Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το τελευταίο δε το βρήκα όμως :(

 

Δεν υπάρχει στο play , το έχουν βγαλει .

Ψαξτο στο google .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γινετε αν αλλαξω το icon μιας εφαρμογης με ενα αλλο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε αν αλλαξω το icon μιας εφαρμογης με ενα αλλο?

 

Στην home screen μπορείς να το κανείς με κάποιον launcher ή κάποιο πρόγραμμα απο το play (π.χ Desktop VisualizeR)

Αν θέλεις να αλλάξεις τα εικονίδια των εφαρμογών στο app drawer είναι ποιο δύσκολο . Με κάποιον file explorer κανεις copy το εικονίδιο στν sd card και μετά στο pc οπου κάνεις την αλλαγή .

Μπορεις να τα τραβηξεις και με το adb http://www.addictivetips.com/mobile/what-is-adb-and-how-to-install-it-android/ αλλά πρέπει να γνωρίζεις μερικά πραγματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Ψάχνω μια εφαρμογή που να κλειδώνει φακέλους.

Θελω να κλειδωσω καποιους φακελους στην εκθεση "προσωπικους" :p

Την βοήθειά σας παρακαλώ!!!:)

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά να μη φαίνονται στην έκθεση, δημιούργησε ένα κενό φάκελο με το όνομα ".nomedia" και βάλτον μέσα στο φάκελο με τις φωτό και τα βίντεο που θέλεις να μη φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

LG weather clock

Eγκατασταση,γραφουμε Αθηνα,και μετα back-button....

http://www.2shared.com/file/5cuzJeFi/comlgeclockweatherwidget-1.html

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για sms έχω το handcent. Ψάχνει για γραμματοσειρές την sd αλλά βρίσκει μόνο font packs ή γραμματοσειρές από εφαρμογές. Εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι σωστά, γιατι γραμματοσειρά "χύμα" στην sd, δεν μου βρήκε-.

 

Ξέρει κάποιος πως θα μπορούσαμε να κανουμε ένα font pack?

 

Δοκίμασα να αλλάξω ένα handcent font pack ... decompile, αλλαγή γραμματοσειρών, compile και signed όλα οκ(δεν το έψαξα και πολύ και δεν το κατέχω το "άθλημα" πραγματικά, Newbie), αλλά δεν μου το έκανε εγκατάσταση.

 

Αν κάποιος που κατέχει το άθλημα μπορεί να δώσει φώτα;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά.

Ψάχνω μια εφαρμογή που να κλειδώνει φακέλους.

Θελω να κλειδωσω καποιους φακελους στην εκθεση "προσωπικους" :p

Την βοήθειά σας παρακαλώ!!!:)

 

Για δες εραρμογη SuperVault.

Απλα δεν παιζεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,,,,,κατεβασα απο το market ενα Χριστουγεννιατικο wallpaper με νιφαδες χιονιου...αλλα δεν μπορω να το βαλω με τιποτα..τι λαθος κανω???

εχω την 2.3.6 στο galaxy S

Eυχαριστω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,,,,,κατεβασα απο το market ενα Χριστουγεννιατικο wallpaper με νιφαδες χιονιου...αλλα δεν μπορω να το βαλω με τιποτα..τι λαθος κανω???

εχω την 2.3.6 στο galaxy S

Eυχαριστω

 

Για δώσε ενα link για το wallpaper .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μου τρεχουν ΟΛΑ τα wallpapers με κινηση απο το android market....

 

Μου λεει οτι δημιουργηθηκε ενα προβλημα και να τερματισω την εφαρμογη

 

 

SOS EDIT:Τελικα απ'οτι καταλαβα εχω προβλημα με τα LiveWallpapers...Yπαρχει ευκολος τροπος να το φτιαξω??

 

Το βρηκα:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μου τρεχουν ΟΛΑ τα wallpapers με κινηση απο το android market....

 

Μου λεει οτι δημιουργηθηκε ενα προβλημα και να τερματισω την εφαρμογη

 

 

SOS EDIT:Τελικα απ'οτι καταλαβα εχω προβλημα με τα LiveWallpapers...Yπαρχει ευκολος τροπος να το φτιαξω??

 

Το βρηκα:)

τι προβλημα ειχες κ πώς το φτιαξες?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να φτιαξω οπως θελω την lockscreen μου τι προγραμμα μου προτεινετε?

 

Υπάρχει και free πρόγραμμα το magiclocker main https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.lockscreen.magiclocker&feature=search_result#?t=W10.

 

Εχει διάφορα θέματα να επιλέξεις από το market.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εχουν σπασει τα νευρα μου. Εχω το beautiful widgets απο το οποιο ημουν ευχαριστημενη. Ειχα ενα widget το οποιο μου εδειχνε ωρα-καιρο-τοποθεσια. Οταν το παταγα εδειχνε και για τις υπολοιπες μερες, εκανε ανανεωση γρηγορα και αλλαζε και η τοποθεσια(ειτε ημουν απο wifi ειτε απο 3g). Μαλιστα ειχα βαλει κι ενα εξτρα beatiful widgets animation, το οποιο εδειχνε γραφικα μολις παταγα το widget πχ συννεφα να κινουνται , αναλογα με ον καιρο.

 

Χτες λοιπον εγινε update, αλλα δυστυχως προς το χειροτερο. Πλεον δεν μου αλλαζει τοποθεσια. Εχει μεινει στο "ταυρος" (καμια σχεση με εκει που ειμαι) & δεν αλλαζει ουτε απ τις ρυθμισεις. Ενεργοποιω το gps, βρισκει τη θεση μου στο χαρτη, αλλα δε το παιρνει σαν location.

 

Επισης τα συννεφα απο τα γραφικα εμφανιζονται οπου να ναι, κυριως οταν το ξεκλειδωνω. Ξεκλειδωνω μπαινω στα μηνυματα και τσουπ πεταγονται για καποια δευτερολεπτα.

 

Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο με την εφαρμογη, να μπορει να βοηθησει;;;

 

Ps εδω ειναιαυτο που λεω με τα συννεφα οπου να ναι ,και το "ταυρος" βεβαιως βεβαιως https://www.dropbox.com/s/j31dabju5w743jq/Screenshot_2012-12-12-15-51-16.png

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εχουν σπασει τα νευρα μου. Εχω το beautiful widgets απο το οποιο ημουν ευχαριστημενη. Ειχα ενα widget το οποιο μου εδειχνε ωρα-καιρο-τοποθεσια. Οταν το παταγα εδειχνε και για τις υπολοιπες μερες, εκανε ανανεωση γρηγορα και αλλαζε και η τοποθεσια(ειτε ημουν απο wifi ειτε απο 3g). Μαλιστα ειχα βαλει κι ενα εξτρα beatiful widgets animation, το οποιο εδειχνε γραφικα μολις παταγα το widget πχ συννεφα να κινουνται , αναλογα με ον καιρο.

 

Χτες λοιπον εγινε update, αλλα δυστυχως προς το χειροτερο. Πλεον δεν μου αλλαζει τοποθεσια. Εχει μεινει στο "ταυρος" (καμια σχεση με εκει που ειμαι) & δεν αλλαζει ουτε απ τις ρυθμισεις. Ενεργοποιω το gps, βρισκει τη θεση μου στο χαρτη, αλλα δε το παιρνει σαν location.

 

Επισης τα συννεφα απο τα γραφικα εμφανιζονται οπου να ναι, κυριως οταν το ξεκλειδωνω. Ξεκλειδωνω μπαινω στα μηνυματα και τσουπ πεταγονται για καποια δευτερολεπτα.

 

Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο με την εφαρμογη, να μπορει να βοηθησει;;;

 

Ps εδω ειναιαυτο που λεω με τα συννεφα οπου να ναι ,και το "ταυρος" βεβαιως βεβαιως https://www.dropbox.com/s/j31dabju5w743jq/Screenshot_2012-12-12-15-51-16.png

 

Το έχεις αγορασμενο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Εχω το GALAXY ACE PLUS,και μου ειχε στην αρχικη οθονη ο ανιψιος μου μια συντομευση με τιτλο ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ και οποτε το παταγα ενεργοποιουταν.

Μετα απο μια αναβαθμιση λειτουργικου που εκανα χθες,αυτη η συντομευση δεν υπαρχει.

Μπορει καποιος να με βοηθησει/κατατοπισει στο πως μπορω να την επαναφερω η να βαλω μια αντιστοιχη?

Ευχαριστω πολυ!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους!

Εχω το GALAXY ACE PLUS,και μου ειχε στην αρχικη οθονη ο ανιψιος μου μια συντομευση με τιτλο ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ και οποτε το παταγα ενεργοποιουταν.

Μετα απο μια αναβαθμιση λειτουργικου που εκανα χθες,αυτη η συντομευση δεν υπαρχει.

Μπορει καποιος να με βοηθησει/κατατοπισει στο πως μπορω να την επαναφερω η να βαλω μια αντιστοιχη?

Ευχαριστω πολυ!

 

Μπορείς να βάλεις κάτι τέτοιο που έχει όλες τις συντομεύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάτι τέτοιο που έχει όλες τις συντομεύσεις.

 

 

Μια χαρα φαινεται,αυτο θα κανω!

Πολυ χρησιμο.ευχαριστω πολυ!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια εφαρμογη να κανει pinch to zoom.υπαρχει κατι τετοιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα για ενα πολυ καλο και με πολυ ομαλη κινηση 3D Live Wallpaper.

Κατεβασα αρχικα το Gyrospace 3D free

https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.starfieldLWPFree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9wb3RlY2guc3RhcmZpZWxkTFdQRnJlZSJd

και στην συνεχεια την full εκδοση του για να εχω και αλλα θεματα και επιλογες.

Οτι πιο τελειο εχω βαλει στο κινητο μου μεχρι σημερα και εχω δοκιμασει αρκετα θα ελεγα. Στα σχολια λενε για κολληματα αλλα εγω δεν εχω δει το παραμικρο και η αισθηση του χωρου και της κινησης που σου δινει ειναι απιστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...