Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Παρασκευή εχω πρόβλημα με τα data.... Σε 2 κινητά whatsup κανει διακοπές στην ομιλία κανένα πρόβλημα το αντιμετωπίζει κάνεις αλλος;;; μιλαω για Αθήνα βπ...

 

Edit... Ειναι γενικό το κακό απο οτι διαβαζω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα έγραψα στο θέμα του frog. Από εχθές δεν είχαν 4g στην Θράκη εκτός πόλεων. Σήμερα δεν έχουν καθόλου 3g/4g μου τηλεφώνησαν πελάτες.

 

Κάθε χρονιά αν δεν πέσει όλο το δίκτυο 2 φορές στην μισή Ελλάδα δεν μπορούν. Το έχουν παράδοση χαχχαααχαχ

 

 

Στο σημείο που είμαι Αθήνα έκανε κάτι τσιριτσατσουλες αλλά δεν το κοίταξα παραπάνω γιατι δουλεύω internet από την 2η Sim με το 30gb πακέτο της άλλης.

 

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς το χρειαζόμουν σήμερα εκείνες τις ώρες που έπεσε....πρεπει κάποιος να χάσει την δουλειά του εκεί στο δίκτυο. Έλεος δύο φορές σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα να μην έχουμε καθόλου νετ με τους π@π@ριδες.

Προχθές ήμουν έτοιμος για factory reset που δεν είχαμε πάλι καθόλου νετ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη πάλι κατά τις 3-4 το μεσημέρι το είχα πάθει

Γι αυτό φοβήθηκα μήπως έχει κανένα θέμα η συσκευή μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που μετά που κόπηκε το 2γιγα μπόνους τα στελέχη είδαν μισή κίνηση ίντερνετ αυτόν τον μήνα και για να μη χάσουν στόχους έδωσαν το έκτακτο μπόνους ανανέωσης 2γιγα και τα 3 γιγα για 25η Μαρτίου για να κλείσει θετικά ο μήνας και μπουκωσε πανελλαδικά!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται κάτι τέτοιο μετά διώχνουν κόσμο ανεβάζοντας τιμές / κόβοντας προσφορές. Καθόλου καλή εξέλιξη.
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που μετά που κόπηκε το 2γιγα μπόνους τα στελέχη είδαν μισή κίνηση ίντερνετ αυτόν τον μήνα και για να μη χάσουν στόχους έδωσαν το έκτακτο μπόνους ανανέωσης 2γιγα και τα 3 γιγα για 25η Μαρτίου για να κλείσει θετικά ο μήνας και μπουκωσε πανελλαδικά!

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα υπερφόρτωσης

Κάτι άλλο θέμα θα έχουν

Ίσως κάποια αναβάθμιση η κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο;

Με πετάει από τα δεδομένα και μετά εξαφανίζεται και εντελώς το σήμα

Περιοχή δυτική Μακεδονία

 

Αλλιώς έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου

 

μου το κανε και μενα σήμερα 12 με 13:00 περιπου. Εχασα σήμα τελειως για κανα τριλεπτο και data για κανα 7λεπτο. Κατι σκαλίζουν στο δικτυο...

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι θέμα υπερφόρτωσης

Κάτι άλλο θέμα θα έχουν

Ίσως κάποια αναβάθμιση η κάτι τέτοιο

Αναβάθμιση φίλε σε ολόκληρη τη χώρα χωρίς ενημέρωση πρώτα δεν παίζει και ημέρα.

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση φίλε σε ολόκληρη τη χώρα χωρίς ενημέρωση πρώτα δεν παίζει και ημέρα.

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Δεν ξέρω από αυτά. Υπόθεση έκανα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι θέμα υπερφόρτωσης

Κάτι άλλο θέμα θα έχουν

Ίσως κάποια αναβάθμιση η κάτι τέτοιο

 

*Συμφωνώ ότι δεν πρόκειται για υπερφόρτωση. Θα είχε άλλα συμπτώματα. Φαίνεται σαν κάποιο ελλατωματικό κομμάτι hardware να τους την κάνει (router/switch/LB) ή κάτι έχουν σπάσει στο routing.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! και εμενα τα ιδια κεντρο Αθηνας, προβλήματα σε όλα τα δικτυα της Cosmote.

Πιστευω ότι είναι καθαρα θεμα υπερφόρτωσης του δικτυου.

Δωσανε και δωρα και δεν μπορούμε να τα χαρουμε...:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανένα μικρό μαγαζάκι . Είναι ΚΟΛΛΟΣΟΣ .

 

Απλά θα πρόκειται για κάποια γενική βλάβη στο δίκτυο ή αναβαθμίσεις .

 

Υπομονή .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεί να αντεπεξέλθει ας το κλείσει το μαγαζάκι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Γιατί με τις άλλες δεν γίνονται αυτά? Χίλιες φορές χειρότερες...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με τις άλλες δεν γίνονται αυτά? Χίλιες φορές χειρότερες...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γνωρίζω αλλά συνέχεια για cosmote ακούω. Επίσης επειδή μένω σε χωριό με 3000 άτομα όλη τη βδομάδα από Δευτέρα Παρασκευή μας δίνει E στο ίντερνετ και δεν μπαίνει πουθενά και σαββατοκύριακο το γυρνάει σε H+ και είμαστε κομπλέ. Απαράδεκτα πράγματα έχει χρόνια αυτή η ιστορία επίτηδες το γυρνάει σε E.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά συνέχεια για cosmote ακούω. Επίσης επειδή μένω σε χωριό με 3000 άτομα όλη τη βδομάδα από Δευτέρα Παρασκευή μας δίνει E στο ίντερνετ και δεν μπαίνει πουθενά και σαββατοκύριακο το γυρνάει σε H+ και είμαστε κομπλέ. Απαράδεκτα πράγματα έχει χρόνια αυτή η ιστορία επίτηδες το γυρνάει σε E.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

οντως πολυ κουφο αυτό!!! ε πως γινεται δλδ??? τηλεφωνα πηρατε?

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ κουφο αυτό!!! ε πως γινεται δλδ??? τηλεφωνα πηρατε?

Όχι προσωπικά δεν πήρα αλλά πρέπει. Δευτέρα με Παρασκευή όλη μέρα E με ταχύτητες 0.1mb ίσως παρακάτω και από τις 9 το βράδυ μέχρι πρωινές ώρες γυρνάει σε h+ παντου. Σαββατοκύριακο έχουμε h+ όλη μέρα. Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως γίνεται εσκεμμένα αυτό 5 χρόνια συμβαίνει. Χαλκιδική είμαι και αρκετά χωριά έχουν αυτό το πρόβλημα. Κεραία έχουμε πάνω από το κεφάλι μας στα 200 μέτρα. Φαίνεται δεν φτάνει για τα Μουδανιά και ρίχνουν τα χωριά τι να πω.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για νομικούς λόγους γίνεται αυτό με τις κεραίες συνήθως. Στο site της ΕΕΤΤ υπάρχουν οι άδειες κανονικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για νομικούς λόγους γίνεται αυτό με τις κεραίες συνήθως. Στο site της ΕΕΤΤ υπάρχουν οι άδειες κανονικά;

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που το βλέπουμε αυτό?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι προσωπικά δεν πήρα αλλά πρέπει. Δευτέρα με Παρασκευή όλη μέρα E με ταχύτητες 0.1mb ίσως παρακάτω και από τις 9 το βράδυ μέχρι πρωινές ώρες γυρνάει σε h+ παντου. Σαββατοκύριακο έχουμε h+ όλη μέρα. Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως γίνεται εσκεμμένα αυτό 5 χρόνια συμβαίνει. Χαλκιδική είμαι και αρκετά χωριά έχουν αυτό το πρόβλημα. Κεραία έχουμε πάνω από το κεφάλι μας στα 200 μέτρα. Φαίνεται δεν φτάνει για τα Μουδανιά και ρίχνουν τα χωριά τι να πω.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Γι αυτο κανω δικαρτο με αλλη.Γιατι η κοσμοτε στην βορεια ελλαδα λογω πολλων συνδρομητων σερνεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...