Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

power και volume (-) μέχρι να εμφανιστεί το σήμα της LG, τα αφήνεις και μετά πατάς volume (+) και (-) μαζί για να

μπεις στο μενού.

 

Αυτός είναι ο συνδυασμός για το hard reset, έτσι; Ουσιαστικά το hard reset γίνεται για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το μενού επεξεργασίας της κάμερας μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

πηγαινε ρυθμισεις,διαχειριστης εφαρμογων,βρες το application τις cameras και κανε εκκαθαριση δεδομενων!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις,διαχειριστης εφαρμογων,βρες το application τις cameras και κανε εκκαθαριση δεδομενων!!!

 

Το έκανα φίλε μου αλλά δεν έγινε τίποτα..Το μενού είναι πάλι το ίδιο..Για να σου δώσω να καταλάβεις πριν το φορμάτ έιχε περισσότερες επιλογές πιο πολλές μασκες και κάδρα και δεν είχε καμία σχέση με αυτό εδώ στην φωτογραφία.

Πάτα το λινκ για να δείς πως είναι τώρα..Κάποιος που έχει το ιδιο τηλέφωνο μπορεί να καταλάβει τι εννοώ..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45125&d=1400159655

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε μου αλλά δεν έγινε τίποτα..Το μενού είναι πάλι το ίδιο..Για να σου δώσω να καταλάβεις πριν το φορμάτ έιχε περισσότερες επιλογές πιο πολλές μασκες και κάδρα και δεν είχε καμία σχέση με αυτό εδώ στην φωτογραφία.

Πάτα το λινκ για να δείς πως είναι τώρα..Κάποιος που έχει το ιδιο τηλέφωνο μπορεί να καταλάβει τι εννοώ..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45125&d=1400159655

 

είχες και άλλο πρόγραμμα. η εφαρμογή που έχεις και σε μένα το ίδιο είναι. κατάβασε το φωτογραφίες της google.

Link to comment
Share on other sites

vanas Το δοκίμασα με το google+ αλλά και πάλι τίποτα...

achillesgk δε νομίζω γιατι δεν έχω κάποιο ενεργό widget με τον καιρό...Δε ξέρω τι να πω...

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση σε 220D και χάθηκε το ροοτ. έγινε αυτό σε άλλον;

Ναι έχει γίνει σε άλλους σε εμένα πάντως παρέμεινε

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και μερικές μέρες έχω πρόβλημα με το g2. Καταρχάς από ότι κατάλαβα είναι branded (T-MOBILE GERMANY) και δεν με καλύπτει η lg hellas.

Το πρόβλημα είναι μία κιτρινίλα στην οθόνη, πάνω δεξιά στην γωνία και κατεβαίνει προς τα κάτω περίπου 1-2 εκατοστά. Η κιτρινίλα γίνεται πιο έντονη μετά από χρήση του κινητού. Το άφησα 1 μέρα κλειστό μήπως και στρώσει αλλά τίποτε. Έκανα restore και πάλι τίποτα. Όσο έψαξα βρήκα ότι το παθαίνουν πολλά high end smartphones αυτό. Το κινητό το πήρα από γνωστό σκρουτζομάγαζο το οποίο μου λέει να το στείλω με δικά μου έξοδα σε αυτούς, κάτι που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω. Τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος. Σε τηλέφωνο σε stand είδα ότι υπήρχαν μέσα 2 promo video με χρήση time lampse. Είναι τα ίδια που παίζει η LG στις τηλεοράσεις της και σε Ultra HD. Προσπάθησα να τα μεταφέρω αλλά είναι κλειδωμένα. Γνωρίζουμε αν κάπου αυτά είναι διαθέσιμα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και μερικές μέρες έχω πρόβλημα με το g2. Καταρχάς από ότι κατάλαβα είναι branded (T-MOBILE GERMANY) και δεν με καλύπτει η lg hellas.

Το πρόβλημα είναι μία κιτρινίλα στην οθόνη, πάνω δεξιά στην γωνία και κατεβαίνει προς τα κάτω περίπου 1-2 εκατοστά. Η κιτρινίλα γίνεται πιο έντονη μετά από χρήση του κινητού. Το άφησα 1 μέρα κλειστό μήπως και στρώσει αλλά τίποτε. Έκανα restore και πάλι τίποτα. Όσο έψαξα βρήκα ότι το παθαίνουν πολλά high end smartphones αυτό. Το κινητό το πήρα από γνωστό σκρουτζομάγαζο το οποίο μου λέει να το στείλω με δικά μου έξοδα σε αυτούς, κάτι που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω. Τα φώτα σας.

Από το birdphone εμένα μου ξηγηθηκαν καλά. Σε κινητό samsung στο 7ημερο ντόα μου το έστειλαν στο σπίτι μου στην Κρήτητο επόμενο κινητό με δικά τους έξοδα αποστολής.

Βέβαια ήμουν Αθήνα κ τους το είχα πάει εγώ για αντικατάσταση οπότε δεν ξέρω αν θα μου κάλυπταν τα έξοδα να τους το στείλω. Πιεσε τους σε κάθε περίπτωση. Από πού το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Από το birdphone εμένα μου ξηγηθηκαν καλά. Σε κινητό samsung στο 7ημερο ντόα μου το έστειλαν στο σπίτι μου στην Κρήτητο επόμενο κινητό με δικά τους έξοδα αποστολής.

Βέβαια ήμουν Αθήνα κ τους το είχα πάει εγώ για αντικατάσταση οπότε δεν ξέρω αν θα μου κάλυπταν τα έξοδα να τους το στείλω. Πιεσε τους σε κάθε περίπτωση. Από πού το πήρες;

 

Το κινητό το αγόρασα από το tokinito.gr και ενώ το ζήτησα να μην είναι branded για λόγους εγγύησης μου στείλανε t-mobile και μετά τρέχανε να με πείσουνε για εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και μερικές μέρες έχω πρόβλημα με το g2. Καταρχάς από ότι κατάλαβα είναι branded (T-MOBILE GERMANY) και δεν με καλύπτει η lg hellas.

Το πρόβλημα είναι μία κιτρινίλα στην οθόνη, πάνω δεξιά στην γωνία και κατεβαίνει προς τα κάτω περίπου 1-2 εκατοστά. Η κιτρινίλα γίνεται πιο έντονη μετά από χρήση του κινητού. Το άφησα 1 μέρα κλειστό μήπως και στρώσει αλλά τίποτε. Έκανα restore και πάλι τίποτα. Όσο έψαξα βρήκα ότι το παθαίνουν πολλά high end smartphones αυτό. Το κινητό το πήρα από γνωστό σκρουτζομάγαζο το οποίο μου λέει να το στείλω με δικά μου έξοδα σε αυτούς, κάτι που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω. Τα φώτα σας.

 

θα το πας πισω,αυτο θα εξαπλωθει

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία με την κιτρινιλα να δούμε πως φαίνεται;

 

 

Η κιτρινίλα στην φώτο είναι κάτω δεξιά και γίνεται πιο έντονη όταν το κινητό δουλεύει, μάλλον λόγο θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα στην φώτο είναι κάτω δεξιά και γίνεται πιο έντονη όταν το κινητό δουλεύει, μάλλον λόγο θερμοκρασίας.

 

Ευχαριστώ. Τι παρτίδα είναι;

Link to comment
Share on other sites

T mobile γερμανικό από ότι κατάλαβα.

 

Στο πίσω μέρος του κινητού πάνω στο αυτοκόλλητο γράφει s/n και imei. Το s/n από τι αρχίζει;

Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος του κινητού πάνω στο αυτοκόλλητο γράφει s/n και imei. Το s/n από τι αρχίζει;

 

Ξεκινάει με 3

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει με 3

 

309, 310, 311; για να δούμε μελλοντικά και με σε σύγκριση με άλλους χρήστες αν αφορά συγκεκριμένη παρτίδα ή αν είναι τυχαίο. Πάντως εμένα που είναι 311 ελληνικό, δεν έχει παρουσιάσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε η αναβάθμιση 220d για συσκευές NEU!!!

 

αργεί απελπιστικά όμως....

 

Φίλε σου ήρθε μέσω ΟΤΑ ή το σύνδεσες στον υπολογιστή και το βρήκε το pc suite? Έχω κι εγώ παραπλήσιο μοντέλο (6NE) αλλά δεν μου βρίσκει τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου ήρθε μέσω ΟΤΑ ή το σύνδεσες στον υπολογιστή και το βρήκε το pc suite? Έχω κι εγώ παραπλήσιο μοντέλο (6NE) αλλά δεν μου βρίσκει τίποτα ακόμα.

 

με υπολογιστή...

 

συμφωνα με αυτό πρέπει να βγήκε και για 6NE

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...