Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Εγώ το έχω παραγγείλει από 18/09 από Vodafone αλλά ακόμα περιμένω ....!!!:mad:

 

Εχτές φίλος με παίρνει τηλ και μου λέει "Πιο κινητό να πάρω ρε , με την επιδότηση που έχω από Cosmote (από κατάστημα Γερμανός) ?" , το iPhone , του λέω και το παραγγέλνει.

 

Η ειρωνεία είναι ότι σήμερα με παίρνει τηλ και μου λέει "Μόλις το πείρα" !!!! :wacko::wacko:

 

Και στις δύο περιπτώσεις αφορά νέες συνδέσεις ή αναβαθμίσεις;:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε ΠΟΣΟ ειναι επιδοτηση ανα προγραμμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ΠΟΣΟ ειναι επιδοτηση ανα προγραμμα;

 

Αναλόγως τι συσκευή θα πάρεις :rolleyes: , αν και λίγο πολύ περίπου στα 200€ είναι...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο περιπτώσεις αφορά νέες συνδέσεις ή αναβαθμίσεις;:rolleyes:

 

Στην δικιά μου περίπτωση νέα σύνδεση , ενώ στου φίλου μου αναβάθμιση ! :X

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα προτιμουσα απο καταστημα αλλα απο οτι βλεπω απο τι συζητηση δυσκολα θα μου το δωσουν χωρις συνδεση!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου περίπτωση νέα σύνδεση , ενώ στου φίλου μου αναβάθμιση ! :X

 

Αν και σίγουρα μιλάμε για θέμα διαθεσιμότητας σορρυ αλλά δεν νομίζω πως θα έκανα νέα σύνδεση χωρίς να το πάρω στα χέρια μου :rolleyes: , λάθος από την αρχή αυτό αλλά μάλλον θα πρέπει να τους τρίξεις τα δόντια λιγάκι :worry:

 

και εγω θα προτιμουσα απο καταστημα αλλα απο οτι βλεπω απο τι συζητηση δυσκολα θα μου το δωσουν χωρις συνδεση!!!

 

Αρκετά δύσκολα γιατί υπάρχει λίστα αναμονής όπως ο φίλος μας εδώ ο miltosz που ακόμα αναμένει. Απλά κοίτα και την κάλυψη του σερβις που λέμε για όταν χρειαστεί :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν και σίγουρα μιλάμε για θέμα διαθεσιμότητας σορρυ αλλά δεν νομίζω πως θα έκανα νέα σύνδεση χωρίς να το πάρω στα χέρια μου :rolleyes: , λάθος από την αρχή αυτό αλλά μάλλον θα πρέπει να τους τρίξεις τα δόντια λιγάκι :worry:

 

Με είχε ενημερώσει ο υπάλληλος ότι θα καθυστερούσε , εν γνώση μου προχώρησα , αλλά δεν περίμενα ο άλλος να το πάρει μέσα σε 24 ώρες με μια απλή αναβάθμιση. :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το 3GS στην 3.1 εκδοση.οταν το συνδεω στον υπολογιστη με το καλωδιο,δεν φορτιζει!!! κανονικα δεν θα επρεπε??μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατο:cry:

 

Κανονικα θα επρεπε να φορτιζει. Κλειστο ξανανοιξτο, δοκιμασε αν φορτιζει στον φορτιστη. Αν ναι τοτε ειναι θεμα του pc σου, δοκιμασε αλλη θυρα usb. Αν δεν φορτιζει ουτε στον φορτιστη κατευθειαν πισω και εγγυηση,

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε οσους περιμενουν και εχουν φοβους για κιτρινη οθονη και χαμιλη αποδοση μπαταριας...

week 38 μπαταρια super και οθονη πιο ασπρη και απο το ασπρο... :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε οσους περιμενουν και εχουν φοβους για κιτρινη οθονη και χαμιλη αποδοση μπαταριας...

week 38 μπαταρια super και οθονη πιο ασπρη και απο το ασπρο... :D

 

μια και ανέφερες την μπαταρία,τελικά μου έχει μείνει απορία απο μια άλλη συζήτηση εδώ στο myphone, τί κάνουμε μόλις το παίρνουμε?

το αφήνουμε για φόρτιση ή το τελειώνομε κ μετά πλήρη φόρτιση?

και στη συνέχεια τι (έχω διαβάσει διάφορα εδώ μέσα και έχω ακούσει ακόμα πιο πολλά)

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι συσκευή θα πάρεις :rolleyes: , αν και λίγο πολύ περίπου στα 200€ είναι...

 

 

iphone 3gs. στα myway θελω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

iphone 3gs. στα myway θελω.

 

iPhone 3G & iPhone 3GS - Apple iPhone :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

 

αυτό της cote ΔΕΝ λέει τιμες αναλογα το προγραμμα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

 

αυτό της cote ΔΕΝ λέει τιμες αναλογα το προγραμμα.

 

Με τα όσα έχουν αναφερθεί μόνο από Vodafone θα έπαιρνα προσωπικά :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με τα όσα έχουν αναφερθεί μόνο από Vodafone θα έπαιρνα προσωπικά :p

 

Και εγώ έχω ένα κονέ στη βοντα και θα το πάρω από εκεί.. Αλλά και να τα το βρω αλλού δε θα το πάρω.. Με όσα έχω ακούσει για σερβις κλπ..:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση δεν παρέχεται από την Apple στην Ελλάδα αλλά από αυτόν που διαθέτει τη συσκευή, στην προκειμένη περίπτωση την Cosmote ή τη Vodafone. Όπως ανέφερα πριν, εδώ στο Βέλγιο, η Mobistar που δίνει τη συσκευή δίνει ξεκάθαρα δύο χρόνια. Να τους πεις λοιπόν την επόμενη φορά που θα μιλήσεις μαζί τους να τις ξεχάσουν τις εξυπνάδες ότι η Apple δίνει ένα χρόνο εγγύηση γιατί αυτό ισχύει στην Αμερική και εδώ υπάρχει άλλη νομοθεσία και στην τελική η παροχή εγγύησης βαρύνει αυτούς και όχι την μαμά εταιρία.

 

Επίσης, στο "δεν αλλάζει τίποτα" να τους πεις ότι ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ με μια καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και αν κινηθείς νομικά εναντίον τους. Όλοι οι νόμοι είναι εναντίον τους. Έτσι να πεις σε όποιον εξυπνάκια σου ξαναπεί για 1 χρόνο εγγύηση. Άντε γιατί το έχουν ξεφτιλίσει με την κατά το δοκούν εφαρμογή των νόμων.

Έχει δίκιο...;)

Να παραθέσω και κάτι που διάβασα σε άλλο φόρουμ, αλλά από παιδί και του εδώ φόρουμ με εμπειρία στο θέμα;)

 

http://www.maclife.gr/forum/showpost.php?p=38954&postcount=47

http://www.maclife.gr/forum/showpost.php?p=38969&postcount=51

 

 

Τι γινεται με αυτο το τηλεφωνο δεν εχω καταλαλαβει...πηγα σε σε τρια καταστηματα vodafone εδω στο ηρακλειο κ μου ειπαν δεν υπαρχει διαθεσιμο κ δυσκολα θα το βρω κ παω στο πλαισιο κανω νεα συνδεση κ μου λενε σε δυο μερες θα ειναι εδω...:D:D:Dελπιζω οι δυο μερες να μην γινουν δυο μηνες..:(

Να ρωτησω κ κατι αλλο..σημερα σκαλιζα το iphone ενος φιλου κ εμπαινα σε ραδιοφωνικους σταθμους κ δεν επαιζε κανεις γιατι??

Φίλε μου πήγα στο κατάστημα στην Δικαιοσύνης 21, απέναντι από τα δικαστήρια.

Έκανα την Παρασκευή την ανανέωση του συμβολαίου μου. Όλα καλά όλα όμορφα!

Δεν την πλήρωσα τότε. Μου είπαν ότι θα το πλήρωνα όταν ερχόταν και ότι με έγραψαν σε λίστα αναμονής με σειρά προτεραιότητας.

Μου είπαν κοντά 1 μήνα αναμονή ίσως και παραπάνω.

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν έχουν διαθέσιμο κάποιο 16άρι να περάσω να το πάρω και τελικά μου ανέφεραν ότι έχει έρθει και ότι θα με ειδοποιούσαν αλλά τους πρόλαβα...

 

........ Αν δεν τους παίρνεις τηλέφωνα να τους ρωτάς κάθε μέρα και να τους ζαλίσεις, άκρη δεν βγάζεις, νομίζω.;)

 

 

 

δεν ξερω αν ειναι μυστικό, αλλα μπορω καπου να δω την επιχορηγηση για νεα συνδεση σε cosmote,

στα myway ή στα i προγραμματα;

 

Ρώτα καλύτερα σε κάποιο κατάστημα να σου πουν.

 

Εγώ έτσι είδα.. Αλλά η Cosmote δεν συμφέρει....

Αν κάνεις νέα σύνδεση στην Voda μέσω Internet στο iPhone300 με 300' ομιλίας και 150sms και 500ΜΒ internet με €59.5/μήνα πάγιο το παίρνεις στα €241.;) Πολύ καλά πιστεύω. Αυτό θα έκανα και εγώ, αλλά προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω και να κρατήσω τον αριθμό μου και έκανα απλή ανανέωση.

 

Σημειωτέον, στο i60 το παίρνεις €330.....

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα 3.12 και μόλις πήγα να τη βάλω, μου το "πέταξε" σε restore .. ! :blink:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγω που μενω κυπρο, δεν μπορω να αγορασω εφαρμογες ? υπαρχει τροπος , εκτος βεβαια απο το j/b...?

 

πως γινεται ρε παιδες οταν συνδεω το iphone στο laptop , να μην φορτιζει?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

εγω που μενω κυπρο, δεν μπορω να αγορασω εφαρμογες ? υπαρχει τροπος , εκτος βεβαια απο το j/b...?

 

πως γινεται ρε παιδες οταν συνδεω το iphone στο laptop , να μην φορτιζει?

Σε μπρίζα φορτίζει κανονικά δηλαδή; Δοκίμασες σε άλλον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

εγω που μενω κυπρο, δεν μπορω να αγορασω εφαρμογες ? υπαρχει τροπος , εκτος βεβαια απο το j/b...?

 

Αν έχεις κάποιον γνωστό σου από Ελλάδα μπορεί να σου στείλει μία iTunes gift card και να δημιουργήσεις λογαριασμό στο ελληνικό κατάστημα. Ή μπορείς να ζητήσεις μέσω του Buy&Sell στο forum, υποθέτω ότι επιτρέπεται.

 

Διαφορετικά, μπορείς να αγοράσεις μία iTunes gift card από το eBay για το Αμερικανικό κατάστημα και να φτιάξεις σε αυτό τον λογαριασμό. Για διεύθυνση χρησιμοποίησε κάποια των McDonald's, Starbucks, Apple Store κλπ. Φρόντισε μόνο να είναι έγκυρη γιατί διαφορετικά δεν σε αφήνει να ολοκληρώσεις την εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσε το πρωί η κούριερ και κανονίσαμε για την Δευτερα την παράδοση. Μετά με κάλεσε η vodafone και μου ζήτησε συγγνώμη για την λάθος πληροφόρηση που μου έδωσαν χθες ότι θα καθυστέρηση 1 μηνα η παράδοση
Link to comment
Share on other sites

Ας σημείωσουμε βέβαια πως, σύμφωνα με τους όρους χρήσης του iTunes Store, δεν επιτρέπεται η χρήση του iTunes Store μιας χώρας όταν δεν βρισκόμαστε εντός των ορίων της. Σε αφήνει να το κάνεις βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς, όταν συμφωνείς στους όρους χρήσης το κάνεις πάντοτε με δική σου ευθύνη ;)
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσε το πρωί η κούριερ και κανονίσαμε για την Δευτερα την παράδοση. Μετά με κάλεσε η vodafone και μου ζήτησε συγγνώμη για την λάθος πληροφόρηση που μου έδωσαν χθες ότι θα καθυστέρηση 1 μηνα η παράδοση

 

Εντάξει συμβαίνουν και αυτά αν και επειδή όλοι χάνουν τον έλεγχο χωρίς να θέλω να σε αναστατώσω , κάτσε να έρθει η δευτέρα :p (πλακίτσα κάνω)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...