Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια,ξερουμε καμια εφαρμογουλα(δοκιμασμενη) για video ringotones,και αν γινεται να βαζεις και διαφορετικα video ringtones σε καθε επαφη?

(arc 2.3.4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια,ξερουμε καμια εφαρμογουλα(δοκιμασμενη) για video ringotones,και αν γινεται να βαζεις και διαφορετικα video ringtones σε καθε επαφη?

(arc 2.3.4)

αυτες γνωριζω εγω

Video Ringtone Maker https://play.google.com/store/apps/details?id=me.bose.app&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1lLmJvc2UuYXBwIl0.

Vringo: Video Ringtones https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vringo.client&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξει η stock locksceen,το background και το slider σε rooted legend 2.2? εννοω χωρις την χρηση εξωτερικων εφαρμογων οπως widgetlocker,lockbot κλπ.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξει η stock locksceen,το background και το slider σε rooted legend 2.2? εννοω χωρις την χρηση εξωτερικων εφαρμογων οπως widgetlocker,lockbot κλπ.

 

Κανονικά όχι, απευθύνσου ωστόσο και στο θέμα της συσκευής σου μήπως πάρεις διαφορετική απάντηση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268468

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ερωτηση.. μπορει καποιος να μου πει πως λεγετε η εφαρμογη που μπορω να κατεβαζω οτι θελω.σαν το ανδροιδ μαρκετ..αλλα το "πειρατικο" :X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερωτηση.. μπορει καποιος να μου πει πως λεγετε η εφαρμογη που μπορω να κατεβαζω οτι θελω.σαν το ανδροιδ μαρκετ..αλλα το "πειρατικο" :X

 

Στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε για "πειρατικά". Ας είμαστε προσεχτικοί λοιπόν στο τι ζητάμε μιας και υπάρχουν κανονισμοί που οφείλουμε να τους σεβόμαστε όλοι ανεξαιρέτως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανενας καπιοα εφαρμογη που να κλειδωνει το κινητο και να θελει κωδικο για να ανοιξει?

 

Το ίδιο το android έχει στις ρυθμίσεις αν δεις.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας καπιοα εφαρμογη που να κλειδωνει το κινητο και να θελει κωδικο για να ανοιξει?

 

απο το τηλεφωνο σου δεν γινεται ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανενας καπιοα εφαρμογη που να κλειδωνει το κινητο και να θελει κωδικο για να ανοιξει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν κάνει την δουλειά που ζητάει ο φίλος. Αυτό απλά αντικαθιστά την lockscreen του τηλεφώνου σου. Το κλείδωμα του τηλεφώνου γίνεται μέσα από το android στο menu-ρυθμίσεις-τοποθεσία και ασφάλεια-ρύθμιση κλειδώματος οθόνης (για GB rom)

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα πολλά που κάνει, είναι και αυτό που ζητάει ο φίλος.

Τότε φαντάζομαι θα μπορείς να μου πεις με ποια ρύθμιση στο widgetlocker γίνεται αυτό, γιατί δεν μπορώ να την βρώ πουθενά!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση όσο αφορά το Go Contacts Ex. Το έχω κάνει εγκατάσταση και ενώ όλα μια χαρά όταν έχω αναπάντητες και πατάω απο το notification bar να τις δω , μπαίνει κανονικά αλλά δεν φεύγει το εικονιδιο απο την μπάρα πάνω. Υπάρχει καμιά ρυθμιση;;;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση όσο αφορά το Go Contacts Ex. Το έχω κάνει εγκατάσταση και ενώ όλα μια χαρά όταν έχω αναπάντητες και πατάω απο το notification bar να τις δω , μπαίνει κανονικά αλλά δεν φεύγει το εικονιδιο απο την μπάρα πάνω. Υπάρχει καμιά ρυθμιση;;;

Ευχαριστώ!!!

 

Άν δεν κάνω λάθος, πρέπει να την κλικάρεις για να θεωρήσει το λειτουργικό πως την διάβασες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση όσο αφορά το Go Contacts Ex. Το έχω κάνει εγκατάσταση και ενώ όλα μια χαρά όταν έχω αναπάντητες και πατάω απο το notification bar να τις δω , μπαίνει κανονικά αλλά δεν φεύγει το εικονιδιο απο την μπάρα πάνω. Υπάρχει καμιά ρυθμιση;;;

Ευχαριστώ!!!

 

οι GB δεν δινουν access στο να σβησει το notification

θα πρεπει να εχεις root και να βαλεις καποια εφαρμογη τυπου notigo (εχει κιαλλες)

μεσα στο systam/app αν θυμαμαι καλα.

 

μετα θα σβηνει κανονικα το notification

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε αλλα εικονιδια γενικα αλλα καισ το μενου μπαρ..;

πως γινεται αυτο.

εχω το neo v με ics

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να βάλουμε βίντεο σαν ringtone;

 

neo v me ics

 

Για δες αν σου κάνει το Video Caller Id

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως υπάρχει κάποιος ολοκληρωμένος οδηγός (αν είναι στα Ελληνικά, θα κάνω κωλοτούμπες) για android skining?!

Έχω βρει ένα άρθρο στο XDA αλλά ειλικρινά δεν βγάζω άκρη, 3 φορές με έχει πιάσει η "όρεξη" να κάτσω να κάνω themes και όλοι σε εκείνο το άρθρο έδειχναν και εγώ πάντα ξενέρωνα γιατί δεν έβγαζα άκρη... :(

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να πειράξω τις εικόνες και να τις περάσω?! :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα XPHSTOS_,

 

Καταρχήν πριν ξεκινήσεις με το android theming, πρέπει να γνωρίζεις, οτι εκτός από το image manipulating, περιλαμβάνει και πολλά τεχνικά κομμάτια.

Οπότε οπλίσου με κάμποση υπομονή και όρεξη για διάβασμα και trial and error.

 

1ον) Πρέπει να έχεις κάποιες, τουλάχιστον, στοιχειώδεις γνώσεις design/image manipulating για να φτιάξεις ή έστω να πειράξεις χρωματικά τα εικονίδια σου.

 

2ον)Πρέπει να διαβάσεις λίγο σχετικά με τους τύπους εικονιδίων που χρησιμοποιούνται σε ένα theme. Ειδικά για τα 9.png (που είναι εικονίδια που βάσει των οδηγών τους επεκτείνουν την επιφάνεια τους)

 

3ον)Να διαβάσεις σχετικά με το re-engineering .apk αρχείων (unpacking/decode κ το αντίστροφο). Επίσης πρέπει να μάθεις και μερικά πράγματα γύρω από την χρήση adb για να μπορείς να κάνεις push/pull αρχείων άμεσα, χωρίς file managers κλπ κλπ χρονοβόρα.

 

4ον) Πρέπει να μάθεις την λειτουργία των .xml αρχείων, καθώς αυτά καθορίζουν την συμπεριφορά των εικονιδίων στο theme καθώς και τα χρώματα του κλπ κλπ

 

5ον) Πρέπει να ξεκαθαρίσεις ποιο πρότυπο theming θέλεις να ακολουθήσεις:

-Αν έχεις CyanogenMod rom (είτε CM7 είτε CM9), έχει το δικό της theme machine, όπου ένα .apk αρκεί για να αλλάξει οπτικά όλο το σύστημα. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στις MIUI rom.

-Αν έχεις stock rom, πρέπει να themάρεις ξεχωριστά όλα σου τα .apk ένα-ένα. Εδώ τα πράγματα γίνονται περίεργα, γιατί οι κατασκευαστές φτιάχνουν τα δικά τους patch στον κώδικα (όπως η HTC με τα m10) και δυσκολεύουν την κατάσταση..

 

Αυτά τα ολίγα για αρχή. Το theming θέλει όρεξη και ΓΕΡΑ νεύρα.

 

Ξεκαθάρισε περίπου τι θέλεις να κάνεις και θα είμαστε εδώ τριγύρω :D

 

 

YΓ: Ένας πολύ καλός, αν και παλιός γενικός οδηγός βρίσκεται εδώ. Αν θελεις ρίξε του μια ματιά, θα σε βάλει στο πνεύμα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...

 

Θα ήθελα να ασχοληθώ με CM7 προς το παρόν...

Γνώσεις graphic design έχω αφού γραφίστας είμαι στο επάγγελμα, επίσης επειδή ασχολούμε και με sites μια ιδέα με xml αρχεία την έχω...

Και σαν light programmer (έχω βγάλει ένα ΙΕΚ προγραμματισμού) δεν νόμιζω να συναντήσω μεγάλες δυσκολίες στο να καταλάβω τι παίζει...

Βέβαια αυτό που μου λείπει είναι ο χρόνος... οπότε με την 1η ευκαιρία (κανα Σ/Κ) θα κάτσω να διαβάσω λίγο...

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ DaRk_dOg!

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...

 

Θα ήθελα να ασχοληθώ με CM7 προς το παρόν...

Γνώσεις graphic design έχω αφού γραφίστας είμαι στο επάγγελμα, επίσης επειδή ασχολούμε και με sites μια ιδέα με xml αρχεία την έχω...

Και σαν light programmer (έχω βγάλει ένα ΙΕΚ προγραμματισμού) δεν νόμιζω να συναντήσω μεγάλες δυσκολίες στο να καταλάβω τι παίζει...

Βέβαια αυτό που μου λείπει είναι ο χρόνος... οπότε με την 1η ευκαιρία (κανα Σ/Κ) θα κάτσω να διαβάσω λίγο...

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ DaRk_dOg!

 

Χαίρομαι γιατί τo theme engine της CyanogenMod πλέον το ξέρω από την καλή κι από την ανάποδη και μπορώ να σου δώσω κάποια point.

Γενικά είμαι της άποψης οτι πρέπει να παίξεις πρώτα με το template.apk και μετά να χτίσεις από κώδικα σε ένα linux distro.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μπορειτε να προτεινετε κανενα ωραιο live wallpaper με θαλασσα,χρωματα,περιβαλλον κλπ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να προτεινετε κανενα ωραιο live wallpaper με θαλασσα,χρωματα,περιβαλλον κλπ

 

Για ψαξε εδω http://www.livewallpapers.org/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...