Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως έπαιζα λίγο με το G3 που έχει και SD και αποσπώμενη μπαταρία και το μαρκούτσι το έχει ενσωματωμένο στο αρχικό μέγεθος :). Πέρα από την πλάκα τέλειο κινητό δεν υπάρχει, για άλλους είναι πιο καλό ένα OTG ενώ για άλλους η ελαφρώς προβληματική υποστήριξη του 32GB...

 

και το κορεατικο g2 εχει αυτα που λες ! επρεπε να το φερουν ευρωπη , μεγαλη χαζομαρα ! γιατι τα ζηταει κοσμος ... και θα αλλαζε και το πισω καπακι με κατι καλυτερο ! θα πλησιαζε το τελειο !! τυχεροι οι κορεατες :):)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι δεν θα δοθεί. Όπως το ίδιο θεωρώ και για το διαφορετικό των ui S4 και S5. Και είναι λογικό. Η εταιρεία θέλει να δημιουργήσει τάση αγοράς του νέου μοντέλου. Αν δώσει τα πάντα ίδια στο G2 τότε θα χάσει μερίδιο αγοράς το G3 διότι οι διαφορές του με το G2 δεν δικαιολογούν την διαφορά τιμής.( Και ειδικά αν σκεφτεί κάποιος ότι υπάρχουν οι custom G3 roms στο G2, δύσκολα θα επιλέξει το G3 που έχει και χειρότερη μπαταρία εξαιτίας της οθόνης QHD

 

Συμφωνώ ότι δεν το δίνει για να βοηθήσει το επόμενο αλλά θεωρώ το σκεπτικό της εταιρίας τελείως λάθος και μάλιστα θεωρώ ότι μόνο η ίδια χάνει και όχι ο καταναλωτής. Κανείς δεν θα προτιμήσει το G3 από το G2 καθώς εκείνοι οι καταναλωτής που ενδιαφέρονται θα περάσουν κάποια custom rom και θα έχουν αυτό που θέλουν, αυτοί που δεν ενδιαφέρονται είτε το ένα UI να έχουν είτε το άλλο δεν θα τους κάνει διαφορά. Αντίθετα η ίδια η εταιρία αν το δώσει κερδίζει σε αξιοπιστία & δείχνει ότι σέβεται τους πελάτες της. (βλέπε HTC)

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα όταν παρουσιάστηκε το g3 ότι δεν θα το πάρει το g2 το ui. Καλά κάνει από τη μια όπως λέτε πρέπει να υποστηρίξει το νέο.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δεν το δίνει για να βοηθήσει το επόμενο αλλά θεωρώ το σκεπτικό της εταιρίας τελείως λάθος και μάλιστα θεωρώ ότι μόνο η ίδια χάνει και όχι ο καταναλωτής. Κανείς δεν θα προτιμήσει το G3 από το G2 καθώς εκείνοι οι καταναλωτής που ενδιαφέρονται θα περάσουν κάποια custom rom και θα έχουν αυτό που θέλουν, αυτοί που δεν ενδιαφέρονται είτε το ένα UI να έχουν είτε το άλλο δεν θα τους κάνει διαφορά. Αντίθετα η ίδια η εταιρία αν το δώσει κερδίζει σε αξιοπιστία & δείχνει ότι σέβεται τους πελάτες της. (βλέπε HTC)

 

Αν είναι σωστό θα το πουν οι πωλήσεις.... Και εγώ θεωρώ το Knox και τον knox counter στην Samsung την μεγαλύτερη α......... ever καθώς με το που πειράξεις έστω και κάτι bye bey εγγύηση αλλά άλλο λένε οι πωλήσεις του S5 που σε γενικές γραμμές και αυτό δεν είχε και δα κάτι τόσο καλύτερο από το S4 όπως και το G3 έναντι του G2.

Αν διαφωνώ με το τι κάνουν? Ναι διαφωνώ αλλά μια εταιρεία θα κοιτάξει τα νούμερα. Και τα νούμερα νομίζω ότι ήδη μιλάνε υπερ του G3 μιας και δεν πιστεύω ότι το G2 είχε και την πλέον απόλυτη εμπορική επιτυχία ειδικά απέναντι στο S4.(το βλέπεις και στο xda με εμφανώς μικρότερο support από το αντίστοιχο του S4)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα όταν παρουσιάστηκε το g3 ότι δεν θα το πάρει το g2 το ui. Καλά κάνει από τη μια όπως λέτε πρέπει να υποστηρίξει το νέο.

 

Δυστυχώς τέτοιες κινήσεις δείχνουν προχειρότητα και για μένα ακόμα και το G3 πιο πολύ θα το υποστήριζε αν έδινε το νέο UI στο 2, γ είναι προφανές ότι αυτό θα σήμαινε για τον αγοραστή του 3 ότι θα πάρει τα νέα κόλπα του 4 άρα μεγαλύτερος χρόνος ζωής για τη συσκευή του, μεγαλύτερος σεβασμός στον καταναλωτή και στα λεφτά που έδωσε κλπ.

Η Lg έχει αρκετά καλά (εξαιρετική τιμολόγηση, όμορφες συσκευές, μικρά bezel κλπ) αλλά με τέτοιες αρπακτές όνομα στο χώρο δεν θα φτιάξει. Τα ίδια έκανε και η samsung που δεν έδωσε τα features του note 3 στο 2 (ενώ με custom rom μια χαρά τα απολαμβάνουμε), αντιθέτως η HTC τελευταία δείχνει να σοβαρεύει δίνοντας το νέο sense και σε παλιότερες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αγορασω το κινητο μεσω ιντερνετ και σε χαμιλοτερη τιμη?..ειτε ειναι καινουριο ειτε μεταχειρισμενο..θα με βοηθουσε πολυ αν μου συστηνατε καποιο site!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αγορασω το κινητο μεσω ιντερνετ και σε χαμιλοτερη τιμη?..ειτε ειναι καινουριο ειτε μεταχειρισμενο..θα με βοηθουσε πολυ αν μου συστηνατε καποιο site!

 

σκρουτζομάγαζα προφανώς

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εύπιστα?

 

Τα περισσοτερα ναι φιλε μου.Εδω αναλυτικο τοπικ για μαγαζια και διαθεσιμοτητα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378215

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εύπιστα?

 

Γιατί να μην είναι? Η εγγύηση είναι αντιπροσωπείας και όχι καταστήματος άρα ποιο είναι το πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ναι φιλε μου.Εδω αναλυτικο τοπικ για μαγαζια και διαθεσιμοτητα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378215

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!ειναι λιγο αστειο αυτο που επαθα αλλα θελω τα φωτα σας...λοιπον χθες που ετρωγα(με το ενα χερι το πιρουνι και το αλλο messenger) μου γλιστρησε το g2 στο πιατο, ευτυχως προλαβα τσ χειροτερα αλλα μπουκωσε λιγο το ηχειο και η αποδοση του εχει πεσει δραματικα!για να καταλαβετε στη μεση της εντασης και δν ακουγετε τιποτα!το καθαρισα λιγο με μια καρφιτσα αλλα τιποτα!να το ανοιξω μονος μου η να το παω στην αντιπροσωπεια;δεν με καλυπτει η εγγυηση ε;
Link to comment
Share on other sites

φαγητο και κινητο θα βγαλεις κανενα ματι...μπορεις να το φυσηξεις με κατι?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!ειναι λιγο αστειο αυτο που επαθα αλλα θελω τα φωτα σας...λοιπον χθες που ετρωγα(με το ενα χερι το πιρουνι και το αλλο messenger) μου γλιστρησε το g2 στο πιατο, ευτυχως προλαβα τσ χειροτερα αλλα μπουκωσε λιγο το ηχειο και η αποδοση του εχει πεσει δραματικα!για να καταλαβετε στη μεση της εντασης και δν ακουγετε τιποτα!το καθαρισα λιγο με μια καρφιτσα αλλα τιποτα!να το ανοιξω μονος μου η να το παω στην αντιπροσωπεια;δεν με καλυπτει η εγγυηση ε;

Κ γω κάθε φορά έτσι κάνω αλλά προσέχω όσο μπορώ χαχαχα

Πάντως μλκ να την πατησεις έτσι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!ειναι λιγο αστειο αυτο που επαθα αλλα θελω τα φωτα σας...λοιπον χθες που ετρωγα(με το ενα χερι το πιρουνι και το αλλο messenger) μου γλιστρησε το g2 στο πιατο, ευτυχως προλαβα τσ χειροτερα αλλα μπουκωσε λιγο το ηχειο και η αποδοση του εχει πεσει δραματικα!για να καταλαβετε στη μεση της εντασης και δν ακουγετε τιποτα!το καθαρισα λιγο με μια καρφιτσα αλλα τιποτα!να το ανοιξω μονος μου η να το παω στην αντιπροσωπεια;δεν με καλυπτει η εγγυηση ε;

 

Πρεπει να εχει πεσει επιδημια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5504173#post5504173

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ σημαντικό πράγμα το αδιάβροχο κινητό. Η Sony το έχει πιάσει το νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ σημαντικό πράγμα το αδιάβροχο κινητό. Η Sony το έχει πιάσει το νόημα.

Off topic

Ε ναι.Μας εχουν πεισει οτι πρεπει να ειναι η προεκταση του χεριου μας.Τρωμε, πλενομαστε, οδηγουμε, χ...ε (οκ σε αυτη τη περιπτωση παει και ερχεται) το κινητο στο χερι

Πφφφφ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Ε ναι.Μας εχουν πεισει οτι πρεπει να ειναι η προεκταση του χεριου μας.Τρωμε, πλενομαστε, οδηγουμε, χ...ε (οκ σε αυτη τη περιπτωση παει και ερχεται) το κινητο στο χερι

Πφφφφ

Στο Τελευταίο θέλει προσοχή :rolleyes:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου βρηκα παρτιδα 402 - 405- 406 ποια να προτιμησω?ολες περιπου στα ιδια χρηματα!

εχω βρει και ενα 403 ελληνικο απο cosmote σφραγισμενο σε πολυ καλη τιμη αξιζει?

Edited by ippo88
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος την 406.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου βρηκα παρτιδα 402 - 405- 406 ποια να προτιμησω?ολες περιπου στα ιδια χρηματα!

εχω βρει και ενα 403 σφραγισμενο σε πολυ καλη τιμη αξιζει?

 

εγω που χω....403 ειναι αψογο.αλλα νομιζω οι παρτιδες ειναι λαχειο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου βρηκα παρτιδα 402 - 405- 406 ποια να προτιμησω?ολες περιπου στα ιδια χρηματα!

εχω βρει και ενα 403 ελληνικο απο cosmote σφραγισμενο σε πολυ καλη τιμη αξιζει?

Όλες εντάξει είναι. Απλά για ψυχολογικούς κ μόνο λόγους παίρνεις το πιο καινούριο παραγωγικά δηλ 406

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!ειναι λιγο αστειο αυτο που επαθα αλλα θελω τα φωτα σας...λοιπον χθες που ετρωγα(με το ενα χερι το πιρουνι και το αλλο messenger) μου γλιστρησε το g2 στο πιατο, ευτυχως προλαβα τσ χειροτερα αλλα μπουκωσε λιγο το ηχειο και η αποδοση του εχει πεσει δραματικα!για να καταλαβετε στη μεση της εντασης και δν ακουγετε τιποτα!το καθαρισα λιγο με μια καρφιτσα αλλα τιποτα!να το ανοιξω μονος μου η να το παω στην αντιπροσωπεια;δεν με καλυπτει η εγγυηση ε;

 

Πανο, στο τζατζικι σου επεσε το κινητο ;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ρε φιλε αν σου πω οτι ημουν σιγουρος για το σχολιο σου??χαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβλεπα τον τελικο ρε και την ωρα που πανηγυριζα το γκολ του ιγκουαιν εγινε η ζημια χαχααχ...και να πεις οτι μετρησε το γκολ ενταξει χαλαλι ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...