Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Έφτιαξα κάποια wallpapers μέσα απο τη συλλογή μου με διάφορα θέματα και με αναλυση 960x800 ειδικά για το DHD (δε γνωριζω ποιες άλλες συσκευές υποστηρίζουν αυτή την ανάλυση).

Τις έχω χωρίσει σε κατηγορίες για να κατεβάσετε ότι προτιμάτε.

Ελπίζω να σας αρέσουν.Έχω φτιάξει αρκετα πακέτα επιπλέον και αν δω ανταπόκριση θα τα ανεβάσω.

 

X-Ray Wallpapers

 

Multicolor Wallpapers

 

Letters in Smoke Wallpapers

 

Letters in Smoke Wallpapers

 

Glass Wallpapers

 

Fruit in water wallpapers

 

Fire Wallpapers

 

Dreams of Fantasy Wallpapers

 

Dj Wallpapers

 

Ansel Adams (Fotographer) Wallpapers

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μπορεί κανένας να ποστάρει καμιά καλή εικόνα HD για το LG Optimus one p500 ? :D

ευχαριστώ

 

Γιατι δεν κατεβαζεις απ'το market εφαρμογες με wallpaper?

 

Sent from my phone using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει αυτό το live wallpaper η είναι κανένα βίντεο που το έφτιαξαν για τν διαφήμιση?

http://www.youtube.com/watch?v=pLrwvCSKZek

Link to comment
Share on other sites

Στο νούμερο του κινητού μου "φτάνει" και ένας αριθμός από μόνιμη προώθηση.

Θέλω λοιπόν, όταν έχω κλήση από προώθηση να ακούγετε διαφορετικό ringtone. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το υποστηρίζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο νούμερο του κινητού μου "φτάνει" και ένας αριθμός από μόνιμη προώθηση.

Θέλω λοιπόν, όταν έχω κλήση από προώθηση να ακούγετε διαφορετικό ringtone. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το υποστηρίζει αυτό;

 

Βαλε το νουμερο που ειναι απο προωθηση στις επαφες σου και σε αυτην την επαφη βαλε οτι ringtone θες!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το νουμερο που ειναι απο προωθηση στις επαφες σου και σε αυτην την επαφη βαλε οτι ringtone θες!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Τα τηλέφωνα μου τα στέλνει το σπίτι μου, αλλά δεν βλέπω το νούμερο του σπιτιού μου, βλέπω το νούμερο που καλεί το σπίτι μου.

Δλδ κάθε φορά είναι διαφορετικό νούμερα... και στο κάτω μέρος μου βγάζει απλά το μήνυμα προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει ρυθμιση να λεει το ονομα αυτου που καλει σαν τα νοκια?

 

δοκιμασε την Enhanced SMS & Caller ID...εχει και πολλα αλλα ενδιαφεροντα καλουδια...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα themes σε μορφη apk πως τα περναμε στο κινητο?Κατι εχω ακουσει για themes chooser αλλα δεν μου δουλευει και επισης τα icons στην homescreen μπορουν να μεγαλωσουν κιαλλο γιατι μου φαινονται καπως μικρα...:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα themes σε μορφη apk πως τα περναμε στο κινητο?Κατι εχω ακουσει για themes chooser αλλα δεν μου δουλευει και επισης τα icons στην homescreen μπορουν να μεγαλωσουν κιαλλο γιατι μου φαινονται καπως μικρα...:)

 

Για τα icons μπορείς να χρησιμοποιήσης αυτό https://market.android.com/details?id=jp.co.bii.android.app.dskvzr

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να δείχνει τη φωτογραφία του ατόμου που καλεί σε πλήρη οθόνη;

Ευχαριστώ

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να δείχνει τη φωτογραφία του ατόμου που καλεί σε πλήρη οθόνη;

Ευχαριστώ

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Full Screen Caller ID

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

μπορει κανεις να μου πει κανενα σαιτ για να κατεβασω κανενα τραγουδι για ηχο κλησης για το htc desire hd μου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

μπορει κανεις να μου πει κανενα σαιτ για να κατεβασω κανενα τραγουδι για ηχο κλησης για το htc desire hd μου?

ευχαριστω

 

https://market.android.com/details?id=net.lucky.star.freemusic&feature=search_result

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Για τα icons μπορείς να χρησιμοποιήσης αυτό https://market.android.com/details?id=jp.co.bii.android.app.dskvzr

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Με αυτό μπορείς να αλλάξεις και το icon της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό μπορείς να αλλάξεις και το icon της μπαταρίας?

 

Όχι,μόνο στην homescreen

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι να μπορουμε ευκολα να βαζουμε σαν φοντο οποια φωτογραφια θελουμε χωρις να μας ταλαιπωρεί το default του;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? πως μπορώ να αλλάξω το icon της μπαταρίας? π.χ. πολλοί αντί για το κλασικό icon .. έχουν βάλει ενα στρογγυλό :/ που μπορώ να βρώ ένα τέτοιο προγραμματάκι για να το αλλάξω και εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? πως μπορώ να αλλάξω το icon της μπαταρίας? π.χ. πολλοί αντί για το κλασικό icon .. έχουν βάλει ενα στρογγυλό :/ που μπορώ να βρώ ένα τέτοιο προγραμματάκι για να το αλλάξω και εγώ?

Για να κάνεις κάτι τέτοιο πρέπει να δημιουργήσεις μόνος σου κάτι τέτοιο με το uot kitchen ή να πάρεις κάποιο έτοιμο (εξαρτάται από τη συσκευή σου για το που να ψάξεις αλλά στο xda θα βρείς για όλες). Χρειάζεσαι root και δεν είμαι σίγουρος αν υποστηρίζεται από τις stock rom η αλλαγή αυτή. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα (πχ ZDbox) με το οποίο μπορείς να βάλεις ένα επιπλέον εικονίδιο μπαταρίας στα δεξιά με το ποσοστό μέσα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω απο το uotkicthen με την ρομ της υπογραφης μου δεν μπορω να φτιαξω θεμα.... φτιαχνω το περναει κανονικα αλλα δεν εμφανιζει τπτ στην οθονη απο αυτα που εχω κανει... κ ψηνομαι τωρα να φτιαξω κανα θεμα με launcher οπως τα δικα σας που ειναι τελεια... αν μπορει να με βοηθησει καποιος με κανα δυο προτεινομενα προγραμματα θα ημουν υπόχρεος...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απαντηστε αν μπορείτε σε αυτο που ειπε ο Sakis γιατι μου ετυχε και μενα.Επισης κατεβασα και κατι ετοιμα Lockscreens,που ενω μου εγραψε install complete εψαχνα να τα βρω μεσα στο κινητο και δεν τα έβρισκα πουθενά!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

για σας πρόσφατα μετά από λίγο ψάξιμο έμαθα να φτιάχνω live wallpaper για android (apk) τέλος πάντων το θέμα είναι ότι έχω φτιάξει αρκετά και θέλω να τα ανεβάσω στο andoid ώστε να μπορούν να τα παίρνουν free από εκεί όλοι ξέρεις να μου πεις το τρόπο? επίσης αν μπορώ να ποστάρω κάπου την σελίδα που βρήκα που λέει με ποιον τρόπο τα φτιάχνεις ώστε να τα βλέπουν όσοι θέλουν να φτιάξουν τα δικά τους live wallpaper... ?? να βάλω απλά την σελίδα χρειάζεται κάποια άδεια για αυτό η απλά την γράφω και τέλος????
Link to comment
Share on other sites

Για να τα ανεβάσεις στο market θα πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό στην google σαν developer (αν θυμάμαι καλά 25 δολάρια). Μπορείς επίσης να φτιάξεις έναν οδηγό και να μπεί στο forum των Οδηγών. Διαφορετικά πόσταρε κατευθείαν το link της σελίδας που λες. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...