Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα

 

γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορω να φτιάξω φακέλους μεσα στο μενου καθως μαζευτηκαν 4 σελίδες εικονίδια απο προγραμματα με αποτελεσμα να μην μπορω να βρω ευκολα αυτο που θελω?

 

Δες τον Go launcher EX

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Χρονια πολλα

 

γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορω να φτιάξω φακέλους μεσα στο μενου καθως μαζευτηκαν 4 σελίδες εικονίδια απο προγραμματα με αποτελεσμα να μην μπορω να βρω ευκολα αυτο που θελω?

 

Εξαρτάται ποιον launcher φοράει η συσκευή σου. Ο launcher που προτείνεται ακριβώς από πάνω κάνει αυτό που ζητάς. Περί launcher δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Έχω ένα huawei ideos X5 με android gingerbread.

Όταν κλειδώνουν τα πλήκτρα και σβήνει η οθόνη, στην froyo έκδοση πατούσα το volume up ή το down, άναβε η οθόνη και ξεκλείδωνα.

τώρα με την 2.3.5, για να ανάψει η οθόνη και να ξεκλειδώσω, πρέπει να πατήσω το on/off, το οποίο γενικά δε με βολεύει καθόλου. Μήπως ξέρει κανείς αν και πώς γίνεται να ανάβει η οθόνη με το volume up ή το down στην 2.3.5;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ψαχνω μια εφαρμογη για το κινητο μου..η οποια να μπορω να θαμπωσω την οθονη του.π.χ. να φυσαω πανω και να θαμπωνει.

επισης μπορει να μου προτεινει καποιος καμια εφαρμογη "περιεργη" οπως (roll a joint-lighter free-ibeer free-broken screen).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....!! υπαρχει καποια εφαρμογη οπως οι native ρυθμισεις call me looder και loop ringtone....?

φοραω μια CM6 που στερειται των ρυθμισεων αυτων....! και τις βρισκω αρκετα χρησιμες....!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα rootαρισμένο Desire (GingerVillain) και θέλω να του αλλάξω θέμα, με κάποιο custom, όπως επίσης dock κλπ.

Μπορείτε να μου πείτε με ποιό τρόπο μπορώ;

 

Υπάρχει μια "εφαρμογή" που λέγεται Theme Chooser αλλα έχει μόνο την currrent (λογικό) μέσα, εάν βρω κάποιο άλλο θέμα και το φορτώσω στο πρόγραμμα αυτό (πως άραγε?) θα μπορώ να αλλάξω το θέμα;

 

Για να αλλάξω dock θα πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή όπως ADW, Launcher Pro και μετά απο τις ρυθμίσεις να περάσω κάποια δικιά μου;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα rootαρισμένο Desire (GingerVillain) και θέλω να του αλλάξω θέμα, με κάποιο custom, όπως επίσης dock κλπ.

Μπορείτε να μου πείτε με ποιό τρόπο μπορώ;

 

Υπάρχει μια "εφαρμογή" που λέγεται Theme Chooser αλλα έχει μόνο την currrent (λογικό) μέσα, εάν βρω κάποιο άλλο θέμα και το φορτώσω στο πρόγραμμα αυτό (πως άραγε?) θα μπορώ να αλλάξω το θέμα;

 

Για να αλλάξω dock θα πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή όπως ADW, Launcher Pro και μετά απο τις ρυθμίσεις να περάσω κάποια δικιά μου;

 

:)

 

Αν εχει μεσα theme chooser τοτε εχει απειρα στο μαρκετ CM7 themes ετσι ψαξτα ;)

Για το dock οπως το λες..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει μεσα theme chooser τοτε εχει απειρα στο μαρκετ CM7 themes ετσι ψαξτα ;)

Για το dock οπως το λες..

 

Ευχαριστώ!

 

Δηλαδή δεν υπάρχει (εύκολος σχετικά) τρόπος να περαστεί dock χωρίς κάποιον launcher ετσι;

Γιατί δε θέλω να βάλω κανέναν launcher, μου αρέσει το pure android... :/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Δηλαδή δεν υπάρχει (εύκολος σχετικά) τρόπος να περαστεί dock χωρίς κάποιον launcher ετσι;

Γιατί δε θέλω να βάλω κανέναν launcher, μου αρέσει το pure android... :/

Πιθανον αυτος που εχει η ρομ να μην ειναι ο στοκ launcher παντως. δες αν εχει καμια επιλογη αν και δε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά setάρω dock icons κλπ μια χαρά!

Τώρα ψάχνω να βρω πως αλλάζουμε εικονίδα στο notification bar!

 

μηπως βρηκες πως μπορουμε να αλλαζουμε εικονιδια στη notification bar; σημα wi-fi μπαταρια κτλ..;

υπαρχει καποιος standard οδηγος ανεξαρτητα απο την rom που φοραει ο καθενας...??

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως βρηκες πως μπορουμε να αλλαζουμε εικονιδια στη notification bar; σημα wi-fi μπαταρια κτλ..;

υπαρχει καποιος standard οδηγος ανεξαρτητα απο την rom που φοραει ο καθενας...??

 

Όχι, έχει να κάνει με "πείραγμα" που αφορά την εκάστοτε συσκευή και γιαυτό προτείνω να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου.

 

Ευχαριστώ!

 

Δηλαδή δεν υπάρχει (εύκολος σχετικά) τρόπος να περαστεί dock χωρίς κάποιον launcher ετσι;

Γιατί δε θέλω να βάλω κανέναν launcher, μου αρέσει το pure android... :/

 

Και το pure android κάποιον launcher χρησιμοποιεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω να βρω fonts να υποστηριζουν ελληνικα αλλα τιποτα, μπορει να μου πει καποιος προς τα που να κοιταξω;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω fonts να υποστηριζουν ελληνικα αλλα τιποτα, μπορει να μου πει καποιος προς τα που να κοιταξω;

Πήγαινε εδώ http://www.dafont.com/ και γράψε κατι στα ελληνικα στο Custom preview, λογικα αυτα που

υποστηριζουν ελληνικα θα εμφανίζονται απο κάτω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανά πει σίγουρα αλλά πως θα αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας...? Υπήρχε κ ένα λινκ από xda αλλά δεν ξέρω πως γίνεται.

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανά πει σίγουρα αλλά πως θα αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας...? Υπήρχε κ ένα λινκ από xda αλλά δεν ξέρω πως γίνεται.

 

Send from my HTC with Sense 3.0

 

UOT :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

UOT :ninja:

 

Οχι....! Κατι λινκ απο xda λεω...! :confused:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Οχι....! Κατι λινκ απο xda λεω...! :confused:

 

Γιατί όχι? Κι αυτό μια χαρά δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι? Κι αυτό μια χαρά δουλεύει.

 

Μια χαρά δουλεύει και κάνει και πόσες δουλειές!! :drool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα σκινακι(lol) καιρου για το Beautiful Widgets και το Fancy Widgets.

 

http://img35.imageshack.us/img35/102/sensereflect.jpg

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21929924&postcount=123

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπαινω στο UOT και ενω φτιαχνω ενα δικο μου στυλ μπαταριας, οταν παω στο submit work to kitchen και το παταω, δεν κανει τιποτα. Μονο ειναι πρασινο το πλαισιο στην κατηγορια της μπαταριας. Κανω τιποτα λαθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε το wallpaper σε ένα Android τηλέφωνο να εμφανίζεται κανονικά, κάθετα (σαν το iPhone) και όχι αυτήν η οριζόντια ηλιθιότητα; Χαλά την ποιότητα της εικόνας και δε μου αρέσει καθόλου. Θα προτιμούσα κάτι σε LauncherPro, αν έχει να κάνει με launcher, καθώς η συσκευή στην οποία θέλω να το κάνω τρέχει τον συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε το wallpaper σε ένα Android τηλέφωνο να εμφανίζεται κανονικά, κάθετα (σαν το iPhone) και όχι αυτήν η οριζόντια ηλιθιότητα; Χαλά την ποιότητα της εικόνας και δε μου αρέσει καθόλου. Θα προτιμούσα κάτι σε LauncherPro, αν έχει να κάνει με launcher, καθώς η συσκευή στην οποία θέλω να το κάνω τρέχει τον συγκεκριμένο.

 

Με τον launcher έχει να κάνει βασικά, και στον Launcher Pro η μοναδική ρύθμιση που βλέπω είναι η εξής: Preferences> Appearence settings> Disable wallpaper scrolling αλλά αυτό το μόνο που κάνει είναι να κεντράρει στο κέντρο την εικόνα και να μην την κάνει scroll. Οπότε η λύση που μπορώ να σκεφτώ εδώ είναι η εξής, να φτιάξεις την εικόνα που θες κάθετα στην ανάλυση της οθόνης και να την βάλεις για φόντο.

 

Αντιθέτως στον GO Launcher έχει μία παρόμοια επιλογή αλλά όταν επιλέγεις να το κάνει κάθετα, αν μετά πας να επιλέξεις φόντο σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις κάθετα όποιο κομμάτι από την εικόνα θες.

 

Ρε παιδια μπαινω στο UOT και ενω φτιαχνω ενα δικο μου στυλ μπαταριας, οταν παω στο submit work to kitchen και το παταω, δεν κανει τιποτα. Μονο ειναι πρασινο το πλαισιο στην κατηγορια της μπαταριας. Κανω τιποτα λαθος;;;

 

Πρέπει να ανεβάσεις τα αρχεία που χρειάζεται: framework, systemUΙ

 

(σορρυ για το double post αλλά μετά είδα ότι κάποιος mod μετέφερε εδώ το προηγούμενο θέμα που είχα γράψει αλλού :p)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...