Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθες στην παρέα Ανέστη, όσον αφορά τις ROM, οι περισσότεροι φοράνε του Cloudy (Stock,Pro,Flex), αλλά υπάρχουν και η Pardus HD, Mahdi, Spiderio κλπ με λιγότερη ζήτηση.

Για kernel, οι περισσότεροι κρατάνε τον stock γιατί οι custom δεν παρουσιάζουν μεγάλη διαφορά στην πράξη. Σε πρώτη ζήτηση έρχονται ο Simple kernel και ο Dorinmax.

Περισσότερες πληροφορίες για ότι σου ανέφερα θα βρεις κλασσικά στο XDA forum, και συγκεκριμένα εδώ: G2 Android Development

Καλό διάβασμα! :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Δοκίμασα σε πρώτη φάση Κέρνελ και κατέληξα στον Default Linux version 3.4.0 (savoca).Mούφτιαξε την ταχύτητα και μπαταρία ο.κ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Skype έβγαλε update.4 κλήσεις που έκανα δείχνει να δουλεύει μια χαρά!!!!!!!!
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το σετ πηρα

Το μαυρο θα βαλω και μονο πισω.

 

Βελτιωνεται καθολου το κρατημα;

Βελτιώνεται;

Είναι απίστευτο κράτημα. Άλλο κινητό!

Για λίγο δεν μου εφάρμοσε όπως ακριβώς θα ήθελα και το εβγαλα, Γιατί ήθελα το τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μια ευκαιρία στον ex dialer από το market.

 

Πολύ καλός, σκέφτομαι να τον αγοράσω

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά…

Ποτήρι με γεμάτο με νερό πέφτει στο τραπέζι και το κινητό έκανε το πρώτο «καλοκαιρινό» μπανάκι.

Αφού παθαίνω το πρώτο μίνι εγκεφαλικό (μακριά από σας αυτό…) το σκουπίζω αμέσως.

Το σκαλίζω με την ελπίδα να μην έχει πάθει κάποια σοβαρή ζημιά.

Αποτέλεσμα, δεν έπαθε τίποτα! (τζάμπα το εγκεφαλικό).

Τέρας το κινητό (και κwλόφαρδος εγώ…):innocent:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά…

Ποτήρι με γεμάτο με νερό πέφτει στο τραπέζι και το κινητό έκανε το πρώτο «καλοκαιρινό» μπανάκι.

Αφού παθαίνω το πρώτο μίνι εγκεφαλικό (μακριά από σας αυτό…) το σκουπίζω αμέσως.

Το σκαλίζω με την ελπίδα να μην έχει πάθει κάποια σοβαρή ζημιά.

Αποτέλεσμα, δεν έπαθε τίποτα! (τζάμπα το εγκεφαλικό).

Τέρας το κινητό (και κwλόφαρδος εγώ…):innocent:

 

Ρε πες ότι είσαι κολοφαρδος μόνο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώνεται;

Είναι απίστευτο κράτημα. Άλλο κινητό!

Για λίγο δεν μου εφάρμοσε όπως ακριβώς θα ήθελα και το εβγαλα, Γιατί ήθελα το τελειο.

 

Δωσε link για παραγγελια.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το Skype έβγαλε update.4 κλήσεις που έκανα δείχνει να δουλεύει μια χαρά!!!!!!!!

 

Ούτε το update έκανε τίποτα εξακολουθεί να μην δουλεύει. Με τι έκδοση λογισμικού είσαι, 220D;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το update έκανε τίποτα εξακολουθεί να μην δουλεύει. Με τι έκδοση λογισμικού είσαι, 220D;

 

Ναι stock είμαι. Παράξενο πάντως γιατί έκανα καμιά 10 κλήσεις με βίντεο και παίξανε κανονικότατα!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση μαλλον χαζη;.με usb otg μπορω να χω περασει παιχνιδια και να τα παιζω απο το στικακι;;.η λογικα ειναι μονο για να αναπαραγωγη βιντεο φωτο και μουσικης;
Link to comment
Share on other sites

Ναι stock είμαι. Παράξενο πάντως γιατί έκανα καμιά 10 κλήσεις με βίντεο και παίξανε κανονικότατα!!!!

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν είναι μόνο το Skype, το Facebook messenger επίσης παρουσιάζει προβλήματα. Η έκδοση λογισμικού που έχεις είναι αυτή που φαίνεται στο screenshot; Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

[ATTACH]45319[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω το messenger χτυπάει αναλογα με το πόσο έχω καθορίσει τον ήχο κλήσης, και όχι όσο έχω καθορίσει τις ειδοποιήσεις έχουμε κανένα workaround?
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν είναι μόνο το Skype, το Facebook messenger επίσης παρουσιάζει προβλήματα. Η έκδοση λογισμικού που έχεις είναι αυτή που φαίνεται στο screenshot; Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

[ATTACH]45319[/ATTACH]

 

Ναι αυτή την έκδοση έχω.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή την έκδοση έχω.

 

Περίεργο κι εγώ αυτήν έχω και έχω προβλήματα με το Skype! Και έχω διαβάσει και στο xda ότι όποιος έχει eur rom έχει το ίδιο πρόβλημα!

 

Αν μπορείς να μας απαντήσεις μόνο Skype έχεις εγκατεστημένο ή και viber, whatsup για να δοκιμάσεις κι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Skype έχω στο G2 (το viber είναι μεν αλλά όχι σεταρισμένο).Whatsup δεν δουλεύω καθόλου.Το ξέρω για τα προβλήματά - τα είχα, είχα πέρασα και με beta του skype που δεν έφτιαξε τίποτα και τώρα με την τελευταία δουλεύει 10/10 κλήσεις που έκανα με βίντεο.

 

Όταν λέω ότι δουλεύει αναφέρομε στο χθεσινό update.

Edited by neof1z
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση μαλλον χαζη;.με usb otg μπορω να χω περασει παιχνιδια και να τα παιζω απο το στικακι;;.η λογικα ειναι μονο για να αναπαραγωγη βιντεο φωτο και μουσικης;

 

Με το ρεύμα που τραβάει το στικακι + το ρεύμα που τραβάει το παιχνίδι, ίσως προλάβεις να παίξεις ένα 10λεπτο μέχρι να πεθάνει η μπαταρία :Ρ

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Με το ρεύμα που τραβάει το στικακι + το ρεύμα που τραβάει το παιχνίδι, ίσως προλάβεις να παίξεις ένα 10λεπτο μέχρι να πεθάνει η μπαταρία :Ρ

 

Με δύο ώρες ταινία 720p από στικακι χάλασε 27% σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Δωσε link για παραγγελια.Ευχαριστω.

Αυτά πήρα

http://www.ebay.com/itm/360915989063?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

παίδες παλεύεται η κατάσταση με τα 10,5 gb διαθέσιμο χώρο; ειναι ο μόνος λόγος που με προβληματίζει να το αγοράσω. βίντεο και μουσική δεν θα βάλω και απο εφαρμογές τις βασικές. κάνα δυο βαρια παιχνιδια και λιγες φωτογραφιες. ξέρω ειναι καπως γενικά όλα αυτά αλλά αν μπορουσε κάποιος να γράψει δυο λόγια θα βοηθούσε. το 32αρι εκτος της εγγύησης ειναι και πάνω απο τα χρήματα που διαθέτω.
Link to comment
Share on other sites

παίδες παλεύεται η κατάσταση με τα 10,5 gb διαθέσιμο χώρο; ειναι ο μόνος λόγος που με προβληματίζει να το αγοράσω. βίντεο και μουσική δεν θα βάλω και απο εφαρμογές τις βασικές. κάνα δυο βαρια παιχνιδια και λιγες φωτογραφιες. ξέρω ειναι καπως γενικά όλα αυτά αλλά αν μπορουσε κάποιος να γράψει δυο λόγια θα βοηθούσε. το 32αρι εκτος της εγγύησης ειναι και πάνω απο τα χρήματα που διαθέτω.

 

Δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα φίλε. Προχώρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες παλεύεται η κατάσταση με τα 10,5 gb διαθέσιμο χώρο; ειναι ο μόνος λόγος που με προβληματίζει να το αγοράσω. βίντεο και μουσική δεν θα βάλω και απο εφαρμογές τις βασικές. κάνα δυο βαρια παιχνιδια και λιγες φωτογραφιες. ξέρω ειναι καπως γενικά όλα αυτά αλλά αν μπορουσε κάποιος να γράψει δυο λόγια θα βοηθούσε. το 32αρι εκτος της εγγύησης ειναι και πάνω απο τα χρήματα που διαθέτω.

 

Το κινητό έχει μέσα ελεύθερα περίπου 10,65 gb.

 

2 βαριά παιχνίδια να είναι Μαξ 4gb σύνολο - 1gb πες όλες οι εφαρμογές είσαι στα 5 ελεύθερα για οπότε θα είσαι κομπλέ :-D

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομίζω και εγώ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. αυριο παραγγέλνω :D

Παντως φιλε μου (χωρις να θελω να σε τρομαξω) ο καθενας ξερει τη χρηση που προκυτε να κανει στο κινητο του.... τις προαλες τραβηξα ενα βιντεο με το G2 μου στα 720p και 60 fps διαρκειας 8 λεπτων και μου επιασε χωρο 1.6 gb!! Φαντασου δηλαδη τι θα γινει αν βγαζεις αρκετα βιντεο! Εγω εχω εδω και 7 μηνες 32αρι (με ολα τα ρισκα) και δεν το μετανοιωσα που πηρα αυτο! Αλλα παντα ομως θα φοβασαι τη "στραβη" και μακαρι να μη χρειαστεις ποτε την εγγυηση....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...