Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε ειμαι σε περιοχη στην αχαια που οχι μονο με το ζορι 3g πρεπει να βγω εξω απο το σπιτι για να μιλησω καθως χανει το σημα! τσεκαρισμενο σε δυο κινητα,μπορεις να μου προτεινεις μια συσκευη τετοια τουλαχιστον να μπορω να κανω κλησεις; ευχαριστω

 

Εγώ παρέλαβα αυτή την συσκευή πριν 1 μήνα.

 

http://s.aliexpress.com/qmEreq6N?fromSns=Copy to Clipboard

 

Είχα επίσης πρόβλημα με το σήμα της Cosmote στο ισόγειο. Έπιανα μόνο οριακό 4G, κλήσεις δεν είχα καθόλου... Καμιά φορά έδειχνε 1 σκάλα 2G (E), αλλά είτε η ποιότητα κλήσης ήταν τραγική, είτε δεν έπαιρνε καν τηλέφωνο...

 

Τώρα με το μηχάνημα, έχω φουλ σήμα 3G και ταχύτητες 8-10 Mbps! Αργά το βράδυ δεν έχω δοκιμάσει speedtest, μπορεί να πιάνει και παραπάνω. Οι κλήσεις δουλεύουν κανονικά τώρα.

 

Απλά αυτή η συσκευή, δε θα δουλέψει σε παλιάς τεχνολογίας κινητά με κουμπιά... Και πρέπει στο σημείο που θα βάλεις την κεραία (η ταράτσα προτείνεται), να πιάνεις τουλάχιστον 2 σκάλες σήμα 3G. Αν έχεις παραπάνω, ακόμα καλύτερα, εννοείται.

 

Υ.Γ. Ενισχύει το σήμα σε όλες τις εταιρίες, όχι μόνο στην Cosmote. ;)

Υ.Γ.2. Έχω ανεβάσει και 2 φωτογραφίες στα σχόλια του Aliexpress. Η μία δείχνει την ποιότητα του σήματος (το -55 dBm στην Cosmote είναι εξαιρετικό!) και η άλλη είναι speedtest.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια απορία:Έχει συμβεί να είστε σε μέρος με πολύ κόσμο,να ανοίγετε το ίντερνετ,να δείχνει H/H+ και να μην φορτώνει σελίδα πχ το Google?Μου έχει συμβεί και η αλλαγή που έκανα ήταν νέο APN με ipv4-ipv6 και μετά μπήκε κανονικά στο ίντερνετ.Δεν ξέρω αν το γεγονός επειδή είχε πολύ κόσμο το κινητό δεν μπορούσε να πάρει μια ip ipv4 μιας που ήταν το APN ήταν προεπιλεγμένο έτσι. Edited by rob21
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία:Έχει συμβεί να είστε σε μέρος με πολύ κόσμο,να ανοίγετε το ίντερνετ,να δείχνει H/H+ και να μην φορτώνει σελίδα πχ το Google?Μου έχει συμβεί και η αλλαγή που έκανα ήταν νέο APN με ipv4-ipv6 και μετά μπήκε κανονικά στο ίντερνετ.Δεν ξέρω αν το γεγονός επειδή είχε πολύ κόσμο το κινητό δεν μπορούσε να πάρει μια ip ipv4 μιας που ήταν το APN ήταν προεπιλεγμένο έτσι.

 

καλημέρα! εμενα αμα λεει 3G ή σκετο Η δεν φορτωνει τιποτα, με Η+ παιζει κανονικα δεν μου εχει τυχει με Η+ να μην ρουταρει το νετ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...