Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση.

Έχω Nova launcher.

Όταν είμαι facebook και γυρίζω σε αρχική οθόνη κάνει ένα τρεμοπαιγμα η οθόνη,μόνο στην home screen όμως,έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος το θέμα αυτό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση.

Έχω Nova launcher.

Όταν είμαι facebook και γυρίζω σε αρχική οθόνη κάνει ένα τρεμοπαιγμα η οθόνη,μόνο στην home screen όμως,έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος το θέμα αυτό?

 

Όχι. Σε μένα δεν το κάνει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις εχω στα χερια μου το lg g2 , ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω ? Ευχαριστω

 

μέχρι να φτάσει 100%

αν θες άφησε το κανα τεταρτακι ακόμα στην πρίζα

Link to comment
Share on other sites

Όχι!! Μπορείς και ρυθμίζεις τις ώρες και τις μέρες που θα ενεργοποιείτε η αθόρυβη λειτουργία αυτόματα!! (Ρύθμιση ώρας ησυχίας). Σ εμένα με 20d παρότι το είχα ρυθμίσει π.χ. να ενεργοποιείτε στις 10.... δεν έκανε τπτ... μερικές φορές και άλλες έπαιζε κανονικά!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με Cosmote κανένα πρόβλημα !! Έχεις τσεκάρει τα APN από tethering&δίκτυα > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας;;

 

ειμαι ετοιμος να το στειλω στο σερβις δεν μπορω ουτε hard reset να κανω ...ενω ολα λειτουργουν κανονικα το hard reset δεν ποιανει και δεν εχω ιντερνετ απο κινιτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος ενός g2.

Χτες δοκίμασα να το συνδέσω με το usb στο pc και δεν το αναγνώριζε αφού δεν μπορούσε να περάσει τους drivers.

Δοκίμασα στις ρυθμίσεις στο "επιλέξτε μέθοδο σύνδεσης USB" και τη επιλογή μέσως ΜΤΡ και τίποτα.

Πέρασα κ το LG pc suite και πάλι τίποτα.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά?

Είναι κάτι τόσο απλό και βασικό το να συνδέεται το κινητό στο pc και πρώτη φορά μου τυχαίνει τέτοιο σκάλωμα.

Το pc μου φοράει windows 7 64bit αν παίζει κάποιο ρόλο.

Kανείς δεν έχει ιδεά τι φταίει?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Kανείς δεν έχει ιδεά τι φταίει?

Είχες σύνδεση στο ιντερνετ εκείνη τη στιγμη;Μπορεί να θέλει να κατεβάσει κάτι.Επίσης δοκίμασε να κάνεις windows update για τον ίδιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Είχες σύνδεση στο ιντερνετ εκείνη τη στιγμη;Μπορεί να θέλει να κατεβάσει κάτι.Επίσης δοκίμασε να κάνεις windows update για τον ίδιο λόγο.

Έχω σύνδεση κι έχω κάνει τα updates.

Σε όλους όσους έχετε windows 7 συνδέεται κανονικά ρε παιδιά?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει όταν έκανα σε παλαιότερη αναβάθμιση. Για να νιχεΤο ερώσει είχα τοποθετήσει άλλη σιμ και μετά πάλι τη δική μου. Έτσι ξεκόλλησε και είχα πάλι ίντερνετ. Και σε εμένα οι ρυθμίσεις APN ήταν σωστές αλλά δεν είχε δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε συνδεδεμένα τα ακουστικά στο τηλέφωνο, ο ήχος κλήσης ακούγεται πιο χαμηλά από το τηλέφωνο. Διορθώνεται με κάποια ρύθμιση αυτό;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει όταν έκανα σε παλαιότερη αναβάθμιση. Για να νιχεΤο ερώσει είχα τοποθετήσει άλλη σιμ και μετά πάλι τη δική μου. Έτσι ξεκόλλησε και είχα πάλι ίντερνετ. Και σε εμένα οι ρυθμίσεις APN ήταν σωστές αλλά δεν είχε δεδομένα.

 

απιστευτο χαχαχα και μενα ετσι ξεκολησε εν τελη αχχαχ τιγια:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Με την 20F διορθώθηκε η καθυστέρηση που υπάρχει στο άναμμα της οθόνης στις εισερχόμενες κλήσεις;

 

Όχι.......

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνεις τι νούμερα βγάζει. Παίζουν πολλά ρόλο. Αν στη δουλειά σου πάει καλά μην τρελαίνεσαι.

2 ) ποια ρομ έχεις?

3)έχεις στρώσει η μπαταρία? Πόσες φορτίσεις έκανες. Δούλεψε το και βάλε screens στο νήμα της μπαταρίας

 

την official εχω δεν αλλαξα καθολου...οσο για την μπααρια θα βαλω αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά και από μένα. Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τι ρόλο παίζει η χώρα προέλευσης; Για παράδειγμα η δικιά μου είναι η SEA/HUB(SINGAPORE) LGD802 2013/12/24 D80210F.
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά και από μένα. Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τι ρόλο παίζει η χώρα προέλευσης; Για παράδειγμα η δικιά μου είναι η SEA/HUB(SINGAPORE) LGD802 2013/12/24 D80210F.

 

Προφανώς ο ρόλος είναι στο πότε θα παίρνεις update. Θα παίρνεις όταν βγαίνει για την χώρα- τριψήφιο κωδικό που είσαι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο ρόλος είναι στο πότε θα παίρνεις update. Θα παίρνεις όταν βγαίνει για την χώρα- τριψήφιο κωδικό που είσαι.

 

Α μάλιστα. Σε ευχαριστώ! :)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά και από μένα. Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τι ρόλο παίζει η χώρα προέλευσης; Για παράδειγμα η δικιά μου είναι η SEA/HUB(SINGAPORE) LGD802 2013/12/24 D80210F.

 

επίσης ευρωπαϊκό 16αρι το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπια για εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέστε μου κάτι σας παρακλαώ , θέλω να μου πείται μια εφαρμογή που οταν βγάζω μια φωτογραφία με την κάμερα μου να συγχρονίζεται σε κάποιο σύννεφο άμεσα. Εψαξα το Drive της google αλλά απο οτι βλέπω δεν το κάνει , εκτός και κάνω λάθος εγώ.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέστε μου κάτι σας παρακλαώ , θέλω να μου πείται μια εφαρμογή που οταν βγάζω μια φωτογραφία με την κάμερα μου να συγχρονίζεται σε κάποιο σύννεφο άμεσα. Εψαξα το Drive της google αλλά απο οτι βλέπω δεν το κάνει , εκτός και κάνω λάθος εγώ.

 

Ευχαριστώ πολύ

Δοκιμασε την εφαρμογη του Dropbox απ' το Play store, το ειχα βαλει παλαιοτερα και νομιζω εκανε αυτο που θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέστε μου κάτι σας παρακλαώ , θέλω να μου πείται μια εφαρμογή που οταν βγάζω μια φωτογραφία με την κάμερα μου να συγχρονίζεται σε κάποιο σύννεφο άμεσα. Εψαξα το Drive της google αλλά απο οτι βλέπω δεν το κάνει , εκτός και κάνω λάθος εγώ.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συγχρονίζει από το google και από το google+. Δες τις ρυθμισεις. Το αυτό μπορείς να κανείς και με το onedrive ή το dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέστε μου κάτι σας παρακλαώ , θέλω να μου πείται μια εφαρμογή που οταν βγάζω μια φωτογραφία με την κάμερα μου να συγχρονίζεται σε κάποιο σύννεφο άμεσα. Εψαξα το Drive της google αλλά απο οτι βλέπω δεν το κάνει , εκτός και κάνω λάθος εγώ.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Όπως σου είπαν και τα παιδιά ποιο πάνω το drobox κάνει αυτό που θες το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα και δεν έχω χάσει ποτέ βίντεο ή φωτογραφία .Ακόμα και φάκελο με αρχεία αν θέλω εκεί αποθηκεύω πχ navigon αντί να το έχω μόνιμα στην συσκευή μου και μου πιάνει χώρο το έχω εκεί όποτε θελήσω να το εγκαταστήσω .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση παιδιά: Έχω κατεβάσει εδώ και μήνες (όταν και πήρα το G2) το Clean Master. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Κάνει δουλειά ή είναι εικονικός ο καθαρισμός του;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω flip cover case για το G2 φίλου μου και ήθελα να ρωτήσω για αυτές τις 2 θήκες. Πέρα από την εμφάνιση, υπάρχουν διαοφορές στις εξτρά λειτουργίες του παραθύρου και την ασφάλεια από πτώσεις του κινητού?

 

1) Αυθεντική

 

2) NILLKIN

 

Επειδή η διαφορά στην τιμή είναι κοντά στα 20€, για αυτό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω flip cover case για το G2 φίλου μου και ήθελα να ρωτήσω για αυτές τις 2 θήκες. Πέρα από την εμφάνιση, υπάρχουν διαοφορές στις εξτρά λειτουργίες του παραθύρου και την ασφάλεια από πτώσεις του κινητού?

 

1) Αυθεντική

 

2) NILLKIN

 

Επειδή η διαφορά στην τιμή είναι κοντά στα 20€, για αυτό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ

 

Η ποιότητα δεν συγκρίνεται... έχει τέλεια ποιότητα το αυθεντικό και δεν φαίνονται ούτε οι δαχτυλιές στο μπλε χρώμα που το έχω εγώ... το μόνο θέμα είναι ότι θέλει Screen protector γιατί το μεταλλικό κομμάτι γρατζουνάει ελαφρά το τζάμι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...