Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings / General / Mail, Contacts, Calendar / Import SIM Contacts !

 

Το έκανα αλλά δεν μπορώ να τις βρω πουθενά τις επαφές

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έκανα αλλά δεν μπορώ να τις βρω πουθενά τις επαφές

 

Υπάρχουν 2 επιλογές:

 

Aπό την εφαρμογή επαφές, και από την εφαρμογή τηλέφωνο, κάτω έχει εικονίδιο που λέει επαφές...

 

Μήπως πρέπει να διαβάσεις το manual σιγά σιγά!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα ηταν ότι η SIM δεν έχει επαφές.

 

1. Πώς μπορώ να περάσω όλες μου τις επαφές από το N73 που έχω στο iphone; Η sim παίρνει μόνο 200 επαφές ενω εγώ έχω 500 άρα δεν παίζει η απλή αντιγραφή στη sim και μετά να τη βάλω στο iphone.

 

2. Πώς μπορώ να γράψω λατινικούς χαρακτήρες σε μήνυμα αφού το πληκτρολόγιο που μου βγάζει είναι στα ελληνικά;

 

3. Πώς σβήνω μια επαφή που έχω αποθηκεύσει;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα ηταν ότι η SIM δεν έχει επαφές.

 

1. Πώς μπορώ να περάσω όλες μου τις επαφές από το N73 που έχω στο iphone; Η sim παίρνει μόνο 200 επαφές ενω εγώ έχω 500 άρα δεν παίζει η απλή αντιγραφή στη sim και μετά να τη βάλω στο iphone.

 

2. Πώς μπορώ να γράψω λατινικούς χαρακτήρες σε μήνυμα αφού το πληκτρολόγιο που μου βγάζει είναι στα ελληνικά;

 

3. Πώς σβήνω μια επαφή που έχω αποθηκεύσει;

 

Επιλογή 1: Διαβάζεις το manual (όπως είπε και ο avid παραπάνω) καθώς και αυτό και άλλα fora

 

Επιλογή 2: Περιμένεις τις 24 Μαίου 2010 (του Αγίου Πνεύματος) και το ενδεχόμενο της επιφοίτησης

 

Επιλογή 3: Ρωτάς αποσπασματικά εδώ και εκεί και κάποιος κάποτε μπορεί να βρει τον (πολύ) χρόνο που χρειάζεται να σου απαντήσει

 

Μεταξύ των 3 παραπάνω επιλογών θα πρότεινα την (1) :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα ηταν ότι η SIM δεν έχει επαφές.

 

1. Πώς μπορώ να περάσω όλες μου τις επαφές από το N73 που έχω στο iphone; Η sim παίρνει μόνο 200 επαφές ενω εγώ έχω 500 άρα δεν παίζει η απλή αντιγραφή στη sim και μετά να τη βάλω στο iphone.

 

2. Πώς μπορώ να γράψω λατινικούς χαρακτήρες σε μήνυμα αφού το πληκτρολόγιο που μου βγάζει είναι στα ελληνικά;

 

3. Πώς σβήνω μια επαφή που έχω αποθηκεύσει;

 

1. Συγχρόνισε τις επαφές σου στο Ν73 με το outlook και μετά χρησιμοποίησε το iTunes για να περάσεις τις επαφές στο iPhone.

2. Πάνε ρυθμίσεις – Γενικά – Πληκτρολόγιο – Διεθνή πληκτρολόγια – και κοίτα να είναι ενεργοποιημένα το ελληνικό και το αγγλικό.

3. Επιλέγεις την επαφή που θέλεις να διαγράψεις , πατάς αλλαγές , πας τέρμα κάτω και πατάς διαγραφή επαφής.

 

για πρόμοιες απορίες δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222440 και διάβασε το manual

Link to comment
Share on other sites

Ας το διαβάσει λοιπόν ... . . . Και όποιος άλλος που αγοράζει επιτέλους αυτό το τηλέφωνο...

Είναι τόσο καλά οργανωμένη και αυτή ενότητα στο myphone, που έλεος αλέκο μου έλεος, όλα είναι γραμμένα και με λεπτομερής επεξηγήσεις..

 

Αν κάθε φορά απαντάει κάποιος για κάτι τόσο απλό, έχουμε χάσει το νόημα του θέματος, όποιο και να είναι αυτό..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα Χανιά που μένω δέν υπάρχει πουθενά.Όπως πάει η δουλειά με βλέπω να πάω για το HD2 που θα κυκλοφορήσει μέσα στο μήνα και άντε και .. apple.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...αν καποιος παρει το iphone απο vodafone θα εχει λογοτυπα της..? οπως εχει σε όλα τα κινητα η νοda?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...αν καποιος παρει το iphone απο vodafone θα εχει λογοτυπα της..? οπως εχει σε όλα τα κινητα η νοda?

 

όχι! από όπου το πάρεις στην ελλάδα είναι το ίδιο πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Υπάρχει περίπτωση να πέσει καθόλου η τιμή έστω και με το νέο έτος?

 

Είναι ακριβούτσικο το άτιμο, μου φαίνεται όμως ότι όσο και να κάνει θα το αποκτήσω....είναι τόσο καλό!!!

:D
Link to comment
Share on other sites

όχι! από όπου το πάρεις στην ελλάδα είναι το ίδιο πράγμα!

 

Νομίζω ότι από όπου στον κόσμο και να το πάρεις, προς το παρόν, λογότυπα πάνω δεν θα έχει πουθενά... Δεν ξέρω όμως σίγουρα....:X

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Υπάρχει περίπτωση να πέσει καθόλου η τιμή έστω και με το νέο έτος?

 

Είναι ακριβούτσικο το άτιμο, μου φαίνεται όμως ότι όσο και να κάνει θα το αποκτήσω....είναι τόσο καλό!!!

 

Προσωπικά πιστεύω να πέσει όταν θα βγει το 4G :rolleyes:

 

Εμ και εσύ βρε παιδί μου μην σκέφτεσαι το 32GB κοίτα το ποιό μικρο :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από όπου στον κόσμο και να το πάρεις, προς το παρόν, λογότυπα πάνω δεν θα έχει πουθενά... Δεν ξέρω όμως σίγουρα....:X

 

 

Σίγουρα,δεν έχει τίποτα. Καθαρή συσκευή!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πρώτα post στο φόρουμ, ευτυχής κάτοχος για πρώτη φορα ενός 3GS!!! Μπράβο σε όλους για τις πληροφορίες που μοιράξεστε μέσα απο το φόρουμ. Για εναν αρχάριο σαν και εμένα, μου φάνηκαν υπερ-χρήσιμες!! Το κινητο που παρέλαβα είναι 39ης εβδομάδας παραγωγης, άσπρο, 32αρι, και δέν φαινεται να έχει κάποιο προβλημα με οθόνες κλπ (κατι που με προβληματισε πριν το παρω σύμφωνα με μερικά σχόλια που διάβασα εδώ, αλλα ελπίζω οτι δεν θα υπάρξουν προβληματα).

 

Το μόνο που μένει είναι να μελετήσω καλά τα threads!!

 

Μία γρήγορη ερώτηση. Εκτος απο τα διαφορα apps απο cydia για μητρώα κλήσεων (callLog etc) δεν υπάρχει τίποτα απο App Store; (λέω να το κρατήσω για λίγο καιρό non-JB το τηλέφωνο)

 

Και πάλι μπράβο για την προσπάθεια που κάνουν ολοι στο φόρουμ!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πρώτα post στο φόρουμ, ευτυχής κάτοχος για πρώτη φορα ενός 3GS!!! Μπράβο σε όλους για τις πληροφορίες που μοιράξεστε μέσα απο το φόρουμ. Για εναν αρχάριο σαν και εμένα, μου φάνηκαν υπερ-χρήσιμες!! Το κινητο που παρέλαβα είναι 39ης εβδομάδας παραγωγης, άσπρο, 32αρι, και δέν φαινεται να έχει κάποιο προβλημα με οθόνες κλπ (κατι που με προβληματισε πριν το παρω σύμφωνα με μερικά σχόλια που διάβασα εδώ, αλλα ελπίζω οτι δεν θα υπάρξουν προβληματα).

 

Το μόνο που μένει είναι να μελετήσω καλά τα threads!!

 

Μία γρήγορη ερώτηση. Εκτος απο τα διαφορα apps απο cydia για μητρώα κλήσεων (callLog etc) δεν υπάρχει τίποτα απο App Store; (λέω να το κρατήσω για λίγο καιρό non-JB το τηλέφωνο)

 

Και πάλι μπράβο για την προσπάθεια που κάνουν ολοι στο φόρουμ!

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς και εγώ το δικό μου 3Gs το έχω αφήσει ακλόνητο και αναμένω μήπως και βγει κάτι στην πορεία :confused:

 

Πάντως για το 3G άφοβα και ανεπιφύλακτα οι πληροφορίες / οδηγοί εδώ μέσα είναι έμπιστοι από έμπειρα άτομα και "ψαχμένα" όσον αφορά το JB :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση. Εκτος απο τα διαφορα apps απο cydia για μητρώα κλήσεων (callLog etc) δεν υπάρχει τίποτα απο App Store; (λέω να το κρατήσω για λίγο καιρό non-JB το τηλέφωνο)

 

Και πάλι μπράβο για την προσπάθεια που κάνουν ολοι στο φόρουμ!

Σαν το mobile log όχι. Και γενικά να έχεις υπόψη σου ότι εφαρμογές οι οποίες παρερμβαίνουν για να δώσουν κάποιες εξτρα λειτουργίες (βλέπε mobilelog, irealquicksms, κλπ) είναι δύσκολο εως απίθανο να της δεις στο appstore. Στο μόνο που μπορείς να ελπίζεις είναι σε μελλοντική αναβάθμιση του λειτουργικού (όπως έγινε και προστέθηκαν τα ελληνικά πληκτρολόγια)

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς και εγώ το δικό μου 3Gs το έχω αφήσει ακλόνητο και αναμένω μήπως και βγει κάτι στην πορεία :confused:

 

Πάντως για το 3G άφοβα και ανεπιφύλακτα οι πληροφορίες / οδηγοί εδώ μέσα είναι έμπιστοι από έμπειρα άτομα και "ψαχμένα" όσον αφορά το JB :cool:

Και για το 3GS άφοβα μπορείς να προχωρήσεις σε jailbreak, ειδικά με το blackra1n. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μην περιμένετε να δείτε τέτοια προγράμματα στο επίσημο Αppstore, την στιγμή που η μαμά Apple δεν επιτρέπει στους προγραμματιστές να έχουν πρόσβαση στα Frameworks που σχετίζονται με το μητρώο κλήσεων....

 

Μόνο αν αλλάξει η πολιτική της και επιτρέψει την χρήση αυτών των private Frameworks θα δείτε τέτοιο πρόγραμμα επίσημα, αλλά η πιθανότητες για αυτό είναι slim to none... :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα γρήγορα replies guys. Αυτο που δέν θέλω να συμβεί είναι να δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα στην συσκευή (σαν αρχάριος που είμαι). Σχετικά με την διάρκεια ζωής της μπαταρίας σε JailBroken συσκευή τί έχετε να πέιτε; Παρατηρέιται όντως γρηγορότερη εξάντληση της μπαταρίας; Πρός το παρόν το μόνο app που μου λείπει σαν χρήστης iPhone είναι το call log (αντε και το SMS counter and SMS delivery). Φαντάζομαι στην συνέχεια θα δώ και άλλα πράγματα που θα λείπουν απο την native συσκευή και ίσως να μου γίνει πιό έντονη η ανάγκη για JB.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το παρόν θέμα αφορά μονάχα στην επίσημη διάθεση του iPhone από Cosmote - Vodafone.

 

Για περισσότερα εδώ:

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

1. Συγχρόνισε τις επαφές σου στο Ν73 με το outlook και μετά χρησιμοποίησε το iTunes για να περάσεις τις επαφές στο iPhone.

2. Πάνε ρυθμίσεις – Γενικά – Πληκτρολόγιο – Διεθνή πληκτρολόγια – και κοίτα να είναι ενεργοποιημένα το ελληνικό και το αγγλικό.

3. Επιλέγεις την επαφή που θέλεις να διαγράψεις , πατάς αλλαγές , πας τέρμα κάτω και πατάς διαγραφή επαφής.

 

για πρόμοιες απορίες δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222440 και διάβασε το manual

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω να πέσει όταν θα βγει το 4G :rolleyes:

 

Εμ και εσύ βρε παιδί μου μην σκέφτεσαι το 32GB κοίτα το ποιό μικρο :p

 

 

χαχαχα.... Μα το 16GB σκέφτομαι σε άσπρο για την ακρίβεια!!!! Θα το πάρω δεν πάει άλλο η κατάσταση...!! είναι άπαιχτο το τηλέφωνο...!!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Λύσσαξαν να τα κλειδώσουν όλα.. Κρίμα.. Ευτυχώς που πρόλαβα και πήρα πριν ένα μήνα γιατί Iphone χωρίς jailbreak δεν παλεύεται (για τις δικές μου ανάγκες)...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, επειδή είμαι περίεργος, τι έχεις από cydia/icy που είναι τόσο απαραίτητο?

ismartdialer

Safari Download Manager (!!!)

Attachment Saver (!!!)

Backgrounder (!!!)

Kirikae (!!!)

Action Menu Plus Pack

iFile (!!!)

Insomnia

iRealQuickSMS

Mobile Log

 

Σου αναφέρω μερικά (έχω κι άλλα προφανώς όπως το SBSettings και διάφορα άλλα εργαλεία) τα οποία για τις δουλειές που κάνω είναι απαραίτητα. Και αν βγάλεις έξω αυτά που έχουν να κάνουν με κάποιες ευκολίες στον dialer ή τα sms τα άλλα που έχω βάλει με θαυμαστικό είναι για μένα τα πιο σημαντικά. Το έχω και για εργαλείο δουλειάς και όχι για να κάνω μόνο browsing ή να ακούω μουσική. Αν δε μπορώ να σώσω ένα attachment ή να έχω 2-3 εφαρμογές ανοιχτές και να κινούμαι από τη μία στην άλλη ή αν δε μπορώ να κατεβάσω ένα αρχείο από τον Safari η συσκευή μου είναι άχρηστη.

 

Υ.Γ. Μην αρχίσει κανείς να λέει ότι θέλω το jailbreak για τις σπασμένες εφαρμογές... Γιατί στο cydia μόνο έχω ξοδέψει καμιά 60αριά ευρώ για να αγοράσω κανονικά όλα τα εργαλεία που χρειάζομαι (ενώ μπορεί κάποιος και αυτά να τα βρει σπασμένα σε άλλα repos).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...