Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις μου ειρθε στοκ D80220f ....lol και ειχα β περιμενα καμια d αλλα τελικα μου ειρθε η f για να δουμε πως θα παει εχει και knock code χεχε

το κινητο ειναι 6hu !!!

 

Την έβαλες; Τι αλλαγές έχει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το lgit panel τι είναι;

 

Η LG χρησιμοποιεί δύο πάνελ στο κινητό. Ψάξε στο xda και θα βρεις λεπτομέριες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα σε όσους φαίνονται οι γραμμές στο panel είναι οθόνες jdi και σε όσους δεν φαίνονται lgd/lgit
Link to comment
Share on other sites

Η LG χρησιμοποιεί δύο πάνελ στο κινητό. Ψάξε στο xda και θα βρεις λεπτομέριες.

Κοίταξα, οπότε μια χαρά...Κώστα, κιτ κατ σου έχει έρθει έτσι;

από ότι κατάλαβα σε όσους φαίνονται οι γραμμές στο panel είναι οθόνες jdi και σε όσους δεν φαίνονται lgd/lgit
Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα σε όσους φαίνονται οι γραμμές στο panel είναι οθόνες jdi και σε όσους δεν φαίνονται lgd/lgit

 

Έτσι λένε στο xda από όσο έχω διαβάσει μέχρι τώρα.

 

Κοίταξα, οπότε μια χαρά...Κώστα, κιτ κατ σου έχει έρθει έτσι;

 

Ναι η v20d που είναι και η τελευταία για 6PO. Αλλά έκανα root οπότε δεν παίζει να κάνω update άλλο. Θα πρέπει αν κάνω μετατροπή ξανά σε στοκ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μου ηρθε και εμενα η D80220f πριν λιγο...(405 6BA)

 

Το θεμα ειναι οτι ημουν Root και τωρα το κινητο ανοιγει στο ΤWRP μονο..(δεν το εβαλα στο μυαλο μου καθολου και πατησα ενημερωση).

 

Ξερει κανενας τι πρεπει να κανω για να ξανα ανοιξει το κινητο νορμαλ?:O

Link to comment
Share on other sites

Η LG χρησιμοποιεί δύο πάνελ στο κινητό. Ψάξε στο xda και θα βρεις λεπτομέριες.

 

Πώς βλέπουμε τι panel έχουμε (εκτός διαισθητικά από το αν βλέπουμε γραμμές ή όχι)?

Link to comment
Share on other sites

...και κάτι άσχετο...

Για όσους γλυκοκοιτάνε τα παλ χρώματα και τη flat αισθητική των εικονιδίων του G3 [συμπεριλαμβανομένου και του υπογράφοντα], το ανάλογο Home Theme έχει φοβερό αποτέλεσμα...!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μου ηρθε και εμενα η D80220f πριν λιγο...(405 6BA)

 

Το θεμα ειναι οτι ημουν Root και τωρα το κινητο ανοιγει στο ΤWRP μονο..(δεν το εβαλα στο μυαλο μου καθολου και πατησα ενημερωση).

 

Ξερει κανενας τι πρεπει να κανω για να ξανα ανοιξει το κινητο νορμαλ?:O

 

Παιδιά, επειδή δεν έχω καταλάβει...

OTA update δεν μπορούμε να κάνουμε

a. αν έχουμε κανει root το κινητό (χωρίς custom recovery) ή

b. αν έχουμε βάλει custom recovery;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος ενός g2.

Χτες δοκίμασα να το συνδέσω με το usb στο pc και δεν το αναγνώριζε αφού δεν μπορούσε να περάσει τους drivers.

Δοκίμασα στις ρυθμίσεις στο "επιλέξτε μέθοδο σύνδεσης USB" και τη επιλογή μέσως ΜΤΡ και τίποτα.

Πέρασα κ το LG pc suite και πάλι τίποτα.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά?

Είναι κάτι τόσο απλό και βασικό το να συνδέεται το κινητό στο pc και πρώτη φορά μου τυχαίνει τέτοιο σκάλωμα.

Το pc μου φοράει windows 7 64bit αν παίζει κάποιο ρόλο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή δεν έχω καταλάβει...

OTA update δεν μπορούμε να κάνουμε

a. αν έχουμε κανει root το κινητό (χωρίς custom recovery) ή

b. αν έχουμε βάλει custom recovery;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κανονικά αν κανείς με custom recover θα κολλήσει.

Με Ρουτ σκέτο κάποιοι έχουν κάνει και δεν έχουν θέμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο οτι ειδα βγηκε μια αναβαθμιση η V20F σε ορισμενες Χωρες.Μηπως την εβαλε κανεις στην συσκευη του;Ξερουμε τι διαφορες εχει;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αν κανείς με custom recover θα κολλήσει.

Με Ρουτ σκέτο κάποιοι έχουν κάνει και δεν έχουν θέμα

 

Τι πρεπει να κανω για να επαναφερω το κινητο μου?

 

Backup με TWRP υπαρχει..αλλα δεν με χαλαει να το γυρισω και στοκ τελειως!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να επαναφερω το κινητο μου?

 

Backup με TWRP υπαρχει..αλλα δεν με χαλαει να το γυρισω και στοκ τελειως!

 

:O

Υπάρχει οδηγός στο φόρουμ ρίξε μια ματιά. Επειδή δεν το είχα κάνει δεν ξέρω να σου πω ακριβώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να επαναφερω το κινητο μου?

 

Backup με TWRP υπαρχει..αλλα δεν με χαλαει να το γυρισω και στοκ τελειως!

 

:O

Ακολουθείς τον οδηγό του φόρουμ και γυρνας σε στοκ. Υπάρχει και στο XDA ο ίδιος οδηγός. Ούτε με μόνο ρουτ μπορείς κανονικά. Εμένα μπλόκαρε αλλά είχα γυρίσει σε στοκ, έκανα το update και μετά ξαναρουταρα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο οτι ειδα βγηκε μια αναβαθμιση η V20F σε ορισμενες Χωρες.Μηπως την εβαλε κανεις στην συσκευη του;Ξερουμε τι διαφορες εχει;

 

Έβαλα σε πολωνικό g2 την 20f και επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το skype !!! :D :rolleyes: Κάτι άλλο δεν βλέπω άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σε πολωνικό g2 την 20f και επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το skype !!! :D :rolleyes: Κάτι άλλο δεν βλέπω άμεσα!!!

 

πολωνικό 6PO?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

sorry σε πορτογαλικό 6PR!! Έβαλα την Ιταλική 20F χειροκίνητα...

 

Πως την έβαλες φιλέ μου;:lol:

Αν σου είναι εύκολο μας λες;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Πως την έβαλες φιλέ μου;:lol:

Αν σου είναι εύκολο μας λες;

 

Κατεβάζεις από εδώ το firmware (Italy OPEN)

 

και ακολουθείς αυτόν τον οδηγό :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικο με απλη χρηση, 0% φωτεινότητα και Wi-Fi ( chrome - viber ) ( σε λειτουργία πτήσης ) να ζεσταίνεται το κινητο ; 36-38C

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ το firmware (Italy OPEN)

 

και ακολουθείς αυτόν τον οδηγό :D ;)

 

Ευχαριστώ.Μια τελευταία ερώτηση. Είμαι με stock 4.4.2 και δεν θέλω να χάσω τίποτα.Σύμφωνα με της οδηγίες:

 

Normal Flash: Flash ROM without losing any data. Only use this when you need to fix system error. Beware of boot loop when flashing ROM that differ from current ROM on your phone or MOD ROM.

 

CSE Flash: Choose this option when you need a fresh format. All data will be gone. It's suitable for upgrading or downgrading ROM or simply use this when you need to back to Stock.

 

Με Normal Flash παίζει να γίνει αυτό που λέει;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Μια τελευταία ερώτηση. Είμαι με stock 4.4.2 και δεν θέλω να χάσω τίποτα.Σύμφωνα με της οδηγίες:

 

Normal Flash: Flash ROM without losing any data. Only use this when you need to fix system error. Beware of boot loop when flashing ROM that differ from current ROM on your phone or MOD ROM.

 

CSE Flash: Choose this option when you need a fresh format. All data will be gone. It's suitable for upgrading or downgrading ROM or simply use this when you need to back to Stock.

 

Με Normal Flash παίζει να γίνει αυτό που λέει;

 

Ισχύει, γι αυτό ΠΑΝΤΑ BACKUP. Εγώ έτσι κάνω πάντα. Και δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου!! :p :lol: :D Βέβαια ακόμα δεν μου έχει τύχει αυτό που λέει!!! Μάλλον εννοεί άμα είσαι σε 4.4.2 και πας να φλασάρεις 4.2.2 μπορεί να γίνει μπάχαλο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ το firmware (Italy OPEN)

 

και ακολουθείς αυτόν τον οδηγό :D ;)

 

εμένα που είναι ιταλικό το τηλ 6ΤΑ θα έρθει λογικά μόνη της η 20f ; τωρα εχει την 20b όπως το πείρα αν το βαλω στο lg mobile support tool μου λεει οτι υπαρχη διαθέσιμη αναβάθμιση αλλά δεν λέει πια και φοβάμαι να μην πάρει την 20d και εχω και εγω τα γνωστά προβλήματα.

αν κανω αναβάθμιση μεσω του παραπάνω προγράμματος ( lg mobile tool ) θα χασω κατι απο το τηλ;

backap πως παίρνουμε στο G2; απο το μενου δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας .... η με αλλο τροπο καλύτερο;

@ ειμαι νεος σε lg :help:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...