Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Το πιστεύετε το παρακάτω?

 

51a1af1ef38277837c0e04466c47fae5.jpg

 

Μέχρι πριν 2 βδομάδες είχαμε συνέχεια E δεν έμπαινε πουθενά ούτε μέρα ούτε βράδυ δεν είχαμε πρακτικά Internet μέσω κινητού. Έκανα το τηλεφώνημα στο 13888 μιλήσαμε 20 λεπτά τα είπα αναλυτικά και όμορφα και την επόμενη μέρα με πήραν και τηλέφωνο και με είπαν ότι κάτι θα κάνουμε. Μετά από 2 μέρες στο ίδιο σημείο που είχα Ε είχα 3g στα 20mb. Σήμερα έχω το παραπάνω. Τελικά αν μιλήσεις όλα γίνονται. Είμαι και καλός πελάτης στον ΟΤΕ χρόνια τώρα πάντα πληρώνω μόλις έρθει λογαριασμός οπότε έπιασε τόπο το τηλεφώνημα.

 

Είσαι ωραίος. :D Μπράβο και στην Cosmote που ασχολήθηκε με την προβληματική περιοχή σας.

 

Από 1800 MHz είναι το 4G;

Link to comment
Share on other sites

King2009 o νεος προεδρος !!!

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις επόμενες εκλογές θα είναι το προεκλογικό του μοτο "έφερα 4G".

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

King2009 o νεος προεδρος !!!

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει παιδιά πολύ χάρηκα είχαμε μπουχτίσει με το Ε. Ο πρόεδρος είναι θείος μου.

Στις επόμενες εκλογές θα είναι το προεκλογικό του μοτο "έφερα 4G".

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι ωραίος. :D Μπράβο και στην Cosmote που ασχολήθηκε με την προβληματική περιοχή σας.

 

Από 1800 MHz είναι το 4G;

Να σε καλά. Για δες 1800+ γράφει

 

154d03921015ffb2b4c2937c801251f7.jpg

7b751c01c5a1a9af1469c3e1e7f72a5e.jpg

1c7a0962f4d621560754789cfd22ffa0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Γορίτσα, Βόλος. Bands 3 + 7

 

http://i63.tinypic.com/294go6w.jpg

 

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα πολλές κεραίες στο πολεοδομικο συγκρότημα από κάτω σου. Δύσκολο να πας παραπάνω. Ειδικά αν έχεις κίνηση. Η cosmo έχει και lean carrier και τουλάχιστον σε signaling είσαι καθαρός.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα πολλές κεραίες στο πολεοδομικο συγκρότημα από κάτω σου. Δύσκολο να πας παραπάνω. Ειδικά αν έχεις κίνηση. Η cosmo έχει και lean carrier και τουλάχιστον σε signaling είσαι καθαρός.

 

Δυστυχώς η Cosmote εκεί ΔΕΝ έχει κεραίες. Της είχαν ξηλωθεί όλες κάπου στα 2007, μαζί με της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Cosmote εκεί ΔΕΝ έχει κεραίες. Της είχαν ξηλωθεί όλες κάπου στα 2007, μαζί με της Vodafone.

 

Αμάν πια αυτός ο Βόλος :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Cosmote εκεί ΔΕΝ έχει κεραίες. Της είχαν ξηλωθεί όλες κάπου στα 2007, μαζί με της Vodafone.

 

και δηλαδή μετα από τοσα χρονια ακομα δεν μπορουν καπου να βαλουν????:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλαμάτα πάντως χειμώνα καλοκαίρι παίζει μπόμπα η Cosmote... Συγκεκριμένα Κορώνη που είμαι παίζει σκέτο 4G στα 50down και 4G+ στα 120+
Link to comment
Share on other sites

και δηλαδή μετα από τοσα χρονια ακομα δεν μπορουν καπου να βαλουν????:wacko:

 

Aπο το 2007 , φαντάζομαι τόσα χρόνια θα έχουν μπει πολλές νέες κεραίες , στο ξηλωμα εκείνων που λέτε για τότε .

 

Πλέον είναι εφικτό να μπουν με πιο συνοπτικές διαδικασίες, αλλά μέχρι στιγμής σταθμός δεν μπήκε. Ιδίως η Cosmote στο εν λόγω σημείο είναι η πιο χάλια όλων, σε σημείο που να μην μπορείς να μιλήσεις από τις διακοπές και τα handovers, ακόμη και σε ψηλούς ορόφους. Απλά βλαστημάς.

Link to comment
Share on other sites

Αγίας Λαύρας, Κατερίνη κέντρο.65de31446a8cbe769084281b344ce35b.jpgde26d78b09c99b422e7ed481f57f3228.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τήνος Κιόνια

http://www.speedtest.net/android/4115573345.png

 

4G+

Μπάντες δε μπορώ να δω στο Motorola πλέον της 3(βασική υποθέτω)

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Στη παραλία του Χάρακα στο Σούνιο περίπου 20Mbit από macro με οριακές στάθμες στο LTE.

 

Στη παραλία Σουνίου 170+Mbit από την ίδια macro σε 2CA.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μου είπες έστω μια πρακτική αξία (σήμερα, και ειδικά στην Ελλάδα), δεν διαφωνώ γενικά. Η τεχνολογία προχωράει. Απλά είναι προφανές ότι οι σημερινές και (για αρκετά χρόνια πιστεύω) μελλοντικές ανάγκες δεν απαιτούν ταχύτητες 150 και 180 Mbps, θα έλεγα ακόμα και 80 Mbps, για ό,τι κάνουμε στο κινητό. Ειδικά στις τιμές που δίνουν οι ελληνικές εταιρίες τα gb. Τώρα τι διαφημίζουν τα δίκτυα και οι κατασκευαστές κινητών για 150 Mbps και 300 Mbps, ντάξει πρέπει κάτι να σου πουν για να χρεώσει η cosmote το 1 gb 15 € και η Samsung 850 € το τηλέφωνο...

 

+1

Μάλλον πιο πολλοί φανατιζόμαστε εμείς. Για το 90% του κόσμου , σήμερα δεν έχει απολύτως καμμία διαφορά. Εκείνο που τους καίει όλους είναι τι βγαίνει από την τσέπη

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκες σε υπάρχουσα κεραία σε λόφο πάνω από το Ρίο την έκαναν 3CA/256QAM τέρας και δίνει 300+mbps σε σχετικά μεγάλες αποστάσεις (2km+)

http://www.speedtest.net/result/a/4117758771

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Προσθήκες σε υπάρχουσα κεραία σε λόφο πάνω από το Ρίο την έκαναν 3CA/256QAM τέρας και δίνει 300+mbps σε σχετικά μεγάλες αποστάσεις (2km+)

http://www.speedtest.net/result/a/4117758771

 

Τρέλα!!! Που να μπει και το ΜΙΜΟ.... που θα φτάσει; :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια 300αρα Mbps και στην Πλατεία Γεωργίου στην Πάτρα, σε εσωτερικό χώρο αλλά συνήθως βραδυνές ώρες παίζει στα 200 Mbps, στην κάθοδο.
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Μια 300αρα Mbps και στην Πλατεία Γεωργίου στην Πάτρα, σε εσωτερικό χώρο αλλά συνήθως βραδυνές ώρες παίζει στα 200 Mbps, στην κάθοδο.

 

Από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 2-3 το πρωί κάθεται ελαφρώς το δίκτυο λόγω των Gigs nights και της προσφοράς στα mobile internet συμβόλαια με διπλάσια data.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 2-3 το πρωί κάθεται ελαφρώς το δίκτυο λόγω των Gigs nights και της προσφοράς στα mobile internet συμβόλαια με διπλάσια data.

 

Ε καλά κάνει. Σιγά μην έχει /// radios να κάθονται. Φουλαρε μηχανές Κόσμο!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνη, σχετικά κεντρικά.

 

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/4120560669

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...