Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το HD Widgets καταναλώνει 26,44ΜΒ, μόλις τώρα το είδα με 2 ενεργά widgets στις home screens μου.. Για το άλλο δεν γνωρίζω :)
Link to comment
Share on other sites

O_o αρκετά όντως! thanks

 

Σε ένα σύγχρονο smartphone δεν είναι "πολλά" και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί πρόβλημα ούτε θα έχεις κάποιο θέμα στην απόδοση λόγω της εφαρμογής ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί players έχουν επιλογή να διαλέξεις ποιοι φάκελοι θα μπουν στο media library.

 

Αν ονομάσεις το φάκελο που θα τα αποθηκεύσεις "ringtones", ο stock music player δε θα τα συμπεριλάβει στη βιβλιοθήκη του.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποια καλή πρόταση για εικονίδια στο dock που να ταιριάζουν με τα εικονίδια στη status bar; Τρέχω Holo Launcher αλλά αν, αυτά που θα προτείνετε είναι συμβατά με κάποιον άλλον πείτε μου να τον περάσω. Το ss δείχνει τη lockscreen αλλά αυτό που θέλω να δείτε είναι τα εικονίδια στη status bar.

 

http://s22.postimg.org/clpscsof5/screenshot_20130411_114053.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο τα ομορφότερα icon pack που έχω βάλει .

Modern Android Icon Pack

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να εναλασομαι στους launchers αλλα οταν ειμαι μεσα σε καποιον και παταω home button να πηγαινω στο δικο του home

και οχι στου default !! γινεται?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

θελω να εναλασομαι στους launchers αλλα οταν ειμαι μεσα σε καποιον και παταω home button να πηγαινω στο δικο του home

και οχι στου default !! γινεται?

 

Δοκίμασε το HomeControl το έχω και κάνω εναλλαγή τρεις launcher χωρίς κάποιο πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος απο το tapatalk να ανεβασω screen κατευθείαν στο site;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω το ερώτημα αν είναι στο σωστό θέμα αλλιώς ας το αλλάξετε θέση.

Αγόρασα το XPERIA E που έχει το android 4.1.1

Έχω το XPERIA X8 με custom android (gingerDX) και εκεί είχε όλες τις παραμέτρους ανοιχτές

Τώρα δεν με αφήνει τα αλλάξω το dock να αλλάξω τον αριθμό οθονών στο αρχικό μενού κτλ

Κάνω κάτι λάθος ή οι εταιρίες "κλειδώνουν" ή αν θέλετε "εξαφανίζουν" παραμέτρους;

Υπάρχει εφαρμογή να μου δίνει πρόσβαση σε όλα τα παραπάνω;

Ευχαριστώ.

Το τάβλι θέλει υπομονή και η γκόμενα κυνήγι...
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω το ερώτημα αν είναι στο σωστό θέμα αλλιώς ας το αλλάξετε θέση.

Αγόρασα το XPERIA E που έχει το android 4.1.1

Έχω το XPERIA X8 με custom android (gingerDX) και εκεί είχε όλες τις παραμέτρους ανοιχτές

Τώρα δεν με αφήνει τα αλλάξω το dock να αλλάξω τον αριθμό οθονών στο αρχικό μενού κτλ

Κάνω κάτι λάθος ή οι εταιρίες "κλειδώνουν" ή αν θέλετε "εξαφανίζουν" παραμέτρους;

Υπάρχει εφαρμογή να μου δίνει πρόσβαση σε όλα τα παραπάνω;

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να το κάνεις με κάποιον launcher πχ Nova.

Link to comment
Share on other sites

Mιας και το βρηκα θες,το μοιραζομαι μαζι σας.Ωραια εικονιδια εχει μεσα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jellytap.cooliconfinder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qZWxseXRhcC5jb29saWNvbmZpbmRlciJd

Link to comment
Share on other sites

θελω να εναλασομαι στους launchers αλλα οταν ειμαι μεσα σε καποιον και παταω home button να πηγαινω στο δικο του home

και οχι στου default !! γινεται?

 

Αν έχω καταλάβει σωστά τι θες, τότε πρέπει να κάνεις το εξής:

Είσαι στον default launcher και για παράδειγμα θες να τρέξεις τον nova. 1)Τρέχεις τον nova κανονικά κλικάροντας το εικονίδιο και ύστερα πατώντας το home button θα σου πετάξει ένα πλαίσιο (την πρώτη φορά μόνο) ρωτώντας σε το εξής:

Complete action using: (θα σου έχει τις επιλογές όλων των launcher που έχεις εγκατεστημένους και εσύ θα επιλέξεις αυτόν που επιθυμείς, στην περίπτωση του παραδείγματός μας τον nova και την επιλογή "Always" και όχι την επιλογή "Just once").

2)Αν δεν σου βγάζει τέτοια επιλογή τότε πηγαίνεις:

Settings->Application Manager->(πατάς το κουμπί αριστερά του home button) reset app preferences.

Αφού ολοκληρώσεις αυτήν την διαδικασία, επαναλαμβάνεις αυτά που σου έγραψα στο νούμερο 1.

Ελπίζω να είναι αυτό που ζητάς και να βοήθησα.

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά τι θες, τότε πρέπει να κάνεις το εξής:

Είσαι στον default launcher και για παράδειγμα θες να τρέξεις τον nova. 1)Τρέχεις τον nova κανονικά κλικάροντας το εικονίδιο και ύστερα πατώντας το home button θα σου πετάξει ένα πλαίσιο (την πρώτη φορά μόνο) ρωτώντας σε το εξής:

Complete action using: (θα σου έχει τις επιλογές όλων των launcher που έχεις εγκατεστημένους και εσύ θα επιλέξεις αυτόν που επιθυμείς, στην περίπτωση του παραδείγματός μας τον nova και την επιλογή "Always" και όχι την επιλογή "Just once").

2)Αν δεν σου βγάζει τέτοια επιλογή τότε πηγαίνεις:

Settings->Application Manager->(πατάς το κουμπί αριστερά του home button) reset app preferences.

Αφού ολοκληρώσεις αυτήν την διαδικασία, επαναλαμβάνεις αυτά που σου έγραψα στο νούμερο 1.

Ελπίζω να είναι αυτό που ζητάς και να βοήθησα.

ευχαριστω φιλε μου αυτο ηθελα να αποφυγω και με βολεψε το προγραμμα που μου προτεινε ο φιλος m7ixalis (HomeControl) πιο πανω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με την custom rom που περασα έχασα κάποιες γραμματοσειρες που ειχε το galaxy ace 2. Μπορώ να τις βρω καπου? Η γενικώς γραμματοσειρες που να εμφανίζονται κανονικά τα ελληνικα?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξαφνικά απέκτησα πρόβλημα με τις εικόνες των επαφών, ενώ είχα πάει στις ρυθμίσεις κάθε επαφής και έβαλα εικόνα, μετά από λίγες ώρες οι εικόνες χάνονται.

Πριν ένα μήνα που πήρα το κινητό τα είχα ρυθμίσει, πριν δύο μέρες ξαφνικά σβήνονται, τις ξανά φτιάχνω και πάλι τα ίδια!

Έχει κανείς ιδέα τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ..πως μπορεις να μικρυνεις την αποσταση των εικονιδιων στην επιφανεια εργασιας ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ..πως μπορεις να μικρυνεις την αποσταση των εικονιδιων στην επιφανεια εργασιας ?

 

Χρησιμοποιώντας κάποιον launcher .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξαφνικά απέκτησα πρόβλημα με τις εικόνες των επαφών, ενώ είχα πάει στις ρυθμίσεις κάθε επαφής και έβαλα εικόνα, μετά από λίγες ώρες οι εικόνες χάνονται.

Πριν ένα μήνα που πήρα το κινητό τα είχα ρυθμίσει, πριν δύο μέρες ξαφνικά σβήνονται, τις ξανά φτιάχνω και πάλι τα ίδια!

Έχει κανείς ιδέα τι φταίει;

 

 

 

Και εγώ είχα το ιδιο πρόβλημα και έκανα επαναφορά σε εργοστασιακο και δεν το έκανε παλι (για την ωρα)

Εχω την εντύπωση πως μετα το update είχαμε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει καποια εφαρμογη που να κανει pinch to zoom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...