Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τετοιο crop κανει το κινητο για να βαλει το wallpaper. αν εχεις δει, οταν κινεισαι αναμεσα στις οθονες, κινειται και το wallpaper, για αυτο ακριβως το λογο. αν πας να επιλεξεις wallpaper, θα δεις οτι το πλαισιο που βγαζει ειναι σχεδον τετραγωνο και οχι μακροστενο οπως ειναι το 1280χ720.
To gallery .apk που ειχα στπ S2 ειχε και τις 2 επιλογες και τετραγωνο και μακορστενο πλαισιο εδω εχω μονο το μακροστενο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα προσπαθώ να φτιάξω το δικό μου θέμα για το go sms pro ολόκληρο με σκούρα χρώματα λόγο της φωτοευαισθησίας μου ώστε να το χρησιμοποιώ και την νύχτα.Όμως δεν βρίσκω πως να αλλάξω το backround colour στο ''type to compose'' και στην λίστα επαφών που σου εμφανίζει όταν πας να στίλεις μήνυμα.

 

Και τα δύο τα εμφανίζει άσπρα ενώ εγώ τα θέλω άσπρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπορέσει να βρώ πώς και πού βρίσκω και βάζω θέματα, σε ics, ή cyanogenmod 9..κάτι μου διαφεύγει :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια από το forum. Εχω συσκευη με android gingerbread

 

Το κλείδωμα οθονης με μοτιβο ή με PIN είναι αρκετά καλό για να μην χρησιμοποιησουν το κινητό σου αν πεσει στα χερια καποιου. (σχετικά είναι ολα αυτα. Φανταζομαι ότι "σπαει" στα χερια hacker).

Το θεμα μου περισσοτερο εμφανισης παρα ασφαλειας: οταν βαζω το κλειδωμα με μοτιβο, η lockscreen μου, (εχω φωτο της κορης μου) γεμιζει με ολες αυτες τις κουκιδες και δεν μου αρεσει το αποτελεσμα. Οι "απέναντι", τα παιδιά του iOs δηλαδη, το εχουν "φτιαξει" αυτό, διότι πρωτα βλέπεις την lockscreen σου, χωρις παρεμβολές, (την καμαρωνεις, σαν να λεμε!) την ξεκλειδώνεις με το απλο gesture, και μετα έρχεται η ("ενοχλητική") οθόνη που σου ζητάει το PIN ή το "μοτιβο" για να ξεκλειδωσει. Δεν ξερω αν καταλαβατε που ειναι το "προβλημα¨μου.

 

Το ερωτημα μου ειναι αν υπάρχει καμια εφαρμογη για αυτο το θεμα

αν αυτο αντιμετωπίζεται σε μεταγενεστερες εκδοσεις του android και αν

υπαρχει δωρεαν εφαρμογη που σε υποχρεωνει να ξεκλειδωνεις με ΡΙΝ μονο μια φορα (πχ μια φορα την ωρα ή μια φορα τις 2 ωρες) και οχι καθε φορα που σβηνει η οθονη (σπασιμο ε;).

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά :)

Νέος στο forum εδώ με μία απορία.

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει αν είναι εύκολο να προσθέσω ένα ρολόι (τουλάχιστον) στην οθόνη του κινητού μου αλλά όταν αυτό μπαίνει σε stand by mode. Δηλαδή όταν η οθόνη "σβήνει" να εμφανίζεται το ρολόι, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να μπω στην lockscreen για να δω τι ώρα είναι. Υπάρχει τέτοια εφαρμογή - widget;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στοιχεία κινητού: Samsung Galaxy GT-I9100 [samsung Galaxy SII]

Λειτουργικό: Android 4.0.3

Edited by wotanmetal
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά :)

Νέος στο forum εδώ με μία απορία.

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει αν είναι εύκολο να προσθέσω ένα ρολόι (τουλάχιστον) στην οθόνη του κινητού μου αλλά όταν αυτό μπαίνει σε stand by mode. Δηλαδή όταν η οθόνη "σβήνει" να εμφανίζεται το ρολόι, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να μπω στην lockscreen για να δω τι ώρα είναι. Υπάρχει τέτοια εφαρμογή - widget;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στοιχεία κινητού: Samsung Galaxy GT-I9100 [samsung Galaxy SII]

Λειτουργικό: Android 4.0.3

Όταν η οθόνη "σβήνει" δεν γίνεται να προβάλει τίποτα μέχρις ότου "ξανανάψει":happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά :)

Νέος στο forum εδώ με μία απορία.

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει αν είναι εύκολο να προσθέσω ένα ρολόι (τουλάχιστον) στην οθόνη του κινητού μου αλλά όταν αυτό μπαίνει σε stand by mode. Δηλαδή όταν η οθόνη "σβήνει" να εμφανίζεται το ρολόι, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να μπω στην lockscreen για να δω τι ώρα είναι. Υπάρχει τέτοια εφαρμογή - widget;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στοιχεία κινητού: Samsung Galaxy GT-I9100 [samsung Galaxy SII]

Λειτουργικό: Android 4.0.3

 

Υπάρχει αλλα τρώει σαν τρελό μπαταρία (τρώει λιγότερο, αν έχεις amoled, που έχεις μάλλον) και φυσικά όταν εμφανίζεται το ρολόι, όσο εμφανίζεται, η οθόνη είναι αναμμένη κανονικα και με το νομο.

Εντελώς πρόχειρα σου λέω ότι η εφαρμογη no led σου βγάζει αν το επιλεξεις ρολόι ψηφιακό συνεχώς στην οθόνη. Αλλα θα φορτίζεις συνέχεια. Ξέχασε τα παλιά κινητα του 2000, που είχαν μόνιμα ένα ρολόι και μόνιμα αναμμένη την οθόνη. Η κατανάλωση ενέργειας ήταν υπόπολλαπλάσια απο ο,τι σήμερα με τις ενεργοβορες οθόνες.

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή No Led αλλά απ' ότι κατάλαβα αυτή σου εμφανίζει την ώρα μόνο όταν έχεις κάποια ειδοποίηση. Δεν είναι αυτό που ψάχνω όπως το περιέγραψα πριν... εκτός και αν έκανα κάτι λάθος..

Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γίνεται να λειτουργήσει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό, μιας και απ' ότι παρατήρησα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή No Led αλλά απ' ότι κατάλαβα αυτή σου εμφανίζει την ώρα μόνο όταν έχεις κάποια ειδοποίηση. Δεν είναι αυτό που ψάχνω όπως το περιέγραψα πριν... εκτός και αν έκανα κάτι λάθος..

Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γίνεται να λειτουργήσει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό, μιας και απ' ότι παρατήρησα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

από symbian έρχεσαι?:p μάλλον δεν υπάρχει τρόπος να χεις μονιμα την οθονη αναμμένη με το ρολόι,άλλωστε αυτό δεν είναι κι ότι καλύτερο για την οθόνη κ τν μπαταρία. ούτε το ξυπνητήρι δουλεύει μ κλειστό το κινητό στο android. μπορείς απλά να το βάζεις εκτός σύνδεσης όταν κοιμάσαι
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, το κινητό που είχα πριν αφήστε τα.... μουσείο Symbian - Nokia!! Είμαι πολύ αρχάριος με τα Android αλλά θέλω να μάθω τα πάντα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή No Led αλλά απ' ότι κατάλαβα αυτή σου εμφανίζει την ώρα μόνο όταν έχεις κάποια ειδοποίηση. Δεν είναι αυτό που ψάχνω όπως το περιέγραψα πριν... εκτός και αν έκανα κάτι λάθος..

Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γίνεται να λειτουργήσει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό, μιας και απ' ότι παρατήρησα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

 

No led

Μπαίνεις στην εφαρμογη -> διάφορα -> μόνιμη ένδειξη ώρας. Δες το.

 

Για το άλλο που λες, είχα την ίδια απορία όταν έφυγα απο τη Nokia και πήγα στο android.

Η απάντηση είναι ότι όταν ένα smartphone είναι κλειστό, τότε είναι κλειστό, άρα δεν λειτουργεί τίποτα.

Συμφωνώ ότι θα ήταν χρήσιμο να παίζει το ξυπνητήρι με το τηλέφωνο κλειστό, αλλα δεν.

Απο τότε το βάζω σε λειτουργία πτήσης τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια από το forum. Εχω συσκευη με android gingerbread

 

Το κλείδωμα οθονης με μοτιβο ή με PIN είναι αρκετά καλό για να μην χρησιμοποιησουν το κινητό σου αν πεσει στα χερια καποιου. (σχετικά είναι ολα αυτα. Φανταζομαι ότι "σπαει" στα χερια hacker).

Το θεμα μου περισσοτερο εμφανισης παρα ασφαλειας: οταν βαζω το κλειδωμα με μοτιβο, η lockscreen μου, (εχω φωτο της κορης μου) γεμιζει με ολες αυτες τις κουκιδες και δεν μου αρεσει το αποτελεσμα. Οι "απέναντι", τα παιδιά του iOs δηλαδη, το εχουν "φτιαξει" αυτό, διότι πρωτα βλέπεις την lockscreen σου, χωρις παρεμβολές, (την καμαρωνεις, σαν να λεμε!) την ξεκλειδώνεις με το απλο gesture, και μετα έρχεται η ("ενοχλητική") οθόνη που σου ζητάει το PIN ή το "μοτιβο" για να ξεκλειδωσει. Δεν ξερω αν καταλαβατε που ειναι το "προβλημα¨μου.

 

Το ερωτημα μου ειναι αν υπάρχει καμια εφαρμογη για αυτο το θεμα

αν αυτο αντιμετωπίζεται σε μεταγενεστερες εκδοσεις του android και αν

υπαρχει δωρεαν εφαρμογη που σε υποχρεωνει να ξεκλειδωνεις με ΡΙΝ μονο μια φορα (πχ μια φορα την ωρα ή μια φορα τις 2 ωρες) και οχι καθε φορα που σβηνει η οθονη (σπασιμο ε;).

 

Ευχαριστω

 

Υπάρχει το Widgetlocker Lockscreen, κάνει ακριβώς τη δουλειά που θες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker

 

Αν είσαι Root μπορείς να το κάνεις και μόνος σου και νομίζω ics και jb επισης στο προσφέρουν πλέον αυτό.

Link to comment
Share on other sites

No led

Μπαίνεις στην εφαρμογη -> διάφορα -> μόνιμη ένδειξη ώρας. Δες το.

 

OK έχεις δίκιο, δούλεψε έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια από το forum. Εχω συσκευη με android gingerbread

 

Το κλείδωμα οθονης με μοτιβο ή με PIN είναι αρκετά καλό για να μην χρησιμοποιησουν το κινητό σου αν πεσει στα χερια καποιου. (σχετικά είναι ολα αυτα. Φανταζομαι ότι "σπαει" στα χερια hacker).

Το θεμα μου περισσοτερο εμφανισης παρα ασφαλειας: οταν βαζω το κλειδωμα με μοτιβο, η lockscreen μου, (εχω φωτο της κορης μου) γεμιζει με ολες αυτες τις κουκιδες και δεν μου αρεσει το αποτελεσμα. Οι "απέναντι", τα παιδιά του iOs δηλαδη, το εχουν "φτιαξει" αυτό, διότι πρωτα βλέπεις την lockscreen σου, χωρις παρεμβολές, (την καμαρωνεις, σαν να λεμε!) την ξεκλειδώνεις με το απλο gesture, και μετα έρχεται η ("ενοχλητική") οθόνη που σου ζητάει το PIN ή το "μοτιβο" για να ξεκλειδωσει. Δεν ξερω αν καταλαβατε που ειναι το "προβλημα¨μου.

 

Το ερωτημα μου ειναι αν υπάρχει καμια εφαρμογη για αυτο το θεμα

αν αυτο αντιμετωπίζεται σε μεταγενεστερες εκδοσεις του android και αν

υπαρχει δωρεαν εφαρμογη που σε υποχρεωνει να ξεκλειδωνεις με ΡΙΝ μονο μια φορα (πχ μια φορα την ωρα ή μια φορα τις 2 ωρες) και οχι καθε φορα που σβηνει η οθονη (σπασιμο ε;).

 

Ευχαριστω

 

Aν έχεις τον go launcher βάζεις του go. Τώρα δωρεάν υπάρχει και ο magic locker με διάφορα θέματα. To κακό είναι ότι έχει ένα θέμα με τα wallpapers Που εσύ βάζεις...

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις τον go launcher βάζεις του go. Τώρα δωρεάν υπάρχει και ο magic locker με διάφορα θέματα. To κακό είναι ότι έχει ένα θέμα με τα wallpapers Που εσύ βάζεις...

Το ειχα αγορασει οταν ηταν ακομα επι πληρωμη και το εβγαλα μετα απο 2-3 ημερες γιατι ρουφουσε μπαταρια, τωρα δεν ξερω με την νεοτερες ενημερωσεις του αν εφτιαξε σε αυτο το θεμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω, σε go launcher στο μενού υπάρχει τρόπος να βγάλω την καρτέλα με τα "πρόσφατα" ?

Samsung gs ii με gb

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω, σε go launcher στο μενού υπάρχει τρόπος να βγάλω την καρτέλα με τα "πρόσφατα" ?

Samsung gs ii με gb

 

Νομίζω δεν γίνετε.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το go launcher είπα να δοκιμάσω και το αντίστοιχο Locker. Αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και χτυπήσει μου εμφανίζει απλά τον αριθμό και όχι το όνομα αυτού που με καλεί. Καμια ιδέα πως φτιάχνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαζί με το go launcher είπα να δοκιμάσω και το αντίστοιχο Locker. Αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και χτυπήσει μου εμφανίζει απλά τον αριθμό και όχι το όνομα αυτού που με καλεί. Καμια ιδέα πως φτιάχνεται?

 

Απευθύνθηκες ήδη στο θέμα των launcher, αρκεί. Ας μην επαναλαμβανόμαστε και μάλιστα σε λάθος θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δοκιμαζω μια ρομ που λεγεται super galaxy επειδη εχει την τελευταια εκδοση android και θελω να αλλαξω τα system fonts γιατι μου θυμιζουν ιερογλυφικα των maya.

επειδη δεν εχει χρειαστει στο παρελθον να το κανω,δεν γνωριζω πως γινεται.

μπορει καποιος να με βοηθησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω μια ρομ που λεγεται super galaxy επειδη εχει την τελευταια εκδοση android και θελω να αλλαξω τα system fonts γιατι μου θυμιζουν ιερογλυφικα των maya.

επειδη δεν εχει χρειαστει στο παρελθον να το κανω,δεν γνωριζω πως γινεται.

μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Θα μπορούσε να γίνει με κάποιο πρόγραμμα απο το play οπως το Font Changer (root) ή Font Installer , ίσως υπάρχουν και κάποια αλλά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να γίνει με κάποιο πρόγραμμα απο το play οπως το Font Changer (root) ή Font Installer , ίσως υπάρχουν και κάποια αλλά .
σ ευχαριστω πολυ m7ixalis,τα κατεβασα και τα δυο και αλλαξα τα fonts πανευκολα!

νασαι καλα φιλε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που να βάλω αυτό το θέμα και αν είναι λάθος μου πείτε μου να το σβήσω...

 

Έχω βρει 2 lwp(secret wallpaper 1,2) που αλλάζουν ανάλογα με τον καιρό.Ξέρει κάποιος αν υπάρχει άλλο lwp που να κάνει το ίδιο.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που να βάλω αυτό το θέμα και αν είναι λάθος μου πείτε μου να το σβήσω...

 

Έχω βρει 2 lwp(secret wallpaper 1,2) που αλλάζουν ανάλογα με τον καιρό.Ξέρει κάποιος αν υπάρχει άλλο lwp που να κάνει το ίδιο.

Ευχαριστώ πολύ

 

Δες: Live Weather LWP

: Beautiful Live Weather

: LiveWeather Pro

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...