Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με υπολογιστή...

 

συμφωνα με αυτό πρέπει να βγήκε και για 6NE

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Ναι το είχα κοιτάξει και εκείνο, μετά είδα και το post σου και μου φάνηκε παράξενο που δεν μου το βρίσκει ακόμα. Κοίταξα και ένα άλλο link, εκείνο που στο τέλος βάζεις το imei σου και σου λεει ποια είναι η διαθέσιμη αναβάθμιση για το συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις και έλεγε και εκεί το 20D. Στον υπολογιστή δεν το συνδέω για αναβάθμιση γιατι μου είχε κάνει κάτι σφάλματα στο παρελθόν όταν ήταν να αναβαθμίσω σε kitkat και απο τότε δεν το εμπιστεύομαι. Μάλλον απλά δεν έχει βγεί σε ΟΤΑ ακόμα, οπότε θα περιμένω για λίγο ακόμα. Ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απάντηση :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίταξα και ένα άλλο link, εκείνο που στο τέλος βάζεις το imei σου και σου λεει ποια είναι η διαθέσιμη αναβάθμιση για το συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις και έλεγε και εκεί το 20D.

Ποιο ειναι αυτό το link φίλε μου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ...είμαι και γω ευτυχής κάτοχος lg g2 και έχω ένα ουγκρικο μάλλον κινητό

γραφει 6HU white white και ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αλλος το ιδιο γιατι ακομα δεν εχω παρει το knock code αν το εχει παρει αλλος με ιδια εκδοση ?

μηπως εχει προβλημα το κινητό μου ....

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

309, 310, 311; για να δούμε μελλοντικά και με σε σύγκριση με άλλους χρήστες αν αφορά συγκεκριμένη παρτίδα ή αν είναι τυχαίο. Πάντως εμένα που είναι 311 ελληνικό, δεν έχει παρουσιάσει κάτι τέτοιο.

 

Γερμανικό είναι και δεν έχω παραπάνω στοιχεία γιατί μόλις το άφησα σε εξουσιοδοτημένο service. Αν το δεχτούν θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες το αγόρασα και εγώ και στην οθόνη έναρξης μου βγάζει το logo της SFR. Σημαίνει ότι είναι branded η συσκευή? Επίσης προφανώς ήταν προορισμένο για Γαλλία αλλά εκτός από παρτίδα (404) δεν έχει κάτι που να υποδηλώνει χώρα όπως εσάς. :S

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτό το link φίλε μου ;

 

Είναι το http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= και στο τέλος (μετα το = δηλαδή) γράφεις το imei σου. Εκεί σου γράφει κάποιες λεπτομέρειες καθώς και την τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το κινητό σου. Έχει αναφερθεί ξανά στο forum αλλά φυσικά είναι λίγο δύσκολο να ψάξει κάποιος 600+ σελίδες :-)

Edited by Stratos86
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια!μου εβγαλε ΟΤΑ την μικρη αναβαθμιση 43,17MB αλλα μολις παω να κανω εγκατασυαση μου βγαζει error γιατι ειμαι root.

unroot κανουμε οπως λεει ο οδηγος?ρωταω γιατι ο οδηγος αναφερετε για την 4.2.2..

ευχαριστωωωω

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια!μου εβγαλε ΟΤΑ την μικρη αναβαθμιση 43,17MB αλλα μολις παω να κανω εγκατασυαση μου βγαζει error γιατι ειμαι root.

unroot κανουμε οπως λεει ο οδηγος?ρωταω γιατι ο οδηγος αναφερετε για την 4.2.2..

ευχαριστωωωω

 

τι εκδοση εχεισ φιλε ??

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου εγινε στο κινητό αναβάθμιση λειτουργικού

Ξερει κάποιος τι αναβάθμιση στέλνει η LG???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο μου εγινε στο κινητό αναβάθμιση λειτουργικού

Ξερει κάποιος τι αναβάθμιση στέλνει η LG???

Μαλλον για knock code, όπως παρατηρω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και μερικές μέρες έχω πρόβλημα με το g2. Καταρχάς από ότι κατάλαβα είναι branded (T-MOBILE GERMANY) και δεν με καλύπτει η lg hellas.

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Εφ' όσον είναι ευρωπαϊκή η συσκευή θα πρέπει να σε καλύπτει. Επικοινώνησες με την LG και σου είπε ότι δεν σε υποστηρίζει;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

τι εκδοση εχεισ φιλε ??

 

γερμανικο της vodafone ειχα την 20b και τωρα μου εβγαλε 20d...το τηλεφωνο ειναι 6ΝΕ αν θυμαμαι καλα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Είναι το http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= και στο τέλος (μετα το = δηλαδή) γράφεις το imei σου. Εκεί σου γράφει κάποιες λεπτομέρειες καθώς και την τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το κινητό σου. Έχει αναφερθεί ξανά στο forum αλλά φυσικά είναι λίγο δύσκολο να ψάξει κάποιος 600+ σελίδες :-)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα Σκανδιναβικό πήρε 20D σήμερα. Πλακίτσα έχει το knock code, αλλά έχει μια ανεπαίσθητη καθυστέρηση από τη στιγμή που το βάζεις μέχρι να ανάψει η οθόνη... Κατά τα άλλα μάλλον το προτιμώ από double tap.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση προς το g2 και θα θελα την γνωμη σας. Αν έχετε δουλέψει και το g1 θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα στο τι θα μπορούσε να με χαλάσει το 2 σε σχέση με το 1. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ισως να σε χαλασουν λιγο τα on screen κουμπια στην αρχη και λιγο το μεγεθος αλλα

μετα απο μια δυο μερες δεν θα θυμασαι καν πως ηταν το optimus G.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ισως να σε χαλασουν λιγο τα on screen κουμπια στην αρχη και λιγο το μεγεθος αλλα

μετα απο μια δυο μερες δεν θα θυμασαι καν πως ηταν το optimus G.

 

Αυτό δεν με χαλάει καθόλου έτσι κι αλλιώς είχα και το g nexus και δεν είχα πρόβλημα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα 2.

Λοιπόν θα σου λείψει σίγουρα η ποιότητα κατασκευής του 1, το πίσω πλαστικό του 2 δεν έχει καμία σχέση με το γυαλί του 1.

Το 1 ειναι πιο smooth Από το 2, σε αυτό βέβαια έχει βάλει το χεράκι της η lg, με την υλοποίηση του android Για το 1. Υλοποίηση που την θεωρώ την καλύτερη που έχει γίνει ποτέ σε lg Και όχι μόνο.

Όλα τα άλλα πιστεύω είναι καλύτερα με αποκορύφωμα την μπαταρία του 2.

 

Υ.Γ. Η κιτ κατ στο 2 Δεν εννοώ ότι είναι χάλια, αλλά πάντα ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα 2.

Λοιπόν θα σου λείψει σίγουρα η ποιότητα κατασκευής του 1, το πίσω πλαστικό του 2 δεν έχει καμία σχέση με το γυαλί του 1.

Το 1 ειναι πιο smooth Από το 2, σε αυτό βέβαια έχει βάλει το χεράκι της η lg, με την υλοποίηση του android Για το 1. Υλοποίηση που την θεωρώ την καλύτερη που έχει γίνει ποτέ σε lg Και όχι μόνο.

Όλα τα άλλα πιστεύω είναι καλύτερα με αποκορύφωμα την μπαταρία του 2.

 

Υ.Γ. Η κιτ κατ στο 2 Δεν εννοώ ότι είναι χάλια, αλλά πάντα ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Δηλαδή χωρίς να λέμε ότι το κινητο έχει lag σαν το s3 ενα κομπιασμα κάποιες στιγμές το έχει. Εκτός αν εννοείς κστι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχει διαφορα η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με το hard reset;:X

 

Εγω θεωρούσα πάντα οτι αυτα είναι μια έννοια

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Εφ' όσον είναι ευρωπαϊκή η συσκευή θα πρέπει να σε καλύπτει. Επικοινώνησες με την LG και σου είπε ότι δεν σε υποστηρίζει;

 

Οταν τους πήρα τηλ με ρώτησαν αν είναι Ελληνικό. Και στο τέλος απλά με ρώτησαν αν είναι 16αρι . Τώρα το έστειλα για service και βλέπουμε.

Είχε κανείς πρόβλημα με branded συσκευή που τον κάλυψε η αντιπροσωπία ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει διαφορα η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με το hard reset;:X

 

Κι εγώ αυτό ρώτησα κάποια post πιο πίσω. Αν μπορεί να απαντήσει κάποιο παιδί που γνωρίζει θα είναι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό ρώτησα κάποια post πιο πίσω. Αν μπορεί να απαντήσει κάποιο παιδί που γνωρίζει θα είναι καλά :)

Difference between Factory Reset and Hard Reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την ενημερωση που μου ηρθε σημερα με το knock code.υπαρχει καποιο προβλημε με μπαταρια η lag στη συσκευη που εχει παρατηρησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...σκέφτομαι να αγοράσω το G2...το 32gb το βρήκα στο ebay σε αρκετά καλή τιμή http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-BLACK-/331044869378?pt=Cell_Phones&hash=item4d13cfd502

να το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με τελωνείο ή με την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...σκέφτομαι να αγοράσω το G2...το 32gb το βρήκα στο ebay σε αρκετά καλή τιμή http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-BLACK-/331044869378?pt=Cell_Phones&hash=item4d13cfd502

να το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με τελωνείο ή με την εγγύηση;

 

Πιστεύω πως όχι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Έχω φέρει και μεγαλύτερα χωρίς θέμα.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...