Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σας πρόσφατα μετά από λίγο ψάξιμο έμαθα να φτιάχνω live wallpaper για android (apk) τέλος πάντων το θέμα είναι ότι έχω φτιάξει αρκετά και θέλω να τα ανεβάσω στο andoid ώστε να μπορούν να τα παίρνουν free από εκεί όλοι ξέρεις να μου πεις το τρόπο? επίσης αν μπορώ να ποστάρω κάπου την σελίδα που βρήκα που λέει με ποιον τρόπο τα φτιάχνεις ώστε να τα βλέπουν όσοι θέλουν να φτιάξουν τα δικά τους live wallpaper... ?? να βάλω απλά την σελίδα χρειάζεται κάποια άδεια για αυτό η απλά την γράφω και τέλος????

περιμενουμε wallpapers και link Please

ευχαριστουμε

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνεται γραμματοσειρές που να υποστηρίζουν όμως ελληνικούς χαρακτήρες;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται γραμματοσειρές που να υποστηρίζουν όμως ελληνικούς χαρακτήρες;

Απ τις αγαπημένες μου: Ubuntu, Comfortaa και Century Gothic.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Απ τις αγαπημένες μου: Ubuntu, Comfortaa και Century Gothic.

 

ανεβασε τες καπου ,thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα ringtone .....συγκεκριμενα το εγερτηριο που ξυπνουσαμε στο στρατο....κανενα λινκ?

εστω και το σιωπητηριο...........:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα ringtone .....συγκεκριμενα το εγερτηριο που ξυπνουσαμε στο στρατο....κανενα λινκ?

εστω και το σιωπητηριο...........:lol:

 

 

http://www.army.gr/default.php?pname=Trumpeting&page=2

 

καλο ξυπνημα φιλε...:lol:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με τον Launcher7; Τον έβαλα μόλις χθες και μ'άρεσαν πολύ οι αλλαγές που έχουν κάνει.

Ψάχνω όμως κάποιος pack με hdpi icons για τις εξής εφαρμογές:

tweetdeck/facebook/opera/music/phone/messaging/tapatalk/ebuddy/market/goggles/gmail/file explorer/vplayer/moboplayer/soundhound/samurai II/death worm/bubble blast 2/pinball HD/titanium backup/root explorer

 

Γενικά ας έχει 300 icons μέσα. Δεν με πειράζει. Thanks. :)

 

Α! Κάτι τελευταίο, θέλω να περάσω ένα transparent notification bar που να ταιριάζει με τον Launcher από UOT kitchen. Ξέρει κανείς λεπτομέρεις; Ευχαριστώ και πάλι. :p

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

By default το εικονιδιο-widget του gmail δειχνει με νουμερακι τον αριθμο των ληφθεντων email?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

By default το εικονιδιο-widget του gmail δειχνει με νουμερακι τον αριθμο των ληφθεντων email?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Όχι (10char)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς γίνεται αυτή η αλλαγή στο mClock...?

http://gu5taf.deviantart.com/art/MIUI-Clock-Calendar-Widgets-214627542

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

επισης ψαχνω αντι για εικονιδια στις εφαρμογες να βαλω λεξεις αλλα ,καποιες σε φωσφοριζε να ειναι,κατι σε γαλαζιο-ασπρο

στα αγγλικα πως μπορω να το ψαξω?

ελπιζω να γινομαι κατανοητος.........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης ψαχνω αντι για εικονιδια στις εφαρμογες να βαλω λεξεις αλλα ,καποιες σε φωσφοριζε να ειναι,κατι σε γαλαζιο-ασπρο

στα αγγλικα πως μπορω να το ψαξω?

ελπιζω να γινομαι κατανοητος.........

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Αν ψάξεις λίγο θα δεις πολλές επιλογές σε τέτοιου είδους customizations.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επισης ψαχνω αντι για εικονιδια στις εφαρμογες να βαλω λεξεις αλλα ,καποιες σε φωσφοριζε να ειναι,κατι σε γαλαζιο-ασπρο

στα αγγλικα πως μπορω να το ψαξω?

ελπιζω να γινομαι κατανοητος.........

 

Δες εδώ και εδώ

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν ειναι αυτο που ψαχνω....

επειδη απο αγγλικα γιοκ, να μου λεγατε πως να το ψαξω?

glow blue?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες επαφές χωρίς να μπορώ να βρω τι κοινό έχουν δεν μπορώ να ορίσω ήχο κλήσης διαφορετικό. Σε άλλες πάλι αυτό αλλάζει. Έχει συμβεί σε κανέναν;
ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν επαφες απο διαφορες πηγες αλλα εχω επιλεξει να βλεπω μονο τις επαφες του τηλεφωνου.

 

Sent from my HTC Desire S

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Α! Κάτι τελευταίο, θέλω να περάσω ένα transparent notification bar που να ταιριάζει με τον Launcher από UOT kitchen. Ξέρει κανείς λεπτομέρεις; Ευχαριστώ και πάλι. :p

 

αυτο, πως αλλαζουμε την notification bar? εννοειται root

Link to comment
Share on other sites

Α! Κάτι τελευταίο, θέλω να περάσω ένα transparent notification bar που να ταιριάζει με τον Launcher από UOT kitchen. Ξέρει κανείς λεπτομέρεις; Ευχαριστώ και πάλι. :p

 

Transparent θέλεις να είναι μόνο το topbar;

 

Γενικά αν έχεις gingerbread επιλέγεις και το enable transparency in status bar και κάνεις upload τα framework-res.apk, SystemUI.apk στην file upload καρτελα. Δεν έχω κάνει δοκιμές με ginger αλλά λογικά αυτό θέλει να κάνεις έξτρα.Σε froyo θέλει μόνο το framework-res.

 

Μετά στα background δεν επιλέγεις από τα ήδη υπάρχοντα αλλά την επιλογή που βάζεις custom χρώμα. Δίπλα ακριβώς με pull down menu διαλέγεις το transparency σε % . Πάτα preview για να δείς στο περίπου την αλλάγή.

 

Το framework-res το βρίσκεις στο system/framework path.Αν έχεις custom rom ,άνοιξε το zip της(αυτό που κατέβασες για να την κάνεις εγκατάσταση) και πάρε το framework-res από εκεί.

 

Αν έχεις ένα theme για την rom σου και θέλεις να κρατήσεις ότι έχει ήδη αλλά θέλεις να κάνεις κάποια modifications, ανοιξε το flashable του theme και πάρε το framework-res από εκεί (λογικά θα έχει και το SystemUI.apk μέσα..?). Πας στην kitchen στο status bar menu , use this mod , κάνεις τις αλλαγές σου , upload τα files και τέλειωσες. Δεν πειράζεις τίποτε άλλο εκτος αν θες να αλλάξεις και κατι άλλο.

 

Περιττό να πώ πως πριν flashαρεις παίρνεις ένα nandroid backup ;).

 

Ήταν λίγο γενική η ερώτηση και δεν ξέρω αν βοήθησα πραγματικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Να βλεπω τις επαφες εκτος απο το να εχω το widget το μανισιο στην home screen γινεται με αλλον τροπο?ρωταω για να μην μου τρωει χωρο.σε αλλους launcher γινεται,στον μανισιο?εχω htc desire s

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κάποιος αυτό το ρολόϊ???

 

http://www.dodaj.rs/f/1e/Ks/3R8rcxX0/sc20110722-192055.png

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

το mclock ειναι και το φτιαχνεις οπως θες αλλα δεν ξερω πως..βαζεις εικονες σε ενα φακελο νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

το mclock ειναι και το φτιαχνεις οπως θες αλλα δεν ξερω πως..βαζεις εικονες σε ενα φακελο νομιζω.

 

Πως όμως? :/

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε αυτά τα θέματα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134657 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...