Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο τελος που λεσ αυτο για τη rom του κινητου μου δν το καταλαβα.τι εννοεισ???

εγω θα ελεγα να εξοικειωθείς πρωτα με τους ορους του android και το κινητο και μετα να σκεφτεις για καποιο θεμα.

 

φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@nikoskasta εχεις την συσκευη του αβαταρ σου? Αν ναι μην επιχειρησεις να φλασαρεις αυτο το theme. Ψαξε στους XDA στο forum της συσκευης σου για να βρεις καποιο ειδικα για αυτην.

εχετε να με προτεινετε καποιο καλο θεμα απο το XDA για το xperia x8 ???

Link to comment
Share on other sites

@nikoskasta εχεις την συσκευη του αβαταρ σου? Αν ναι μην επιχειρησεις να φλασαρεις αυτο το theme. Ψαξε στους XDA στο forum της συσκευης σου για να βρεις καποιο ειδικα για αυτην.

και αυτα που αναφερονται εδω δεν κανουν για ολα τα κινητα ?

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=527

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και αυτα που αναφερονται εδω δεν κανουν για ολα τα κινητα ?

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=527

 

Δεν το νομιζω, αν καταλαβα καλα ειναι για συγκεκριμενες ρομ τα παραπανω. Συνηθως ειναι και device dependants, οποτε καλυτερο ειναι να παει σε καποιο ειδικα για την συσκευη του, ωστε να μην εχει προβληματα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω fonts με υποστήριξη Ελληνικών. Θα ήθελά κάτι σε καλλιγραφικά fonts για να δοκιμάσω σε ένα theme αλλά και άλλα fonts για διάφορες εφαρμογές στο κινητό (handcent πχ). Αυτά που έχουνε στο UOT kitchen http://uot.dakra.lt/ όταν κάνεις theme δεν είναι συμβατά με Ελληνικά (τα 2-3 που δοκίμασα τουλάχιστον και μου άρεσαν).

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα μου κάνει μεγάλη χάρη. Ευχαριστώ!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αρχικα μπραβο για την δουλεια σας (tutorials photos video).θα ηθελα να ρωτησω αν για να αλλαξουμε τα icons η συσκευη μας θα πρεπει να ειναι "σπασμενη"?και κατι αλλο αυτα τα θεματα που υπαρχουν και αλλαζουν το μενου (πχ οι εφαρμογες εμφανιζονται σε καρτελες και οχι ολες μαζι σε μια) πως δημιουργουνται? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω fonts με υποστήριξη Ελληνικών. Θα ήθελά κάτι σε καλλιγραφικά fonts για να δοκιμάσω σε ένα theme αλλά και άλλα fonts για διάφορες εφαρμογές στο κινητό (handcent πχ). Αυτά που έχουνε στο UOT kitchen http://uot.dakra.lt/ όταν κάνεις theme δεν είναι συμβατά με Ελληνικά (τα 2-3 που δοκίμασα τουλάχιστον και μου άρεσαν).

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα μου κάνει μεγάλη χάρη. Ευχαριστώ!

 

και γω ψαχνω fonts που να ειναι ωραια αλλα να μην κανουν τα ελληνικα ο,τι να ναι ακαταλαβιστικα.οποιος ξερει ας βοηθησει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους και μπραβο για την φοβερη δουλεια σας.Ηδη εχω εχω αρχισει να βρισκω εικονιδια και να τα αλλαζω.

Ηθελα να ρωτησω μονο αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να αλλαξω την γραμματοσειρα με καποια που εχω βρει.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω μεσω του htc hub να συνδεθω για να κατεβαζα ενα battery widget αλλα δεν με αφηνει να συνδεθω.που μπορω να βρω ενα battery widget της htc σκετο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω μεσω του htc hub να συνδεθω για να κατεβαζα ενα battery widget αλλα δεν με αφηνει να συνδεθω.που μπορω να βρω ενα battery widget της htc σκετο?ευχαριστω

 

Αν και εν μέρη δεν απαντάω στην ερώτηση σου αλλά τελοσπάντων...

 

Έχω μαζέψει όλα τα widget's της HTC και μπορείς να τα βρεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω,ξερεις καποιος κανενα καλο καιρο που να να κανει update μονο του για τις τοποθεσιες και με το ξεκλειδωμα να δειχνει και τα 3d εικονιδια του καιρου??????εννοω τον ηλιο συννεφια και αυτα.LG OPTIMUS 2X
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω,ξερεις καποιος κανενα καλο καιρο που να να κανει update μονο του για τις τοποθεσιες και με το ξεκλειδωμα να δειχνει και τα 3d εικονιδια του καιρου??????εννοω τον ηλιο συννεφια και αυτα.LG OPTIMUS 2X

δοκιμασε το beautiful widgets αλλα ειναι με πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και μπραβο για την φοβερη δουλεια σας.Ηδη εχω εχω αρχισει να βρισκω εικονιδια και να τα αλλαζω.

Ηθελα να ρωτησω μονο αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να αλλαξω την γραμματοσειρα με καποια που εχω βρει.

ευχαριστω!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6103587

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για διαφανα εικονιδια, κανενα link?

Κάνε μία αναζήτηση στα Site που δίνω στον οδηγό που σε παρέπεμψε ο zxr ως hologram icons

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν γίνεται να αλλάξει ο τρόπος απάντησης της κλήσης; αν υπάρχει δηλαδή προγραμματάκι που να το κάνει αυτό...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν γίνεται να αλλάξει ο τρόπος απάντησης της κλήσης; αν υπάρχει δηλαδή προγραμματάκι που να το κάνει αυτό...

 

Φιλάρακι θέλω και εγώ να μαθώ αν γινετε θελώ να απανταώ με καποιο πληκτρό και οχι με αφή....

 

Κατί ασχετο εχω βαλει το launcher pro plus και παω να βαλώ το facebook widget που συμπεριλαμβάνει αλλα μου λεει "Error:Invalid Key"

Θελώ να μαθω και πώς μπαινουν θεματα σ'αυτο

 

καλησπερα υπαρχει καποιο προγραμμα που να αναβει το φλας πισω απο το κινητο σαν φακος για το LG OPTIMUS 2X?????

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Tiny Flashlight + LED ;);)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα εχω μερικες αποριες με τους ηχους στο htc wildfire .......

θελω να βαλω εναν δικο μου ηχο στο μηνυμα μπορω και πως ?

μπορω να βαλω διαφορετικο ηχο σε καποιες επαφες ?

 

κοιταξα μερικες σελιδες αλλα δεν βρεικα τιποτα....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ και θα λυθούν οι απορίες σου...

Διάβασε γενικότερα τα link στην υπογραφή μου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

 

σε πια αναλυση δεχετε wallpaper to htc wilfire ?

βαζω για αρχικη οθονη και μου το βγαζει σε ζουμ παραμορφομενο.....

ευχαριστω.

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

 

σε πια αναλυση δεχετε wallpaper to htc wilfire ?

βαζω για αρχικη οθονη και μου το βγαζει σε ζουμ παραμορφομενο.....

ευχαριστω.

Έχει resolution 240x320 οπότε πρέπει να βρεις wallpaper 480x320. (2x240=480)

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...