν με rom του Χονγκ Κονγκ. Δεν εχω βαλει ποτε stock Κιτ Κατ, ημουν με στοκ, rooted 4.2.2. Εβαλα baseband kit kat και φλασαρα την cloudystock 1.2 (τοτε) μεσω philz recovery. Απλα οταν περασα την 2.1 εκτος των αλλων εκανα μετα και επαναφορα εργοστασιακων και το εστησα ξανα απ' την αρχη ολα....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω ακριβως τα ιδια κανω! Και το δικο μου ειναι παρτιδα 309 (Σεπτεμβριος του 2013) και το εχω απ' τις 5 Νοεμβρη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το πηρα απο σκρουτζ αλλα ηταν με rom του Χονγκ Κονγκ. Δεν εχω βαλει ποτε stock Κιτ Κατ, ημουν με στοκ, rooted 4.2.2. Εβαλα baseband kit kat και φλασαρα την cloudystock 1.5 (τοτε) μεσω philz recovery. Απλα οταν περασα την 2.1 εκτος των αλλων εκανα μετα και επαναφορα εργοστασιακων και το εστησα ξανα απ' την αρχη ολα....

 

Εγώ δεν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί είναι καθαρό όταν φλασαρω τη ρομ. Λες να δοκιμάσω να κάνω και μια επαναφορά όταν ξαναφλασαρω ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί είναι καθαρό όταν φλασαρω τη ρομ. Λες να δοκιμάσω να κάνω και μια επαναφορά όταν ξαναφλασαρω ;

Ειχα μαθει και 'γω οτι υποτιθεται δε χρειαζεται αλλα ειπα να το κανω για να "καθαρισει" το τηλεφωνο απ' ολα! Οσο αναφορα την υπερθερμανση στο browsing δεν ξερω μηπως παιζει ρολο και ο browser καθως εχω σταματησει να δουλευω στον stock εδω και 2 μηνες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σημερα....επιτελους και μου εβαλαν ολοκαινουρια πλακετα! Τωρα εχω ενα g2 405παρτιδας χωρις τριγμους με αριστο gps και αψογη οθονη :-)
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχε να κολλάει το Knock Code και μετά να γυρνάει σε Swipe? :wacko:

 

Όταν το έχω στην τσέπη του παντελονιού, ναι. Είναι πολύ ευαίσθητο και πιάνει τα αγγίγματα σαν προσπάθεια ξεκλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

.Εβαλα baseband kit kat και φλασαρα την cloudystock 1.5 (τοτε) μεσω philz recovery.

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το twrp recovery ? Φίλε razorkop τι recovery έχεις εσύ; πάντως και με dolphin τα ίδια μου έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το twrp recovery ? Φίλε razorkop τι recovery έχεις εσύ; πάντως και με dolphin τα ίδια μου έκανε.

Δεν έχω περάσει recovery όποτε δεν είναι αυτό το πρόβλημα ....Από ότι διάβασα στα προηγούμενα posts λέγοντας εδώ στο παρεακι Την θερμοκρασία της μπαταρίας είπαν ότι δεν είναι ανησυχητικό τώρα τι να πω έμενα πάντως όταν το κρατάω στο χέρι η οθόνη και το πίσω πάνω μέρος του κινητού καίνε αρκετά ....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά ,

Το έχω το κινητό περίπου 4 μήνες , δουλεύει άψογα . Να το κάνω root ? Αξίζει τον κόπο ?

Δεν έχεις να χάσεις κατι μόνο να κερδίσεις κάνοντας το root βέβαια αν δουλεύει μια χαρά και δεν έχεις ανάγκη το Κάτι παραπάνω μην το κάνεις...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά ,

Το έχω το κινητό περίπου 4 μήνες , δουλεύει άψογα . Να το κάνω root ? Αξίζει τον κόπο ?

Η δικια μου ταπεινη αποψη φιλε μου ειναι οτι αξιζει... ειναι αρκετα τα πραγματα που μπορεις να βαλεις και να κανεις οταν εχεις δικαιωματα root που κατα καποιο τροπο κανουν το τηλεφωνο "δικο" σου και οχι οπως στο δινει η εταιρια! Κανε ομως προσεκτικα βηματα να μην brikαρεις το τηλεφωνο και προσεκτικα πειραγματα μετα το root να μην αλλαξεις κατι που δεν πρεπει!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά ,

Το έχω το κινητό περίπου 4 μήνες , δουλεύει άψογα . Να το κάνω root ? Αξίζει τον κόπο ?

 

Εάν δεν έχεις πρόβλημα και δεν θέλεις να ψαχτεις μην προχωρήσεις. Το να κάνεις απλά root και να το αφήσεις δεν λέει κάτι. Αν ασχοληθείς αξίζει με τα χίλια.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με την "αθόρυβη λειτουργία" μετά το τελευταίο update (20D). Όταν την ενεργοποιώ μου γράφει οτι ενεργοποιήθηκε αλλά δεν δουλεύει και ούτε έχει το σηματάκι του μισοφέγγαρου πάνω αριστερά. Το παράξενο είναι πως πάτησα ξανά το κουμπί για να το απενεργοποιήσω (και τυπικά, αφού έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε ακόμα και αν ήταν τικαρισμένο) και δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής. Όταν η συσκευή άνοιξε, η αθόρυβη λειτουργία ενεργοποιήθηκε αυτόματα. Ευτυχώς όταν δοκίμασα να κλείσω ξανά το κινητό και να το ξανανοίξω δεν ενεργοποιήθηκε πάλι μόνη της η αθόρυβη γιατι αλλιώς θα ήταν ένα πολύ εκνευριστικό bug να πρέπει να την απενεργοποιώ κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου.

Η συσκευή είναι Σκανδιναβική (6ΝΕ) χωρίς κάποιο root.

 

κάτι δεν πάει καλά με την αθόρυβη λειτουργία και σε μένα όποτε θέλει μπάινει μετά πατας να βγει και δεν κάνει κάτι, όλα μετά την τελευταία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράμα που μου κάνει εντύπωση είναι ότι αρκετός κόσμος σκέφτεται να γυρίσει πίσω στην στοκ η έχει είδη γυρίσει.Προσωπικά δεν το δούλεψα καθόλου με στοκ μιας και όταν το πήρα ήταν είδη η 4.4.2 και την έβαλα κατευθείαν.

 

Με την στοκ δουλεύουν όλα ρολόι;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

20d έχω και εγώ και δουλεύει κανονικά. Μιλάτε για stock έκδοση ή για κάτι άλλο?

 

μηπως εννοει ο φιλος την 4.2.2 σαν στοκ?

 

Ναι για την στοκ μιλάω.Η 4.2.2 δεν είναι;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Έχω βρεί αυτό το lg g2 l22 isai http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm, θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει της διαφορές με το κανονικό lg g2? Μίλησα στο chat του merimobiles και μου είπε οτι είναι η ιαπωνική έκδοση τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Τα μηνύματα που αφορούσαν το usb otg μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μετά την αγορά του lg g pad έφτασε η ώρα και παρήγγειλα το g2. Επειδή βλέπω ότι το θέμα έχει 646 σελίδες !!!!! Και θα είναι αρκετά δύσκολα να τα διαβάσω όλα, ! Αν θέλει κάποιος και μπορεί ας μου γράψει τι να προσέξω στην αρχή από προβλήματα, ώστε να το τεσταρω. Ευχαριστώ και πάλι .. ;-) :-) :-)
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μετά την αγορά του lg g pad έφτασε η ώρα και παρήγγειλα το g2. Επειδή βλέπω ότι το θέμα έχει 646 σελίδες !!!!! Και θα είναι αρκετά δύσκολα να τα διαβάσω όλα, ! Αν θέλει κάποιος και μπορεί ας μου γράψει τι να προσέξω στην αρχή από προβλήματα, ώστε να το τεσταρω. Ευχαριστώ και πάλι .. ;-) :-) :-)

 

1) να ειναι κλειστή η συσκευασία

2) παρτιδα. Ειναι τα τρια πρώτα νούμερα στο sn

3)οταν το ανοίξεις να δεις αν δουλεύουν τα πάντα οπως δίκτυα wifi και αν κλειδώνει δορυφους.

Για εμενα αυτά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...