Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να μαρκάρεις στο outlook 2007 στον η/υ να αφήνει αντίγραφα στον mail server!! Όταν κατεβάζεις τα email στον Η/Υ τα διαγράφει από τον server με αποτέλεσμα το κινητό (λόγω ρύθμισης IMAP) να μην βρίσκει τα email. Μία δεύτερη ιδέα είναι στις ρυθμίσεις του email στο κινητό να επιλέξεις POP3 αντί για IMAP στα εισερχόμενα..

Ελπίζω να βοήθησα ...:blink ;)

Αυτό λογικά είναι το πρόβλημα. Να προσθέσω ότι αν έχει συμβεί αυτό δεν υπάρχει τρόπος (τουλάχιστον εύκολος) να ξαναπάρει τα email από τον server στο κινητό. POP3 επίσης ΔΕΝ είναι καλή λύση γιατί το default συνήθως στο POP3 είναι να σβήνει τα μηνύματα από τον server, οπότε δεν θα τα παίρνει στον υπολογιστή. Αναλυτικά εξηγούνται αυτά εδώ: http://office.microsoft.com/en-001/outlook-help/leave-e-mail-messages-on-your-e-mail-server-HA001150793.aspx

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό λογικά είναι το πρόβλημα. Να προσθέσω ότι αν έχει συμβεί αυτό δεν υπάρχει τρόπος (τουλάχιστον εύκολος) να ξαναπάρει τα email από τον server στο κινητό. POP3 επίσης ΔΕΝ είναι καλή λύση γιατί το default συνήθως στο POP3 είναι να σβήνει τα μηνύματα από τον server, οπότε δεν θα τα παίρνει στον υπολογιστή. Αναλυτικά εξηγούνται αυτά εδώ: http://office.microsoft.com/en-001/outlook-help/leave-e-mail-messages-on-your-e-mail-server-HA001150793.aspx

 

By default οι email client στα κινητά τηλ. όταν χρησιμοποιούν pop3 πρωτόκολλο δεν διαγράφουν τα μνμ από τον server (δοκιμασμένο 1000 φορές). Η καλύτερη λύση για μένα είναι IMAP στο κινητό (με προσοχή στις διαγραφές) και pop3 στο pc με ενεργοποιημένη την επιλογή για αντίγραφα στον server (και την επιλογή να διαγράφονται email πάνω από 5 ημέρες, για να μην μπουκώνει to account!)

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό σήμερα στο PC SUITE και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα που βλέπεται στην φωτό . Τί είναι αυτό?

 

Ενώ όταν μπαίνω απο το κινητό μου στο μενού ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ για να δώ τι γίνεται , μου βγάζει οτι "Η συσκευή σας φοράει την τελευταία έκδοση λογισμικού"

 

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό σήμερα στο PC SUITE και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα που βλέπεται στην φωτό . Τί είναι αυτό?

 

Ενώ όταν μπαίνω απο το κινητό μου στο μενού ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ για να δώ τι γίνεται , μου βγάζει οτι "Η συσκευή σας φοράει την τελευταία έκδοση λογισμικού"

 

 

Καλημέρα

 

Συγνώμη παιδιά , άκυρο το παραπάνω μήνυμα . Μπερδεύτηκα, είναι για το PC SUITE η ενημέρωση ...Sorry , μάλλον δεν ξύπνησα ακόμη.....χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λιγες μέρες άλλαξα το pin της συσκευής μου (LG G2), όχι της SIM. Το ξέχασα και προσπαθώντας να το βρω κλείδωσε και μου ζηταει email. Βάζω το email (είμαι σίγουρος για τα στοιχεία) αλλά μου βγάζει οτι δεν είναι έγκυρο.Μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει γιατί δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό στο ίντερνετ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το συνδέσω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω από το σύρσιμο του πράσινου μπουτόν σε απλό πάτημα στην περίπτωση εισερχόμενης κλήσης ?

 

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να βάζεις το τηλέφωνο στο αυτί σου για να απαντάς.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω από το σύρσιμο του πράσινου μπουτόν σε απλό πάτημα στην περίπτωση εισερχόμενης κλήσης ?

 

 

Καλό βράδυ

 

Πως το έβαλες με σύρσιμο; έχεις custom rom; γιατί στην stock απλά το πατάς.

Link to comment
Share on other sites

Πως το έβαλες με σύρσιμο; έχεις custom rom; γιατί στην stock απλά το πατάς.

 

Οχι δεν το έχω πειράξει καθόλου το κινητό μου, είναι όπως το αγόρασα . Από την πρώτη μέρα έτσι δουλεύει με το σύρσιμο φίλε μου . Απο οτι έχω παρατηρήσει οταν το κινητό είναι με σβηστεί οθόνη και έρθει εισερχόμενη κλήση τότε το πράσινο μπουτόν δουλεύει με το σύρσιμο , οταν όμως η οθόνη είναι on και έρθει εισερχόμενη κλήση τότε το πράσινο μπουτονάκι δουλεύει πατώντας το απλά. Υπάρχει τρόπος κάπου μέσα στα settings που μπορώ να το αλλάξω αυτό ? πέρα απο την λειτουργία με το πλησίασμα στο αυτί(αυτήν την ξέρω) που προτείνει ο φίλος παραπάνω.

 

 

Thanks

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς απλά να βάζεις το τηλέφωνο στο αυτί σου για να απαντάς.

 

Ναι , αυτήν την ξέρω απλά ήθελα να έχω και την συμβατική λειτουργία χωρίς σύρσιμο αν γίνεται .

 

 

Σε ευχαριστώ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι από εχθές κάτοχος του τηλεφώνου και ήθελα να ρωτήσω Για αυτές της κάθετες γραμμές... τελικά είναι η δεν είναι πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι από εχθές κάτοχος του τηλεφώνου και ήθελα να ρωτήσω Για αυτές της κάθετες γραμμές... τελικά είναι η δεν είναι πρόβλημα?

 

Καλημερα !! ΚΑλοριζικος !! ΚΑθετες ;; Για πες γιατι αυτο δεν το ξερω...τι παιζει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι από εχθές κάτοχος του τηλεφώνου και ήθελα να ρωτήσω Για αυτές της κάθετες γραμμές... τελικά είναι η δεν είναι πρόβλημα?

 

Όχι δεν είναι! απλά αγνόησε τις!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έτσι??? Αλλιως έχω doa, 2 μέρα είναι πού το έχω. ...

Πήγαινε σε όλα τα πολυκαταστήματα.

4 G2 έχω δει μέχρι στιγμης στα μαγαζιά και τα 4ρα έχουν κάθετες που αχνοφαίνονται, πάντα υπό γωνία και με δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα ότι αν κλείσω με το χέρι μου το δεξί ηχείο (εννοώ το τρύπες που υπάρχουν κάτω δεξια) Ο ήχος.ακούγεται ελάχιστα δηλαδή σαν να μην δουλεύει το αριστερό ηχείο. (Οι τρύπες που έχει κάτω αριστερά) Μπορείτε να το κοιτάξετε;
Link to comment
Share on other sites

Στο φώς του ηλίου φαίνονται Πιο έντονα?

Ντάλα ήλιο ναι. Μόλις το πλαγιασεις ελάχιστα τις βλέπεις.

Άμα βάλεις όμως φουλ φωτεινότητα για να βλέπεις κιόλας στον ήλιο, δεν τις βλέπεις αν δεν το ψάξεις πολύ.

 

Όποιος λέει ότι δεν φαίνονται ποτέ οι γραμμές του δεν λέει αλήθεια αφου αυτή είναι η οθόνη του γ2 και ακριβώς το ίδιο και στα ντεμο κινητά σε 2 μαγαζια παμπλικ είδα, 4 κινητά ντεμο σύνολο.

Οι γραμμές δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ πάντως και αν δεν τις ψάξεις δεν τις βλέπεις.

 

Τώρα σπίτι ας πούμε προσπαθώ να τις δω και δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Ντάλα ήλιο ναι. Μόλις το πλαγιασεις ελάχιστα τις βλέπεις.

Άμα βάλεις όμως φουλ φωτεινότητα για να βλέπεις κιόλας στον ήλιο, δεν τις βλέπεις αν δεν το ψάξεις πολύ.

 

Όποιος λέει ότι δεν φαίνονται ποτέ οι γραμμές του δεν λέει αλήθεια αφου αυτή είναι η οθόνη του γ2 και ακριβώς το ίδιο και στα ντεμο κινητά σε 2 μαγαζια παμπλικ είδα, 4 κινητά ντεμο σύνολο.

Οι γραμμές δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ πάντως και αν δεν τις ψάξεις δεν τις βλέπεις.

 

Τώρα σπίτι ας πούμε προσπαθώ να τις δω και δεν μπορώ.

 

καποιο βιντεο για αυτες τις γραμμες που λετε ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ντάλα ήλιο ναι. Μόλις το πλαγιασεις ελάχιστα τις βλέπεις.

Άμα βάλεις όμως φουλ φωτεινότητα για να βλέπεις κιόλας στον ήλιο, δεν τις βλέπεις αν δεν το ψάξεις πολύ.

 

Όποιος λέει ότι δεν φαίνονται ποτέ οι γραμμές του δεν λέει αλήθεια αφου αυτή είναι η οθόνη του γ2 και ακριβώς το ίδιο και στα ντεμο κινητά σε 2 μαγαζια παμπλικ είδα, 4 κινητά ντεμο σύνολο.

Οι γραμμές δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ πάντως και αν δεν τις ψάξεις δεν τις βλέπεις.

 

Τώρα σπίτι ας πούμε προσπαθώ να τις δω και δεν μπορώ.

με κλειστή οθόνη δεν πρέπει να φαίνονται δηλαδή? γιατί εμένα κλειδωμένο το τηλέφωνο τής βλέπω

Link to comment
Share on other sites

με κλειστή οθόνη δεν πρέπει να φαίνονται δηλαδή? γιατί εμένα κλειδωμένο το τηλέφωνο τής βλέπω

Τώρα στο σπίτι δεν μπορώ να τις δω...

Στον ήλιο φαίνονται με κλειστή οθόνη.

 

Μην κολλάς το κινητό είναι τέλειο, στο λέω εγώ που είμαι αρκετά δύσκολος και επέστεψα το S4 μετά από 2 ημέρες αγοράς :p

Link to comment
Share on other sites

με κλειστή οθόνη δεν πρέπει να φαίνονται δηλαδή? γιατί εμένα κλειδωμένο το τηλέφωνο τής βλέπω

 

Και με αναμμένη οθόνη φαίνονται...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα δηλαδή να το δώσω και να πάω και εγώ σε. S4? :p

Εγώ το σ4 επέστρεψα και το έκανα αντικατάσταση με γ2.

Εσύ κάνε το ανάποδο άμα δεν σου αρέσει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...