Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα το πας απο εκει θα σου το αλλαξουν, αλλα στην περίπτωση μου δεν εφταιγε αυτο, το ειχα αλλάξει 2 φορες και συνεχισε να τριζει και μου ειχε σπασει τα νευρα, μεχρι που το εδωσα στον κολλητο μου..Πραγματικά κρίμα γιατι κατα την γνωμη μου είναι η καλύτερη συσκευη μεχρι στιγμής, και τωρα δεν ξερω τι συσκευη να επιλέξω. ..

Εισαι ο πρωτος που διαβαζω οτι μετα απο αλλαγη εξακολουθει το προβλημα...Τι να πω οπως ειπες και εσυ κριμα....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω καποια προβληματα με αρκετες εκδοσεις του σκαιπ,οπως δεν μου εμφανιζει ολες τις επαφες,κα8οιες εκδοσεις δεν μου τις εγκαθιστα καν και γενικα δεν εχω βρει καποια λυση.

Εσεις ποια εκδοση χρησιμοποιειτε και πειτε μου αν σας παρουσιαζει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια ποια εκδοση μου προτεινετε να βαλω που να δουλευει απροβληματιστα;Εχω την 4.4.2 Γερμανικη V20D αλλα εχω θεμα σε οτι εχει σχεση με voip εφαρμογες οπως Skype και Viber δεν μου δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η rom version 20d έχει θέματα με το skype και με τα voip γενικά (πολλοί έχουν αναφέρει προβλήματα)!

Εμένα για να είμαι ειλικρινής δεν είχα πρόβλημα να τρέξω (ή να εγκαταστήσω το skype) απλά όταν έκανα μια φωνητική κλήση το πρόγραμμα έκλεινε ή κόλλαγε! Έβαλα 20b sea (Σιγκαπούρη) και όλα καλά!! Ανέφερα το πρόβλημα και στην lg ελλάς και η απάντηση ήταν πως εφόσον το τηλ λειτουργεί κανονικά δεν ευθύνονται για εφαρμογές τρίτων :lol::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια ποια εκδοση μου προτεινετε να βαλω που να δουλευει απροβληματιστα;Εχω την 4.4.2 Γερμανικη V20D αλλα εχω θεμα σε οτι εχει σχεση με voip εφαρμογες οπως Skype και Viber δεν μου δουλευουν.

 

Γενικά η rom version 20d έχει θέματα με το skype και με τα voip γενικά (πολλοί έχουν αναφέρει προβλήματα)!

Εμένα για να είμαι ειλικρινής δεν είχα πρόβλημα να τρέξω (ή να εγκαταστήσω το skype) απλά όταν έκανα μια φωνητική κλήση το πρόγραμμα έκλεινε ή κόλλαγε! Έβαλα 20b sea (Σιγκαπούρη) και όλα καλά!! Ανέφερα το πρόβλημα και στην lg ελλάς και η απάντηση ήταν πως εφόσον το τηλ λειτουργεί κανονικά δεν ευθύνονται για εφαρμογές τρίτων :lol::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τηλεφώνησα στην procordia για το τρίξιμο στο καπάκι και μου είπαν ότι το τρίξιμο στο καπάκι είναι φυσιολογικό και ότι και άλλο να βάλουμε θα τρίζει. .... Συγγνώμη ρε παιδιά είναι εξυπηρέτηση αυτή ;;;

 

Εισαι ο πρωτος που διαβαζω οτι μετα απο αλλαγη εξακολουθει το προβλημα...Τι να πω οπως ειπες και εσυ κριμα....

 

κι εγώ εχω θέμα με έντονο τρίξιμο στο καπάκι τι να κάνω; ποιον από τους δυο να πιστέψω;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η rom version 20d έχει θέματα με το skype και με τα voip γενικά (πολλοί έχουν αναφέρει προβλήματα)!

Εμένα για να είμαι ειλικρινής δεν είχα πρόβλημα να τρέξω (ή να εγκαταστήσω το skype) απλά όταν έκανα μια φωνητική κλήση το πρόγραμμα έκλεινε ή κόλλαγε! Έβαλα 20b sea (Σιγκαπούρη) και όλα καλά!! Ανέφερα το πρόβλημα και στην lg ελλάς και η απάντηση ήταν πως εφόσον το τηλ λειτουργεί κανονικά δεν ευθύνονται για εφαρμογές τρίτων :lol::blink:

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ημουν σε αυτη την εκδοση που μου ειπες και στην HONG KONG v20b επειδη η συσκευη μου ειναι απο HONG KONG.Ναι οντος αυτο μου κανει μολις παει να συνδεθει με το Skype με πεταει δεν γινεται η κληση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η rom version 20d έχει θέματα με το skype και με τα voip γενικά (πολλοί έχουν αναφέρει προβλήματα)!

Και εγώ έχω προβλήματα στις φωνητικές κλήσεις και στο Viber και στο Skype. Mε την 20d.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περασει custom recovery, βαλτε dorimanx kernel και το προβλημα στο viber εξαφανιζεται μερικως....

Λεω μερικως, γιατι μπορεις να κανεις κληση κανονικοτατα, αλλα οταν δεχτεις κληση σο viber τρωει fc.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ εχω θέμα με έντονο τρίξιμο στο καπάκι τι να κάνω; ποιον από τους δυο να πιστέψω;

Τι εννοείς ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να το φτιάξει μόνος του; Βασικά παράγγειλα κάτι "ανοιχτήρια" και το σκέφτομαι.
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο πρωτος που διαβαζω οτι μετα απο αλλαγη εξακολουθει το προβλημα...Τι να πω οπως ειπες και εσυ κριμα....

Παιδια εμενα πρεπει να ειχε θεμα το πλαισιο, δεξια κατω απο την σιμ, με αποτελεσμα καθε καινούριο καπακι που εμπαινε δεν κουμπωνε σωστα και μετα απο 1-2μερες ετριζε..Προσπαθησα να τους κανω να αλλαξουν και το μπροστα καπακι αλλα μου ειπαν οτι λογικο ειναι να τριζει επειδη ειναι πλαστικό, και δεν ασχοληθηκα αλλο..

κι εγώ εχω θέμα με έντονο τρίξιμο στο καπάκι τι να κάνω; ποιον από τους δυο να πιστέψω;

Δεν εχω καποιο λογο να πω ψεματα, στο δικο σου μπορει με αλλο καπακι να μην εχεις τρίξιμο, στην περίπτωση μου συνεχισα να εχω..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ;;;

 

Δεν εχω καποιο λογο να πω ψεματα, στο δικο σου μπορει με αλλο καπακι να μην εχεις τρίξιμο, στην περίπτωση μου συνεχισα να εχω..

 

εννοώ ρε παιδιά αξίζει αυτή η ταλαιπωρία να το στείλω Αθηνά; πως μπορώ να εγγυηθώ οτι θα μου το φτιάξουν και θα ειναι μια χαρά μετα; ή αν απλά θα βάλουν κανα χαρτακι μέσα για να κάνει καλύτερη επαφή, κατι που μπορώ να κάνω και μόνος μου;

ασε που το εχω ρουταρισμενο και πρέπει να μπαίνω σε διαδικασίες φλασαρισματος της ρομ ξανα απ την αρχή, γιατί απ οσο ξέρω δεν δέχονται ρουταρισμενη συσκευή στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ρε παιδιά αξίζει αυτή η ταλαιπωρία να το στείλω Αθηνά; πως μπορώ να εγγυηθώ οτι θα μου το φτιάξουν και θα ειναι μια χαρά μετα; ή αν απλά θα βάλουν κανα χαρτακι μέσα για να κάνει καλύτερη επαφή, κατι που μπορώ να κάνω και μόνος μου;

ασε που το εχω ρουταρισμενο και πρέπει να μπαίνω σε διαδικασίες φλασαρισματος της ρομ ξανα απ την αρχή, γιατί απ οσο ξέρω δεν δέχονται ρουταρισμενη συσκευή στο σερβις.

Αν διαβασες το αρχικο μου post λεω οτι μου ειπαν οτι και να αλλαξουμε καπακι παλι θα τριζει....οποτε δεν δεχτηκαν το αιτημα μου....τωρα αμα παρεις εσυ τηλεφωνο και σου τυχει να σε εξυπηρετησει διαφορετικο ατομο απο αυτο σε μενα και σου πει οτι μπορεις να το στειλεις και να στο αλλαξουν τι να σου πω.... Εμενα παντως δεν το δεχτηκαν.....Δεν μπορεις να εγγυηθεις για κατι τετοιο μονο αμα το πας ο ιδιος στο service....Εκτος κ αν εχεις κανα μικρο σημαδι στο καπακι και μπορεσεις να καταλαβεις αμα εχει γινει η αλλαγη η οχι.... Αυτα απο μενα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Με ποιον τροπο κανετε root;Με τον iroot25 δεν μπορω να κανω.

Ακολουθησε τις οδηγιες απο εδω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48709232

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

εννοώ ρε παιδιά αξίζει αυτή η ταλαιπωρία να το στείλω Αθηνά; πως μπορώ να εγγυηθώ οτι θα μου το φτιάξουν και θα ειναι μια χαρά μετα; ή αν απλά θα βάλουν κανα χαρτακι μέσα για να κάνει καλύτερη επαφή, κατι που μπορώ να κάνω και μόνος μου;

ασε που το εχω ρουταρισμενο και πρέπει να μπαίνω σε διαδικασίες φλασαρισματος της ρομ ξανα απ την αρχή, γιατί απ οσο ξέρω δεν δέχονται ρουταρισμενη συσκευή στο σερβις.

Εαν δεν εισαι απο Αθήνα,αστο δεν αξίζει,οσο για το χαρτάκι ,δεν υπαρχει περιπτωση, κάνουν επισκευές με εντολες κατασκευαστή...

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

μονο αν καποιος αθηνα μπορει να παει procordia και ισως εκει το αλλαξουν..καποιος ειχε πει για sprei σιλικονις οτι κανει δουλεια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μονο αν καποιος αθηνα μπορει να παει procordia και ισως εκει το αλλαξουν..καποιος ειχε πει για sprei σιλικονις οτι κανει δουλεια

 

Εγώ έκανα αυτό με το χαρτάκι χαχαχααχ

Και ξέγνοιασια!!!

Είχαν μεγαλώσει λίγο τα νύχια μου και εκεί που καθόμουν λέω δεν δοκιμάζω να το ανοίξω και να φτιάξω;

Ε μόλις άρχισα από την γωνία της sim μέχρι να το βγάλω όλο έκανα 40δευτερα... τελικά τα νύχια είναι το καλύτερο εργαλείο και δεν κάνουν το παραμικρό σημάδι!

Σε μια φάση είχα βάλει και τα τέσσερα νύχια του ενός χεριού για να ξεκουμπωσει όλη η πλευρά!

Τώρα για το χαρτί που έβαλα, ήταν από τα κίτρινα στικερ που κολλάμε στο ψυγείο... διπλωσα δύο το ένα κόλλησε πάνω στην μπαταρία και το επόμενο πάνω στο προηγούμενο στικερ!

τόση ήταν η απόσταση που έμενε κενή!

προσοχή να είναι ακριβώς στο μέγεθος της μπαταρίας και όχι παραπάνω... δεν υπάρχει λόγος... Τώρα έχω να πω ότι όσο και να το πατάω το καπάκι δεν κάνει θόρυβο και δεν βαθουλωνεται!

Αυτή είναι η μόνη λύση, σίγουρη, έχει πλάκα, χωρίς ρίσκα και φυσικά δεν περιμένεις το service μέχρι να σου επιστρέψει το κινητό (και εάν είναι φτιαγμένο)!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυτό με το χαρτάκι χαχαχααχ

Και ξέγνοιασια!!!

Είχαν μεγαλώσει λίγο τα νύχια μου και εκεί που καθόμουν λέω δεν δοκιμάζω να το ανοίξω και να φτιάξω;

Ε μόλις άρχισα από την γωνία της sim μέχρι να το βγάλω όλο έκανα 40δευτερα... τελικά τα νύχια είναι το καλύτερο εργαλείο και δεν κάνουν το παραμικρό σημάδι!

Σε μια φάση είχα βάλει και τα τέσσερα νύχια του ενός χεριού για να ξεκουμπωσει όλη η πλευρά!

Τώρα για το χαρτί που έβαλα, ήταν από τα κίτρινα στικερ που κολλάμε στο ψυγείο... διπλωσα δύο το ένα κόλλησε πάνω στην μπαταρία και το επόμενο πάνω στο προηγούμενο στικερ!

τόση ήταν η απόσταση που έμενε κενή!

προσοχή να είναι ακριβώς στο μέγεθος της μπαταρίας και όχι παραπάνω... δεν υπάρχει λόγος... Τώρα έχω να πω ότι όσο και να το πατάω το καπάκι δεν κάνει θόρυβο και δεν βαθουλωνεται!

Αυτή είναι η μόνη λύση, σίγουρη, έχει πλάκα, χωρίς ρίσκα και φυσικά δεν περιμένεις το service μέχρι να σου επιστρέψει το κινητό (και εάν είναι φτιαγμένο)!

 

δηλ εχει κενο πισω απο το καπακι?δεν παταει καλα?πως κανει τριξιμο?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δηλ εχει κενο πισω απο το καπακι?δεν παταει καλα?πως κανει τριξιμο?

 

Ναι έχει κενό... είναι κατασκευαστικο λάθος... το καπάκι δεν εφάπτεται στην μπαταρία με αποτέλεσμα να κουνιέται το καπάκι και επειδή έχει πολλά πιαστράκια γύρο γύρο το καπάκι κάνουν θόρυβο με την πίεση... όταν δεν υπάρχει που να πάει το καπάκι εξαλείφεται και ο θόρυβος.

Απλά πράγματα νομίζω, δεν υπάρχει λόγος για ανησυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλά και στις νέες σειρές υπάρχει αυτό το θέμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις περιμετρικα στο τζαμακι της καμερας μικρα σημαδια, σα να εχει φυγει η επιστρωση του γυαλιου? το παρατηρησα απο τους πρωτους μηνες κ ενω ειναι πολυ προσεγμενο το κινητο, δε το εχω ξαναδει σε αλλη συσκευη..δεν ειναι στο ανοιγμα του φακου της καμερας, αλλα περιμετρικα..

http://s13.postimg.org/nuaf7mzib/image.jpg

 

επισης, ενω γενικα οι φωτο ειναι πολυ καλες, οταν τραβαω και υπαρχει απο πισω κοντρα ηλιος η μεσα σε σπιτι και ειναι απο πισω παραθυρο με πολυ φως βγαινουν ξεπλυμενες..σα να κανει υπερεκθεση...και να κατεβασω λιγο το ev σκοτεινιαζει πολυ..υπαρχει κανενα mod για ελεγχο της φωτομετρησης η κατι παρομοιο?...

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις περιμετρικα στο τζαμακι της καμερας μικρα σημαδια, σα να εχει φυγει η επιστρωση του γυαλιου? το παρατηρησα απο τους πρωτους μηνες κ ενω ειναι πολυ προσεγμενο το κινητο, δε το εχω ξαναδει σε αλλη συσκευη..δεν ειναι στο ανοιγμα του φακου της καμερας, αλλα περιμετρικα..

http://s13.postimg.org/nuaf7mzib/image.jpg

 

επισης, ενω γενικα οι φωτο ειναι πολυ καλες, οταν τραβαω και υπαρχει απο πισω κοντρα ηλιος η μεσα σε σπιτι και ειναι απο πισω παραθυρο με πολυ φως βγαινουν ξεπλυμενες..σα να κανει υπερεκθεση...υπαρχει κανενα mod για ελεγχο της φωτομετρησης η κατι τετοιο?...

Πανω δεξια εχει φυγει και σε μενα λιγο, αν λεμε το ιδιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πανω δεξια εχει φυγει και σε μενα λιγο, αν λεμε το ιδιο.

 

τι να πω..δε το εχω ξαναδει σε κινητο αυτο, ακομα και σε συσκευη που εχει δουλεψει χρονια σε καραβια, σε εργοταξια και με ανυπαρκτη σχεδον φροντιδα, δεν εχει το παραμικρο σημαδι στο τζαμακι της καμερας..και αυτο απο τη πρωτη μερα με θηκες, φουλ προστασια και εχει χασει την επιστρωση..και οκ, δεν ειναι μπροστα απο το φακο της καμερας (τωρα)..αλλα πιστευω οτι ετσι χανει και τη μεταπωλητικη του αξια

 

ξερει κανεις που μπορει να βρεθει τετοιο τζαμακι ανταλλακτικο?..εχω τη 32ρα εκδοση οποτε απο lg hellas δε το βλεπω

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις περιμετρικα στο τζαμακι της καμερας μικρα σημαδια, σα να εχει φυγει η επιστρωση του γυαλιου? το παρατηρησα απο τους πρωτους μηνες κ ενω ειναι πολυ προσεγμενο το κινητο, δε το εχω ξαναδει σε αλλη συσκευη..δεν ειναι στο ανοιγμα του φακου της καμερας, αλλα περιμετρικα..

http://s13.postimg.org/nuaf7mzib/image.jpg

 

επισης, ενω γενικα οι φωτο ειναι πολυ καλες, οταν τραβαω και υπαρχει απο πισω κοντρα ηλιος η μεσα σε σπιτι και ειναι απο πισω παραθυρο με πολυ φως βγαινουν ξεπλυμενες..σα να κανει υπερεκθεση...και να κατεβασω λιγο το ev σκοτεινιαζει πολυ..υπαρχει κανενα mod για ελεγχο της φωτομετρησης η κατι παρομοιο?...

 

μηπως είναι αυτοκόλητο που πρέπει να βγάλεις; δεν θυμάμαι αν έβγαλα από το δικό μου, αλλά δεν είναι έτσι γρατζουνισμένο και σαν να βλέπω στην φωτογραφία αυτοκόλητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει παρατηρησει κανεις περιμετρικα στο τζαμακι της καμερας μικρα σημαδια, σα να εχει φυγει η επιστρωση του γυαλιου? το παρατηρησα απο τους πρωτους μηνες κ ενω ειναι πολυ προσεγμενο το κινητο, δε το εχω ξαναδει σε αλλη συσκευη..δεν ειναι στο ανοιγμα του φακου της καμερας, αλλα περιμετρικα..

http://s13.postimg.org/nuaf7mzib/image.jpg

 

επισης, ενω γενικα οι φωτο ειναι πολυ καλες, οταν τραβαω και υπαρχει απο πισω κοντρα ηλιος η μεσα σε σπιτι και ειναι απο πισω παραθυρο με πολυ φως βγαινουν ξεπλυμενες..σα να κανει υπερεκθεση...και να κατεβασω λιγο το ev σκοτεινιαζει πολυ..υπαρχει κανενα mod για ελεγχο της φωτομετρησης η κατι παρομοιο?...

 

μηπως είναι αυτοκόλητο που πρέπει να βγάλεις; δεν θυμάμαι αν έβγαλα από το δικό μου, αλλά δεν είναι έτσι γρατζουνισμένο και σαν να βλέπω στην φωτογραφία αυτοκόλητο.

 

και ναι πρέπει να είναι αυτοκόλητο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...