Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω hard reset στο lg g2 και δεν τα καταφέρνω!!!

παταω τα 2 κουμπια power kai Volume Down μετά αφήνεις και τα δυο και πατάς vol- vol+ στο logo αλλα τιποτα

Μόνο μέσα από της ρυθμίσεις καταφέρνω να κάνω εργοστασιακές και εδώ θέλω να ρωτήσω. Είναι το ίδιο ο ένας τρόπος με τον άλλον να κάνεις reset;

το κινητο ειναι μαμα με την 20f

 

.............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.............

 

σε ευχαριστω φιλε μου οκ εγινε το reset.:thanks:

το προβλημα με την καμερα που γραφω σε πιο παλιο ποστ παραμενει.

παει για service:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω hard reset στο lg g2 και δεν τα καταφέρνω!!!

παταω τα 2 κουμπια power kai Volume Down μετα αφηνω το power και το ξαναπαταω στο logo αλλα τιποτα

Μόνο μέσα από της ρυθμίσεις καταφέρνω να κάνω εργοστασιακές και εδώ θέλω να ρωτήσω. Είναι το ίδιο ο ένας τρόπος με τον άλλον να κάνεις reset;

το κινητο ειναι μαμα με την 20f

 

Πρώτον είναι factory reset και όχι hard reset. Hard reset είναι άμα περάσεις ξανά την ρομ από πάνω κάνοντας format όλο το κινητό και την εσωτερική του μνήμη. Αυτό το λέω για αποφυγή μπερδέματος.

Δεύτερον ναι, είτε μέσω κινητού είτε μέσω recovery κάνεις factory reset είναι το ίδιο

 

Παιδια μια ερωτηση! Θελω να αγορασω το κινητο μαλλον απο birdphone. Εχει 347€ ευρωπαικο και 380€ ελληνικο. Επισης, στο eshop εχει 359€ ελληνικο λεει, αλλα δεν το εμπιστευομαι πολυ γιατι και στο nexus 32GB παλι GR λεει διπλα. Τι λετε;

 

32αρι εννοείς? Γιατί να μην πάρεις 16αρι και ένα otg stick?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα φίλοι μου είμαι στην φάση αγοράς του LG g2 32,gb μεταχειρισμενου και θέλω να μάθω αν ισχύει αυτό που μου λέει ο τωρινός κάτοχος ότι έχει εγγύηση από Ελλάδα LG.
Link to comment
Share on other sites

32αρι εννοείς? Γιατί να μην πάρεις 16αρι και ένα otg stick?

Παρηγγειλα τελικα 16 ελληνικο στα 380, γιατι ηταν παρτιδα 310 και φοβηθηκα..

Οχι, απλα το παραδειγμα ηταν οτι δεν υπαρχουν ελληνικα nexus 32, οποτε μπορει να ειναι και καλα ολα μουφα τα και καλα ελληνικα. στο εσηοπ ειχε 388 το 32 ενω εγω πηρα 380 το 16.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τελικα 16 ελληνικο στα 380, γιατι ηταν παρτιδα 310 και φοβηθηκα..

Οχι, απλα το παραδειγμα ηταν οτι δεν υπαρχουν ελληνικα nexus 32, οποτε μπορει να ειναι και καλα ολα μουφα τα και καλα ελληνικα. στο εσηοπ ειχε 388 το 32 ενω εγω πηρα 380 το 16.

 

380 το 16αρι το G2? Πολύ ακριβό. Εγώ το πήρα 310... Τώρα έχει 300-

 

Καλησπέρα και από εμένα φίλοι μου είμαι στην φάση αγοράς του LG g2 32,gb μεταχειρισμενου και θέλω να μάθω αν ισχύει αυτό που μου λέει ο τωρινός κάτοχος ότι έχει εγγύηση από Ελλάδα LG.

32αρι όχι δεν έχει εγγύηση Ελλάδα καθώς δεν εισάγεται επίσημα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

όσοι πήραν το 32άρι αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα που να χρειάστηκε επέμβαση από αντιπροσωπία? το ρωτώ γιατι πλέον η διαφορά στη τιμή από το 16άρι είναι μικρή (30€ μόνο) και δεν ξέρω που να καταλήξω...
Link to comment
Share on other sites

όσοι πήραν το 32άρι αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα που να χρειάστηκε επέμβαση από αντιπροσωπία? το ρωτώ γιατι πλέον η διαφορά στη τιμή από το 16άρι είναι μικρή (30€ μόνο) και δεν ξέρω που να καταλήξω...

32αρι δεν καλύπτεται Ελλάδα σε θέματα εγγύησης

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια σειρα πρεπει να πάρουμε στα 16 για να μην εχει θεματα με μικροφων gps κλπ?

 

Απο 401 και πανω εισαι μια χαρα.Βασικα και οι προηγουμενες δεν σημαινει οτι ειχαν θεματα.Δεν πηγαινε βασει παρτιδας αποκλειστικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Απο 401 και πανω εισαι μια χαρα.Βασικα και οι προηγουμενες δεν σημαινει οτι ειχαν θεματα.Δεν πηγαινε βασει παρτιδας αποκλειστικα

την σειρά που την βλέπουμε?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

την σειρά που την βλέπουμε?

 

την γράφει πάνω στο κουτί φίλε μου εκει που λέει serial number τα τρία πρώτα ψηφία δες

Link to comment
Share on other sites

την γράφει πάνω στο κουτί φίλε μου εκει που λέει serial number τα τρία πρώτα ψηφία δες

 

Thanks. Καλά είμαστε. 405!!

 

Κάτι άλλο να φέρω στο προσκήνιο άσχετα αν το χρειάζεται το κινητό μας. Ξέρει κανείς αν τελικά η cosmote υποστηρίζει το fast dormancy? Καθώς στο G2 είναι εύκολη η απενεργοποίηση του μέσα από το κρυφό μενού!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τελικα 16 ελληνικο στα 380, γιατι ηταν παρτιδα 310 και φοβηθηκα..

Οχι, απλα το παραδειγμα ηταν οτι δεν υπαρχουν ελληνικα nexus 32, οποτε μπορει να ειναι και καλα ολα μουφα τα και καλα ελληνικα. στο εσηοπ ειχε 388 το 32 ενω εγω πηρα 380 το 16.

 

πολυ ακριβο ρε φιλε ... 80Ε παρακατω το βρισκεις σε αλλα ακταστηματα του σκρουτζ

και το ευρωπαϊκο 16ari το καλυπτει κανονικα η LG

πεταμενα λεφτα για μενα ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω το 32GB (ευρωπαικό μοντέλο).

 

Όσο για την άρνηση παροχής εγγύησης από την LG Hellas, είναι υποχρεωμένοι να την παρέχουν με βάση την εναρμόνιση του Αστικού Κώδικα,με την ευρωπαϊκή νομοθεσία είτε αυτή είτε ο πωλητής. Αν αρνηθούν, τους ρίχνεις μια μήνυση και θα δεις πως θα στρώσουν.

Edited by Damianos_D3D
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω το 32GB (ευρωπαικό μοντέλο).

 

Όσο για την άρνηση παροχής εγγύησης από την LG Hellas, είναι υποχρεωμένοι να την παρέχουν με βάση την εναρμόνιση του Αστικού Κώδικα,με την ευρωπαϊκή νομοθεσία είτε αυτή είτε ο πωλητής. Αν αρνηθούν, τους ρίχνεις μια μήνυση και θα δεις πως θα στρώσουν.

 

δλδ αυτο μπορει να ισχυει και για το nexus 5 32 gb?

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κι εγω κατοχος G2. Πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες και ειδικα απο την οθονη. Τωρα που βρισκεται στα 300€ πιστευω ειναι εξαιρετικο Value for Money
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω το 32GB (ευρωπαικό μοντέλο).

 

Όσο για την άρνηση παροχής εγγύησης από την LG Hellas, είναι υποχρεωμένοι να την παρέχουν με βάση την εναρμόνιση του Αστικού Κώδικα,με την ευρωπαϊκή νομοθεσία είτε αυτή είτε ο πωλητής. Αν αρνηθούν, τους ρίχνεις μια μήνυση και θα δεις πως θα στρώσουν.

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω, αλλά ή βρήκανε κάποιο παραθυράκι επειδή δεν το εισάγουν ή απλά κάνουν χαζομάρες (όσον αφορά την αντιπροσωπεία).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω, αλλά ή βρήκανε κάποιο παραθυράκι επειδή δεν το εισάγουν ή απλά κάνουν χαζομάρες (όσον αφορά την αντιπροσωπεία).

 

Η το κάνουν σε όσους μη δικηγόρους το πάνε για service... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με την ησυχη λειτουργια. ενω στην αρχη ηταν ολα οκ τωρα σταματησε ξαφνικα να λειτουργει εδω και μια βδομαδα. ξερει κανεις τι να κανω? ενω μου βγαζει πανω αριστερα το μισοφεγγαρο δεν κανει τιποτα.

 

>παρτιδα 401

>android 4.4.2

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με την ησυχη λειτουργια. ενω στην αρχη ηταν ολα οκ τωρα σταματησε ξαφνικα να λειτουργει εδω και μια βδομαδα. ξερει κανεις τι να κανω? ενω μου βγαζει πανω αριστερα το μισοφεγγαρο δεν κανει τιποτα.

 

>παρτιδα 401

>android 4.4.2

 

εμενα εκανε το αντιθετο. ξεκινουσε απο μονη της. hard reset ηταν η μοναδικη τελικα λυση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εκανε το αντιθετο. ξεκινουσε απο μονη της. hard reset ηταν η μοναδικη τελικα λυση.

 

οταν λες hard reset ? δλδ? βοηθα λιγο παραπανω τους ασχετους :D

Link to comment
Share on other sites

οταν λες hard reset ? δλδ? βοηθα λιγο παραπανω τους ασχετους :D

 

ρυθμισεις/γενικες/δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας & επαναφορά/επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

 

Με τον παραπανω τροπο χανεις ολα τα δεδομενα σου και γυριζει το κινητο σε εργοστασιακες ρυθμισεις οπως οταν το αγορασες.

Πριν το κανεις παρε οτι θες απο μεσα μην το χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω το 32GB (ευρωπαικό μοντέλο).

 

Όσο για την άρνηση παροχής εγγύησης από την LG Hellas, είναι υποχρεωμένοι να την παρέχουν με βάση την εναρμόνιση του Αστικού Κώδικα,με την ευρωπαϊκή νομοθεσία είτε αυτή είτε ο πωλητής. Αν αρνηθούν, τους ρίχνεις μια μήνυση και θα δεις πως θα στρώσουν.

Πρωτίστως είναι υποχρεωμένος ο πωλητής να παρέχει εγγύηση. Η αντιπροσωπεία λέει απλώς ότι δεν έχει ανταλλακτικά επειδή δεν το εισάγει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...