Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να δουλεύει η προσθήκη γραμματοσειράς πρέπει να στήσεις την προεγκατεστημένη εφαρμογή LG Smartworld.

Πως μπορείς να κάνεις εγγραφή σε αυτήν την εφαρμογή;

Δοκίμασα και έκανα εγγραφή στο site της LG αλλά δεν είχε αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να δουλεύει η προσθήκη γραμματοσειράς πρέπει να στήσεις την προεγκατεστημένη εφαρμογή LG Smartworld.

 

 

Σωστα ... Το εκανα.. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως ξέρει κάποιος να μου δώσει λύση σε ένα πρόβλημα που έχω ...?Ξαφνικά χτες το πρωί σταμάτησε να δουλεύει το knok on .Ενώ στο knok off δουλεύει το on δεν δουλεύει.

 

Έκανα και reset ξανά έκανα και reset τίποτα .Και όλα αυτά με stok rom.Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας πρωτείνει ρε παιδιά .Πολύ κουλό πρόβλημα .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως ξέρει κάποιος να μου δώσει λύση σε ένα πρόβλημα που έχω ...?Ξαφνικά χτες το πρωί σταμάτησε να δουλεύει το knok on .Ενώ στο knok off δουλεύει το on δεν δουλεύει.

 

Έκανα και reset ξανά έκανα και reset τίποτα .Και όλα αυτά με stok rom.Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας πρωτείνει ρε παιδιά .Πολύ κουλό πρόβλημα .

Δοκιμασε αυτο που εχουν γραψει αρκετες φορες τα παιδια παλαιοτερα.

Μπαινεις στο κρυφο μενου (πληκτρολογεις στο dialer) 3845#*802# ,

μετα settings και μετα update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα νεο απο το χαμενο μενου sms η το Knock on τι εγινε??? :ninja:

Να το πουμε στην νικολουλη μπας και ριξει φως στο τουνελ και τα βρει??:lol:

Περιεργα πραγματα παντως...:wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κλασικό πρόβλημα του G2 αυτό δυστυχώς. Δεν μου έχει συμβεί , αλλά υπάρχει ολόκληρο thread στο xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2498827&page=10

 

Αν το διαβάσετε , λένε πάντως πως μια καλή αντιμετώπιση είναι η ... οδοντόκρεμα ! Πολλοί δηλαδή έχουν ξανακάνει όπως πριν το εν λόγω τζαμάκι με διάφορους τρόπους. Οπότε διαβάστε πρώτα πριν αγοράσετε καινούργιο.

 

Καλησπερα.Γιατι εχω μια εντυπωση οτι αυτο συμβαινει στα μονο σε οσους εχουν G2 χρωματος μαυρο;Εμενα αυτο το τζαμακι στην φωτογραφια ειναι ασπρο επειδη εχω ασπρη συσκευη και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια (8 μηνες με την συσκευη).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο που εχουν γραψει αρκετες φορες τα παιδια παλαιοτερα.

Μπαινεις στο κρυφο μενου (πληκτρολογεις στο dialer) 3845#*802# ,

μετα settings και μετα update touch firmware

 

Όταν λες κρυφό μενου πως μπαίνουμε εκεί...?Μήπως λες στο developer option...?

 

ΥΓ.Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by kostasrodos29
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κρυφό μενου πως μπαίνουμε εκεί...?Μήπως λες στο developer option...?

 

οχι ανοιγεις τον dialer (εκει που παιρνεις τηλ) και πληκτρολογεις αυτα που σου ειπε ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

οχι ανοιγεις τον dialer (εκει που παιρνεις τηλ) και πληκτρολογεις αυτα που σου ειπε ο φιλος...

 

Σε ευχαριστώ .....Έφτιαξε......;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γιατι εχω μια εντυπωση οτι αυτο συμβαινει στα μονο σε οσους εχουν G2 χρωματος μαυρο;Εμενα αυτο το τζαμακι στην φωτογραφια ειναι ασπρο επειδη εχω ασπρη συσκευη και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια (8 μηνες με την συσκευη).

Καθολου απιθανο να ισχυει και αυτο :) Και εγω εχω λευκο εδω και 7.5 μηνες και το τζαμακι πισω ειναι αθικτο.... οπως την πρωτη μερα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για το χιντεν μενου? τι ειναι, πως λειτουργεί και τι κανει. του εριξα μια ματια αλλα δεν καταλαβα και πολλα
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για το χιντεν μενου? τι ειναι, πως λειτουργεί και τι κανει. του εριξα μια ματια αλλα δεν καταλαβα και πολλα

Το μόνο που μας χρησιμεύει συνήθως είναι όταν χάνουμε το knock on.Κάνεις update touch firmware. Τα αλλα Καλό είναι να μην τα πειραζουμε εάν δεν ξέρουμε τι κάνουν.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μας χρησιμεύει συνήθως είναι όταν χάνουμε το knock on.Κάνεις update touch firmware. Τα αλλα Καλό είναι να μην τα πειραζουμε εάν δεν ξέρουμε τι κάνουν.

 

α ενταξει!!! να μην το πασπατεψω δλδ!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG G2, θέλω να κάνω unlock τον bootloader, να περάσω custom recovery, να κάνω root και να βάλω μια custom rom. Χάνω την εγγύηση με κάτι από τα παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG G2, θέλω να κάνω unlock τον bootloader, να περάσω custom recovery, να κάνω root και να βάλω μια custom rom. Χάνω την εγγύηση με κάτι από τα παραπάνω;

Νομιζω ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος..... εννοειται οτι χανεις εγγυηση με root, custom recovery και custom rom! Αλλα ου μη γεννετο αν σου χρειαστει η εγγυηση ξαναπερνας την official rom που ειχε το κινητο απ' τη "μανα " του συμφωνα με τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 και εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου δουλευει ειναι η απαντηση κλησης οταν πας το τηλεφωνο στο αυτι. Το τικαρα το ξετικαρα αλλα δεν.... και ουτε με επανεκινηση δουλεψε... τι στο καλο...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου δουλευει ειναι η απαντηση κλησης οταν πας το τηλεφωνο στο αυτι. Το τικαρα το ξετικαρα αλλα δεν.... και ουτε με επανεκινηση δουλεψε... τι στο καλο...

Καντο γρήγορα και θα δεις . Δεν θέλει αργές κινήσεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει την γνώμη σας σχετικά με πρόγραμμα Antivirus , Malware , Antispyware κ.τ.λ. ....

Τι κάνουμε ? Βάζουμε ? Αξίζει τον κόπο ? Κινδυνεύουμε ? Είναι must ? .....

 

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει την γνώμη σας σχετικά με πρόγραμμα Antivirus , Malware , Antispyware κ.τ.λ. ....

Τι κάνουμε ? Βάζουμε ? Αξίζει τον κόπο ? Κινδυνεύουμε ? Είναι must ? .....

 

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ

Τπτ να μην βάλεις. Ποτέ σε καμία συσκευή δεν είχα τέτοια κ δεν είχα πρόβλημα ποτέ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τπτ να μην βάλεις. Ποτέ σε καμία συσκευή δεν είχα τέτοια κ δεν είχα πρόβλημα ποτέ

 

ok , και δεν είχα ποτέ , αλλά είπα να κάνω την ερώτηση....

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...