Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωνητικές εντολές του τηλεφώνου είναι στα αγγλικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι στα Ελληνικά; και αν ναι με ποιο τρόπο;; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωτίστως είναι υποχρεωμένος ο πωλητής να παρέχει εγγύηση. Η αντιπροσωπεία λέει απλώς ότι δεν έχει ανταλλακτικά επειδή δεν το εισάγει...

 

Ότι και να είναι κάτσε μπλέξε λοιπόν.Μην μου πείτε είμαι δικηγόρος και σε μένα δεν θα το κάνουν. Είναι σαν να λες είμαι αστυνομικός και τρέχω με 250 γιατί οι συνάδελφοι δεν θα με γράψουν, κάτσε τρέξε και εσύ. Η ουσία είναι ότι πρακτικά θα σου πουν δεν καλύπτεται. Εσύ θα πρέπει να μπλέξεις με τον πωλητή, αυτός να κάτσει να μπλέξει με την αντιπροσωπεία εξωτερικού από όπου και το πήρε και κουραφέξαλα.

Είμαι από τους πλέον απαιτητικούς χρήστες στον διαθέσιμο χώρο καθώς βάζω αρκετή μουσική μέσα αλλά βρήκαν την υγεία μου με ένα double usb otg stick που έχει από την μία κανονικά usb και από τιν άλλη micro να κουμπώσει στο κινητό. Οπότε δεν ήταν αναγκαία τα 32. άχρηστα θα έλεγα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άχρηστα. Επειδή εσένα δεν σε πειράζει να κρέμεται ένα μαρκούτσι από το κινητό σου, δεν ισχύει για όλους το ίδιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άχρηστα. Επειδή εσένα δεν σε πειράζει να κρέμεται ένα μαρκούτσι από το κινητό σου, δεν ισχύει για όλους το ίδιο.

Όταν βολευεται ο άλλος με otg γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Ίσα ίσα που βολευει να μπαινοβγαζεις και να το βάζεις σε άλλο κινητό . απο κει κ πέρα αν έχει κ micro καλώς. Εγώ όμως θα είχα και otg συνδεδεμένο για ταινίες.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άχρηστα. Επειδή εσένα δεν σε πειράζει να κρέμεται ένα μαρκούτσι από το κινητό σου, δεν ισχύει για όλους το ίδιο.

Ρε Άλεξ δεν το έχεις πάντα επάνω αυτό το μαρκουτσι. Μια χαρά είναι αυτή η λύση. Αν το δουλέψεις λίγο ίσως αλλάξεις γνώμη. Ωραίο θα ήταν να έχουμε χώρο και κάρτα αλλά και αυτό κάνει τι δουλειά του μια χαρά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα lg g2 στο οποιο σημερα το internet-3g μου δουλευει ελαχιστα στο facebook...στον chrome δεν μου φωρτωνει τιποτα...και γενικα σερνεται...τι να επαθε?χτες δουλευε κανονικα...τωρα ουτε στα μισα πραγματα δεν μπαινει internet
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άχρηστα. Επειδή εσένα δεν σε πειράζει να κρέμεται ένα μαρκούτσι από το κινητό σου, δεν ισχύει για όλους το ίδιο.

 

Όταν βολευεται ο άλλος με otg γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Ίσα ίσα που βολευει να μπαινοβγαζεις και να το βάζεις σε άλλο κινητό . απο κει κ πέρα αν έχει κ micro καλώς. Εγώ όμως θα είχα και otg συνδεδεμένο για ταινίες.

 

Ρε Άλεξ δεν το έχεις πάντα επάνω αυτό το μαρκουτσι. Μια χαρά είναι αυτή η λύση. Αν το δουλέψεις λίγο ίσως αλλάξεις γνώμη. Ωραίο θα ήταν να έχουμε χώρο και κάρτα αλλά και αυτό κάνει τι δουλειά του μια χαρά.

 

Εννοείται πως δεν είναι μόνιμα επάνω! Δηλαδή τι να με πειράζει όταν ακούω μουσική του μικρό το στικάκι(μέγεθος όσο το μιρκό δαχτυλάκι του ποδιού). Ναι ΟΚ μακάρι να είχε sd και να μην χρειαζόταν αλλά και πάλι μια χαρά είναι με το otg. Και με το dual που έχω πάρει το καρφώνω και κατευθείαν στο PC χωρίς αντάπτορες και λοιπά.

Εγώ το 32αρια έλεγα να πάρω πιο παλιά καθώς νόμιζα πως δεν υποστηρίζεται backup/restore και flash νέας ρομ. Από otg. Από την στιγμή που γίνεται στην πράξη το 32αρι δεν χρειάζεται καθόλου. Εκτός και θες να τραβάς UHD βίντεο και να τα έχεις πάντα πάνω σου όλα. Προσωπικά τα θεωρώ άχρηστα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Οταν πηγαινα να στειλω ενα μηνυμα παλαιοτερα μολις πηγαινα την συσκευη προς το αυτι μου εκανε αυτοματα κληση. Πλεον δεν γινεται αυτο. Εχω απενεργοποιηση κατι που δεν μπορω να το βρω πλεον ή με καποια αναβαθμιση επαψε να υφισταται σαν λειτουργια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!! Κάπου είχα διαβάσει για την ένταση του ηχείου πως αυξάνεται. Είναι ιδιαίτερα χαμηλή στο δικό μου όταν βλέπω βίντεο ή ακούω μουσική ή ραδιόφωνο. Υπάρχει τρόπος να την αυξήσω???

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ στη πλάτη του κινητου υπάρχει εξ'αρχής ή τοποθετείται εκ'των υστέρων καθότι αλλού το βλεπώ και αλλού όχι....

http://cdn.recombu.com/mobile/images/phones/1282/1378840179.jpg

Μπορεί να αφαιρεθεί?

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ στη πλάτη του κινητου υπάρχει εξ'αρχής ή τοποθετείται εκ'των υστέρων καθότι αλλού το βλεπώ και αλλού όχι....

http://cdn.recombu.com/mobile/images/phones/1282/1378840179.jpg

Μπορεί να αφαιρεθεί?

Και το δικο μου ειχε. Το εβγαλα απ την πρωτη στιγμη. Ετσι κι αλλιως το ΙΜΕ το βλεπεις απ το μενου.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου ειχε. Το εβγαλα απ την πρωτη στιγμη. Ετσι κι αλλιως το ΙΜΕ το βλεπεις απ το μενου.

 

Α ωραία γιατί νόμιζα πως δεν γινόταν να αφαιρεθει.....

βγαίνει εύκολα έτσι?

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία γιατί νόμιζα πως δεν γινόταν να αφαιρεθει.....

βγαίνει εύκολα έτσι?

Αυτοκόλλητο είναι. Το βγάζεις και το κολλάς στο κουτί να το έχεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία γιατί νόμιζα πως δεν γινόταν να αφαιρεθει.....

βγαίνει εύκολα έτσι?

 

Βγαινει ευκολα. Μετα το τριβεις με μια χαρτοπετσετα που εχει οινοπνευμα για να φυγει η κολλα που μενει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω το g2 και να επιστρέψω στο android μετά τη σύντομη εμπειρία μου με τα windows phone, τα οποία αποδείχθηκαν αξιοπρεπή μεν, παιδικά δε μπροστά στην εμπειρία ενός καλού android phone. Είδα παρουσιάσεις του g3 και βρήκα πολύ όμορφο το νέο ui της lg... Ξέρετε αν προβλέπεται να έρθει με κάποια αναβάθμιση στο g2??

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ στη πλάτη του κινητου υπάρχει εξ'αρχής ή τοποθετείται εκ'των υστέρων καθότι αλλού το βλεπώ και αλλού όχι....

http://cdn.recombu.com/mobile/images/phones/1282/1378840179.jpg

Μπορεί να αφαιρεθεί?

 

και σε μενα το ειχε και νομιζα πως δεν εβγαινε! αλλα μετα απο δυο μερες το ειδα και ξεθωριαζε και μετα καταλαβα οτι ειναι αυτοκολλητο τελικα.... και το εβγλα γιατι ετσι κ αλιος θα μου ασπριζε εντελως το χαρτακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!! Κάπου είχα διαβάσει για την ένταση του ηχείου πως αυξάνεται. Είναι ιδιαίτερα χαμηλή στο δικό μου όταν βλέπω βίντεο ή ακούω μουσική ή ραδιόφωνο. Υπάρχει τρόπος να την αυξήσω???

 

με τα κουμπια που εχει απο πισω η συσκευη αυξομειώνεις την ενταση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω το g2 και να επιστρέψω στο android μετά τη σύντομη εμπειρία μου με τα windows phone, τα οποία αποδείχθηκαν αξιοπρεπή μεν, παιδικά δε μπροστά στην εμπειρία ενός καλού android phone. Είδα παρουσιάσεις του g3 και βρήκα πολύ όμορφο το νέο ui της lg... Ξέρετε αν προβλέπεται να έρθει με κάποια αναβάθμιση στο g2??

 

Υπάρχουν ήδη custom rom του g3 με όλα τα καλούδια του g3 & χωρίς bugs οι τελευταίες εκδόσεις.

Επίσημα δεν ξέρω αν και πότε θα δοθεί.

Για μένα είναι πολύ όμορφο σε σχέση με τα παλιότερα UI της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ήδη custom rom του g3 με όλα τα καλούδια του g3 & χωρίς bugs οι τελευταίες εκδόσεις.

Επίσημα δεν ξέρω αν και πότε θα δοθεί.

Για μένα είναι πολύ όμορφο σε σχέση με τα παλιότερα UI της εταιρίας.

 

Θεωρώ ότι δεν θα δοθεί. Όπως το ίδιο θεωρώ και για το διαφορετικό των ui S4 και S5. Και είναι λογικό. Η εταιρεία θέλει να δημιουργήσει τάση αγοράς του νέου μοντέλου. Αν δώσει τα πάντα ίδια στο G2 τότε θα χάσει μερίδιο αγοράς το G3 διότι οι διαφορές του με το G2 δεν δικαιολογούν την διαφορά τιμής.( Και ειδικά αν σκεφτεί κάποιος ότι υπάρχουν οι custom G3 roms στο G2, δύσκολα θα επιλέξει το G3 που έχει και χειρότερη μπαταρία εξαιτίας της οθόνης QHD

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόβλημα φίλε μου;

Σου κολλάει κάτι στο κινητό;

Άμα δεν έχεις τότε μην νομίζεις ότι θα πάρεις κάτι το τρομερό με την καινούργια έκδοση της 20f!

Ούτε σε μπαταρία ούτε σε ταχύτητα!

 

ελπίζουμε να διορθόσαεν το skype το οποίο μαμήθηκε μα αυτή την έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω και το g2,γενικα με τις τελευταιες παρτιδες εχει προβληματα?πχ να τριζουν τα πλαστικα,θεμα με το ηχειο?γενικα εχει προβληματα,ειχα διαβασει στις αρχικες παρτιδες οτι ειχε,σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω και το g2,γενικα με τις τελευταιες παρτιδες εχει προβληματα?πχ να τριζουν τα πλαστικα,θεμα με το ηχειο?γενικα εχει προβληματα,ειχα διαβασει στις αρχικες παρτιδες οτι ειχε,σας ευχαριστω.

Προσωπικά είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω αγοράσει. Παρτίδα 405 και δεν έχει κανένα πρόβλημα ή ελάττωμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω αγοράσει. Παρτίδα 405 και δεν έχει κανένα πρόβλημα ή ελάττωμα

απο που το πηρες εαν επιτρεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και άχρηστα. Επειδή εσένα δεν σε πειράζει να κρέμεται ένα μαρκούτσι από το κινητό σου, δεν ισχύει για όλους το ίδιο.

 

Πάντως έπαιζα λίγο με το G3 που έχει και SD και αποσπώμενη μπαταρία και το μαρκούτσι το έχει ενσωματωμένο στο αρχικό μέγεθος :). Πέρα από την πλάκα τέλειο κινητό δεν υπάρχει, για άλλους είναι πιο καλό ένα OTG ενώ για άλλους η ελαφρώς προβληματική υποστήριξη του 32GB...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...