Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την σελίδα της apple μπορούμε να κάνουμε παραγγελία από Ελλάδα για iPhone ή iMac?

 

Δυστυχώς όπως έχω κάνει παλαιότερα και εγώ την εξής ερώτηση για Ελλάδα η Apple δεν στέλνει τίποτε :( , πουλάνε τα κινητά στην Ελλάδα αλλά μετά τα αξεσουάρ όχι :wacko: , ελπίζω να ανοίξει και για εμάς κάποια στιγμή...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορούμε να μάθουμε την ημερομηνία κατασκευής του τηλεφώνου,απο πότε μπλκάρεται το jailbreak?
:D
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου,μετά το update το τελευταιο του itunes,βγάζει σφάλμα και δε συγχρονίζει τίποτα/...δοκίμασα ξε-τσέκαρα το συγχρονισμό όλων των πραγματων και τα ξαναπέρασα...αντε και πέρασε η μουσική,άντε και οι εφαρμογές,ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ τι ζόρι τραβανε; :@

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα την αναβαθμιση απο xp home σε windows 7 home premium τι πρεπει να κανω για να μην χασω εφαρμογες και επαφες ??? Δεν ειναι jail broken !!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα την αναβαθμιση απο xp home σε windows 7 home premium τι πρεπει να κανω για να μην χασω εφαρμογες και επαφες ??? Δεν ειναι jail broken !!!

 

Η μέθοδος λειτουργεί στον mac μου και λογικά και σε windows. Το iTunes πρέπει να έχει δημιουργήσει έναν φάκελο με το όνομα iTunes στα έγγραφα σου, στον φάκελο μουσική. Αντέγραψε τον φάκελο κάπου (cd, usb stick, κλπ). Μετά την νέα εγκατάσταση αντικατέστησε τον νέο φάκελο iTunes με αυτόν που έσωσες και όλα θα είναι στην θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα την αναβαθμιση απο xp home σε windows 7 home premium τι πρεπει να κανω για να μην χασω εφαρμογες και επαφες ??? Δεν ειναι jail broken !!!

 

Δες παρακάτω τι είχα κάνει εγώ

 

Καταρχήν κάνεις de-authorise τον υπολογιστή εάν τον είχες κάνει πριν authorise από το iTunes Advanced>Deauthorise computer ή Store>Deauthorise computer δεν θυμάμαι ακριβώς.

Μετά πρέπει να κάνεις backup όλη την βιβλιοθήκη του iTunes. Πας δηλαδή στο My Documents>My Music και κάνεις copy όλον τον φάκελο iTunes και τον σώζεις σε κάποιο άλλο partition ή DVD.

Μετά κάνεις format και εγκαθιστάς το iTunes, κάνεις login με το account σου και επιλέγεις από το μενού Authorise computer. Στη συνέχεια παίρνεις τον φάκελο iTunes που έσωσες πριν και πας στο My Documents>My Music και αντικαθιστάς αυτόν που έχει εκεί.

 

Εγώ μετά, πριν συγχρονίσω το iPhone με την νέα εγκατάσταση, για να μην σβηστούν οι εφαρμογές που έχει περασμένες μέσα πήγα στο My Documents>My Music>iTunes>Mobile Applications και έτρεξα όλες τις εφαρμογές για να μπουν στο iTunes.

Έτσι το έχω κάνει 2 φορές με τελευταία χθες που πέρασα τα Windows 7...

 

Επίσης δες και τον οδηγό του pperiklis Συγχρονισμός iPhone σε περισσότερους από έναν υπολογιστές (Windows)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δες παρακάτω τι είχα κάνει εγώ

 

 

 

Επίσης δες και τον οδηγό του pperiklis Συγχρονισμός iPhone σε περισσότερους από έναν υπολογιστές (Windows)

 

Ok !!! Και οι επαφες ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντως το jailbreak και το unlock πηγαν μια χαρα, 5 λεπτα μου πηρε το ολο εγχειρημα. Το συνιστω ανεπιφυλακτα...ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok !!! Και οι επαφες ???

 

λογικά δεν θα στις σβήσει την πρώτη φορά που θα συγχρονισει. Εμένα δεν με απασχόλησε γιατί τις έχω στο gmail.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σκέψη να πάρω το iphone και αυτό που κατάλαβα είναι οτι εξωτερική επεκταση μνήμης δε παίζει. Οπότε το ερώτημα μου είναι τα 16GB είναι αρκετά για εφαρμογές και λίγα τραγούδια ή να πάω στα 32?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σκέψη να πάρω το iphone και αυτό που κατάλαβα είναι οτι εξωτερική επεκταση μνήμης δε παίζει. Οπότε το ερώτημα μου είναι τα 16GB είναι αρκετά για εφαρμογές και λίγα τραγούδια ή να πάω στα 32?

 

Αν λάβεις υπόψη ότι περίπου 1 ΜΒ αντιστοιχεί σε 1 περίπου λεπτό μουσικής mp3 με αρκετά καλή ποιότητα ήχου, αυτό σημαίνει ότι 10GB (10.000 ΜΒ) χωράνε 10.000 λεπτά μουσικής ή 2.500 τραγούδια αν κατά μέσο όρο ένα τραγούδι (π.χ. έκδοσης radio edit) διαρκεί 4 λεπτά.

 

Στο 16GB θα περίσσευαν και 6 GB για εφαρμογές και άλλα (επαφές, mail, φωτογραφίες, videakia). Σημειώνω ότι οι εφαρμογές δεν πιάνουν πολύ χώρο (μερικά ΚΒ οι τυπικές και κάποια ΜΒ οι μεγάλες (παιχνίδια κλπ)).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Οι απαιτήσεις μου για τραγούδια - video δεν είναι μεγάλες...2-3GB το πολύ. Αρα λογικά τα 16 είναι αρκετά και για τις εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Οι απαιτήσεις μου για τραγούδια - video δεν είναι μεγάλες...2-3GB το πολύ. Αρα λογικά τα 16 είναι αρκετά και για τις εφαρμογές...

 

Και θα περισσέψουν και για ταινίες ;)

 

Το μόνο που πρέπει να λάβεις υπόψη είναι ότι "τρώγοντας έρχεται η όρεξη", μήπως αρχίσεις να έχεις περισσότερες ανάγκες αν και έτσι όπως το γράφεις και για τον λογικό ορίζοντα ζωής ενός κινητού (λιγότερο από 12 μήνες) μάλλον δεν έχει νόημα να πληρώσεις το παραπάνω κόστος των 32 GB αφού η μόνη διαφορά είναι η έξτρα χωρητικότητα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους !!! Στα windows7 σε ποιο φακελο του itunes μπορω να βαζω mp3 και να τα παιρνει αυτοματα χωρις να κανω add file to library ;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κατά λάθος σήμερα σε έναν Γερμανό στον Πειραία πηγαίνοντας για μια δουλειά και ρωτάω τους υπαλλήλους: Μήπως και;;; Και τσίμπησα ένα 32άρι μαύρο τελευταίο!!! Μάλλον έπρεπε να παίξω Joker σήμερα!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με το service του iPhone και όλων των προιόντων της apple τι γίνεται στην Ελλάδα? Αν χαλάσει πχ κάτι στο πάτε στο κατάστημα που το πήρατε ή υπάρχει αντιπροσωπεία..?

 

To service των iPhone γίνεται από την ίδια τη Vodafone ή τη Cosmote, η ελληνική αντιπροσωπεία της Apple δεν ανακατεύεται καθόλου (μια και δεν είναι η ίδια που τα εισάγει αλλά κατευθείαν οι δύο πάροχοι). Το πας στο κατάστημα και το στέλνουν στο service. Eκεί γίνεται έλεγχος και αν εντοπιστεί πρόβλημα αντικαθίσταται η συσκευή (δεν ανοίγεται, δεν επισκευάζεται στην Ελλάδα), χωρίς ή με κόστος ανάλογα με το αν ισχύει η εγγύηση. Δυστυχώς ο μέσος χρόνος αναμονής σε επιστροφής της νέας συσκευής υπολογίζεται περίπου δύο εβδομάδες. Το service και η εγγύηση ισχύουν μόνο στην Ελλάδα.

 

Τα υπόλοιπα προιόντα της Apple (Μac, iPod, Apple TV και άλλες συσκευές) εισάγονται και διανέμονται στην Ελλάδα από την ελληνική αντιπροσωπεία της Apple, την iSquare. Για service θα πρέπει να απευθυθείς στα εξουσιοδοτημένα κέντρα service της Apple στην Ελλάδα, τα οποία είναι δύο στην Αθήνα (Rainbow/iSquare και Document) και ένα στη Θεσσαλονίκη (Elite). Η εγγύηση και το service είναι διεθνή. Μάλλον σύντομα (με την έλευση του Apple Care) θα υπάρξουν και νέες υπηρεσίες service (courier, on-site service για τα desktops, αποστολή από καταστήματα).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση:

 

Ο πατέρας μου είχε αγοράσει το iPhone 3G 16GB από τη Vodafone αλλά τώρα θα το αλλάξει για ένα εταιρικό Blackberry και σκέφτεται να μου το δώσει. Το θέμα είναι πως εγώ έχω κάρτα Wind. Θα έχω κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κατά λάθος σήμερα σε έναν Γερμανό στον Πειραία πηγαίνοντας για μια δουλειά και ρωτάω τους υπαλλήλους: Μήπως και;;; Και τσίμπησα ένα 32άρι μαύρο τελευταίο!!! Μάλλον έπρεπε να παίξω Joker σήμερα!!!

 

αυτο θα πει τυχη!!

 

καλοριζικο!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα πει τυχη!!

 

καλοριζικο!

 

και δίνουμε 670 και θεωρούμαστε και τυχεροί :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

και δίνουμε 670 και θεωρούμαστε και τυχεροί :lol:

 

αφου εχουμε τη τρελλα μας τι να κανουμε :cool:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω καρτοκινητο cu εδω και 4-5 χρονια , και με περνουν που και που και μου προτεινουν

συνδεση με προσφορες κτλ...

εχω το iphone 2g , θελω να το δωσω και να παω σε iphone 3gs

επισης για να εχω και δωρεαν 3g και για καλυτερες τιμες στις κλησεις θα παω σε συνδεση.

τι ακριβως να κανω ? να παρω τηλεφωνο στην vodafone , να παω σε ενα καταστημα?

πως θα παρω την καλυτερη προσφορα ?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω καρτοκινητο cu εδω και 4-5 χρονια , και με περνουν που και που και μου προτεινουν

συνδεση με προσφορες κτλ...

εχω το iphone 2g , θελω να το δωσω και να παω σε iphone 3gs

επισης για να εχω και δωρεαν 3g και για καλυτερες τιμες στις κλησεις θα παω σε συνδεση.

τι ακριβως να κανω ? να παρω τηλεφωνο στην vodafone , να παω σε ενα καταστημα?

πως θα παρω την καλυτερη προσφορα ?

 

Ευχαριστω.

 

 

Καλό θα ήταν να επισκεφτείς κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα για περισσότερες πληροφορίες , αλλά και μέσω Internet σίγουρα παίρνεις καλύτερη προσφορά αλλά μεγαλύτερη αναμονή πάντα ως προς την συσκευή :rolleyes:

Όλα κρίνονται με το πόσο χρήση κάνεις ο καθένας στο τηλέφωνο του και όχι το τι μπορεί κάποιος να σου προτείνει :)

Δες , αν δεν το έχεις κάνει ήδη τις πιθανές επιλογές σου :rolleyes:

iPhone Προγράμματα Συμβολαίου

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν θα στις σβήσει την πρώτη φορά που θα συγχρονισει. Εμένα δεν με απασχόλησε γιατί τις έχω στο gmail.

 

Πως τις βαζουμε στο gmail ;;; :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...