Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ έκανες Fresh format;

 

Έκανα normal flash από 20b sea (Σιγκαπούρης)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα που είναι ιταλικό το τηλ 6ΤΑ θα έρθει λογικά μόνη της η 20f ; τωρα εχει την 20b όπως το πείρα αν το βαλω στο lg mobile support tool μου λεει οτι υπαρχη διαθέσιμη αναβάθμιση αλλά δεν λέει πια και φοβάμαι να μην πάρει την 20d και εχω και εγω τα γνωστά προβλήματα.

αν κανω αναβάθμιση μεσω του παραπάνω προγράμματος ( lg mobile tool ) θα χασω κατι απο το τηλ;

backap πως παίρνουμε στο G2; απο το μενου δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας .... η με αλλο τροπο καλύτερο;

@ ειμαι νεος σε lg :help:

 

Δεν υπάρχει ιταλική 20d οπότε δεν νομίζω να σου αναβαθμίσει σε αυτήν :cool:

 

Αν διαλέξεις normal flash δεν χάνεις τπτ! (Συνήθως)

 

Εγώ backup παίρνω της φώτο, τραγούδια (φακέλους) αντιγραφή στον η/υ. Call backup / sms backup και αντιγραφή σε η/υ. Επίσης απο το μενου δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και αντιγραφή σε η/υ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα σε πολωνικό g2 την 20f και επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το skype !!! :D :rolleyes: Κάτι άλλο δεν βλέπω άμεσα!!!

 

Αυτο με ενδιεφερε ποιο πολυ γιατι με την v20d εχει ενα σωρο θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, γι αυτό ΠΑΝΤΑ BACKUP. Εγώ έτσι κάνω πάντα. Και δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου!! :p :lol: :D Βέβαια ακόμα δεν μου έχει τύχει αυτό που λέει!!! Μάλλον εννοεί άμα είσαι σε 4.4.2 και πας να φλασάρεις 4.2.2 μπορεί να γίνει μπάχαλο :cool:

 

Η λογική αυτό λέει. Για αυτό και όλοι οι dev ειδικά όταν αλλάζουν έκδοση. 4.2.2 -> 4.3 -> 4.4.2 -> 4.4.3 -> 4.4.4 να γίνεται καθαρή εγκατάσταση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φλασαρω την Ιταλικη v20f open 16gb θα εχω θεμα;Γιατι η συσκευη μου ειναι Hong Kong 32gb.Ετσι και αλλιως εγγυηση δεν εχω στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φλασαρω την Ιταλικη v20f open 16gb θα εχω θεμα;Γιατι η συσκευη μου ειναι Hong Kong 32gb.Ετσι και αλλιως εγγυηση δεν εχω στην Ελλαδα.

 

Έχω την εντύπωση πως ναι. Θες ρομ που είναι για 32αρι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως ναι. Θες ρομ που είναι για 32αρι.

 

Οκ θα περιμενω.Εχεις δικιο το εψαξα λιγο στο google η λαθος rom δηλαδη να βαλω απο 16gb εκδοση θα μου δημιουργησει το προβλημα με την χωρητικοτητα αντι να λεει 32gb θα μου λεει 16gb.Thank's.;)

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό εδώ και δυο εβδομαδες Και έχω κάποιες αποριες...

1) γιατί στο an tu tu πιάνει 28000 ενώ μέσα στην εφαρμογή φαίνεται ότι πάει μέχρι και 32000?

2)γιατί δεν υπάρχει το knock code?

3)Πως μπορώ να καταλάβω πως τα πάει η μπαταρία μου? μου φαίνεται πως αδειάζει γρήγορα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμενω.Εχεις δικιο το εψαξα λιγο στο google η λαθος rom δηλαδη να βαλω απο 16gb εκδοση θα μου δημιουργησει το προβλημα με την χωρητικοτητα αντι να λεει 32gb θα μου λεει 16gb.Thank's.;)

Δεν ξέρω μην παίζουν και θέματα partition κατά τη διάρκεια του φλασαρισματος της στοκ. Αλλά στο XDA θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Νομίζω ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι πρέπει να προσέξεις ακριβώς αυτό. Δηλαδή να μην κατεβάσεις ρομ για 32 και πας να την βάλεις στο 16 και αντίστροφα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε ειναι το quickset SDK!από ότι θυμάμαι γτ την είχα πατήσει κι εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά για να λειτουργήσει το QRemote ποιά άλλη εφαρμογή χρειάζεται? Διότι αφαίρεσα κάποιες αλλά όταν ανοίγω το remote και πάω να προσθέσω εταιρεία του χειριστηρίου, η λίστα είναι κενή και δεν έχει καμιά εταιρεία. Προφανώς κάποιο app,database αφαίρεσα αλλά δεν ξέρω ποιο! Η εφαρμογή ανοίγει κανονικά χωρίς να μου βγάζει κάποιο FC ή κάτι άλλο.

 

Νομίζω φίλε ειναι το quickset SDK!από ότι θυμάμαι γτ την είχα πατήσει κι εγώ.

Edited by galleti7
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σε πολωνικό g2 την 20f και επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το skype !!! :D :rolleyes: Κάτι άλλο δεν βλέπω άμεσα!!!

τι προβλήματα είχες ακριβώς ; μπορείς να πεις ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε ειναι το quickset SDK!από ότι θυμάμαι γτ την είχα πατήσει κι εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω φίλε ειναι το quickset SDK!από ότι θυμάμαι γτ την είχα πατήσει κι εγώ.

 

Ναι αυτό ήταν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι προβλήματα είχες ακριβώς ; μπορείς να πεις ;

 

Με την 20d δεν δούλευε σωστά το skype! όταν προσπαθούσες να κάνεις μια κλήση (φωνητική συνήθως) το πρόγραμμα πάγωνε ή έκλεινε απότομα !! Απ' ότι διάβαζα στα forum πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα, που δεν υπήρχε στην 20b. Η μόνη όμως 20b με knock code ήταν της Σιγκαπούρης την οποία και πέρασα στο κινητάκι και δεν είχα πρόβλημα έκτος από το ότι δεν σου έδινε επιλογή LTE (αλλά δεν με ενδιέφερε). Επίσης η αθόρυβη λειτουργία έκανε περίεργα στην 20d. Τώρα με την 20f δεν έχω αυτά τα προβλήματα!!:D και έχω και LTE!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την 20d δεν δούλευε σωστά το skype! όταν προσπαθούσες να κάνεις μια κλήση (φωνητική συνήθως) το πρόγραμμα πάγωνε ή έκλεινε απότομα !! Απ' ότι διάβαζα στα forum πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα, που δεν υπήρχε στην 20b. Η μόνη όμως 20b με knock code ήταν της Σιγκαπούρης την οποία και πέρασα στο κινητάκι και δεν είχα πρόβλημα έκτος από το ότι δεν σου έδινε επιλογή LTE (αλλά δεν με ενδιέφερε). Επίσης η αθόρυβη λειτουργία έκανε περίεργα στην 20d. Τώρα με την 20f δεν έχω αυτά τα προβλήματα!!:D και έχω και LTE!!!

 

Τι περίεργα εννοείς στην αθόρυβη. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι για αυτό ρωτάω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργα εννοείς στην αθόρυβη. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι για αυτό ρωτάω!

 

kαλημερα παιδακια μου βγαζη νεα ενημερωση το pc suite και δεν την κανη μου βγαζη αδυναμια επιβεβαιωσης ενημερωσης με το διακομιστη τι πρεπει να κανο ευχαριστω?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι η 20F θα βγει και για άλλες χώρες που έχουν την 20D ή όποιες είναι σε 20B; Είμαι και εγώ ένας με πρόβλημα skype με 20D, Αγγλικό (6GB).

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργα εννοείς στην αθόρυβη. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι για αυτό ρωτάω!

 

Όταν έβαζες προγραμματισμένη ώρα, πολλές φορές δεν έμπαινε σε αθόρυβη λειτουργία !!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαζες προγραμματισμένη ώρα, πολλές φορές δεν έμπαινε σε αθόρυβη λειτουργία !!

Προγραμματισμένη ώρα? Εννοείς να μην ρυθμίζεται από το δίκτυό?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι ....χτεσ εβαλα την φ απο β που ειχα σε ενα ουγκρικο μοντελο ...παρατηρησα το εξης δεν εχω ιντερνετ απο δικτυο κινητης q ενω με την β ειχα κανονικα απο χτεσ που εβαλα την φ δεν εχω !!!!εστειλα και μνμ για ρυθμισεις στο 19234 αλλα δεν ερχεται κανενα μνμ λετε να κανω κανα hard reset ? δοκιμασα αεροπλανικο μοντ ανοιγοκλεισα την συσκευη τα δεδομενα περιαγωγες τα παντα ....εκτος απο ρεσετ....
Link to comment
Share on other sites

Προγραμματισμένη ώρα? Εννοείς να μην ρυθμίζεται από το δίκτυό?

 

Όχι!! Μπορείς και ρυθμίζεις τις ώρες και τις μέρες που θα ενεργοποιείτε η αθόρυβη λειτουργία αυτόματα!! (Ρύθμιση ώρας ησυχίας). Σ εμένα με 20d παρότι το είχα ρυθμίσει π.χ. να ενεργοποιείτε στις 10.... δεν έκανε τπτ... μερικές φορές και άλλες έπαιζε κανονικά!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχω ενα θεματακι ....χτεσ εβαλα την φ απο β που ειχα σε ενα ουγκρικο μοντελο ...παρατηρησα το εξης δεν εχω ιντερνετ απο δικτυο κινητης q ενω με την β ειχα κανονικα απο χτεσ που εβαλα την φ δεν εχω !!!!εστειλα και μνμ για ρυθμισεις στο 19234 αλλα δεν ερχεται κανενα μνμ λετε να κανω κανα hard reset ? δοκιμασα αεροπλανικο μοντ ανοιγοκλεισα την συσκευη τα δεδομενα περιαγωγες τα παντα ....εκτος απο ρεσετ....

 

Με Cosmote κανένα πρόβλημα !! Έχεις τσεκάρει τα APN από tethering&δίκτυα > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το κινητό εδώ και δυο εβδομαδες Και έχω κάποιες αποριες...

1) γιατί στο an tu tu πιάνει 28000 ενώ μέσα στην εφαρμογή φαίνεται ότι πάει μέχρι και 32000?

2)γιατί δεν υπάρχει το knock code?

3)Πως μπορώ να καταλάβω πως τα πάει η μπαταρία μου? μου φαίνεται πως αδειάζει γρήγορα...!!!!

 

Κανείς ε??

Link to comment
Share on other sites

Όχι!! Μπορείς και ρυθμίζεις τις ώρες και τις μέρες που θα ενεργοποιείτε η αθόρυβη λειτουργία αυτόματα!! (Ρύθμιση ώρας ησυχίας). Σ εμένα με 20d παρότι το είχα ρυθμίσει π.χ. να ενεργοποιείτε στις 10.... δεν έκανε τπτ... μερικές φορές και άλλες έπαιζε κανονικά!!:lol:

 

Α κατάλαβα... δεν το χρησιμοποιώ οπότε δεν με και να έχει τέτοιο bug, κανένα πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ε??

Μην ψάχνεις τι νούμερα βγάζει. Παίζουν πολλά ρόλο. Αν στη δουλειά σου πάει καλά μην τρελαίνεσαι.

2 ) ποια ρομ έχεις?

3)έχεις στρώσει η μπαταρία? Πόσες φορτίσεις έκανες. Δούλεψε το και βάλε screens στο νήμα της μπαταρίας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με την 20F διορθώθηκε η καθυστέρηση που υπάρχει στο άναμμα της οθόνης στις εισερχόμενες κλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...