Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνω μια εφαρμογή για να βάλω φωτό στο facebook σε πλέγμα.Όποια και να έχω βάλει Photo grid photofania π.χ. είναι θολές δε βγαίνουν καλές.το iphone εχει το pic frame που είναι τέλειο και τις ανεβάζει πολύ καλά ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση : πως μπορώ να βάλω το θέμα του I phone στο κινητό μου

Και όταν μπαίνω στο μενού να φαίνονται πάλη αυτές οι φυσαλίδες??

Δλδ να μην φαίνεται αυτή η μαυρίλα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση : πως μπορώ να βάλω το θέμα του I phone στο κινητό μου

Και όταν μπαίνω στο μενού να φαίνονται πάλη αυτές οι φυσαλίδες??

Δλδ να μην φαίνεται αυτή η μαυρίλα

 

Βάλε το Go Launcher EX με αυτό το theme.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Go Launcher EX με αυτό το theme.

 

Ευχαριστώ πολύ αυτό το θέμα δεν μπορώ να το βρω σε free

Έκδοση από το market ???γιατί έψαξα και το έχει μόνο επί πληρωμή

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ότι είναι επί πληρωμή... είναι επί πληρωμή, άλλους τρόπους διανομής δεν υποστηρίζει το forum.

 

Σκέψου ωστόσο ότι αν δεν πληρώνουμε ένα τόσο ευτελές ποσό για να στηρίζουμε τους developers, δεν τους δίνουμε ώθηση για να συνεχίσουν να μας δίνουν νέα πράγματα.

 

Τέλος αν θες μη γράφεις με bold, γράψε κανονικά όπως όλοι μας, έτσι ορίζουν οι κανονισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα themes κ τα wallpapers πρεπει να μπουν σε συγκεκριμενους φακελους της συσκευης μας για να μπορουμε να δουλεψουμε κ αλλαζουμε κατα καιρους?

Υπαρχει καποιο καλο site οπου θα μπορουσα να κοιταξω για wallpapers κυριως?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα themes κ τα wallpapers πρεπει να μπουν σε συγκεκριμενους φακελους της συσκευης μας για να μπορουμε να δουλεψουμε κ αλλαζουμε κατα καιρους?

Υπαρχει καποιο καλο site οπου θα μπορουσα να κοιταξω για wallpapers κυριως?

 

Δες το site zedge.com για wallpapers έχει εφαρμογή και στο μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να αλλάξουμε τα εικονίδια των εφαρμογών και όχι να φτιάχνει απλά ένα shortcut στο οποίο μπορόυμε να βάλουμε όποιο icon θέλουμε.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να αλλάξουμε τα εικονίδια των εφαρμογών και όχι να φτιάχνει απλά ένα shortcut στο οποίο μπορόυμε να βάλουμε όποιο icon θέλουμε.

 

Ειναι θεμα launcher..ψαξε στ μαρκετ για να βρεις icon packs.. υπαρχουν διαφορα και το καθε ενα ειναι συμβατο μονο για τον launcher που λεει οτι ειναι.. (δεν νομιζω να μπορεις να χρησιμοποιησεις στον default launcher αλλα π

πακετα εικονιδιων..)

 

Sent from my Liquid using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να αλλάξουμε τα εικονίδια των εφαρμογών και όχι να φτιάχνει απλά ένα shortcut στο οποίο μπορόυμε να βάλουμε όποιο icon θέλουμε.

 

Υπάρχει και η δυνατότητα να αλλάξεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής και από το ν υπολογιστή σου μια και καλή.

Apk edit λέγεται το πρόγραμμα και νομίζω έχω ποσταρει σχετικά κάποιες σελίδες πριν :)

 

sent from my Galaxy S 2 using smoke signals...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η δυνατότητα να αλλάξεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής και από το ν υπολογιστή σου μια και καλή.

Apk edit λέγεται το πρόγραμμα και νομίζω έχω ποσταρει σχετικά κάποιες σελίδες πριν :)

 

sent from my Galaxy S 2 using smoke signals...

 

Το δοκίμασα αλλα δεν μου δούλεψε. Βέβαια βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824656

που αν έχεις adb μπορείς να το κάνεις και scriptaki και να τα αλλάζεις όλα μαζί κάθε φορα. :D

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μου συνεστησαν το openhome αλλα δε μπορω να το βρω στην αναζητηση του μαρκετ :confused: μου βγαζει μονο τα εξτρα themes με πανω απο 1000 αποτελεσματα.. μηπως εχει καποιος το απευθειας λινκ? επισης ο pandahome pro λεει τιποτα?? :rolleyes:

 

edit τελικα εβαλα τον go launcher με διαφορα themes που κατεβασα, και μου αρεσει πολυ! :D

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Θέλω να πειράξω τη ROM μου ώστε να αλλάξω ό,τι χρώματα θέλω στα UIs. Πόσο δύσκολο είναι αυτό; Έχω αρκετές γνώσεις προγραμματισμού αλλά δεν έχω ασχολήθεί με τον κώδικα του Android ακόμα. Τι μου συνιστάτε να διαβάσω;

Υπάρχει περίπτωση να brickαρω το τηλέφωνό μου ή ό,τι κάνω τα προσομοιώνει η virtual device του eclipse και αν δουλέψει εκεί είμαι safe?

 

Thanxxx!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει ας μου δώσει μια κατεύθυνση.

Είμαι με ZTE blade και έχω φτιάξει ένα θέμα στο UOT kitchen με το framework και το Systemui από την CM7.1.

Μια λεπτομέρεια όμως στο modification της status bar δεν είναι όπως την θέλω και δεν ξέρω ποιο στοιχείο από το framework ή το systemui ή ακόμα στο UOT, πρέπει να πειράξω για να έχω το αποτέλεσμα που επιθυμώ. Στο παρακάτω screenshot φαίνεται με κόκκινα βέλη το σημείο που θέλω να πειράξω. Συγκεκριμένα θέλω να σκουρίνω τις διαχωριστικές γραμμές στην status bar.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το νέο Wallpaper του Android 4.0 από το Galaxy Nexus? Μου άρεσε πάρα πολύ και είπα να το περάσω στο Milestone.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα widget με favorite contacts.εβαλα android rom στο hd2,κατεβασα δυο people widgets απο το market,αλλα δεν δουλευουν σωστα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Χτες πήρα ένα Alcatel OT-990,ωραίο τηλεφωνάκι.Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να βάλω ένα δικό μου ήχο κλήσης(mp3).Όταν πατάω παρατεταμενα πάνω στο τραγούδι δεν μου βγαζει επιλογή να το βαλω ως ήχο κλήσης.Ούτε από τις ρυθμίσεις του ήχου.Μπορείτε να με βοηθείσετε;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα widget με favorite contacts.εβαλα android rom στο hd2,κατεβασα δυο people widgets απο το market,αλλα δεν δουλευουν σωστα!

 

Arti's fancy contact widget.

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ισως η μεγαλυτερη και πληρεστερη συλλογη 960χ800, για ολα τα γουστα!!!

http://galaxys2wallpapers.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Εχω ενα προβληματακι εδω και μερικες ωρες που δε μπορω να λυσω.

Εχω κατεβασει ενα theme και θελω στην αρχικη οθονη να εχει την εικονα του θεματος, αλλα επειδη εχω

αλλο wall paper στο κινητο δε ξερω πως να ορισω μονο του θεματος!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Εχω ενα προβληματακι εδω και μερικες ωρες που δε μπορω να λυσω.

Εχω κατεβασει ενα theme και θελω στην αρχικη οθονη να εχει την εικονα του θεματος, αλλα επειδη εχω

αλλο wall paper στο κινητο δε ξερω πως να ορισω μονο του θεματος!

 

είσαι σίγουρος ότι το theme περιεχει το wallpaper?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εαν εχω εγκαταστησει στο κινητο μου μερικους launchers υπαρχει καποια εφαρμογη μεσα απο την οποια μπορω να διαλεξω ποιον απ ολους να χρησιμοποιηθει καθε φορα? και αλλη μια ερωτηση.... αν εχω βαλει σαν προεπιλογη ενα Launcher πως μπορω να την αλλαξω?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...