Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ φαντάζεστε πόσο εκτοξεύεται η μεταπωλητικη αξία των δικών μας iPhone 3GS έτσι; :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ φαντάζεστε πόσο εκτοξεύεται η μεταπωλητικη αξία των δικών μας iPhone 3GS έτσι; :p

 

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό φίλε.....

 

 

Χμμμμμμμμ............:shifty:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν δύο μέρες και δεν γράψατε κάτι για την διαθεσιμότητα του iphone 3gs. Τι γίνεται? Παράξενο. Η βαρεθήκατε όλοι να περιμενέτε για να το αγοράσετε ή το αγοράσατε όλοι και είστε ευχαριστημένοι.???????????? :p
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλιθεια δρακος και εγω αυτο περιμενω να ακουσω που υπαρχει διαθεσιμο το iphone 3gs.... αν ξερει κανεις ας μιλησει ρε παιδια...
Link to comment
Share on other sites

έχει απο τις 9 ιουλίου που περιμένο αλλα τπτ. ρώτησα και στην αγγλία αλλα μου είπαν πως είναι και εκεί η ιδια κατάσταση. Αγανάχτησα και σκέφτομαι να αγοράσω το htc hero.Θα περιμένω ακόμα μέχρι την παρασκευή και αν δεν αλλάξη κάτι θα αγοράσω το htc.
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξετε μια ματιά στις Αγοραπωλησίες θα δείτε πως "κυκλοφορούν" πολλές καλές προσφορές με iPhones άρα υποθέτω πως όλοι όσοι ήταν σε αναμονή καλύφθηκαν :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

έχει απο τις 9 ιουλίου που περιμένο αλλα τπτ. ρώτησα και στην αγγλία αλλα μου είπαν πως είναι και εκεί η ιδια κατάσταση. Αγανάχτησα και σκέφτομαι να αγοράσω το htc hero.Θα περιμένω ακόμα μέχρι την παρασκευή και αν δεν αλλάξη κάτι θα αγοράσω το htc.

 

Θα σου πρότεινα να μη περιμένεις άλλο, αλλά να ξεκινήσεις τις ...βόλτες στα σχετικά καταστήματα, επί τόπου. Κι εγώ σε λίστα (υποτίθεται) ήμουν γραμμένος ( κυριολεκτικά! :lol: :p ) και δεν είδα προκοπή. Είχα κρατήσει και μερικά τηλέφωνα και μετά από μερικές ενοχλήσεις και λίγο επιμονή, βρήκα τελικά αυτό ακριβώς που ήθελα.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

και επισης θα ελεγα τρεξτε να το παρετε γιατι θα ερθουν οι συσκευες με το καινουριο bootrom και μετα jailbraek γιοκ!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

και επισης θα ελεγα τρεξτε να το παρετε γιατι θα ερθουν οι συσκευες με το καινουριο bootrom και μετα jailbraek γιοκ!

 

Και όμως το exploit του greenpoison φένεται να δουλεύει και με το νέο bootrom. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ με το iphone 3GS???????????

Γιατί δεν υπάρχει εδώ και 3 μήνες διαθέσιμο απο την Vodafone????

Θέλω να κάνω ανανέωση/αλλαγή συμβολαίου και δε γίνεται τίποτα!!

Αυτά απο το website βέβαια!!

Μήπως να πάω απο κατάστημα Vodafone ή χαμένος κόπος θα είναι??? :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ με το iphone 3GS???????????

Γιατί δεν υπάρχει εδώ και 3 μήνες διαθέσιμο απο την Vodafone????

Θέλω να κάνω ανανέωση/αλλαγή συμβολαίου και δε γίνεται τίποτα!!

Αυτά απο το website βέβαια!!

Μήπως να πάω απο κατάστημα Vodafone ή χαμένος κόπος θα είναι??? :worry::worry:

 

Όπως έχει προαναφερθεί παλιότερα διαθεσιμότητα κυρίως έχουν οι κύριοι κύριοι Cosmotάκηδες και Vodafonάκηδες όταν επρόκειτο να κάνεις νέο συμβόλαιο και για ανανεώσεις μπαίνεις στην αναμονή , δυστυχώς :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η αναμονή εάν κάνεις ανανέωση είναι τουλάχιστον ενάμιση μήνας (μπορεί και παραπάνω)

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα παρατήρησα το παρακάτω πρόβλημα με το iphone 3gs:

ενώ έχει μια χαρά σήμα 3g και όλα είναι μια χαρά αποφασίζω να πάρω κάποιον τηλέφωνο.

Καλώ λοιπόν κάποιον μιλάμε και μόλις κλείσουμε το 3g σήμα έχει χαθεί και είμαι με GPRS (πιθανό κατα τη διάρκεια της κλήσης να χάνεται το 3g - πράγμα που κάνει το πρόβλημα μεγαλύτερο).

Μετά δεν επανέρχεται εκτός αν πάω και απενεργοποιήσω το 3g και το ενεργοποιήσω ξανά,όπου και πιάνει μια χαρά 3g σήμα και μάλιστα μέγιστο ("καμπάνα που λέμε").

Σήμερα παρατήρησα πως το ίδιο συμβαίνει και όταν κάποιος με καλεί (όχι όμως 100% των κλήσεων δηλ 1 στις 3 περιπου).

Έχει κανείς καμια ιδέα ή είναι κάποιο αναγνωρισμένο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα παρατήρησα το παρακάτω πρόβλημα με το iphone 3gs:

ενώ έχει μια χαρά σήμα 3g και όλα είναι μια χαρά αποφασίζω να πάρω κάποιον τηλέφωνο.

Καλώ λοιπόν κάποιον μιλάμε και μόλις κλείσουμε το 3g σήμα έχει χαθεί και είμαι με GPRS (πιθανό κατα τη διάρκεια της κλήσης να χάνεται το 3g - πράγμα που κάνει το πρόβλημα μεγαλύτερο).

Μετά δεν επανέρχεται εκτός αν πάω και απενεργοποιήσω το 3g και το ενεργοποιήσω ξανά,όπου και πιάνει μια χαρά 3g σήμα και μάλιστα μέγιστο ("καμπάνα που λέμε").

Σήμερα παρατήρησα πως το ίδιο συμβαίνει και όταν κάποιος με καλεί (όχι όμως 100% των κλήσεων δηλ 1 στις 3 περιπου).

Έχει κανείς καμια ιδέα ή είναι κάποιο αναγνωρισμένο πρόβλημα?

 

To να γυρίσει από 3G σε 2G κατα τη διάρκεια της κλήσης είναι σύνηθες φαινόμενο και σε καμία περίπτωση πρόβλημα. Αλλά μου κάνει εντύπωση το να μην επανέρχεται, έστω μετά από λίγα λεπτά σε 3G. Αυτό είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.... Μα το 16GB σκέφτομαι σε άσπρο για την ακρίβεια!!!! Θα το πάρω δεν πάει άλλο η κατάσταση...!! είναι άπαιχτο το τηλέφωνο...!!!

 

Το 16άρι (3Gs) σε λευκό έχω πάρει και εγώ , βέβαια με τόση μουσική και ταινίες που έχω βάλει (12,5GB :p ) , σαν να αρχίζω να το ξανασκέφτομαι που δεν πήρα το 32άρι :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

To να γυρίσει από 3G σε 2G κατα τη διάρκεια της κλήσης είναι σύνηθες φαινόμενο και σε καμία περίπτωση πρόβλημα. Αλλά μου κάνει εντύπωση το να μην επανέρχεται, έστω μετά από λίγα λεπτά σε 3G. Αυτό είναι πρόβλημα.

 

πράγματι είναι, και συμβαίνει αρκετά συχνά. Σήμερα το ίδιο συνέβη όταν μπήκα σε ένα μέρος χωρίς σήμα.Έχασα το σήμα, όλα οκ, και αν μετά απο 30λεπτά που είχα φτάσει σπίτι δεν ήθελα να πάρω ένα τηλ. θα έμενα χωρίς σήμα για αρκετό χρόνο ακόμα.Δηλ. το πρόβλημα είναι ότι όταν αλλάζει μια "κατάσταση" ως προς το σήμα αυτό δεν αλλάζει μετά εκτός αν κάνω κάτι χειροκινητα...

 

Πρόσφατη ενημέρωση: Προσπαθώντας να κάνω browsing με το Safari διαπίστωσα ότι τουλάχιστον 1 στις 2 φορές με το που πάει να συνδεθεί μου γυρνάει αμέσως σε GPRS ενώ μέχρι τότε είχε μια χαρά 3G σήμα...Γενικά αδυνατεί να διατηρήσει το 3G ακόμα και στο browsing...καμία σκέψη κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα έχω. Όταν ανοίγω το Safari και γράφω κάτι στο search, τα αποτελέσματα που βγάζει είναι απο google.co.uk. Γίνεται να το αλλάξω και να μου βγάζει απο google.com?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι θεμα τυχης το τι θα σου κατσει, εχω 2 στους 2 φιλους που εκαναν παραγγελια για αναβαθμιση! απο Βοντα και τους ηρθε σε λιγοτερο απο εβδομαδα, και δεν το πιεσαν καθολου ουτε τους ειχε πιασει καμμια βιασυνη γιατι ηταν η πρωτη τους φορα με iphone.

Ενω εγω που ειμαι "αρρωστος" περιμενα κανα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με ανανέωση συμβολαίου(γερού συμβολαίου όμως). Το πήρα κατευθείαν. Την ημέρα δηλαδή που αποφάσισα να το αγοράσω,πέρασα από το κατάστημα και μου το έδωσαν.Ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με ανανέωση συμβολαίου(γερού συμβολαίου όμως). Το πήρα κατευθείαν. Την ημέρα δηλαδή που αποφάσισα να το αγοράσω,πέρασα από το κατάστημα και μου το έδωσαν.Ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!!

 

Είναι ένα σημείο και αυτό γιατί και εγώ με 270€ για την μια μου γραμμή επιδότηση μου είπαν ότι άμεσα μπορώ να παραλάβω αλλά δεν έχω πάει ακόμα :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα σημείο και αυτό γιατί και εγώ με 270€ για την μια μου γραμμή επιδότηση μου είπαν ότι άμεσα μπορώ να παραλάβω αλλά δεν έχω πάει ακόμα :p

 

A μάλιστα!! Εν ολίγοις είναι απίστευτοι οι άνθρωποι... Πάντα έτσι θα είμαστε στην Ελλάδα,δυστυχώς.

 

Τέλος πάντων,υπομονή σε όσους περιμένουν.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα σημείο και αυτό γιατί και εγώ με 270€ για την μια μου γραμμή επιδότηση μου είπαν ότι άμεσα μπορώ να παραλάβω αλλά δεν έχω πάει ακόμα :p

 

Δεν ειναι αυτο, απλα κοπασε ο μεγαλος πανικος μαλλον...γιατι εγω(ο αδερφος μου:D) ειχα 545!!!! ευρω επιδοτηση και περιμενα 2 μηνες και βαλε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...