Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παρατηρησει κανεις περιμετρικα στο τζαμακι της καμερας μικρα σημαδια, σα να εχει φυγει η επιστρωση του γυαλιου? το παρατηρησα απο τους πρωτους μηνες κ ενω ειναι πολυ προσεγμενο το κινητο, δε το εχω ξαναδει σε αλλη συσκευη..δεν ειναι στο ανοιγμα του φακου της καμερας, αλλα περιμετρικα..

http://s13.postimg.org/nuaf7mzib/image.jpg

 

επισης, ενω γενικα οι φωτο ειναι πολυ καλες, οταν τραβαω και υπαρχει απο πισω κοντρα ηλιος η μεσα σε σπιτι και ειναι απο πισω παραθυρο με πολυ φως βγαινουν ξεπλυμενες..σα να κανει υπερεκθεση...και να κατεβασω λιγο το ev σκοτεινιαζει πολυ..υπαρχει κανενα mod για ελεγχο της φωτομετρησης η κατι παρομοιο?...

 

Πανω δεξια εχει φυγει και σε μενα λιγο, αν λεμε το ιδιο.

 

τι να πω..δε το εχω ξαναδει σε κινητο αυτο, ακομα και σε συσκευη που εχει δουλεψει χρονια σε καραβια, σε εργοταξια και με ανυπαρκτη σχεδον φροντιδα, δεν εχει το παραμικρο σημαδι στο τζαμακι της καμερας..και αυτο απο τη πρωτη μερα με θηκες, φουλ προστασια και εχει χασει την επιστρωση..και οκ, δεν ειναι μπροστα απο το φακο της καμερας (τωρα)..αλλα πιστευω οτι ετσι χανει και τη μεταπωλητικη του αξια

 

ξερει κανεις που μπορει να βρεθει τετοιο τζαμακι ανταλλακτικο?..εχω τη 32ρα εκδοση οποτε απο lg hellas δε το βλεπω

 

μηπως είναι αυτοκόλητο που πρέπει να βγάλεις; δεν θυμάμαι αν έβγαλα από το δικό μου, αλλά δεν είναι έτσι γρατζουνισμένο και σαν να βλέπω στην φωτογραφία αυτοκόλητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μηπως είναι αυτοκόλητο που πρέπει να βγάλεις; δεν θυμάμαι αν έβγαλα από το δικό μου, αλλά δεν είναι έτσι γρατζουνισμένο και σαν να βλέπω στην φωτογραφία αυτοκόλητο.

 

και ναι πρέπει να είναι αυτοκόλητο.....

 

Είναι πολύ κλασικό πρόβλημα του G2 αυτό δυστυχώς. Δεν μου έχει συμβεί , αλλά υπάρχει ολόκληρο thread στο xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2498827&page=10

 

Αν το διαβάσετε , λένε πάντως πως μια καλή αντιμετώπιση είναι η ... οδοντόκρεμα ! Πολλοί δηλαδή έχουν ξανακάνει όπως πριν το εν λόγω τζαμάκι με διάφορους τρόπους. Οπότε διαβάστε πρώτα πριν αγοράσετε καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως είναι αυτοκόλητο που πρέπει να βγάλεις; δεν θυμάμαι αν έβγαλα από το δικό μου, αλλά δεν είναι έτσι γρατζουνισμένο και σαν να βλέπω στην φωτογραφία αυτοκόλητο..

 

κ ομως φιλε μου δεν ειναι αυτοκολλητο..ειναι η επιστρωση στο τζαμακι..κουλο, αλλα ετσι ειναι

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό αυτό γιατί είναι το μέρος που ακομπάει σε όλες τις επιφάνειες αυτό... Ακόμα και θήκη να έχεις, εκτός των pouch, όλες οι άλλες αφήνουν ανοιχτό το μέρος της κάμερας... Αυτή η επίστρωση κανονικά θα έπρεπε να ήταν φουλ ανθεκτική όπως στα περισσότερα κινητά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κλασικό πρόβλημα του G2 αυτό δυστυχώς. Δεν μου έχει συμβεί , αλλά υπάρχει ολόκληρο thread στο xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2498827&page=10

 

Αν το διαβάσετε , λένε πάντως πως μια καλή αντιμετώπιση είναι η ... οδοντόκρεμα ! Πολλοί δηλαδή έχουν ξανακάνει όπως πριν το εν λόγω τζαμάκι με διάφορους τρόπους. Οπότε διαβάστε πρώτα πριν αγοράσετε καινούργιο.

 

thanks, δεν το ειχα δει το συγκεκριμενο thread :)

 

edit: οκ, ειναι η επιστρωση του γυαλιου, που υποτιθεται οτι θα ηταν scratch-free...να δουμε τι θα κανουμε..

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Καλά και στις νέες σειρές υπάρχει αυτό το θέμα?

 

Δεν έχει να κάνει με την σειρά αλλά με τον σχεδιασμό και ανάλογα βέβαια πόσο και εαν κάνει θόρυβο σε κάποιον ( δεν είναι και κανόνας απλά ένα συχνό φαινόμενο)!

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει / το ξέρατε ότι με διπλό χτύπημα στην οθόνη, χωρίς να σηκώσουμε το δάχτυλο, και μετά πάνω ή κάτω κάνουμε zoom in / zoom out στον "φυλλομετρητή" πχ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος με απλα βηματα πως μπορω να τεσταρω αν δουλευει το GPS στο κινητο μου ;;;; Μπορει να ακουγεται παραξενο ακομα και ευκολο σαν διαδικασια αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με GPS και τα λοιπα....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος με απλα βηματα πως μπορω να τεσταρω αν δουλευει το GPS στο κινητο μου ;;;; Μπορει να ακουγεται παραξενο ακομα και ευκολο σαν διαδικασια αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με GPS και τα λοιπα....

Κατέβασε από το playstore to gps test.

Και μετά τρέξε το με κλειστό το ιντερνετ να δεις τί ψάρια πιάνει το G2 (πολλά :) )

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το playstore to gps test.

Και μετά τρέξε το με κλειστό το ιντερνετ να δεις τί ψάρια πιάνει το G2 (πολλά :) )

Στην λειτουργια θεσης εχει 3 επιλογες : Υψηλη ακριβεια , εξοικονομηση μπαταριας και μονο αισθητηρες συσκευης ..... Λογικα βαζω το τελευταιο ετσι δεν ειναι ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46325[/ATTACH][ATTACH]46326[/ATTACH][ATTACH]46327[/ATTACH]

Οι κάθετες γραμμές που σας λέω.

 

φαινονται,ειναι εντονες!!!οταν εχεις φωτεινοτητα πως ειναι?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργια θεσης εχει 3 επιλογες : Υψηλη ακριβεια , εξοικονομηση μπαταριας και μονο αισθητηρες συσκευης ..... Λογικα βαζω το τελευταιο ετσι δεν ειναι ;;;;

Ναι στο τελευταιο το βαζεις για να δεις πως δουλευει ο δεκτης gps (στις αλλες επιλογες χρησιμοποιει και internet). Απλα δες σε πρωτη φαση με ενα gps test (απ' το play store) ποσους δορυφορους θα κλειδωσει η συσκευη σου. Με καθαρο ουρανο θα πρεπει να κλειδωσει γυρω στους 13 δορυφορους για πουμε οτι ειναι ενταξει! Σε δευτερη φαση (και σημαντικοτερη) εγκατεστησε καποιο προγραμμα πλοηγησης (π.χ. navigon, igo, sygic) και δοκιμασε με κλειστο εννοειται internet και data να κανεις πλοηγηση με αυτοκινητο. Αν κατα την πλοηγηση τουλαχιστον κανενα μισαωρο δε σου κανει αποσυνδεσεις απ' τους δορυφορους μπορω να πω οτι εισαι ενταξει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο τελευταιο το βαζεις για να δεις πως δουλευει ο δεκτης gps (στις αλλες επιλογες χρησιμοποιει και internet). Απλα δες σε πρωτη φαση με ενα gps test (απ' το play store) ποσους δορυφορους θα κλειδωσει η συσκευη σου. Με καθαρο ουρανο θα πρεπει να κλειδωσει γυρω στους 13 δορυφορους για πουμε οτι ειναι ενταξει! Σε δευτερη φαση (και σημαντικοτερη) εγκατεστησε καποιο προγραμμα πλοηγησης (π.χ. navigon, igo, sygic) και δοκιμασε με κλειστο εννοειται internet και data να κανεις πλοηγηση με αυτοκινητο. Αν κατα την πλοηγηση τουλαχιστον κανενα μισαωρο δε σου κανει αποσυνδεσεις απ' τους δορυφορους μπορω να πω οτι εισαι ενταξει....

Κατεβασα το gps test και δεν κανει τιποτα απολυτως....

Edit : Ολα καλα ... Απεγκατεστησα κανα 3 φορες το gps test εκανα του κοσμου τα reboot install παλι το app και voila ;D In view λεει 25.... btw μεσα στο σπιτι ειμαι.... Ειναι ενταξει το gps ;;;

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

φαινονται,ειναι εντονες!!!οταν εχεις φωτεινοτητα πως ειναι?

μέσα στο σπίτι δεν φαίνονται πολύ. . θα το στείλω πίσω γιατί δεν μου έχει κάτσει καθόλου δυστυχώς... ελπίζω το άλλο που θα μου στείλουν να μην μου παρουσιάσει τα ίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το gps test και δεν κανει τιποτα απολυτως....

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το AndroiTS GPS test, το θεωρω καλυτερο! Τελος παντων περα απ' αυτο θα πρεπει να σου δειχνει (εφοσον ειναι ενεργο το gps) ποσοι δορυφοροι ειναι in view και ποσοι ειναι in use! Να εχεις στο νου σου ομως οτι μεσα στο σπιτι καθολου απιθανο να μη κλειδωσει κανενα δορυφορο, δοκιμασε σιγουρα σε ανοιχτο ουρανο. Αν δε μπορει να κλειδωσει δορυφορους και εξω τοτε δυστυχως δεν ειναι καλα τα πραγματα;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το AndroiTS GPS test, το θεωρω καλυτερο! Τελος παντων περα απ' αυτο θα πρεπει να σου δειχνει (εφοσον ειναι ενεργο το gps) ποσοι δορυφοροι ειναι in view και ποσοι ειναι in use! Να εχεις στο νου σου ομως οτι μεσα στο σπιτι καθολου απιθανο να μη κλειδωσει κανενα δορυφορο, δοκιμασε σιγουρα σε ανοιχτο ουρανο. Αν δε μπορει να κλειδωσει δορυφορους και εξω τοτε δυστυχως δεν ειναι καλα τα πραγματα;)

Μου λεει 25-26 in view.... In use γραφει 0

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει 25-26 in view.... In use γραφει 0

Αν εισαι μεσα το βρισκω πολυ πιθανο.... χωρις αυτο να ειναι απαραιτητα προβλημα! Κανε ενα κοπο να βγεις εξω και ξαναδοκιμασε....

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει 25-26 in view.... In use γραφει 0

2 Μέτρα μέσα από το παράθυρο έχω για πλάκα 10+ δορυφόρους ιν use. Δες το έξω πάντως γιατί εκεί θα κρίνεις με σιγουριά τί γίνεται.

Δυστηχώς στο δρόμο δεν το χρειάστηκα ακόμα, σε μια βόλτα μόνο άνοιξα ένα πρόγραμμα με χάρτη που κατέβασα και ήτανε καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι μεσα το βρισκω πολυ πιθανο.... χωρις αυτο να ειναι απαραιτητα προβλημα! Κανε ενα κοπο να βγεις εξω και ξαναδοκιμασε....

Βγήκα έξω και γράφει 19 in view 6 in use

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 Μέτρα μέσα από το παράθυρο έχω για πλάκα 10+ δορυφόρους ιν use. Δες το έξω πάντως γιατί εκεί θα κρίνεις με σιγουριά τί γίνεται.

Δυστηχώς στο δρόμο δεν το χρειάστηκα ακόμα, σε μια βόλτα μόνο άνοιξα ένα πρόγραμμα με χάρτη που κατέβασα και ήτανε καλό.

19 in view 6 in use Είμαι καλά πιστεύω ε ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Βγήκα έξω και γράφει 19 in view 6 in use

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

19 in view 6 in use Είμαι καλά πιστεύω ε ;;;;

΄Μια χαρά.

Πιστεύω σε εξωτερικό χώρο να βρίσκεις στίγμα στο δευτερόλεπτο!

Link to comment
Share on other sites

μέσα στο σπίτι δεν φαίνονται πολύ. . θα το στείλω πίσω γιατί δεν μου έχει κάτσει καθόλου δυστυχώς... ελπίζω το άλλο που θα μου στείλουν να μην μου παρουσιάσει τα ίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι serial number έχεις?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Απο προχθες κατοχος του κινητου ... οτι και να πω ειναι λιγα. Παραλληλα εχω και s4 και βλεπω τις διαφορες. Οκ σαν smooth, αποκριση, ποιοτητα,οθονη δεν παλευεται. Η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη. Ειμαι στις 50 ωρες και στο 58% με μετρια χρηση αλλα με wifi on , 3g, oμιλια και ραδιο. Καλα τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι.

 

Μονο αρνητικο οτι δεν μου αρεσουν οι γραμματοσειρες, και πατωντΑ ςπροσθηκη δεν με παει πουθενα. ...

 

Για τα λεφτα του δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΤΟ D802 4.4.2 ΕΛΛ.ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΡOOT ΜΕ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΚΑΙ TWRP, ΚΕΡΝΕΛ CLOUDYFA ck 19/05.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΑΓΕΣ ΣΕ APPS ΚΑΙ ΣΕ ΚΕΡΝΕΛ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ.BACKUP ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΤΟ PC .ΔΗΛ. ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΩ BACKUP ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ WIPE ΣΕ CACHE ,DALVIK,DATA κλπ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ RESTORE ?ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Απο προχθες κατοχος του κινητου ... οτι και να πω ειναι λιγα. Παραλληλα εχω και s4 και βλεπω τις διαφορες. Οκ σαν smooth, αποκριση, ποιοτητα,οθονη δεν παλευεται. Η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη. Ειμαι στις 50 ωρες και στο 58% με μετρια χρηση αλλα με wifi on , 3g, oμιλια και ραδιο. Καλα τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι.

 

Μονο αρνητικο οτι δεν μου αρεσουν οι γραμματοσειρες, και πατωντΑ ςπροσθηκη δεν με παει πουθενα. ...

 

Για τα λεφτα του δεν υπαρχει.

 

για να δουλεύει η προσθήκη γραμματοσειράς πρέπει να στήσεις την προεγκατεστημένη εφαρμογή LG Smartworld.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...