Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω να βρω τι φταιει. Εντωμεταξυ ουτε μου εχει πεσει ποτε ουτε εχει κακοματαχειριστει. Ισα ισα ειναι απο το πρωτο λεπτο αγορας με θηκη και screen protector. Ιδωμεν...

 

Δοκίμασε το χωρίς το 'σπάσιμο' και αν λειτουργεί τότε δεν υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο αλλά συμβατότητα με το σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το χωρίς το 'σπάσιμο' και αν λειτουργεί τότε δεν υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο αλλά συμβατότητα με το σπάσιμο.

 

To σωστο ειναι αυτο να κανω αλλα θα μου κοστισει κατι παραπανω....μαλλον θα κανω αυτο ομως

Link to comment
Share on other sites

Έχεις "φαγωθεί" να το πειράξεις έτσι; :p , καλά είναι και "μαμίσιο" βρε :rolleyes:

 

χαχαχαχαχαχα :D!! Τέσπα άφου όλα είναι καλά μέχρι στιγμής τότε δεν υπάρχει πρόβλημα!! Ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα μέχρι να το έρθει η επιδότηση!:happy:

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω 16αρι 3GS με jailbreaked 3.1.2. Τις τελευτιες μερες που χρειαστηκε να χρησιμοποιησω το GPS με το Navigon παρατηρησα οτι το Navigon δεν επιανες ποτε σημα απο δορυφορους με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω πλοηγηση. Δοκιμασα με το Maps (με ενεργοποιημενο το 3G και μια απο τα ιδια). Κανω χτες restore και ξανα jailbreak περνωντας το Navigon ξανα. Το δοκιμαζω το πρωι και επαιζε μια χαρα πιανοντας σημα σε 1 λεπτο περιπου. Τωρα το απογευμα παω να χρησιμοποιησω ξανα Navigon και Maps και παλι τα ιδια. Κανω reboot την συσκευη και ξανα τα ιδια. Να σημειωσω οτι με την 3.0.1 δεν ειχα παρατηρησει τετοια θεματα.

 

Εχει κανεις αλλος αναλογη εμπειρια? Με βλεπω για service λογικα...

 

Καλημερα. Μετα απο σχετικο ψαξιμο στο google για το θεμα με την προβληματικη λειτουργια του GPS φαινεται οτι οντως υπαρχει προβλημα σε ολα τα 3G και 3 GS με 3.1.2 OS. Υπαρχον πολλες αναφορες στο δικτυο για το θεμα και αναφερουν ολοι χαρακτηριστικα οτι το παρουσιασε το iphone τους μετα απο την αναβαθμιση στην 3.1.2. Πιο συγκεκριμενα υπαρχει πιθανοτητα να κολλησει το GPS και κανενα σχετικο προγραμμα (Maps, Garmin, tomTom κτλ) να μην μπορει να δειξει δεδομενα. Η λυση που φαινεται να λυνει προς το παρον το θεμα ειναι ενεργοποιωντας το WiFi (οσο και ανα ακουγεται περιεργο) χωρις φυσικα να ειναι συνδεμενο καπου.

Δοκιμασα την συγκεκριμενη μεθοσο στο δικο μου κινητο σημερα το πρω και επαιξε. Μετα απο λιγη ωρα σταματησε ξανα να δουλευει το GPS και αυτο που εκανα ηταν να απενεργοποιησω και να ενεργοποιησω εκ νεου το WiFi και τις υπηρεσιες τοποθεσιας απο τις ρυθμοσεις και βουαλα....το GPS κλειδωσε σε 5'' με πολυ καλη ακριβεια.

 

Το συμπερασμα που εβγαλα και απο αυτα που διαβασα στο νετ ειναι οτι ειναι σχεδον βεβαιο οτι προκειται για software bug (καθως το αντιμετωπιζουν κατοχοι και 3G και 3GS με την 3.1.2) οπου η Apple δεν εχει παραδεχτει αλλα αναμενουμε να λυθει στην επομενη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ναι, εννοειται!

 

τωρα θα το βγαλω απο το κουτι, θα το βαλω για φόρτιση & θα διαβασω τους εδω οδηγους για μας τους ασχετους:D

 

Μεγιες μεγιες :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ενός φίλου η οθόνη του iphone είναι συνέχεια άσπρη με γραμμές ξεθωριασμένες ανάμεσα και δεν μπορεί καν να το ξεκλειδώσει...

Τί προτείνετε?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Η ώρα δεν αλλάζει αυτόματα στο iPhone; Όταν την βγάλω απο το αυτόματο και την αλλάξω. Την βάζω π.χ. 12 και πάνω μου λέει 1!!! Καμιά ιδέα;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα η ώρα άλλαξε αυτόματα από θερινή σε χειμερινή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα άλλαξε κανονικά. Επίσης το GPS λειτουργεί κανονικά και γρήγορα. Έχω το 3GS 3.1.2 χωρίς jailbreak και το Navigon version 1.2.0 original. Μήπως τα προβλήματα με την πλοήγηση ήταν σε jailbreaked συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με την ωρα και μαλιστα χωρις να το ανοιξω σαν κινητο!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοινότητα! Χτες προμηθεύτηκα το iphone 3GS 16GB!!! Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά σχέση με προιόντα apple! H αλήθεια είναι ότι είναι εντυπωσιακό αλλά έχω μια απόρια(πιστεύω ότι θα δημιουργηθούν και άλλες)!

Το «home button» ή «κουμπί αφετηρίας» δεν έχει φωτεινή ένδειξη? Είναι πάντα black ακόμα και όταν έχω αναπάντητη? Είχα την αίσθηση ότι κάποια στιγμή το είδα να ανάβει? Ιδέα μου ήταν? Με άλλα λόγια το βράδυ θα το ψάχνω ή με κάποιο τρόπο ενεργοποιείται!!!

thanks guys

Link to comment
Share on other sites

thanks pik, αλλά πως σε ειδοποιεί αν έχεις μύνημα ή αναπάντητη ή μύνημα? μόνο αν το ανοίξεις? Καλά δεν μπορούσε να είναι φωτισμένο? το βράδυ θα το ψάχνω δηλαδή:)

Επίσης για να κατεβάσω και free εφαρμοφή χρειάζομαι πιστωτική από το Αpp Store?

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα το ίδιο μια χαρά άλλαξε και σε εμένα και στο 3G αλλά και στο 3Gs :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

thanks pik, αλλά πως σε ειδοποιεί αν έχεις μύνημα ή αναπάντητη ή μύνημα? μόνο αν το ανοίξεις? Καλά δεν μπορούσε να είναι φωτισμένο? το βράδυ θα το ψάχνω δηλαδή:)

Επίσης για να κατεβάσω και free εφαρμοφή χρειάζομαι πιστωτική από το Αpp Store?

 

Όχι απαραιτήτως...

 

Έχω αναρτήσει έναν οδηγό :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρώ τον οδηγό αυτό kormos? Όσο για το φωτάκι στο κουμπί αφετηρίας απλά δεν υπάρχει! ε?

 

Ο οδηγός βρίσκεται στο Θέμα: App Store: πληροφορίες, ερωτήσεις -> #499 :)

 

Τουλάχιστον στα δύο δικά μου iPhone 3G και 3Gs δεν υπάρχει κάποια ένδειξη φωτισμού :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

thanks pik, αλλά πως σε ειδοποιεί αν έχεις μύνημα ή αναπάντητη ή μύνημα? μόνο αν το ανοίξεις? Καλά δεν μπορούσε να είναι φωτισμένο? το βράδυ θα το ψάχνω δηλαδή:)

 

θα πατησεις το Home Button ή το sleep/wake (πανω δεξια) ωστε να δεις στο λεγομενο Home Screen αν εχεις αναπαντητες μηνυματα.

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γραφοντας ελληνικα με το επισημο πληκτρολογιο της apple μπορουμε να στειλουμε 160 χαρακτηρες μηνυμα. Γιατι καπου ειχα διαβασει οτι το ελληνικο πληκτρολογιο ειναι unicode οποτε μονο 70 χαρακτηρες/sms.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γραφοντας ελληνικα με το επισημο πληκτρολογιο της apple μπορουμε να στειλουμε 160 χαρακτηρες μηνυμα. Γιατι καπου ειχα διαβασει οτι το ελληνικο πληκτρολογιο ειναι unicode οποτε μονο 70 χαρακτηρες/sms.

Μπορείς μόνο 70 χαρακτήρες. Αν θες 160 χαρακτήρες χρειάζεσαι jailbrake και το παρακάτω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2935454#post2935454

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μόνο 70 χαρακτήρες. Αν θες 160 χαρακτήρες χρειάζεσαι jailbrake και το παρακάτω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2935454#post2935454

 

Eιμαστε σιγουροι για αυτο? Γιατι ενω γραφω μικρα ελληνικα στο μηνυμα, οταν παραδιδετε βγαινουν κεφαλαια πλεον... Δεν ξερω μην αλλαξε κατι με την 3.1.2 αναβαθμιση? Και εχω συμβολαιο δεν μπορω να ελεγξω ποσα χρεωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Eιμαστε σιγουροι για αυτο? Γιατι ενω γραφω μικρα ελληνικα στο μηνυμα, οταν παραδιδετε βγαινουν κεφαλαια πλεον... Δεν ξερω μην αλλαξε κατι με την 3.1.2 αναβαθμιση? Και εχω συμβολαιο δεν μπορω να ελεγξω ποσα χρεωνομαι

Εγώ ξέρω ότι μετράει 70 Ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν νομίζω ότι άλλαξε κάτι στην 3.1.2

 

Για να σιγουρευτείς όμως μπορείς να κάνεις το εξής, αν έχεις κάνει jailbrake στην συσκευή σου τότε πέρασε το SMS Helper και δες πόσους χαρακτήρες μετράει.

 

Επίσης αν έχεις κάποιο νούμερο που είναι καρτοκινητό, βάλε το στο iphone σου και δες πόσο σε χρεώνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eιμαστε σιγουροι για αυτο? Γιατι ενω γραφω μικρα ελληνικα στο μηνυμα, οταν παραδιδετε βγαινουν κεφαλαια πλεον... Δεν ξερω μην αλλαξε κατι με την 3.1.2 αναβαθμιση? Και εχω συμβολαιο δεν μπορω να ελεγξω ποσα χρεωνομαι

 

Έχεις δίκιο! Δεν το είχα προσέξει! Έστειλα τώρα ένα βάζοντας και τόνους, και παραδόθηκε με κεφαλαία χωρίς τόνους όπως από τα ΝΟΚΙΑ. Τώρα μας λείπει μόνο η αναφορά παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...