Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) να ειναι κλειστή η συσκευασία

2) παρτιδα. Ειναι τα τρια πρώτα νούμερα στο sn

3)οταν το ανοίξεις να δεις αν δουλεύουν τα πάντα οπως δίκτυα wifi και αν κλειδώνει δορυφους.

Για εμενα αυτά

 

Πως βλέπει κανείς αν κλειδώνει δορυφόρους χωρίς την κάρτα SIM;

Υπάρχει περίπτωση ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως βλέπει κανείς αν κλειδώνει δορυφόρους χωρίς την κάρτα SIM;

Υπάρχει περίπτωση ;

 

Περνας προγραμμα gps και το βλεπεις.Υπαρχει και εφαρμογη στο playstore η gps test που σου δειχνει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά, ή επισημάνετέ μου το λάθος που τυχόν έχω κάνει.

 

Αποφάσισα να του περάσω το τελευταίο λογισμικό επιτέλους - δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση από τότε που το αγόρασα, περίπου 3 μήνες πριν, αν θυμάμαι καλά. Το αποφάσισα τώρα γιατί άκουσα για έναν ιο που κυκλοφορεί για τα android και είπα να έχω ενημερωμένο το λογισμικό για μια έξτρα ασφάλεια.

 

Θυμάμαι που διάβαζα σ' αυτό το φόρουμ πως καλό είναι να κάνεις ένα reset πριν και μετά την αναβάθμιση. Πριν του κάνω reset, του έκανα ένα BackUp με το μαμίσιο πρόγραμμα. Του έκανα reset και πηγαίνοντας πάλι στο πρόγραμμα δεν είχε αποθηκευμένο το backup που του είχα πραγματοποιησεί πριν. (Νομίζω εδώ είναι η βλακεία μου - προφανώς αυτό το back up έπρεπε να το περάσω στον υπολογιστή ή κάτι τέτοιο, ε; ).

 

Τέλος πάντων, τώρα του περνάω το τελευταίο λογισμικό (είμαι στο 40%). Αν υπάρχει περίπτωση να μπορώ να κάνω κάτι με το backup με τον τρόπο που το πραγματοποίησα, ας μου το πει κάποιος ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά, ή επισημάνετέ μου το λάθος που τυχόν έχω κάνει.

 

Αποφάσισα να του περάσω το τελευταίο λογισμικό επιτέλους - δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση από τότε που το αγόρασα, περίπου 3 μήνες πριν, αν θυμάμαι καλά. Το αποφάσισα τώρα γιατί άκουσα για έναν ιο που κυκλοφορεί για τα android και είπα να έχω ενημερωμένο το λογισμικό για μια έξτρα ασφάλεια.

 

Θυμάμαι που διάβαζα σ' αυτό το φόρουμ πως καλό είναι να κάνεις ένα reset πριν και μετά την αναβάθμιση. Πριν του κάνω reset, του έκανα ένα BackUp με το μαμίσιο πρόγραμμα. Του έκανα reset και πηγαίνοντας πάλι στο πρόγραμμα δεν είχε αποθηκευμένο το backup που του είχα πραγματοποιησεί πριν. (Νομίζω εδώ είναι η βλακεία μου - προφανώς αυτό το back up έπρεπε να το περάσω στον υπολογιστή ή κάτι τέτοιο, ε; ).

 

Τέλος πάντων, τώρα του περνάω το τελευταίο λογισμικό (είμαι στο 40%). Αν υπάρχει περίπτωση να μπορώ να κάνω κάτι με το backup με τον τρόπο που το πραγματοποίησα, ας μου το πει κάποιος ρε παιδιά.

 

Το backup θα επρεπε να το κανεις πριν το hard reset ειτε μεσω του lg pc suite ειτε μεσω καποιου τριτου προγραμματος οπως το titanium backup. Απο τη στιγμη ομως που του εκανες hard reset διχως να αποθηκευσεις καπου το backup σου, τοτε δυστηχως δε γινεται τιποτα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

1) να ειναι κλειστή η συσκευασία

2) παρτιδα. Ειναι τα τρια πρώτα νούμερα στο sn

3)οταν το ανοίξεις να δεις αν δουλεύουν τα πάντα οπως δίκτυα wifi και αν κλειδώνει δορυφους.

Για εμενα αυτά

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πήρα σήμερα. Κλειστή συσκευασία. Έκανα ενημέρωση σε 4.4.2 όλα ρολόι δουλεύουν και κλειδώνει και δορυφόρους. S/n αρχίζει από 404. Παίζει ρόλο ;;; ευχαριστώ και πάλι :-)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πήρα σήμερα. Κλειστή συσκευασία. Έκανα ενημέρωση σε 4.4.2 όλα ρολόι δουλεύουν και κλειδώνει και δορυφόρους. S/n αρχίζει από 404. Παίζει ρόλο ;;; ευχαριστώ και πάλι :-)

 

Μια χαρά είσαι έχεις την τελευταία παρτίδα!

Δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα απλά να το χαίρεσαι.

Υστερόγραφο: Όταν πατάς το πίσω καπάκι μπαίνει καθόλου μέσα και κάνει λίγο θόρυβο;

πάτα το με τα δύο δάχτυλα κοντά στα κουμπιά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....μπηκα κι εγω απο χθες στην παρεα σας.

μετα απο το φοβερο nexus4,ειπα να αναβαθμιστω λιγο και πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη βαση τιμης αποδοσης και μεχρι στιγμης επιβεβαιωνομαι....

κανα δυο ερωτησουλες μονο....

1.οταν κανω μια κληση μου βγαζει ενα μικρο pop up σε μαυρο φοντο και λεει....εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη...πως το εξαφανιζουμε αυτο???εκτροπη μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

2.πως ξερουμε ποια εκδοση συσκευης εχουμε???αν ειναι ελληνικη η απο την ουγκαντα....

ευχαριστω.

 

και πιο πανω διαβαζω για το σεριαλ νουμερο κτλ....αυτο που πηρα ξεκιναει απο 405 αλλα ειχε την 4.4.2 out of the box....σημαινει κατι?και το κουτι λεει 6sw....την πατησαμε?

ταινια ασφαλειας ειχε απο την μια μερια.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....μπηκα κι εγω απο χθες στην παρεα σας.

μετα απο το φοβερο nexus4,ειπα να αναβαθμιστω λιγο και πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη βαση τιμης αποδοσης και μεχρι στιγμης επιβεβαιωνομαι....

κανα δυο ερωτησουλες μονο....

1.οταν κανω μια κληση μου βγαζει ενα μικρο pop up σε μαυρο φοντο και λεει....εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη...πως το εξαφανιζουμε αυτο???εκτροπη μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

2.πως ξερουμε ποια εκδοση συσκευης εχουμε???αν ειναι ελληνικη η απο την ουγκαντα....

ευχαριστω.

 

και πιο πανω διαβαζω για το σεριαλ νουμερο κτλ....αυτο που πηρα ξεκιναει απο 405 αλλα ειχε την 4.4.2 out of the box....σημαινει κατι?και το κουτι λεει 6sw....την πατησαμε?

ταινια ασφαλειας ειχε απο την μια μερια.

 

οχι φιλε μου μια χαρα ειναι το κινητο σου.405 ειναι η τελευταια παρτιδα!!!ολα εχουν την τελευταια 4.4.2..απλα οι πρωτες παρτιδες ειχαν κατι μικρο προβληματακια με gps,τριξιμο καπακι

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ταινια ασφαλειας ειχε απο την μια μερια.

Και εγώ όταν το πήρα, λέω ταινία μόνο από τη μία πλευρά...μμμ ανοιγμένο να είναι?

 

Μετά είδα ότι έγραφε eco packaging, άρα εξοικονομήσαμε μία ταινία ασφαλείας από τη μόλυνση του περιβάλλοντος :lol:

Πέρα της πλάκας, από την άλλη μεριά δεν ανοίγει το κουτί ό,τι και να κάνεις, άμα δεν ανοίξεις το καπάκι στη μεριά που έχει την ταινία.

Πλάκα είχε η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού έκανα την αναβάθμιση. Είχα κάνει από πριν. Τώρα ξαναπέρασα τα προγράμματα που είχα, είναι απόλυτη ανάγκη να κάνω πάλι επαναφορά ή φτάνει αυτή που έκανα πριν την αναβάθμιση;

 

Επίσης: όταν κάνω σύνδεση με δεδομένα μου βγάζει το σηματακι του 4G, ενώ εγώ θέλω να κάνω σύνδεση με 3G γιατί και μου φτάνει η ταχύτητα και δεν λιώνει την μπαταρία όπως το 4G. Τι θα κάνω για να βάλω 3G;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο για να δείξω το πρόβλημα που παρατήρησα με το τρίξιμο από τη μεριά της οθόνης. Όπως θα δείτε ασκώντας αρκετή πίεση γίνεται αισθητό το τρίξιμο. Μέχρι στιγμής δε μου έχει παρουσιάσει κάτι αλλά θα ήθελα και την άποψη σας https://www.dropbox.com/s/bizo4imwbpw4u0r/MVI_9010.MOV
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού έκανα την αναβάθμιση. Είχα κάνει από πριν. Τώρα ξαναπέρασα τα προγράμματα που είχα, είναι απόλυτη ανάγκη να κάνω πάλι επαναφορά ή φτάνει αυτή που έκανα πριν την αναβάθμιση;

 

Επίσης: όταν κάνω σύνδεση με δεδομένα μου βγάζει το σηματακι του 4G, ενώ εγώ θέλω να κάνω σύνδεση με 3G γιατί και μου φτάνει η ταχύτητα και δεν λιώνει την μπαταρία όπως το 4G. Τι θα κάνω για να βάλω 3G;

 

1) Καλό θα ήταν να έκανες μια επαναφορά, αλλά δεν έγινε και κάτι σοβαρό που δεν έκανες.

 

2) Πήγαινε Ρυθμίσεις - Tethering & δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου και επέλεξε το Αυτόματο GSM/WCDMA.

Link to comment
Share on other sites

1) Καλό θα ήταν να έκανες μια επαναφορά, αλλά δεν έγινε και κάτι σοβαρό που δεν έκανες.

 

2) Πήγαινε Ρυθμίσεις - Tethering & δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου και επέλεξε το Αυτόματο GSM/WCDMA.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πήρα σήμερα. Κλειστή συσκευασία. Έκανα ενημέρωση σε 4.4.2 όλα ρολόι δουλεύουν και κλειδώνει και δορυφόρους. S/n αρχίζει από 404. Παίζει ρόλο ;;; ευχαριστώ και πάλι :-)

 

όπως ειπαν και τα παιδια καλο λιωσιμο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο εμένα, ευτυχισμένος κάτοχος του G2 μετά απο 3 χρόνια συμβίωσης με το HTC Desire HD.

Mια ερωτησούλα μόνο, είχα καλομάθει με το HTC και όταν το μπρίζωνα στο USB του PC μπορούσα να επιλέξω απο ενα μενού που έβγαζε να μοιράσω τη σύνδεση του internet στο κινητο, έτσι απλά.

Οπότε απο το netbook με το USB stick της Vodafone είχα internet και στο HTC.

Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό με το G2 ??? :O

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο για να δείξω το πρόβλημα που παρατήρησα με το τρίξιμο από τη μεριά της οθόνης. Όπως θα δείτε ασκώντας αρκετή πίεση γίνεται αισθητό το τρίξιμο. Μέχρι στιγμής δε μου έχει παρουσιάσει κάτι αλλά θα ήθελα και την άποψη σας https://www.dropbox.com/s/bizo4imwbpw4u0r/MVI_9010.MOV

 

μου το κανει κ εμενα αυτο!!!! και ειναι πολυ εντονο.....

Link to comment
Share on other sites

μου το κανει κ εμενα αυτο!!!! και ειναι πολυ εντονο.....

 

Τι σκέφτεσαι να κάνεις ; Θα το στείλεις η θα το κρατησεις αφού δεν προκαλεί πρόβλημα ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω μια κληση μου βγαζει ενα μικρο pop up σε μαυρο φοντο και λεει....εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη...πως το εξαφανιζουμε αυτο???εκτροπη μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω μια κληση μου βγαζει ενα μικρο pop up σε μαυρο φοντο και λεει....εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη...πως το εξαφανιζουμε αυτο???εκτροπη μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

 

Νομίζω αφορά την εκτροπή προς τον τηλεφωνητή οταν η συσκευή σου Είναι κατηλειμένη

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα η εφαρμογη του play store με το υι του g3 κολλαει και σε αλλους οταν τη βαλατε στο g2?Γιατι σε μενα εχει τρομερο lagαρισμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....μπηκα κι εγω απο χθες στην παρεα σας.

μετα απο το φοβερο nexus4,ειπα να αναβαθμιστω λιγο και πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη βαση τιμης αποδοσης και μεχρι στιγμης επιβεβαιωνομαι....

κανα δυο ερωτησουλες μονο....

1.οταν κανω μια κληση μου βγαζει ενα μικρο pop up σε μαυρο φοντο και λεει....εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη...πως το εξαφανιζουμε αυτο???εκτροπη μεσα απο τις ρυθμισεις κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

2.πως ξερουμε ποια εκδοση συσκευης εχουμε???αν ειναι ελληνικη η απο την ουγκαντα....

ευχαριστω.

 

και πιο πανω διαβαζω για το σεριαλ νουμερο κτλ....αυτο που πηρα ξεκιναει απο 405 αλλα ειχε την 4.4.2 out of the box....σημαινει κατι?και το κουτι λεει 6sw....την πατησαμε?

ταινια ασφαλειας ειχε απο την μια μερια.

 

Τελικά για ποιά χώρα προοριζόταν και απο ποιό κατάστημα έγινε η αγορά?

Link to comment
Share on other sites

μου το κανει κ εμενα αυτο!!!! και ειναι πολυ εντονο.....

Έτριζε κι εμένα το καπάκι, το άνοιξα και περιμετρικά του έριξα λίγες σταγόνες σπρέι σιλικόνης... Από τότε, περίπου 3 μήνες, έχω ξεχάσει τι θα πει τρίξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτριζε κι εμένα το καπάκι, το άνοιξα και περιμετρικά του έριξα λίγες σταγόνες σπρέι σιλικόνης... Από τότε, περίπου 3 μήνες, έχω ξεχάσει τι θα πει τρίξιμο!!!

 

εμενα δεν ανοιγει το καπακι....... :/

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν ανοιγει το καπακι....... :/

 

Δεν γινεται να μην ανοιγει το καπακι..Βγαλε την sim port και βαλε μια πενα αναμεσα στο πλαισιο και στο καπακι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...