Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ιστορία, με πήραν την παρασκευή ότι το τηλέφωνο είναι έτοιμο και πέρασα και το πήρα. Δουλεύει μια χαρά προς το παρών...

 

Αντε καλο δουλευτω φιλε μου πιστευω τωρα δεν θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα είναι το update με το knock code.

 

μαλλον δεν καταλαβα. Λοιπον την μπαταρια δεν την βλεπω να αντεχει και πολυ...πως το δουλευεται στη φωτεινοτητα ; Αυτοματο ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την μπαταρια δεν την βλεπω να αντεχει και πολυ...

 

το ανέκδοτο της ημέρας? :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

το ανέκδοτο της ημέρας? :)

 

ΟΧΙ φυσικα!!! Δεν ξερω τι χρηση κανεις εσυ ΕΓΩ παντως του κανω χρηστη ΕΝΤΟΝΗ !!!!! Πως δουλευεις την οθονη ; Αν το εχεις κιολας φυσικα το κινητο...;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα στο πω απλά, το πιάνω στα χέρια μου και το λιώνω, μετά από 6-7 ώρες συνεχόμενης χρήσης (WiFi,browsing,games) πέφτει στο 30%.

Εγώ προσωπικά, μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ συσκευή που να κρατάει τόσες ώρες συνεχόμενης χρήσης.

Για νορμαλ χρήση δε, ούτε κουβέντα, 2 μέρες αντοχή για πλάκα.

Αν εσύ είχες ποτέ πιο ανθεκτική συσκευή/μπαταρία, πες μου ποια να πάω να την πάρω τώρα.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

SpecialMan, το κινητό αυτό έχει απείρως καλύτερη αυτονομία από το Moto G...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα στο πω απλά, το πιάνω στα χέρια μου και το λιώνω, μετά από 6-7 ώρες συνεχόμενης χρήσης (WiFi,browsing,games) πέφτει στο 30%.

Εγώ προσωπικά, μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ συσκευή που να κρατάει τόσες ώρες συνεχόμενης χρήσης.

Για νορμαλ χρήση δε, ούτε κουβέντα, 2 μέρες αντοχή για πλάκα.

Αν εσύ είχες ποτέ πιο ανθεκτική συσκευή/μπαταρία, πες μου ποια να πάω να την πάρω τώρα.

 

Ειδα οτι φορας αλλη rom ισχυει; Μηπως παιζει ρολο αυτο ;

 

Πες λιγο φωτεινοτητα πως να το δουλευω ισως κανω λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SpecialMan, το κινητό αυτό έχει απείρως καλύτερη αυτονομία από το Moto G...

 

Ναι το ξερω ισως κανω κατι λαθος γιαυτο και ρωτησα...Vairas βρε :)

 

 

Φοβερη συσκευη ισως το καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη ! Καμερα ΤΕΛΕΙΑ !!! Λιγο το ηχειο με χαλαει , χαμηλο η δεν ακουω καλα λογο ηλικιας :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβα. Λοιπον την μπαταρια δεν την βλεπω να αντεχει και πολυ...πως το δουλευεται στη φωτεινοτητα ; Αυτοματο ;

 

Πριν κάνα μήνα βγήκε ένα minor update (20d) το οποίο περιείχε bug fixes και τη λειτουργία Knock code. Τράβα του ένα factory reset πάντως. Εμένα είχε φάει σκάλωμα μετά το συγκεκριμένο update κι είχε ελαττωθεί κατά μία μέρα οι χρόνοι αναμονής.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

@vairas2013

Μιας και το ανέφερες, με τον κερνελ που φοράω, έχω χειρότερη κατανάλωση από τον στοκ. Φαντάσου με εκείνον...

Φωτεινότητα στο 50% μέσα στο σπίτι & στο αυτόματο όταν βγαίνω έξω.

Κοίτα με το Wakelock detector μήπως κάποια εφαρμογή δουλεύει στο παρασκήνιο & σου πίνει τη μπαταρία, βάλε το Greenify και θα είσαι κομπλέ.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα μήνα βγήκε ένα minor update (20d) το οποίο περιείχε bug fixes και τη λειτουργία Knock code. Τράβα του ένα factory reset πάντως. Εμένα είχε φάει σκάλωμα μετά το συγκεκριμένο update κι είχε ελαττωθεί κατά μία μέρα οι χρόνοι αναμονής.

 

Του εκανα factory μολις το πηρα απο τον αλλον,και ειναι καινουριο 4 μηνων περιπου. Περιεργο. Βασικα το " βαρυ " τεστ θα γινει απο βδομαδα στην εταιρια...εκει θα φανει ποσο με αντεχει !! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και το ανέφερες, με τον κερνελ που φοράω, έχω χειρότερη κατανάλωση από τον στοκ. Φαντάσου με εκείνον...

Φωτεινότητα στο 50% μέσα στο σπίτι & στο αυτόματο όταν βγαίνω έξω.

Κοίτα με το Wakelock detector μήπως κάποια εφαρμογή δουλεύει στο παρασκήνιο & σου πίνει τη μπαταρία, βάλε το Greenify και θα είσαι κομπλέ.

 

βρε μολις το εκανα set up με 100 εφαρμογες , 8 email auto sync,data παντα ανοιχτα. Δεν εχω κατι τρελο απο πισω να τρεχει....φυσικα θα βαλω αυτα που μου γραφεις,σε ευχαριστω !

 

 

*** καποια προταση για θηκη ; οσο πιο slim γινεται.

Edited by vairas2013
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & καλη εβδομαδα σε ολους.

Πηρα για τον πατερα μου το LG G2 & αν και Fan της Apple , πραγματικα το κινητο ειναι τελειο.

Ολα καλα του το εστησα αλλα εχω μια δυσκολια αντιμετωπισει:

Ο πατερας μου εχει mail της Hol και ενω γνωριζω το Password (τσεκαρισμενο απο την ιστοσελιδα της Hotmail που μπαινω κανονικα) δεν μπορω να το εγκαταστησω στο τηλέφωνο του με την προεπιλεγμενη εφαρμογη για Mail του τηλεφωνου.

Ξερετε πως γινεται?

Στο Galaxy S4 Mini που ειχε πριν του το ειχα φτιαξει αλλα ξεχασα πως.

Αν καποιος γνωριζει ας με βοηθησει!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

iPhone 5 32GB White
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω install custom recovery ο τροπος ειναι αυτος που περιγραφεται ;;;;;;;;; Custom recovery θα χρειαστούμε το flashify από εδώ, το twrp από εδώ και το philz touch recovery από εδώ...

 

1. Ανοίγουμε το flashify στο τηλέφωνο μας. Στο μήνυμα που εμφανίζεται πατάμε accept και στην συνέχεια χορηγούμε πρόσβαση root. Tο πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να πάμε στην καρτέλα BACKUP/RESTORE για να επιλέξουμε 'Backup current recovery' και στην συνέχεια να επιλέξουμε που θέλουμε η εφαρμογή να κρατήσει backup της 'μανίσιας recovery'.

 

2. Αφού πήραμε backup πηγαίνουμε στη καρτέλα FLASH και επιλέγουμε 'Recovery Image'. Στη συνέχεια πατάμε 'Choose a file' και επιλέγουμε το αρχείο openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img που έχουμε αποθηκεύσει στον φάκελο download

 

3.Κάνουμε επανεκκίνηση το τηλέφωνό μας

 

4. Μόλις το τηλέφωνο μπουτάρει το επόμενο βήμα είναι να εγκαταστήσουμε το philz touch recovery μέσα από το twrp recovery που πριν λίγο περάσαμε από το flashify.

 

5. Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι θεωρώ πιο “εύκολο” στην χρήση τον philz touch recovery. Το twrp μου έκανε αρκετή ώρα μέχρι να κάνει όλα τα wipes αλλά και μέχρι να πάρει nandroid backup.

 

6. Για να μπορέσουμε να κάνουμε επανεκκίνηση σε recovery mode κατεβάζουμε από το Playstore την εφαρμογή rebooter, την ανοίγουμε και επιλέγουμε Recovery. To τηλέφωνο μας θα επανεκκινήσει σε recovery mode(TWRP) από όπου θα μπορέσουμε να φλασάρουμε την philz touch recovery

 

7. Αφού μπούμε στο twrp επιλέγουμε Install και πλοηγούμαστε στον φάκελο Download. Από εκεί επιλέγουμε το philz_touch_6.07.6-d802.zip και κάνουμε Swipe τον διακόπτη για να φλασάρει το zip.

 

8. Μόλις τελειώσει το φλασάρισμα πατάμε το κουμπί Reboot System. Το τηλέφωνό μας θα κάνει επανεκκίνηση

 

Τελειώσαμε με την εγκατάσταση της custom recovery.

 

Δεν μπορω να περασω κατευθείαν την philz touch recovery ;;;;;;; Πρεπει να περασω αναγκαστικα και το twrp recovery ;;;; Παιδια ας με διαφωτισει καποιος με ευκολο τροπο τον τροπο να περασω την philz touch recovery..... Σορρυ αν σας ζαλισα με το μεγαλο κειμενο...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

SpecialMan, το κινητό αυτό έχει απείρως καλύτερη αυτονομία από το Moto G...

Με τόσα προφίλ που έχει κάνει κατά καιρούς που να θυμάται το Spesialman ? :p

Το αγόρασε δεύτερη φορά και πάλι τα ίδια.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν φερνουνε Ευρωπη το L22 που ειναι και αδιαβρωχο :(:(:(

Βρηκα ενα σειρας 404 και ειναι 6ΤΑ στα 319,00€ στο KAIZER . Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι ? Καλη τιμή ή εχουμε και καλυτερη ?

Το 6ΤΑ απο που ειναι ρε παιδια ?

Edited by manbag1970
Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν φερνουνε Ευρωπη το L22 που ειναι και αδιαβρωχο :(:(:(

Βρηκα ενα σειρας 404 και ειναι 6ΤΑ στα 319,00€ στο KAIZER . Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι ? Καλη τιμή ή εχουμε και καλυτερη ?

Το 6ΤΑ απο που ειναι ρε παιδια ?

 

ιταλικο φιλε μου ειναι αλλα ποια kaizer ειναι που λες/ υπαρχουν 3 kaizerstore, kaizershop.gr ,kaizer.gr :)

Link to comment
Share on other sites

ποσο το πηρες ?

μαγαζί ή χέρι - χέρι ?

 

Από χέρι το πήρα σε πολύ καλή τιμή.

Πρώτη φορά το πήρα το G2: )

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το autorec που είναι apk και μετά τον philz.αλλά περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος.

Για 4.4.2 μιλάμε έτσι;

QUOTE=razorkop;5441728]Για να κανω install custom recovery ο τροπος ειναι αυτος που περιγραφεται ;;;;;;;;; Custom recovery θα χρειαστούμε το flashify από εδώ, το twrp από εδώ και το philz touch recovery από εδώ...

 

1. Ανοίγουμε το flashify στο τηλέφωνο μας. Στο μήνυμα που εμφανίζεται πατάμε accept και στην συνέχεια χορηγούμε πρόσβαση root. Tο πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να πάμε στην καρτέλα BACKUP/RESTORE για να επιλέξουμε 'Backup current recovery' και στην συνέχεια να επιλέξουμε που θέλουμε η εφαρμογή να κρατήσει backup της 'μανίσιας recovery'.

 

2. Αφού πήραμε backup πηγαίνουμε στη καρτέλα FLASH και επιλέγουμε 'Recovery Image'. Στη συνέχεια πατάμε 'Choose a file' και επιλέγουμε το αρχείο openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img που έχουμε αποθηκεύσει στον φάκελο download

 

3.Κάνουμε επανεκκίνηση το τηλέφωνό μας

 

4. Μόλις το τηλέφωνο μπουτάρει το επόμενο βήμα είναι να εγκαταστήσουμε το philz touch recovery μέσα από το twrp recovery που πριν λίγο περάσαμε από το flashify.

 

5. Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι θεωρώ πιο “εύκολο” στην χρήση τον philz touch recovery. Το twrp μου έκανε αρκετή ώρα μέχρι να κάνει όλα τα wipes αλλά και μέχρι να πάρει nandroid backup.

 

6. Για να μπορέσουμε να κάνουμε επανεκκίνηση σε recovery mode κατεβάζουμε από το Playstore την εφαρμογή rebooter, την ανοίγουμε και επιλέγουμε Recovery. To τηλέφωνο μας θα επανεκκινήσει σε recovery mode(TWRP) από όπου θα μπορέσουμε να φλασάρουμε την philz touch recovery

 

7. Αφού μπούμε στο twrp επιλέγουμε Install και πλοηγούμαστε στον φάκελο Download. Από εκεί επιλέγουμε το philz_touch_6.07.6-d802.zip και κάνουμε Swipe τον διακόπτη για να φλασάρει το zip.

 

8. Μόλις τελειώσει το φλασάρισμα πατάμε το κουμπί Reboot System. Το τηλέφωνό μας θα κάνει επανεκκίνηση

 

Τελειώσαμε με την εγκατάσταση της custom recovery.

 

Δεν μπορω να περασω κατευθείαν την philz touch recovery ;;;;;;; Πρεπει να περασω αναγκαστικα και το twrp recovery ;;;; Παιδια ας με διαφωτισει καποιος με ευκολο τροπο τον τροπο να περασω την philz touch recovery..... Σορρυ αν σας ζαλισα με το μεγαλο κειμενο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το autorec που είναι apk και μετά τον philz.αλλά περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος. Για 4.4.2 μιλάμε έτσι;

Ναι για 4.4.2 μιλαμε... Το autorec τι ειναι ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την εφαρμογή YouTube:

Όταν ξεκινάει ένα βίντεο, όλη η οθόνη γίνεται πράσινη και το βίντεο αχνοφαίνεται, επανέρχεται μόνο αν το σταματήσω ή προχωρήσω το βίντεο και δείχνει τα κανονικά χρώματα.

Απεγκατέστησα & εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή, αλλά κάνει τα ίδια.

Rom:CloudyFlex 2.4

 

Συμβαίνει σε άλλον αυτό?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...