Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρειαζεται να δω κανενα βιντεο στο youtube. Εχω και τις δυο συσκευες και ειναι ακριβως ετσι οπως ανεφερα. Κανετε συγκριτικο με το nexus 5 και θα καταλαβετε τι εννοω. Τα "ετσι μου ειπαν" και τα "ετσι ειδα στο youtube" τα ακουω βερεσε. Δειτε και βαθμολογιες στο gsmarena και θα καταλαβετε...

 

Το έχω χειριστεί το nexus δίπλα στο G2. Τα χρώματα του nexus 5 μου φαινονται πιο ξεβαμμενα από του G2. Αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος σου είναι η αλήθεια. Κάνουμε διάλογο , οχι παραλληλους μονολόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω χειριστεί το nexus δίπλα στο G2. Τα χρώματα του nexus 5 μου φαινονται πιο ξεβαμμενα από του G2. Αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος σου είναι η αλήθεια. Κάνουμε διάλογο , οχι παραλληλους μονολόγους.

 

Αν έκανα μονόλογο δε θα απαντούσα καν. Τα χρώματα του Nexus 5 είναι πιο θερμά και πιο φωτεινά και του G2 ψυχρά και σκοτεινά. Τα έχω εδώ και μήνες και τα ξέρω απέξω τα δυο συγκεκριμένα κινητά.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Θα πει κάποιος από που ενεργοποιείτε το Noise canceling; Τόσο μυστικό είναι;

 

ρυθμισεις κλησεων και επιλεγεις βελτιωση φωνης.. αν και εγω δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα ο ηχος ειναι καθαρος

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις κλησεων και επιλεγεις βελτιωση φωνης.. αν και εγω δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα ο ηχος ειναι καθαρος

 

Τo έχεις ενεργοποιημένο;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και με το παραπανω. Στο δικο μου μαλιστα θα τη χαρακτηριζα ως κακη την ποιοτητα συνομιλιας. Αγγλικο ειναι το Lg μου. Σωθηκα με την απιστευτη ποιοτητα σε αυτον τον τομεα του Nexus 5 που πηρα. Μερα με νυχτα η διαφορα! Αν συγκρινεις και τις οθονες τους τοτε θα καταλαβεις ποσο σκοτεινη ειναι η οθονη του G2... Αυτα.

 

Επειδή έχει τύχει να συγκρίνω κι εγώ N5 με G2, μπορώ να σου πω ότι έχω παρατηρήσει ακριβώς τα αντίθετα. Ελαφρώς καλύτερο ήχο και σημαντικά καλύτερη εικόνα στο G2.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει τύχει να συγκρίνω κι εγώ N5 με G2, μπορώ να σου πω ότι έχω παρατηρήσει ακριβώς τα αντίθετα. Ελαφρώς καλύτερο ήχο και σημαντικά καλύτερη εικόνα στο G2.

 

Οι συσκευες που εχω παρουσιαζουν ολα αυτα που ανεφερα. Οι δικες σας ισως διαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χειριστεί το nexus δίπλα στο G2. Τα χρώματα του nexus 5 μου φαινονται πιο ξεβαμμενα από του G2. Αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος σου είναι η αλήθεια. Κάνουμε διάλογο , οχι παραλληλους μονολόγους.

 

Αν έκανα μονόλογο δε θα απαντούσα καν. Τα χρώματα του Nexus 5 είναι πιο θερμά και πιο φωτεινά και του G2 ψυχρά και σκοτεινά. Τα έχω εδώ και μήνες και τα ξέρω απέξω τα δυο συγκεκριμένα κινητά.

 

Damierom τυχαινει να ειμαι και εγω κατοχος και των δυο συσκευω, πρεπει να σου πω οτι κατι παιζει να ειναι λαθος στο g2 σου.το εχω συγκρινει και με του αδελφου μου το νεξους και με του κολλητου μου και παλι το g2 εχει ενα κλικ πιο καλη οθονη και πιο σωστα χρωματα.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Βλέποντας καθημερινά τα g2 και nexus 5, θεωρώ ότι η οθόνη του g2 είναι καλύτερη. Kαι στα χαρτιά βέβαια έχει καλύτερο Contrast.
Link to comment
Share on other sites

Damierom τυχαινει να ειμαι και εγω κατοχος και των δυο συσκευω, πρεπει να σου πω οτι κατι παιζει να ειναι λαθος στο g2 σου.το εχω συγκρινει και με του αδελφου μου το νεξους και με του κολλητου μου και παλι το g2 εχει ενα κλικ πιο καλη οθονη και πιο σωστα χρωματα.

 

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω...! Το μόνο που ξέρω είναι ότι λέω αλήθεια και δεν κοροιδεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Βλέποντας καθημερινά τα g2 και nexus 5, θεωρώ ότι η οθόνη του g2 είναι καλύτερη. Kαι στα χαρτιά βέβαια έχει καλύτερο Contrast.

 

Έχει καλύτερο μαύρο το G2 δεν αμφιβάλλω. Αλλά αν τα δεις δίπλα στην ίδια φώτο και στο ίδιο βίντεο θα καταλάβεις τη διαφορά. Απλά υπερέχει ως προς το μέγεθος η οθόνη του G2 και ξεγελάει.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

LG G2 και Nexus 5, αμφοτερα 16αρια απο ελληνικη αντιπροσωπια. Στο θεμα της κλησης, προσωπικα διαφορα δεν εχω δει. Και τα δυο εχουν δυνατο και καθαρο ηχο (και απο τις δυο πλευρες). Στο θεμα οθονης ομως, το G2 υπερτερει αρκετα. Πιο ζωντανα και πειστικα χρωματα. Στο θεμα της φωτεινοτητας, ναι, ειναι λιγο πανω απο το G2, αλλα δεν θεωρω, πως οταν το Ν5 κιτρινιζει αρκετα μια ασπρη εικονα (καρατσεκαρισμενο οτι ειναι ασπρη, οχι ασπρη στο G2 (την οποια btw την δειχνει με ενα ελαφρος μπλε τονο), οχι δεν μπορω να πω οτι εχει καλυτερη οθονη γιατι χανει σε αυτον τον πολυ σημαντικο παραγοντα.

 

ΥΓ: Και οχι δεν ειναι προβληματικο το Ν5, γιατι το ιδιο διαπιστωσα και σε αγγλικο Ν5, παλαιοτερης "φουρνιας" (πριν αλλαξουν τις γριλιες στα ηχεια κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο, για χρήση κυρίως surfing και ενίοτε gps. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει (κάτοχος Galaxy S :)) και από οτι έχω δει δεν θα έχω πρόβλημα.Μπορείτε να προτείνεται αξιόπιστο μαγαζι να το παραγγείλω και αν είναι εύκολο τι να προσέξω?

Επίσης το 16gb με 32gb εκτός της μνήμης έχουν άλλη διαφορά? εκτός από τα 100€?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες το κιν κατέβασε μια αναβάθμιση περίπου 70mb.

Έχω την kitkat στην υπογραφή μου και όλα δουλεύουν μια χαρά (το knock code είναι ήδη εγκατεστημένο).

Αν την κάνω install από b θα γίνει d η έκδοση του λειτουργικού?

Ξέρει κανείς τι αναβάθμιση είναι αυτή?

Να την κάνω?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε 4.4.2 με τα πλητρα οταν δεν μπορουμε να μπουμε στο μενου;
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

In english please??? :rolleyes:

 

 

Ρυθμίσεις->

Ρυθμίσεις κλήσεων (καρτέλα "Δίκτυα")->

Βελτίωση φωνής

...αλλά να μείνει μεταξύ μας :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε συζητηση που ειχα με φιλο πρωην κατοχο της συσκευης μου ειπε οτι αναγκαστηκε να την πουλησει επειδη ηταν πολυ αργει αν και ειχε κανει τα παντα , δεν το περιμενα αυτο επειδη πιστευα οτι η συσκευη ειναι η καλυτερη του 2013 .

ποια ειναι η αποψη σας εσεις που ειστε κατοχοι της συσκευης ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε συζητηση που ειχα με φιλο πρωην κατοχο της συσκευης μου ειπε οτι αναγκαστηκε να την πουλησει επειδη ηταν πολυ αργει αν και ειχε κανει τα παντα , δεν το περιμενα αυτο επειδη πιστευα οτι η συσκευη ειναι η καλυτερη του 2013 .

ποια ειναι η αποψη σας εσεις που ειστε κατοχοι της συσκευης ?

 

Και τι πιο γρήγορο πήρε; το μηχανάκι είναι..... Ferrari

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε 4.4.2 με τα πλητρα οταν δεν μπορουμε να μπουμε στο μενου;

 

power και volume (-) μέχρι να εμφανιστεί το σήμα της LG, τα αφήνεις και μετά πατάς volume (+) και (-) μαζί για να

μπεις στο μενού.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε συζητηση που ειχα με φιλο πρωην κατοχο της συσκευης μου ειπε οτι αναγκαστηκε να την πουλησει επειδη ηταν πολυ αργει αν και ειχε κανει τα παντα , δεν το περιμενα αυτο επειδη πιστευα οτι η συσκευη ειναι η καλυτερη του 2013 .

ποια ειναι η αποψη σας εσεις που ειστε κατοχοι της συσκευης ?

 

Εγώ όταν το πήρα έκανα αμέσως την αναβάθμιση και επαναφορά εργοστασιακών και το κινητό ήταν special. Έκανα πάλι επαναφορά για να το δώσω στην αδερφή μου κ από τότε το κινητό άρχισε να κολλάει. Έπρεπε να κάνω συχνά εκκαθάριση ram. Τώρα έκανα έλεγχο για σφάλματα με τo πρόγραμμα της lg και θα δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

power και volume (-) μέχρι να εμφανιστεί το σήμα της LG, τα αφήνεις και μετά πατάς volume (+) και (-) μαζί για να

μπεις στο μενού.

Ευχαριστω πολυ!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και γω με την σειρά μου..Έχω το g2 και χθές το έκανα Hard reset.Μετά απο αυτό το κινητό σε όλα του είναι μια χαρά πετάει όπως το πρωταγόρασα απλώς στην κάμερα όταν βγάζω μια φωτογραφία και πάω να την επεξεργαστώ δεν έχει το ίδιο μενού όπως πριν το Hard reset..Τώρα είναι πιο φτηνό το μενού,με λιγότερες επιλογές..Ξέρει κανείς γιατί η πως μπορώ να έχω πάλι το προηγούμενο που είχα? Ανέβασα και μια φωτο πως είναι τώρα αλλά δυστυχώς δεν έχω πως ήταν πρίν..Ακόμη και στο FB όταν πατάω να παίξει ένα βίντεο το play και όλο το interface toy player είναι διαφορετικό.

Κανένας που να γνωρίζει τα φώτα του?

 

Και κάτι άσχετο με το θέμα γιατι έχω απορία..Εμένα το κινητό μου που γράφει οτι ειναι απο 6CZ τι σημαίνει απο που είναι ?Έχει κάποια διαφορά με κάποιον που το αγόρασε απο κάποιον πάροχο κινητής?Το πηρα απο σκρουτζ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45125&d=1400159655

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...