Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...! χρησιμοποιω μια CM6 rom και συγκεκριμενα floyo 0.25 για το κινητο μου xperia x8

το ερωτημα ειναι πως μπορω να αλλαζω θεματα..; υπαρχει τετοια επιλογη...; παντως οταν εγκατεστησα την rom δεν ειχα προγραμματακι theme chooser.. εχω μπερδευτει λιγο... :/:worry:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα...! χρησιμοποιω μια CM6 rom και συγκεκριμενα floyo 0.25 για το κινητο μου xperia x8

το ερωτημα ειναι πως μπορω να αλλαζω θεματα..; υπαρχει τετοια επιλογη...; παντως οταν εγκατεστησα την rom δεν ειχα προγραμματακι theme chooser.. εχω μπερδευτει λιγο... :/:worry:

στην CM7 και μετα υπαρχει αυτο που λες. βαλε αυτη αν υπαρχει για το κινητο σου γιατι η CM6 ειναι και παλια.

Link to comment
Share on other sites

στην CM7 και μετα υπαρχει αυτο που λες. βαλε αυτη αν υπαρχει για το κινητο σου γιατι η CM6 ειναι και παλια.

το πιστευεις οτι μουτ αρεσει πολυ η CM6 ειχει πολλα στοιχεια απο ginger..! με καλυπτει οσο θα ηθελα..! πολλοι αλλαζουν ρομ μερα παρα μερα αλλα εγω εχω μεινει εκει...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πιστευεις οτι μουτ αρεσει πολυ η CM6 ειχει πολλα στοιχεια απο ginger..! με καλυπτει οσο θα ηθελα..! πολλοι αλλαζουν ρομ μερα παρα μερα αλλα εγω εχω μεινει εκει...!

κοιτα, το πιστευω αλλα κατα γενικη ομολογια η CM7 ειναι καλυτερη. παρε ενα nandroid backup, εγκατεστησε τη κι αν δε σου αρεσει ξαναγυρνας χωρις καμια απωλεια :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα προταση για ενα ωραιο widget που να εχει επιλογες on off για wi-fi, bluetooth, αθορυβο κλπ, να ναι ομως ολα σε ενα πλαισιο, οχι χωριστα!!
:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα προταση για ενα ωραιο widget που να εχει επιλογες on off για wi-fi, bluetooth, αθορυβο κλπ, να ναι ομως ολα σε ενα πλαισιο, οχι χωριστα!!

 

Elixir και καθαρισες!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα προταση για ενα ωραιο widget που να εχει επιλογες on off για wi-fi, bluetooth, αθορυβο κλπ, να ναι ομως ολα σε ενα πλαισιο, οχι χωριστα!!

 

Free Power Widget

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...!

κατα καιρους κατεβαζω διαφορα icon packs απο τους xda για το κινητο μου

ετσι μπορω να αλλαζω να εικονιδια που βρισκονται στην dock και ολα καλα...

υπαρχει τροπος να αλλαζω ολα τα εικονιδια που εχει το κινητο...; δηλαδη και αυτα που βλεπουμε οταν παμε στο μενου που ειναι ολες οι εφαρμογες...; :/ εχω μπερδευτει λιγο...:confused:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...!

κατα καιρους κατεβαζω διαφορα icon packs απο τους xda για το κινητο μου

ετσι μπορω να αλλαζω να εικονιδια που βρισκονται στην dock και ολα καλα...

υπαρχει τροπος να αλλαζω ολα τα εικονιδια που εχει το κινητο...; δηλαδη και αυτα που βλεπουμε οταν παμε στο μενου που ειναι ολες οι εφαρμογες...; :/ εχω μπερδευτει λιγο...:confused:

Αυτό γίνεται με θέματα για τον launcher που χρησιμοποιείς! Στον go launcher τουλάχιστον υπάρχουν σίγουρα themes που αλλάζουν όλα τα εικονίδια ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται με θέματα για τον launcher που χρησιμοποιείς! Στον go launcher τουλάχιστον υπάρχουν σίγουρα themes που αλλάζουν όλα τα εικονίδια ;)

 

για εμενα που χρησιμοποιω launcher pro υπαρχει καποια αντιστοιχη επιλογη...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για εμενα που χρησιμοποιω launcher pro υπαρχει καποια αντιστοιχη επιλογη...;

 

Γράψε στο search του market ''launcher pro icons'' και θα σου βγάλει icon packs που κάνουν για τον launcher pro.

 

 

Αυτό γίνεται με θέματα για τον launcher που χρησιμοποιείς! Στον go launcher τουλάχιστον υπάρχουν σίγουρα themes που αλλάζουν όλα τα εικονίδια ;)

 

To κακό για όλους τους launcher ειναι οτι τα εικονίδια που ειναι διαθέσιμα σε icon packs ή σε θέματα σίγουρα δεν ταιριάζουν ολα με τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες. Ετσι αν κατεβάσεις ένα θέμα και βάλεις και τα εικονίδια του και 10 εικονίδια ας πούμε δεν τα εχει σχεδιάσει ο developer φαίνονται άσχημα μέσα στα αλλα.

Αυτός ειναι ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ τα εικονίδια παρ'όλο που θα μου άρεσε πολύ να μην είχα τα κλασσικά.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

To κακό για όλους τους launcher ειναι οτι τα εικονίδια που ειναι διαθέσιμα σε icon packs ή σε θέματα σίγουρα δεν ταιριάζουν ολα με τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες. Ετσι αν κατεβάσεις ένα θέμα και βάλεις και τα εικονίδια του και 10 εικονίδια ας πούμε δεν τα εχει σχεδιάσει ο developer φαίνονται άσχημα μέσα στα αλλα.

Αυτός ειναι ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ τα εικονίδια παρ'όλο που θα μου άρεσε πολύ να μην είχα τα κλασσικά.

Εγώ γενικότερα δε χρησιμοποιώ θέματα. Πάντως συμφωνώ εν μέρει, γιατί σε πολλά θέματα γίνεται αυτό που λες. Υπάρχουν όμως και θέματα που αλλάζουν όλα τα εικονίδια, ακόμα και τα "μη συμβατά", παίρνοντας όλα το ίδιο σχήμα πχ τετράγωνα και διατηρώντας το εικονίδιό τους στο κέντρο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

γραμματοσειρά πολυτονική υπάρχει; και αν ναι, πως μπορώ να την περάσω;

Ευχαριστώ.

 

Βρήκα την λύση στο πρόβλημα μου.

Μέσω προγραμμάτων για ανάγνωση ebook (.epub) έφτιαξα φάκελο /Fonts στην SD κάρτα, έβαλα τις γραμματοσειρές που θέλω και όρισα ως γραμματοσειρά μια από τον φάκελο.

Μερικές γραμματοσειρές που υποστηρίζουν πολυτονικό σύστημα:dejavu-fonts-ttf-2.33.zip

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by kint

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω θέματα στο SE Mini Pro μου; Είδα το Go Launcher EX αλλά δεν με ενθουσίασε γιατί μου φάνηκε κάπως επιφανειακό! Δηλαδή πχ όταν πατούσα μηνύματα ή κάπου αλλού στο μενού έβλεπα το default του κινητού. Τι παίζει με το συγκεκριμένο App? Έχει ωραία θέματα δεν αντιλέγω. Τρέχει συνεχώς; Οπότε με τη μπαταρία, θα αντέξει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω θέματα στο SE Mini Pro μου; Είδα το Go Launcher EX αλλά δεν με ενθουσίασε γιατί μου φάνηκε κάπως επιφανειακό! Δηλαδή πχ όταν πατούσα μηνύματα ή κάπου αλλού στο μενού έβλεπα το default του κινητού. Τι παίζει με το συγκεκριμένο App? Έχει ωραία θέματα δεν αντιλέγω. Τρέχει συνεχώς; Οπότε με τη μπαταρία, θα αντέξει;

σου ανοιξε την εφαρμογη που επελεξες. ο launcher δεν εχει δυνατοτητα να παραμετροποιησει εμφανισιακα ολο το κινητο. μονο αν βαλεις ενα πολυ πειραγμενο θεμα και να το υποστηριζει η rom σου. θεματα ετσι επιφανειακα παντως εχει ο go, ψαγε για go launcher themes.

 

#7000 posts :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έψαξα καλύτερα, ωραίο είναι το Go Launch, έβαλα και windgets και μου αρέσει. Αν και το facebook windget δεν κάνει refresh αυτόματα. Τίποτα άλλα ενδιαφέροντα κολπάκια υπάρχουν σχετικά με τπ customization?

 

Edit: Μόλις πρόσεξα ότι απο οταν έβαλα το Launcher Go, εξαφανίστηκε το widget της μουσικής που έβλεπα ποιό κομμάτι παίζει τώρα. Καμία ιδέα; Δεν θέλω να γυρίσω στο κανονικό...

 

Edit 2o : Ο ξάδελφός μου θέλει να βάλει στο Live Walkman του αυτό. Με λίγα λόγια δεν μπορεί να βάλει κάτι τέτοιο; Και εγω την ίδια απορία έχω.

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.984579,23.635246

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς με κάποιο διαφορετικό theme.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες απορίες από εμένα λοιπόν έχω go launcher και πέρασε τα beautiful widgets, το πρόβλημα μου είναι πως το ενεργοποιηω?το εικονίδιο το έχω και όταν το παραγωγή με πάει στα settings tu widget τι θα πάνω για να βλέπω το widget?α χώρο έχει η screen
Link to comment
Share on other sites

Στο missedit πως βάζουμε να μας δείχνει τα email από hotmail; Βάζω σαν εφαρμογή το "email" στο οποίο έχω προσθέσει τον λογαριασμό μου αλλά δεν μου τα δείχνει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα

 

γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορω να φτιάξω φακέλους μεσα στο μενου καθως μαζευτηκαν 4 σελίδες εικονίδια απο προγραμματα με αποτελεσμα να μην μπορω να βρω ευκολα αυτο που θελω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...