Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι επαφές που λες πως προέκυψαν? Έκανες συγχρονισμό με κάποια mail?

Αν ναι διέγραψε αυτά τα mail από το "Λογαριασμοί & συγχρονισμός" ή αν τα χρειάζεσαι, απενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό στην καρτέλα Επαφές του κάθε mail που δεν θες τις επαφές του.

 

 

 

μαλλον κατι τετοιο θα εγινε...!!! ευχαριστω για την απαντηση σου ! θα δω τι θα γινει εδα...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε κάνε ένα από από restart και αν δεν φτιάξει μάλλον ξανά πας για να hard reset τώρα που είναι νωρίς.. Δοκίμασε και μέσα από το κουτί του recovery και κάνε μόνο wipe cache και να τα dalvik cache αλλιώς αν δεν φτιάξει σίγουρα hard reset...

 

Χμμμ..παραξενο...απενεργοποιησα το knock code,γιατι συνειδητοποιησα οτι ξεκινησαν τα ζητηματα,τοτε...και ως δια μαγειας ολα κομπλε.,.σταματησε το τηλεφωνο να σερνετε και δουλεουν knock on,αθορυβη λειτουργια.ολα...απιστευτο...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..παραξενο...απενεργοποιησα το knock code,γιατι συνειδητοποιησα οτι ξεκινησαν τα ζητηματα,τοτε...και ως δια μαγειας ολα κομπλε.,.σταματησε το τηλεφωνο να σερνετε και δουλεουν knock on,αθορυβη λειτουργια.ολα...απιστευτο...

 

Αφου απενεργοποιησες λες το knock code πως δουλευει ρολοι το kcnok on ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι νεος στο φορουμ αλλα εχω γραψει ηδη για τη μπαταρια του νεου G2 μου η οποια δουλευει αρκετα καλα. Εχω μια νεα απορια τωρα εχω το 16αρι g2 και οπως ξερεται απο τα 16 μονο τα 10 ειναι διαθεσιμα για αποθηκευτικο χωρο οποτε αποφασισα να εγκαταστησω το box που ειναι κατι σαν online αποθηκευση αν δε κανω λαθος απλα εχω μερικες αποριες πανω σε αυτο.

 

Ειναι ιδανικη λυση για εξτρα αποθηκευση αρχειων?

 

Τα αρχεια που ανεβαζουμε τα βλεπουμε μονο εμεις η και αλλοι?

 

Η συνδεση σε διαδικτυο ειναι απαραιτητη παντα για αυτη την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβως οπως το dropbox η αλλες παρομοιες υπηρεσιες.

 

Εχεις εναν χωρο στο ιντερνετ στον οποιο ανεβαζεις οτι αρχεια θες. Παραλληλα με την εφαρμογη για κινητα η για υπολογιστες μπορεις να συγχρονιζεις αμεσα αρχεια η φακελους.

 

Δηλαδη, εαν βαλεις στον συγκεκριμενο φακελο στο κινητο μια φωτογραφια, αυτη θα ανεβει στο Box και εκει στον υπολογιστη (αν το εχεις και εκει). Προφανως χρειαζεται ιντερνετ οποιοδηποτε αρχειο δεν υπαρχει και τοπικα.\

 

BTW εισαι σε λαθος κατηγορια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το box εχει ενα περιορισμο στο μεγεθος αρχειων που ανεβαζεις περισσοτερο απο αλλα clouds πχ dropbox,onedrive κλπ

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χρησιμοποιω MediaFire κυριως γιατι εχω 50GB ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα:

 

Ενώ δεν είναι ενεργοποιημένη η Αθόρυβη λειτουργία και ενώ στις Ρυθμίσεις άμα μπω όλα είναι ανενεργά μου εμφανίζεται το μισοφέγγαρο πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων; Άμα κάνω επανεκκίνηση το κινητό επίσης μου εμφανίζεται. Για να εξαφανιστεί πρέπει να πάω Ρυθμίσεις - Ήχος - Αθόρυβη λειτουργία να μπω στο μενού χωρίς να κάνω τίποτα και τότε φεύγει.

To έχω παρατηρήσει και στο δικό μου (ελληνικό μοντέλο) αυτό που περιγράφεις. Προφανώς πρόκειται για software bug καθώς στην πραγματικότητα το τηλέφωνο δεν είναι σε αθόρυβη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου χάνεται η αναφορά παράδοσης και η υπόδειξη λέξεων κατά τη γραφή. Κάθε 2-3 μέρες πρέπει να τα ξανά ενεργοποιήσω. Στοκ 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Λογω G2? Θυμαμαι εδινε λιγα (5 η 7)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις θελω κι εγω να κανω..υπαρχει εφαρμογη στο playstore που να γυρνας απο κει τα δικτυα σε 2g 3g 4g κλπ;..και επισης εφαρμογη που μπορεις να κατεβαζεις τραγουδια και βιντεο απο το you tube;;...κι αν ναι ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες;

 

Όσον αφορά το 2ο που ρώτησες πολυ καλη εφαρμογή ειναι το YouTube Downloader by dentex αλλα πλέον τέτοιες εφαρμογές δεν υπάρχουν στο play store.

Μπορείς να κατεβάσεις το apk απο το site του δημιουργού, ή απο το opera mobile store ή appstore (amazon) που ειναι free.

Κατεβάζεις το βίντεο που θέλεις σε διάφορες ποιότητες και ήχο μέσα απο το youtube.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα και μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξουν την πλακέτα και επειδή δεν έχει ούτε καν στο εργοστάσιο της LG θα καθυστερήσουν πολύ να το έχουν έτοιμο. Εγώ δεν καταλαβαίνω, αφού είναι να πάρει τόσο χρόνο η επισκευή του τηλεφώνου, γιατί δεν μου το αντικαθιστούν με νέα συσκευή να τελειώνουμε.

 

Δεν σου το αλλαζουν γιατι μαλλον η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου το αλλαζουν γιατι μαλλον η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικη...

 

Δεν του το αλλαζουν γιατι ειναι ενος μηνα και δεν ειναι μεσα στο DOA.Θα αλλαξουν το ανταλλακτικο που εχει χαλασει με καινουριο.Ετσι λειτουργει το σερβις και της LG και της Samsung.

Οσο για τα ανακατασκευης μονο η Apple κανει τετοια για τον λογο οτι δεν εχει ανταλλακτικα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.Ζητάω γνώμες και απόψεις απο έμπειρους χρήστες καθότι εγω ειμαι ψιλοάσχετος.Λοιπόν έχουμε και λέμε . LG G2 D802 16GB 6GR αναβαθμισμένο σε 4.4.2 και μετά το έκανα root και custom recovery TWRP 2.7 Εδω έχω σταματήσει και ψάχνω σε πρώτη φάση κανέναν καλό Kernel (για βελτίωση ταχύτητας και μπαταρίας , κλασσικά δηλ.)και σε επόμενη φάση κάποια custom rom πάλι με τα ίδια χαρακτηριστικά.Καταλαβαίνω οτι πρέπει να ψαχτώ μόνος μου ,αλλα δεν έχω χρόνο και το σπουδαιότερο εμπειρία να καταλάβω όλα αυτά τα τεχνικά θέματα που προκύπτουν .Επίσης σε 4.2.2 τεστ Αntutu έδωσε 34.500 ,τώρα σε 4.4.2 δίνει 30.000-31000 Ευχαριστώ πολύ και περιμένω προτάσεις :):thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα Ανέστη, όσον αφορά τις ROM, οι περισσότεροι φοράνε του Cloudy (Stock,Pro,Flex), αλλά υπάρχουν και η Pardus HD, Mahdi, Spiderio κλπ με λιγότερη ζήτηση.

Για kernel, οι περισσότεροι κρατάνε τον stock γιατί οι custom δεν παρουσιάζουν μεγάλη διαφορά στην πράξη. Σε πρώτη ζήτηση έρχονται ο Simple kernel και ο Dorinmax.

Περισσότερες πληροφορίες για ότι σου ανέφερα θα βρεις κλασσικά στο XDA forum, και συγκεκριμένα εδώ: G2 Android Development

Καλό διάβασμα! :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Στις γενικές ρυθμίσεις έχω κάνει ενεργοποίηση το κρυφό μενού "επιλογές προγραμματιστή". Στο υπομενού "απόδοση με επιτάχυνση υλικού" έχει μια επιλογή "ενίσχυση απόδοσης CPU". Έχει καμία σχέση με το πόσο γρήγορα ανοίγουν και λειτουργούν οι εφαρμογές? Εκτός αυτού, αξίζει να αλλάξω κάποια άλλη ρύθμιση ώστε να βελτιωθεί το κινητό? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα εδω και καιρο με την εφαρμογη youtube. Καθυστερει πολυ να ανοιξει τα βιντεο και επισης κανει πολλα κολληματα οταν παιζει. Με το ιδιο δυκτιο σε iphone 5s και σε htc one ανοιγουν σφαιρα. Εχω κανει hard reset, εσβησα και ξαναεβαλα την εφαρμογη αλλα...τιποτα! Καμμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Ελβετικο LG G2 (SWS) και ακομα ειμαι με την D80220B. Δεν εχει ερθει αναβαθμιση για το Knock code. Βλεπω ομως πως αλλα ελβετικα εχουν παρει την τελευταια. Υπαρχει περιπτωση να μη μου ερθει;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι Ελληνικό, είναι Γαλλικό.

Και τι με αυτό? Εγγύηση έχεις υποτίθεται πανευρωπαϊκά.

 

νομιζω οτι η procordia μονο ελληνικα αλλαζει..ειχα παει κ το δικο μου με τα γνωστα..gps....κ μου ειπαν στην αρχη αλλαγη mainboard κ μετα απο μερες με ξαναπηραν να τους παω το κουτακι να γινει αντικατασταση καινουριου..ειχα 310 παρτιδα και πηρα 403

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ελβετικο LG G2 (SWS) και ακομα ειμαι με την D80220B. Δεν εχει ερθει αναβαθμιση για το Knock code. Βλεπω ομως πως αλλα ελβετικα εχουν παρει την τελευταια. Υπαρχει περιπτωση να μη μου ερθει;

 

Που το είδες ότι αλλά ελβετικά την έχουν πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες ότι αλλά ελβετικά την έχουν πάρει;

 

K εγώ Ελβετικό έχω (6SW) και δεν έχω πάρει την αναβάθμιση ακόμα....Απ όσο βλέπω δεν έχει βγεί ακόμα για Ελβετία

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ακριβως :/ Αυτη την εντυπωση εχω. Εστειλα ενα mail και στην lg ελβετιας και περιμενω απαντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω προβλημα εδω και καιρο με την εφαρμογη youtube. Καθυστερει πολυ να ανοιξει τα βιντεο και επισης κανει πολλα κολληματα οταν παιζει. Με το ιδιο δυκτιο σε iphone 5s και σε htc one ανοιγουν σφαιρα. Εχω κανει hard reset, εσβησα και ξαναεβαλα την εφαρμογη αλλα...τιποτα! Καμμια βοηθεια;

 

Αυτο που εκανα εγω και εστρωσε ειναι να πας στην εφαρμογη να κανεις εκκαθαριση δεδομενων και clear cache.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...