Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη για:

1) να εμφανιζει τα ηδη υπαρχοντα εικονιδια διαφανα (να φαινεται το wallpaper απο κατω)

2) να μπορω να καλω σε μικρογραφια, η εικονιδιο μια εικονα, η μια φωτογραφια σαν widget, και αν γινεται να ειναι διαφανη και η φωτο???

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να ανεβάσεις τα αρχεία που χρειάζεται: framework, systemUΙ

 

(σορρυ για το double post αλλά μετά είδα ότι κάποιος mod μετέφερε εδώ το προηγούμενο θέμα που είχα γράψει αλλού :p)

 

Ναι. Ξεχασα να γραψω οτι το καταφερα και το εφτιαξα τελικα ασχετο που κολλαει στην εκκινηση το κινητο. Μου εχει μεινει ακομα αλλη 1 εκδοση. Εκανα τις πρωτες 3, οι 2 δεν γινονταν καν εγκατασταση και η 3η κολλαει στην εκκινηση. Να δουμε την 4η..

Link to comment
Share on other sites

Με τον launcher έχει να κάνει βασικά, και στον Launcher Pro η μοναδική ρύθμιση που βλέπω είναι η εξής: Preferences> Appearence settings> Disable wallpaper scrolling αλλά αυτό το μόνο που κάνει είναι να κεντράρει στο κέντρο την εικόνα και να μην την κάνει scroll. Οπότε η λύση που μπορώ να σκεφτώ εδώ είναι η εξής, να φτιάξεις την εικόνα που θες κάθετα στην ανάλυση της οθόνης και να την βάλεις για φόντο.

 

Αντιθέτως στον GO Launcher έχει μία παρόμοια επιλογή αλλά όταν επιλέγεις να το κάνει κάθετα, αν μετά πας να επιλέξεις φόντο σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις κάθετα όποιο κομμάτι από την εικόνα θες.

 

Λοιπόν μετά από εκτενές ψάξιμο βρήκα την εφαρμογή dodol custom wallpaper maker. Κατέβασα και το Wallpaper Wizardrii, αλλά δε δούλεψε (δε ξέρω αν έχει να κάνει με το κινητό της αδερφής μου, Huawei Sonic, 2.3). Αυτό που ξέρω είναι το dodol με άφησε να ορίσω wallpaper σε portrait, επιτέλους! Μπορώ να πω ότι το έψαχνα και χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καποιο site με γραμματοσειρες για το minimalistic text ξερουμε;;;

 

Ενα site με πάρα πολλά fonts που θα σε κάνει να μην ξέρεις τι να διαλέξεις ειναι το http://www.dafont.com.

Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει ορεξη και θελει να εχει την ημερομηνια στη statusbar μαζι με την ωρα(προσωπικα μου αρεσε) εδω ο οδηγος :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1491887

Link to comment
Share on other sites

Ενα site με πάρα πολλά fonts που θα σε κάνει να μην ξέρεις τι να διαλέξεις ειναι το http://www.dafont.com.

Ρίξε μια ματιά.

 

Οντως δεν ξερω ποιο να πρωτοδιαλεξω. Το ενα πιο ωραιο απο το αλλο!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος από εσάς εφαρμογή η οποία να αλλάζει το swype όταν απαντάμε σε εισερχόμενη κλήση? να το κάνει δηλ σε στυλ ICS (εικόνα που επισυνάπτω) ή κάπως αλλιώς? Δε ψάχνω για απάντηση με ένα πλήκτρο, δηλ για προγράμματα τύπου Full ID, Easy call κλπ, θέλω μόνο να αλλάξω την εμφάνιση του slider όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση, Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει ορεξη και θελει να εχει την ημερομηνια στη statusbar μαζι με την ωρα(προσωπικα μου αρεσε) εδω ο οδηγος :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1491887

 

Πολύ ωραία δουλειά,εσύ είσαι φίλε μου στο xda που έκανες το mod...???

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά,εσύ είσαι φίλε μου στο xda που έκανες το mod...???

εγω ειμαι, ναι :p

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

τρεις ερωτησεις οποιος ξερει...

1) πως βαζουμε να φαινεται η εταιρια κινητης πανω στην μπαρα ??

2) εχετε να προτεινετε κανενα καλο προγραμμα για customize mod της μπαρας?

3) πως μπορουμε να βαλουμε τον παροχο κινητης στην αρχικη οθονη να περναει ρολαροντας π.χ.απο δεξια προς τα αριστερα?? (αν γινεται κατι τετοιο)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

τρεις ερωτησεις οποιος ξερει...

1) πως βαζουμε να φαινεται η εταιρια κινητης πανω στην μπαρα ??

2) εχετε να προτεινετε κανενα καλο προγραμμα για customize mod της μπαρας?

3) πως μπορουμε να βαλουμε τον παροχο κινητης στην αρχικη οθονη να περναει ρολαροντας π.χ.απο δεξια προς τα αριστερα?? (αν γινεται κατι τετοιο)

 

https://market.android.com/details?id=com.infonetservice.phono&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbmZvbmV0c2VydmljZS5waG9ubyJd

Για το πρωτο..! :)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

τρεις ερωτησεις οποιος ξερει...

1) πως βαζουμε να φαινεται η εταιρια κινητης πανω στην μπαρα ??

2) εχετε να προτεινετε κανενα καλο προγραμμα για customize mod της μπαρας?

3) πως μπορουμε να βαλουμε τον παροχο κινητης στην αρχικη οθονη να περναει ρολαροντας π.χ.απο δεξια προς τα αριστερα?? (αν γινεται κατι τετοιο)

Για την ιστορια, με τον οδηγο που ποσταρα λιγο πιο πανω, μπορουμε να βαλουμε και το δικτυο στη μπαρα. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....κατεβασα το go contacts (χρησιμοποιω go launcher) και μ αρεσει πολυ, αλλα πως θα μπορουσα να το ορισω ως default?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να φτιαξω το δικο μου θελα στο με το go launcher theme template !! αλλα δεν μπορω !! εκανα οτι ελεγε το σχετικο βιντεο που ειδα για να το κανω install αλλα μου βγαζει αυτο το error : the theme path cannot contain space :\

τι μπορω να κανω ? μεχρι και το user name αλαξα γιατι περιεχει κενο αλλα μετα μου εβγαζε fail !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να φτιαξω το δικο μου θελα στο με το go launcher theme template !! αλλα δεν μπορω !! εκανα οτι ελεγε το σχετικο βιντεο που ειδα για να το κανω install αλλα μου βγαζει αυτο το error : the theme path cannot contain space :\

τι μπορω να κανω ? μεχρι και το user name αλαξα γιατι περιεχει κενο αλλα μετα μου εβγαζε fail !!

ολη η διαδρομη του αρχειου(πχ data/android/com.go.launcher/themes/yourname/) εχει κενο;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ sense στο hd2 από το desire ( nrg rom) και επειδή δεν θελω να χρησιμοποιήσω αλλον launcer θα ήθελα να ξερω αν υπαρχει τροπος να αλλάξω την εμφάνιση των εικονιδιων;

Μου αρεσουν περισσότερο εικονίδια που εχουν το ιδιο μεγεθος ( τετράγωνα η σφαιρικά) από τα ανόμοια εικονίδια που εμφανίζονται για κάθε εφαρμογή.

Υπαρχει τροπος στην sense με καποιο theme να αλλάξουν τα εικονιδια χωρις την χρηση αλλου launcher;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ sense στο hd2 από το desire ( nrg rom) και επειδή δεν θελω να χρησιμοποιήσω αλλον launcer θα ήθελα να ξερω αν υπαρχει τροπος να αλλάξω την εμφάνιση των εικονιδιων;

Μου αρεσουν περισσότερο εικονίδια που εχουν το ιδιο μεγεθος ( τετράγωνα η σφαιρικά) από τα ανόμοια εικονίδια που εμφανίζονται για κάθε εφαρμογή.

Υπαρχει τροπος στην sense με καποιο theme να αλλάξουν τα εικονιδια χωρις την χρηση αλλου launcher;

κατεβασε το desktop visualizer.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω την οθονη εκκινησης(boot animation) σto legend? βρηκα το bootanimation.zip στον φακελο system/customize/resource , το αλλαξα με ενα που κατεβασα αλλα οταν ανοιγει το κινητο βγαζει την ασπρη αρχικη εικονα της htc και μετα μαυρη-μαυριλα πλακωσε μεχρι να ανοιξει. πρεπει να αλλαξω και καποιο αλλο αρχειο?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στο system/media ή κάπως έτσι;

 

oxi,εκει εχει μονο κατι audio, και νομιζω οτι στα htc το booanimation ειναι στο φακελο που ειπα..

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω την οθονη εκκινησης(boot animation) σto legend? βρηκα το bootanimation.zip στον φακελο system/customize/resource , το αλλαξα με ενα που κατεβασα αλλα οταν ανοιγει το κινητο βγαζει την ασπρη αρχικη εικονα της htc και μετα μαυρη-μαυριλα πλακωσε μεχρι να ανοιξει. πρεπει να αλλαξω και καποιο αλλο αρχειο?

 

Κατά 99% δεν είναι σωστό το bootanimation που κατέβασες. Δεν είναι η σωστή ανάλυση ή δεν είναι σωστές οι ρυθμίσεις στο txt.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτα νομιζω σωστα ειναι αφου ειναι τα ιδια με τα αρχικα που ειχε. παιζει μηπως καποιο θεμα με το αν ειναι s-on ή s-off η συσκευη?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αυτα νομιζω σωστα ειναι αφου ειναι τα ιδια με τα αρχικα που ειχε. παιζει μηπως καποιο θεμα με το αν ειναι s-on ή s-off η συσκευη?

 

Όχι το s-on/s-off δεν παίζει κανένα ρόλο. Τι rom έχεις στο κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

την μαμα 2.2. της htc. νομιζω οτι κατι καταφερα με ενα προγραμματακι. το boot animation changer pro....>https://play.google.com/store/search?q=boot+animation+changer&c=apps

το κανει αυτοματα. θα κοιταξω να το κανω και μεσω adb...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...