Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα oppo έχουν εξαιρετικό πομποδεκτη και δείχνουν να δουλεύουν σωστά..τουλάχιστον έως το find 7 που είχε 4g /150...Τώρα με τα mimo κτλ δεν έχω ιδέα..Δεν νομίζω να έχει θέμα τουλάχιστον η Ευρωπαϊκή έκδοση..

Και εγώ αυτό έβαλα στο ματο γιατί λατρεύω την μετά από 3 τηλέφωνα της..αλλά πολλά τα φράγκα

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Παιδιά τελικά αυτοί που έλεγαν για κοφτή έχουν δίκιο....σήμερα ενεργοποίησα την καλοκαιρινή προσφορά. Τόσο καιρό με αγορασμένα mb και reload it και πάρε μοίρασε δεν έβλεπα κοφτή πουθενά. Σήμερα λοιπόν που δοκίμασα μέτρηση ενώ είχα αγοράσει την καλοκαιρινή προσφορά δεν πήγαινε πάνω από 20-30mbps. Την ίδια ώρα συμβόλαιο ήταν σταθερά πάνω από 120 mbps.

Το θέμα μου είναι άλλο τώρα. Η καλοκαιρινή προσφορά έρχεται και μπαίνει στο κουβά με τα υπόλοιπα αγορασμένα mb που έχω, με αποτέλεσμα ο κόφτης να μπαίνει σε ΟΛΑ τα αγορασμένα μου Όχι μόνο στις προσφοράς.

Τι λαμόγια είναι αυτά και γιατί να το κάνουν αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έβαλε κόφτη το πακέτο, απλά τόσο καιρό δεν έβλεπες κόφτη λόγω των άλλων πακέτων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Δεν ξέρω στο προνομιακό κοφτή δεν βλέπω πάντως

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έτσι είναι εδώ τώρα τελευταία. Βαράει μπιέλα.

 

Αργαλαστη πάντως ένας φίλος μου έχει 200+. Θεωρώ ότι έχει κόσμο αλλά παίζει ρόλο και το σημείο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε ελάχιστους σταθμούς να αποδίδει τόσο. Γενικά όμως τώρα τελευταία όχι. Για Μαγνησία πάντα
Link to comment
Share on other sites

Tm4 Άλιμος Αθήνα. Welcome MIMO. Well done Cosmote. 29252880c3eabf7bae09ba837f2971b8.jpg

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

MIMO 2 έχει, απλά με ΤΜ4, χάνω κάτι;

 

ΔΕΝ έχω 4rx. 4x2 codebook υποθέτω. Γιατί να θέλει ΤΜ4 χωρίς ΜΙΜΟ;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει 4x4 ακόμα παρόλο το TM4.

 

Προσωπικά δεν έχω πετύχει κανένα σταθμό τουλάχιστον.

 

Δηλαδή το ΤΜ4 το έχει χωρίς το license για ΜΙΜΟ; είναι λίγο σπάνιο σαν configuration.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ΤΜ4 το έχει χωρίς το license για ΜΙΜΟ; είναι λίγο σπάνιο σαν configuration.

 

Πρακτικά όλη η χώρα παίζει με αυτό το configuration. Εκτός φυσικά από τις 2 κεραίες στα βόρεια που μάλλον κάνουν τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ΤΜ4 το έχει χωρίς το license για ΜΙΜΟ; είναι λίγο σπάνιο σαν configuration.

 

License πρέπει να έχει, το πρόβλημα φαντάζομαι πως είναι στις sector.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις. Φαντάζομαι ότι η κόσμο έχει σε μεγάλο ποσοστό ΜΙΜΟ panels 4 elements αλλά αν γίνουν αλλαγές θα ήθελα να δω 8 tx panels για ΤΜ8/9.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις. Φαντάζομαι ότι η κόσμο έχει σε μεγάλο ποσοστό ΜΙΜΟ panels 4 elements αλλά αν γίνουν αλλαγές θα ήθελα να δω 8 tx panels για ΤΜ8/9.

 

Πιθανόν, αλλά δεν είναι συνδεδεμένα τα leads, αλλιώς θα βλέπαμε 4MIMO με config update.

Πριν το 2020 δύσκολα να αλλάξει κάτι πέρα από το 4MIMO, λογικά θα περάσουν σε TM8/9 μαζί με την εισαγωγή του NR.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Ελλάδα lte 1900? Η δείχνει λάθος το net monster?

 

Όχι, 800,1800,2600

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Ελλάδα lte 1900? Η δείχνει λάθος το net monster?

 

Μου έχει δείξει κι εμένα 1800/1900, αλλά σε 2G. Λάθος του Netmonster είναι...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Ελλάδα lte 1900? Η δείχνει λάθος το net monster?
ορισμένες φορές δείχνει λάθος Το έχω δει και εγώ... Στιγμιαία για λίγο κάτι φορές έχω στείλει mail στο προγραμματιστη.

 

 

Μου έχει απαντήσει ότι θα φτιάξει σε μελλοντική αναβάθμιση... Ο Θεός και η ψυχή του τι θα κάνει.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

4G Λεπτοκαρυά

Παραλία στα πλατάνια 2600 στα -117dBm http://www.speedtest.net/my-result/a/4130618228

Με 800 είχα 1Mbps Download

4G 2600+1800 στα -119dBm

http://www.speedtest.net/my-result/a/4130725646

Η κεραια στα 2600,είναι στα 20km απόσταση ενώ η 800 είναι στα 5km.

Η 2600 μάλλον έρχεται από παραλία Κατερίνης,για αυτό και η απόσταση που είναι πολύ μεγαλύτερη από τις άλλες κεραίες.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Κέρκυρα που κινούμαι κέντρο και βόρεια, το δίκτυο είναι αργό και ίσα ίσα λειτουργικό με ταχύτητες σε πολλές περιπτώσεις των 3mbps με 4G. Αυτό που σώζει την κατάσταση στις κλήσεις είναι το Volte γιατί στα χωράφια που είμαι το 3G (για τα μη Volte) είναι ακόμα πιο χάλια μέχρι και fake, αλλά τουλάχιστον εγώ βγάζω εύκολα κλήσεις

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμεινα ευχαριστημένος από την εταιρεία. Μόλις φεύγεις από αστικό ιστό αρχίζουν τα περίεργα.

 

Και οι ταχύτητες Θέμα σε αρκετά σημεία με κόσμο.

 

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...