Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαγράψει και data εφαρμογών δεν θέλω. Αυτά προφανώς και τα θέλω να υπάρχουν. Από πιο παλιά θυμάμαι ότι κάτι τέτοιο έκαναν αυτές οι εφαρμογές ουσιαστικά. Αυτή τι ακριβώς διαγράφει είναι το ερώτημα μου.

Και αυτά που δεν θες βρίσκει. Θέλει προσοχή πριν πατήσεις να στα καθαρίσει. Εμένα μου είναι περιττές τέτοιες Εφαρμογές

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και αυτά που δεν θες βρίσκει. Θέλει προσοχή πριν πατήσεις να στα καθαρίσει. Έμενα νουωειβσι περιττές τέτοιες Εφαρμογές

 

Προσωπικά όλο αυτό το θεωρώ ανούσιο... Αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι είτε να διαγράψει data είτε cache των εφαρμογών! Δηλαδή μια τρύπα στο νερό. Αυτό το κάνεις και εσύ. Δεν γλιτώνεις κάτι. Τα temp files είναι ελάχιστα στο κινητό

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Google services ... Είναι γνωστό από τα nexus αυτό

και του update της lg

 

thanks :happy: απο σποντα ειδα το ποστ σου και το εκανα, καθως εδω και μηνες (απο τοτε που πηρα την 20a / rooted UAE) μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση, και μολις το εκανα, τσουπ η 20c :D

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

thanks :happy: απο σποντα ειδα το ποστ σου και το εκανα, καθως εδω και μηνες (απο τοτε που πηρα την 20a / rooted UAE) μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση, και μολις το εκανα, τσουπ η 20c :D

 

παιδια καλησπερα το πηρα σημερα ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο δεν εχω κανενα προβλημα πως βρισκουμε την χωρα που ανικη η συσκευη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα το πηρα σημερα ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο δεν εχω κανενα προβλημα πως βρισκουμε την χωρα που ανικη η συσκευη ευχαριστω

 

Το λέει στο FAQ... Από τον κωδικό των 3 γραμμάτων στο κουτί.

 

thanks :happy: απο σποντα ειδα το ποστ σου και το εκανα, καθως εδω και μηνες (απο τοτε που πηρα την 20a / rooted UAE) μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση, και μολις το εκανα, τσουπ η 20c :D

 

Τίποτα... Γενικώς είναι θέμα στα updates τα data. Στα nexus δεν δούλευε πολλές φορές το update για αυτό το λόγο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

θα ήθελα να με κατατοπίσετε σε κάποιες απορίες αν μπορείτε να καταλάβω μερικα πραγματα. οπως εγραψα σε αλλο ποστ έρχομαι απο samsung s2 kai meta s3 εκει αν ηθελα να αλλάξω μια ρομ original πήγαινα στο sammobile κατεβαζα οποιας χωρας ρομ ηθελα κατεβαζα και το οdin και την περνουσα. εδω πέρα απο την κλασικη αναβαθμηση απο την lg υπαρχη ανάλογο πρόγραμμα οπως το odin και ανάλογη σελίδα οπως το sammobile και βέβαια μπορώ να βαλω στο g2 οποια ρομ θελω απο αλλες χωρεs;

συγνώμη αν σας κούρασα η αν εχει απαντηθεί η ερώτηση.

 

κανενας δεν θα απαντηση;

Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν θα απαντηση;

 

Είναι όλα στο FAQ και στον οδηγό τον τροποποιήσεων

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν θα απαντηση;

 

παιδια το αγορασα σημερα και θελω να μου πειτε το 6po που γραφη στο κουτι πιας χωρας ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα σημερα και θελω να μου πειτε το 6po που γραφη στο κουτι πιας χωρας ειναι

 

Πολωνία

http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά ένας φίλος μου που το έχει αντιμετωπίζει τα εξής δύο προβλήματα :

1) Το κινητό κάνει τυχαία restarts ή σβήνει

2) Το knock on μερικές φορές δεν δουλεύει.

 

Μου είπε επίσης πως είχε κάνει ένα update μέσω ΟΤΑ όταν πήρε το κινητό. Factory reset δεν έχει κάνει. ( του το πρότεινα μπας και του λύσει τα δυο αυτά προβλήματα )

 

Επειδή δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το θέμα κινητό, μπορείτε να μου πείτε αν εγώ μπορώ να κάνω κάτι στο κινητό του ώστε να του λύσω το πρόβλημα ; Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον από εσάς γιατί δεν παρακολουθώ το thread αυτό. Στο android authority διάβασα ότι κάποιοι χρήστες έλυσαν το θέμα των restarts κάνοντας disable ένα google mail widget στη lock screen, κάποιοι άλλοι απενεργοποιώντας τη lock screen και κάποιοι άλλοι αντικαθιστώντας τον lg launcher με τον Nova. Ισχύει κάτι από αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά ένας φίλος μου που το έχει αντιμετωπίζει τα εξής δύο προβλήματα :

1) Το κινητό κάνει τυχαία restarts ή σβήνει

2) Το knock on μερικές φορές δεν δουλεύει.

 

Μου είπε επίσης πως είχε κάνει ένα update μέσω ΟΤΑ όταν πήρε το κινητό. Factory reset δεν έχει κάνει. ( του το πρότεινα μπας και του λύσει τα δυο αυτά προβλήματα )

 

Επειδή δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το θέμα κινητό, μπορείτε να μου πείτε αν εγώ μπορώ να κάνω κάτι στο κινητό του ώστε να του λύσω το πρόβλημα ; Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον από εσάς γιατί δεν παρακολουθώ το thread αυτό. Στο android authority διάβασα ότι κάποιοι χρήστες έλυσαν το θέμα των restarts κάνοντας disable ένα google mail widget στη lock screen, κάποιοι άλλοι απενεργοποιώντας τη lock screen και κάποιοι άλλοι αντικαθιστώντας τον lg launcher με τον Nova. Ισχύει κάτι από αυτά ;

 

Είμαι με στοκ v20D rooted μόνο με Nova από την αρχή και δεν είχα τέτοιο θέμα! Όλα δουλεύουν!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα! δεν ξερω αν το γραφω στο σωστο τοπικ βεβαια (αν και εχω το G2)..... θελω να μπλοκαρω ολες τις εισερχομενες κλησεις απο το εξωτερικο. παω στις κλησεις > ρυθμισεις κλησεων > φραγη κλησεων και εισερχομενες απο το εξωτερικο κ μου ζηταει κωδικο (βαζω το πιν ξεκλειδωματος της καρτας σιμ ) και μου πεταει μνμ ''μη αναμενομενη απαντηση απο το δικτυο''....... ξερει κανεις τι να κανω??? μηπως θελει καποιον αλλο κωδικο??
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο οταν ανοιγω το κινητο να εχει χασει την σωστη ωρα και να δειχνει καποια ασχετη και η σωστη ωρα να επανερχεται μονη της μετα απο μισο λεπτο περιπου?αυτο το κανει παντα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο οταν ανοιγω το κινητο να εχει χασει την σωστη ωρα και να δειχνει καποια ασχετη και η σωστη ωρα να επανερχεται μονη της μετα απο μισο λεπτο περιπου?αυτο το κανει παντα.

Ναι, γιατί ψάχνει να βρει την ακριβή ώρα από το δίκτυο. Δεν ξέρω όμως γιατί είναι τόσο άσχετη η αρχική ώρα που δείχνει. Και σε εμένα τι κάνει, απλά συγχρονίζει συνήθως σε ένα δευτερόλεπτο και λιγότερο τις πιο πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που κλείνετε τις συσκευές;εμένα ακόμα κ reboot μόνο για mod θα κάνει. Αλλιώς θα μπει σε airplane mode
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το είχαν φτιάξει το bug της ώρας... Πάντως η αλήθεια είναι ότι τόσους μήνες παίζει να μην το έχω κλείσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που κλείνετε τις συσκευές;εμένα ακόμα κ reboot μόνο για mod θα κάνει. Αλλιώς θα μπει σε airplane mode

Ακριβώς Ούτε airplane mode

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ειρθε στοκ D80220f ....lol και ειχα β περιμενα καμια d αλλα τελικα μου ειρθε η f για να δουμε πως θα παει εχει και knock code χεχε

το κινητο ειναι 6hu !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να λειτουργήσει το QRemote ποιά άλλη εφαρμογή χρειάζεται? Διότι αφαίρεσα κάποιες αλλά όταν ανοίγω το remote και πάω να προσθέσω εταιρεία του χειριστηρίου, η λίστα είναι κενή και δεν έχει καμιά εταιρεία. Προφανώς κάποιο app,database αφαίρεσα αλλά δεν ξέρω ποιο! Η εφαρμογή ανοίγει κανονικά χωρίς να μου βγάζει κάποιο FC ή κάτι άλλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, επειδή το παρήγγειλα για τον αδερφό μου από εδώ: http://kaizerstore.gr/lg-g2-d802-mayro , ξέρουμε μήπως το συγκεκριμένο κατάστημα από ποια χώρα τα φέρνει; έχει αγοράσει κανείς άλλος από εκεί; Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξει όταν το παραλάβει; επειδή η παραλαβή θα γίνει το απόγευμα, όποιος γνωρίζει κάτι ας το πει...Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, επειδή το παρήγγειλα για τον αδερφό μου από εδώ: http://kaizerstore.gr/lg-g2-d802-mayro , ξέρουμε μήπως το συγκεκριμένο κατάστημα από ποια χώρα τα φέρνει; έχει αγοράσει κανείς άλλος από εκεί; Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξει όταν το παραλάβει; επειδή η παραλαβή θα γίνει το απόγευμα, όποιος γνωρίζει κάτι ας το πει...Ευχαριστώ πολύ...

 

Εμένα είναι πολωνίας με lgit πάνελ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...